Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mirka285
30. dub 2012

@miskaska tak to sa ti neoplati....za taku cenu najdes aj rok pouzivanu a navyse Fun system je tzv. ekonomicka verzia ,kup si radsej cosmo 😉 ja som minuly rok predala necely rok pouzivane cosmo aj so zarucnym listom za 380 eur aj so vsetkymi doplnkami..

janinek
30. dub 2012

@jmisa
@ja.na81

Tak s rukavnikem pockam, my zase tady mame mirne zimy. Sit nejakou poridim, plina mi neprijde proti kockam dostacujici.

ja.na81
30. dub 2012

@miskaska tak to mi prijde moc za tak "stary" kocik. Ja mam Fun system, kupovala jsem ho 2010 a dala za nej (sportak + mekka vlozna taska) 470 €. Ted si ho nechavam pro druheho prcka, je jak novy (jen nejake odreniny na konstrukci, kterym se proste zabranit neda) a pocitam, ze za 2 roky ho tez jeste prodam, ale rekla bych ze tak za 100 max 150 €.
Tech 300 mi prijde fakt dost.

ja.na81
30. dub 2012

@janinek To je rozumne reseni 🙂 Ja si rukavnik tedy taky koupila az na druhou zimu (to uz mi prcek dost chtel i chodit, takze jsem rukavice stejne potrebovala... no ale trochu jsem si pak nadavala, ze jsem ho neporidila uz tu zimu prvni... ale tak ted ho jeste vyuziju s druhym prtetem.
Na tu sit se koukni do nejake drogerie treba (Rossmann, DM - nevim, co v Londyne mate...)

miskaska
30. dub 2012

@mirka285
@ja.na81
Ďakujem.

veve39
30. dub 2012

@miskaska ahoj, ja budem teraz predavat cosmo kupene v SR r.2010, este do jula 2013 v zaruke.
Ak mas zaujem o blizsie info - IP

janinek
30. dub 2012

@ja.na81 u me zasadne amazon 🙂 pockam, az bude kocar doma a pak aby to pasovalo.

ja.na81
1. kvě 2012

@janinek jo tak amazon ja taky muzu 🙂 Tak hlavne, at se vam dobre jezdi a jste vsichni spokojeni 🙂

vivianaba
2. kvě 2012

@janinek ahoj, ja som mala original rukavnik a je vynikajuci. Kamaratka co sme spolu casto chodili von mala neoriginal (tusim Emitex) a bol to dost velky rozdiel. Teutonacky original krasne hreje a je dost velky takze aj chlapske ruky sa schovaju cele a dost hlboko. Ja som teda dost zimomrava a mam casto studene ruky ale s tymto rukavnikom som veru vacsinou ani rukavice nepotrebovala. Vobec tie peniaze nelutujem, uz 2 zimy som ho vyuzila a uz sa tesim ako ho vyuzijem aj pri druhom babatku.

janinek
2. kvě 2012

@vivianaba Diky za zkusenost dalsi. Asi uvidim podle zimy pak.

babush
4. kvě 2012

ahojte, viete mi, prosim, poradit nejaky drziak na pohar, ktory pasuje na Spirit? Neviem totiz najst original, tak sa uspokojim aj s nejakym dobrym univerzalom 😎 Nemate niekto skusenost s Okiedog? Vdaka za rady a tipy 😉

ludmilad
5. kvě 2012

Dá se Fashion korbička k Mistralu S z roku 2010 použít na BeYou? Nebo pasuje jen na ten Mistral? Vím, že bylo rozdílné uchycení na Mistral a na ostatní kočárky.....

babyrenka
5. kvě 2012

@ludmilad : Fashion korba pro Mistral S z roku 2010 na BeYou použít nepůjde, má totiž jiné uchycení, než korba pro BeYou. Korby mají schodné uchycení, respektive všechny podvozky dostaly kompatibilní úchyty až od letošního modelového roku, tedy provedení kolekce 2012. Takže všechny korby Made for You i Comfort Plus jsou stejné.

livsa
5. kvě 2012

Ahojte, prepacte, ze takto skacem do diskusie, ale potrebovala by som poradiť ohľadom striesšy Cosma. Mam Teutoniu Cosmo z roku 2011, poťah Trend. Len nedávno sme prešli do šporťáku a nemilo ma prekvapilo, že keď je poloha v úplnom sede, tak zadná časť striešky tak divne plápolá a v podstate je v tej istej polohe, ako keď je poloha opierky v leže. Inak povedané, nie je na konštrukciu upevnená, takže, keď ide sedadlo hore, strieška nejde s ním. Píšem ako hotentot, ale snáď ma pochopíte 🙂. Tá "plápolajúca" časť strechy dosť kazí celkový výzor kočíka. Asi to je len u poťahov Trend, lebo pri skušaní kočíka v predajni som si také niečo nevšimla. Nemáte nejaký tip, ako zadnú časť striešky upevniť o konštrukciu? Vopred vďaka za akékoľvek rady 😀
Pre mňa osobne je športová časť je menej vydarená ako vanička. Veľmi mi chýba štvrtá poloha opierky - nie v úplnom sede, ale blízko sedu. Mám 8-mesačnú slečnu, trocha drobnejšiu a v polohe úplného sedu sa mi zošucháva alebo sedí krivo...
Livia Resutikova

satyyy
7. kvě 2012

@livsa - já myslim, že se s tím nic dělat nedá .... proste takhle vypadá sedačka Trend, u sedačky Fashion to dolu neplanda a jde to nahoru spolu se sedačkou ... proto jsem taky volila Fashion sedacku ... tu jsou dva obrazky na porovnani

mooncaa
7. kvě 2012

@livsa Jak píš satyyy, je to tak. Jen mě napadlo okoukni jak to má ta Fashion a nech si tam přidělat na stejné místo ty cvoky. Ty by snad měly jít sehnat v každé galanterce.

vivianaba
7. kvě 2012

@livsa ja mam fashion sedacku a cely rozdiel je v tom ze su tam 2 cvoky kam sa ta plantajuca strieska uchyti a vtedy neplanta. Myslim zeby sa tie cvoky mohli dat nabit na latku sedacky a protikus na plantajucu striesku (na originale su cvoky zozadu sedacky, na kazdej strane jedna). 😉

babyrenka
7. kvě 2012

@mooncaa : zase tak jednoduché to není. Potah Fashion nebo dnešní Made For You má na síťce střechy jiné druky, tedy oboustranné, což umožňuje na horní část druku síťky nacvaknout další druk. Druky na síťce od potahu Trend jsou klasické horní druky, tedy nahoře uzavřené a tak na ně nejde nacvaknout nic dalšího. Asi bude problém sehnat v normální galanterii tento speciální druh druků a navíc bude velmi obtížné ty dosavadní ze síťky bez jejího poškození sejmout a vyměnit.

mooncaa
7. kvě 2012

@babyrenka No ale neměl by být problém dát jiné druky kousek níž. Alespoň u Fashion ta síťka je kratší než bouda o kus, tak na ten přečuhující kousek.
Nebo na zadek sedačky, ty kovové trubky, co koukají za sedačkou, když je sedačka v sedu natáhnout dokola gumu (nejlépe v barvě boudy). Tu gumu jen zauzlovat a pak převis boudy vždy zastrčit za tu gumu, když bude sedačka v sedu. Je to sice úkon navíc, ale zase tak často se poloha nemění.

pett7
7. kvě 2012

@mooncaa nebo třeba našít suché zipy 🙂
já si šila další háčky na nylonovou pláštěnku ať líp drží je to hadra hnusná neforemná...ještě bych chtěla gumu na stažení do té spodní části,ale do toho se pouštět nebudu..teďmě štve,že jsem raději nepořídila pláštěnku od Elodie Details 😠

bibio
7. kvě 2012

Nylonová pláštenka a neforemná handra? S tým nesúhlasím.

pett7
8. kvě 2012

No nevím, ale ta pláštěnka zrovna moc vyřešená není ten spodek strašně lítá a sedí snad jen když je kočár v úplném lehu, v sedu vypadá strašně. Na to jak jsem z ní byla loni nadšená, tak teď při každodenním používání jezdím raději s tou průhlednou..navíc i ten přední kšilt divně drží a předek klouže po boudě..Sice se dá nějak uchytit přes tyčku, ale s dítětem čelem ke mně to nejde. Za tu cenu bych ji už nekoupila 😝

livsa
8. kvě 2012

Mňa práve hnevá, že keď som sa v obchode spýtala na rozdiel medzi poťahom Trend a Fashion, bolo mi povedané, že nie je žiadny, že sú to len iné vzory látok.... ☹ 😠 Určite by som si vybrala Fashion, ak by som to vedela, tá plandajúca strieška ma dosť irituje. Mňa tiež napadli suché zipsy, skúsim sa ísť poradiť do nejakého krajčírstva či galantérie...

krpcek
12. kvě 2012

ahojte, s teutoniou spirit jazdim uz treti rok a nedam na nu dopustit - aj ked par chyb by sa naslo, ale to skor kozmeticke upravy. 🙂 dnes som s nou presla 3 km polnou cestou a mlady si uplne spokojne spinkal a ja som si spokojne sla - vobec nema vyklepane ruky, kedze je uzasne odpruzeny. 😵
ked som bola teraz druhy raz tehotna pozerala som vsetky mozne kociky, skusala, porovnala a vzdy som skoncila pri teutonii ako jasnom vitazovi, take odpuzenie nemaju ani kociky, ktore sa tych chvalia - kamoska co ma casualplay mi zavidi, ze maleho mozem utriast , lebo jej kocik peruje asi tak ako moj golfac. 😀
tusim ste tu preberali rukavnik na zimu - skvela vec - celu zimu som nemala rukavice, dokonca ani ked bolo -10. . . lacnejsia varianta je od Emitex, mna stal 10 €. 🙂

takze teutonku mozem len a len odporucit! 🙂

editah222
13. kvě 2012

@babyrenka jsem ralativně spokojenou majitelkou Spiritu kolekce 09. Nyní chci sestře na její miminko koupit Be you, ale ráda bych využila korbu a autosedačku Tário z mého Spiritu. Je to možné? Nebo jsou uchyty odlišné? Korbičku i autosedačku jsem téměř nepouživala a je mi líto je skoro nové prodávat.
Předem děkuji za odpověd.

babyrenka
13. kvě 2012

@editah222 : není to žádný problém, uchycení je plně kompatibilní ze Spirita na BeYou. Jediné, co nepůjde měnit mezi sebou, jsou potahy sportovní sedačky, každý z těch typů má jiný.

luciferova
16. kvě 2012

@babyrenka mam cosmo 2008 alebo 2009 (neviem presne), pre druhe babo keby chcem iny potah, dalo by sa to vymenit nejak? Dakujem za odpoved 🙂

babyrenka
16. kvě 2012

@luciferova : Cosmo bude určitě ročník 2009, v roce 2008 ještě nebylo na trhu. Nový potah sportovní sedačky není problém, potahy se nechají objednat ve všech barvách Made For You nebo jejich vzájemných kombinací v tomto konceptu a budou na Váš kočárek pasovat. Jediné, co u nových potahu asi nevyužijete, bude možnost polohování pětibodových pásů, protože skelet Vaší sportovní sedačky má otvory pro jejich uchycení v zádové opěrce pouze v nejvyšší poloze, nižší polohy ramenních pásů nebudou souhlasit. Oproti původnímu provedení ale budete již mít v síťce potahu střechy plastovou výztuhu, takže se nový potah střechy nebude vzadu tolik krčit na dítě.

oktarina
17. kvě 2012

holky, prosímvás, kdo máte teutonky doma, změřily byste mi šířku a délku podvozku vč. koleček? děkuji

ja.na81
17. kvě 2012

@oktarina Teutonia Fun System sirka 54 cm, delka 85 (ale tim, jak jsou ta predni kolecka otaciva, tak kdyz je otocis "dovnitr", tak je delka jen 74 cm)