Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
11. bře 2012

@hasac : výztuž v síťce na zadní straně potahu střechy od modelové kolekce je, ve Vašem případě budete mít asi problém s tím, že samotný nový potah střechy nebude úplně dobře sedět na konstrukci střechy, protože u konstrukce sportovní sedačky máte pravděpodobně ještě původní klouby pro polohování střechy a konce potahu střechy na stranách nepůjde úplně stáhnout dolů. Samotná nová konstrukce střechy zase nepůjde do Vaší konstrukce sportovní sedačky nasadit, protože má jiné vstupy. Tedy pokud původní majitelka kočárku již sportovní sedačku nevyměnila. Poznáte to podle toho, že původní konstrukce střechy modelového ročníku 2006 měla při polohování střechy hlasitou ráčnu, takže při polohování celkem nahlas cvakala, po zatlačení na konstrukci střechy směrem dolů se však ráčna v kloubech odjistila, přestala cvakat a měla pak tzv. tichý chod. Problém s předním kolem lze vyřešit, pravděpodobně bude třeba vyměnit vidlici předního kola a hlavu pro její uchycení.

lennus
11. bře 2012

@babyrenka Děkuji. 😉

hasac
11. bře 2012

@babyrenka Děkuji. Střecha mi při polohování necvaká nebo už je možná tak vyběhaná. Našla jsem mail od původní majitelky - podvozek je 2006; boudu mám 2008 - ale nevím, jestli i ten vnitřní rám; sportovní sedačku konstrukce 2007; potah sportovní sedačky kolekce 2010. Takže to mi tam ta nová střecha nejspíš nepůjde nasadit, že?

babyrenka
11. bře 2012

@hasac : vodítkem pro určení modelového roku sportovní sedačky je pak madlo sportovní sedačky. Pokud jde v plně nasazeném a zajištěném stavu sklápět pouze směrem k zádové opěrce a to lehce a nehlučně, pak se jedná o modelový rok 2007 a mladší a konstrukce střechy je v podstatě shodná s to současnou. Madlo by také mělo mít možnost po odjištění na jedné straně vyklopit ho směrem vzhůru. Pokud je ale madlo možné v zajištěném stavu sklápět i směrem k nohám a při tom cvaká ráčna a madlo po odjištění nelze vyklopit nahoru, pak se jedná o sportovní sedačku varianta 2006.

hasac
12. bře 2012

@babyrenka Tak manžel utáhl šroubky ve střeše a ta teď cvaká. Nejspíš máme tedy rám střechy 2006. A madlo jde nehlučně pouze k zádové opěrce i vyklopit, tak tedy sedačka bude opravdu 2007. To jsem koupila pěknou směsku. 😕 Tudíž mou poslední otázkou je, zda půjde komplet nová střecha nasadit na naši sedačku. Děkuji a omlouvám se za zdlouhavou komunikaci.

babyrenka
12. bře 2012

@hasac : dotažením šroubů v kloubu jste asi pouze zprovoznili ráčnu a tak Vám teď bude držet v nastavené poloze. Pokud Vám jde vyklápět madlo směrem vzhůru, pak máte skutečně novější verzi sportovní sedačky a jestli Vás to potěší, tak to slátanina není a ani být nemůže. To totiž technicky nejde, protože máte v kloubech šrouby, tak se jedná o současnou variantu konstrukce střechy a i nový potah Vám na ni bude bez problémů pasovat. Klouby pro polohování konstrukce střechy v roce 2006 neměly spojovací šroubky, byla tam speciální zátka s bajoneovým uzávěrem, která se dotahovala místo šroubovákem eurem. Jen nevyužijete možnost výškového nastavení ramenních pásů, protože Vaše zádová opěrka nemá více možností zavěšení pásů.

laloona
13. bře 2012

Maminky budu prodávat naší teutonku, kdo by jste měl zájem,písněte do IP. Jedná se o modelový rok 2009 a rodávám i s originální taškou,nánožníkem a sluneční clonou.

ventura
14. bře 2012

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, co můžu kromě promazání dělat se špatně brzdící hlavní brzdou u kočárku Be you 2011. Když kočárek zabrzdím v autobuse nebo z kopce tak to není zdaleka tak stoprocentní jako na začátku. Četla jsem tady, že kolekce 2012 má už brzdu jinou. Dala by se vyměnit a nevíte kolik by to stálo?
Děkuji za odpověd

babyrenka
14. bře 2012

@ventura : otázkou je, co Vám na kočárku špatně brzdí. Pokud funguje bez problémů ovládání parkovací brzdy a brzda přesto nebrzd spolehlivě jako zpočátku, může být již vytažené lanko ovládání parkovací brzdy a brzdové tyčky se méně vysunují. Pro takový případ obvykle stačí povolit seřizovací šroubení na konci bowdenu brzdy, vedení lanka se prodlouží a tyčky se více roztáhnou. Pokud jsou již opotřebované příčky mezi otvory v brzdových adaptérech, bylo by lepší se prostřednictvím svého prodejce obrátit na servis a nechat si brzdu opravit.

mamia25
14. bře 2012

Ahojte mamicky, ak by ste mali zaujem, mam na predaj trojkolku teutonia...blizsie info IP, dakujem ;)

miana
19. bře 2012

@babyrenka Dobrý den,mám takový dotaz. Včera jsem si přivezla domů Teutonii Spirit. Kočárek jsem zkusila 2krát projet, jede se s ním pěkně, jen mám pocit,že trošku víc táhne k levé straně. Je to možné? Kočárek je ještě rok v záruce, myslíte, že by to šlo nějak řešit? I když je z druhé ruky, přecejen stál spoustu peněz. Děkuji moc za odpověd.

babyrenka
19. bře 2012

@miana : pokud táhne Spirit S3 do strany v případě, že je zaaretované přední kolo, pak má na zadní straně vidlice předního kola nad blatníkem seřizovací šroub, otáčením tímto šroubem na jednu nebo druhou stranu se přímý směr jízdy kočárku seřizuje. Pokud ale zatáčí s volně otočným předním kolem, pak příčin může být několik a pak by bylo lepší podvozek zkontrolovat. Potřebovali bychom ho ale dostat na servis, abychom mohli příčinu zatáčení identifikovat.

miana
19. bře 2012

@babyrenka No zaaretovat kolo jsme ještě ani nezkoušeli 🙂. Spíš než o zatáčení do leva (i když to možná taky trošičku) jde o naklánění, řekla bych, že by to možná mohlo být způsobeno nevyváženým odpružením, prostě když se opřu o rukojet na levé straně, kočárek se nakloní výrazně snáze než když to udělám na straně druhé. Je možné nějak nastavit citlivost odpružení? Dostat to k Vám na servis, to znamená asi Prahu, že? ☹

babyrenka
19. bře 2012

@miana : to by pak znamenalo poškozenou pružící jednotku a v takovém případě je třeba servisní zákrok. Servis máme v Liberci.

miana
19. bře 2012

@babyrenka Aha, je to trochu z ruky, ale dal by se tam udělat výlet. A jak dlouho by trvala oprava? Záruka se na to jistě vztahuje, že? Kočárek byl koupený v prodejně Špuntík.

chalim
19. bře 2012

ahojte, majiteľky Teutoniek 😀 .... chcela by som sa spýtať, máte niektorá sportovú čast made for you? nesvieti detičkám cez tie "okienka" po bokoch detičkám slniečko do očí, keď je opredlo v ľahu? Ďakujem.

babyrenka
20. bře 2012

@miana : k opravě potřebujeme prodejní doklad a záruční list a oprava trvá něco málo přes hodinu.

michal_spuntik
23. bře 2012

@miana klidně se zastavte za mnou, zkusím se na to podívat ... tedy pokud to máte k nám blíž než do Liberce.

miana
23. bře 2012

@michal_spuntik Vidíte, děkuji, to mě ani nenapadlo, že by se to dalo vyřešit na prodejně. Do Prahy to máme určitě blíž. Ale vy byste to spravil také na počkání?Děkuji za informaci.

martinamil
26. bře 2012

Dobrý den děvčata, kdyby někdo sháněl použitého Spirita, tak kamarádka prodává v plné výbavě. Včetně 2 bazí pro autosedačku a orig. Teutonia doplňků

livsa
5. dub 2012

Ahojte, nemate niekto na predaj predlzovaci diel k sportovej casti Teutonia Cosmo? Ja mam taku malu princeznu, v hlbokej vanicke nechce uz byt, ale v sportaku sa mi "straca" a hlavne este sama nesedi. Mam model 4170, cize potrebujem diel v hnedej farbe. Ak by niekto nechcel predat, ale povedzme pozicat za nejake pozicovne, aj to by potesilo. Dik.

lucinka0606
9. dub 2012

Ahoj holky, plánuji cca kolem prázdnin prodávat sportovní kočárek spirit S3 černé barvy(univerzální pro chlapečka i holčičku)bez korby, jen čistě sporťák, samozřejmě s nánožníkem a pláštěnkou. Cena cca 9000,-. Koupený 6/2010, takže ještě bude cca rok záruka. Nikdy nebyla žádná závada, jezdilo se sním parádně, má opravdu super jízdní vlastnosti. Už bych asi nikdy nešla do jiné značky kočárku, Teutonia u mě zvítězila na plné čáře. Za ten rok a půl nevrže, nic....kkomorová kola jsou bezkonkurenční, tichá, neprasknutelná 🙂 Před prodejí (cca v květnu)nechám kočárek plně servisovat v orig. servisu přes prodejnu, kde jsem kočárek zakoupila(utáhnout šroubky, seřídit brzdy a kola ap.)....Je tedy používaný 18měsíců, ale jako nový. Foto pošlu. Pokud by jste měla některá předběžně zájem, pište do IP.

vodni
11. dub 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat - mám BeYou 2011 a uvažuji o nástavci k sportovnímu kočárku - korbička sice ještě chvilku asi vydrží, ale už asi jen chvilku. Jednak, s nástavcem by se měla koupit asi i matrace, že? A pak - je třeba koupit nástavec 2011 nebo jde k loňskému kočárku použít i 2012?

pett7
11. dub 2012

@vodni Já už matraci nekupovala přišlo mi to zbytečné..mám pocit, že stejně nebyla moc větší než ta v korbě.

ja.na81
11. dub 2012

@vodni ja mam sice Fun System... ale sportak s prodluzovacim dilem jsem vyuzila moc a moc a matraci jsem zadnou nekupovala, neni to treba...

babyrenka
11. dub 2012

@vodni : Váš drobek má už sedm měsíců, takže matraci ve sportovní sedačce již v podstatě nepotřebuje. Teutonia nedoporučuje používat sportovní sedačku pro děti mladší šesti měsíců, pak se již předpokládá, že polstrování sportovní sedačky je dostatečné. Navíc byste s matrací nemohla používat integrované bezpečnostní pásy sportovní sedačky, v nichž by mělo být dítě na sportovní sedačce vždy upoutáno.

mooncaa
11. dub 2012

@vodni Prodlužovací nástavec jsem taky využila, jezdila jsem s ním od 8. mesíce věku do 17. měsíců.

hviezda21
11. dub 2012

ahojte, prosim vas kolko poloh ma sport. cast teutoniek? ja som ostala v soku pokial len 2 resp.3 - jedna je uplne kolmo na sedenie a dalsia takmer v lahu. no a hoc to necvakne, da sa to dat este do uplneho lahu. citam navod ze 3 polohy pro sedzeni - to naozaj nic medzi tym kolmym sedenim a takmer lahom nie je? 😨 pre 6mes. dieta max zle. na to ako som ten kocik milovala a chvalila kde som dosla, ho zacinam neznasat - navyse nesklopna strecha sportovej casti je neskutocne fuserstvo nemcov za tie peniaze.

mooncaa
11. dub 2012

@hviezda21 Sportovní sedačka má úplný leh, pak pololeh a pak sed. Kolmý sed nemá ta moje, je nakloněný dozadu. Pro 6-měsíční dítko je vhodný akorát ten leh, max když řve tak pololeh, aby vidělo ven. Poloha do sedu je vhodná až pro dítko, co si sedne samo. Polohy mi maximálně vyhovují.
Naopak mnoho kočárků nemá polohu na sezení, jen takové pololehy a dítko mi v nich trpělo, ručičkama se usilovně přitahovalo do sedu a řvalo, že se mu tam nelíbí.

vodni
12. dub 2012

@babyrenka Moc díky (i ostatním). Jen ještě prosím jak je to s těmi "verzemi" - liší je jen barvy a je jedno jestli koupím model 2011 nebo 2012?