Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tournesol
10. říj 2012

@nufficek nafukovací? můžete poslat odkaz? ja jsem myslela ze ani neexistují.

xmalij
10. říj 2012

@martinka1981 takovou tu hnedou, chtela jsem cernou, ale vyprodali ji..Teutonku mame sedivou.
Pisu hned do naseho druheho tematu 😉, neco jsem objevila!

nufficek
10. říj 2012

@tournesol jasne ze existuju a su paradne, este sme nemali defekt nam aj predajca hovoril ze defekt sa malokedy chyti ked je koleso spravne nafukane... a toto su ony http://www.teutonia.com/slovensko/produkty/spir... oznacenie 60A... spokojnost! 🙂

babyrenka
11. říj 2012

@tournesol : nafukovací kola pro Teutonii se dělají pouze ve vzoru 60A a pouze v rozměru 12" ( 290 mm ), tedy stejném, jako zadní kola. Pro přední otočná kola, jak pro tříkolku Spirit S3, tak pro čtyřkolky Mistral S nebo BeYou, se nevyrábějí, tam vždy přijde plastové komorové kolo. Samozřejmě nejdou také objednat jako zadní kola pro Fun System nebo Cosmo, protože ty používají zadní kola menší o rozměru 10" ( 250 mm ).

vodni
11. říj 2012

Kočky, jaký máte zimní fusak do sportovní sedačky? Mám BeYou a nějak váhám, jestli fusak originál nebo jiný...

vivianaba
11. říj 2012

@vodni ahoj ja mam original kozusinovy fusak a je super, ale vojde ti tam kludne hociaky standrdny fusak. Jedina vec co mi na tomto kozusinovom (okrem jeho ceny 😀 ) vadi je ze nema oddelenu cast na topanky ako maju niektore fusaky. On je cely krasne kozusinovy makkucky ale pri vacsom dietati by som ocenila ze ho nemusim do fusaku vyzuvat inak sa zaspini. Teraz som kupila aj Kaiser Sheepy a ten ma spodok sustakovy a da sa odopnut tak ze nohy dietatu trcia. Inak original kozusinovy velmi chvalim.

hojda
14. říj 2012

@vodni máme fusak od Dita Tábor, vyhrál cenu na veletrhu, je s outlastem tj. s termoregulací, není v něm horko ani zima. Kamarádka měla beránka a říkala, že je jen do opravdu velkých mrazů, jinak že se jí v něm malý potí. Odepíná nabotičky by to chtělo, protože jinak budete s chodícím dítkem buď sundavat botičky (to se ti v zimě asi nebude chtít), nebo dávát do fusaku ve špinavých botách, nebo koupite návleky na boty.

vonicka
16. říj 2012

Ahojte, chcela by som sa ostatnych mamiciek spytat, ci sa im mensie deti, ktore uz same sedia, ale mozno aj trosku starsie deti, nezosuchavali stale dole v sportovej casti? Ja mam pocit, ze sklon chrbtovej opierky je mozno zly a moj maly (8.5m) sa mi stale zosuchava dole a potomtam sedi taky dost pokruteny. Nepaci sa mi to. Mali ste podobny problem? Videla som pri inom kociku, ze dieta malo medzi nohami taku siroku presivanu cast, ktora dobre sluzila proti zosmykavaniu, toto Teutonie nemaju?

barbarka
16. říj 2012

babule sedi ten emitexovy muff na spirita s rucnou brzdou? potrebujem surne odpoved. vdaka

scai
16. říj 2012

@barbarka sedí, v pohodě

mooncaa
16. říj 2012

@vonicka Já s tím nikdy problém neměla. Dítko mi sedělo krásně a nikam nikdy nesjíždělo. Naopak bych tu opěrku uvítala i na úplně kolmý sed, bo se mi prakticky nikdy dítě o ní neopíralo a mělo za zády díru.
Ale pár holkám dítko prý sjíždělo. Koukni o stránku zpět, tam jsme o tom hovořili. Asi záleží na dítěti.
Já nechápu kam a jak dítě může sjíždět, doma když sedí na podlaze, na židli, tak Ti taky nikam nesjíždí a třeba židle má tu opěrku úplně kolmo ne šikmo jako kočár.

hojda
16. říj 2012

@vonicka U malého jsem s tím žádný problém neměla, tak doufám, že ani u malé nebude. Moje děti jsou, ale na sezení hodně pozdní, malej seděl až v 10 měsících, ale pak už seděl moc pěkně a pevně. Jinak mě ještě napadá, že jsem měla do sporťáku takový froté potah, který možná tolik neklouže. To už sede ve fusaku? Neklouže ten fusak po tom kočárku nějak víc?

hojda
16. říj 2012

@tournesol Jééé koukám, že jste taky tady v diskuzi🙂, korbička už je připravená na transport k vám🙂. Malou ještě chvilku budu vozit ve druhé korbičce, ale jak se ochladí, tak musíme do sporťáku, už teď je tam taková nacpaná, ale já se pořád nějak nemohu smířit s tím, že už nebudu mít miminko v hluboké korbičce 🙂 . U malého jsem do sporťáku hrozně chvátala a teď když vím, že je to naposledy, tak se mi korbička opustit nechce.

winyanka
16. říj 2012

Mám dotaz, mám teutonii spirit 2010 s boudičkou fashion a bouda nedrží tvar, i když je poloha sedačky dole či nahoře, bouda je zmuchlaná a jakoby se posouvá směrem dozadu. Nevíte jestli to jde nějak utáhnout? nebo je to chyba výrobku?

vonicka
17. říj 2012

@hojda - nie, zatial nema fusak, uvidim, ci sa bude zosmykavat aj s nim
@mooncaa - Aj mna napadlo, ze je to asi tym,ze dieta ked sa opiera o opierku, tak nesedi uplne kolmo a preto sa zosmykava. Preto som aj napisala, ze zrejme je to pre mojho maleho zly sklon opierky. Mozno, ze ked bude mat rok, uz sa zosmykavat nebude. Dakujem za echo, ze sa tu uz o tom diskutovalo, precitam si to

miskaska
17. říj 2012

Ahojte, moj drobec je na svoj vek trosku vacsi a uz teraz je v kociku narvany ako sardinka. Zimne kocikovanie budem asi riesit, tak ze kupim predlzovaci diel na sportovu cast. Myslite, ze tam bude dobre chraneny proti zime? Aky fusak by ste mi poradili kupit. Teda rozmerovo, aky je najvhodnejsi? Dakujem.

babush
17. říj 2012

@vodni ja som sla do Elodie Details fusaku a ten ma aj protismykove pasiky zo zadu, aby sa nesmykal. Tak som zvedava, ako bude drzat 😉 ale vojde tam uuplne v pohode. Podla mna tam musi vojst kazdy fusak. Mam aj bunker lodger a ten je tam tiez bez problemov. Tak si uz len vyber podla tvojich predstav 🙂

mooncaa
17. říj 2012

@vonicka To bude možná tím opíráním, jsou kočárky, co mají opěrku víc do lehu a ty mají i sedadlo nakloněné dozadu, co si vzpomínám tak Jané Slalom a X-lander to tak má. Ty zase nevyhovovaly mému dítku, protože se předklánělo a snažilo se za madlo přitáhnout dopředu.

@miskaska Já prodlužovací díl používala až do 1,5 roku věku, protože když dítko začalo sedět, tak začala zima a pod madlo se mi fusak nevešel. Navíc jsem moc nepoužívala nánožník a líbilo se mi jak je to krásně z boku chráněné.

winyanka
17. říj 2012

@mooncaa já používala prodlužovací díl a myslím, že chrání dobře, hlavně drží fusak tam kde má být a s nánožníkem je to dostatečná ochrana.

winyanka
17. říj 2012

Holky, vy nikdo nemáte problém se sportovní boudičkou? Vám drží tvar a nepadá dozadu?

Jo a s tím sklonem, já mám prcka skoro dvouletého a přijde mi, že by to mohlo být víc kolmé. A taky si říkám, že když sedí, už má stříšku těsně nad hlavičkou, doufám, že vydrží ještě přes zimu.

vodni
17. říj 2012

@winyanka taky mi bouda někdy "padá" dozadu, zvl. když se prcek víc mele nebo když se jede po nějakém drncavém terénu. Mám BeYou 2011

babyrenka
17. říj 2012

@winyanka : u boudičky je potřeba občas dotáhnout šrouby, které spojují klouby pro polohování střechy. Matku pro šroubek totiž tvoří plastový spodní díl druku ( patentu ) pro připnutí potahu střechy. Zároveň má ze spodní strany oválný nálitek, který zajišťuje přední část konstrukce střechy v kloubu. Ve chvíli, kdy polohujete střechu nahoru nebo dolů, tak se ta matka natáčí ve směru přední části konstrukce střechy, ale šroub se může zastavit, protože zadní hliníková výztuha střechy, kterou šroub svojí hlavou zajišťuje, nemusí vždy pohyb přední části střechy následovat a tak se může šroub postupem času povolit. Obvykle stačí občas tyto spojovací šroubky dotáhnout a střecha pak spolehlivě drží v nastavených polohách.

diapozitiv01
18. říj 2012

Ahojte,potrebovala by som poradit.mame 2 tyzdnoveho drobceka a vanicku od teutonky. Nakolko uz nieje najteplejsie musim kupit nejaky fusak. Neviem ci ist do toho mini test-u original od teutonie alebo radsej kupit nieco ine ako napr. malu sheepy od kaiseru.dakujem za rady.

pett7
18. říj 2012

@diapozitiv01 mininest jsem kupovala na listopadové miminko, jezdil v něm jen chvilku v zimě jsme měli beránka a na jaře už byl trochu malý. V kombinéze a s dekou by měl asi stačit i přes zimu, ale spíš bych rovnou investovala do většího fusaku,využitelného i další zimy ve sporťáku.. Příští rok ho snad využiju víc na jaře pro únorové miminko.
mininest je za tu cenu opravdu jen na chvíli ☹teď máme lodger a jsem spokojená

vivianaba
19. říj 2012

@diapozitiv01 ahoj ja som mala pri synovi mininest a super sme ho vyuzili. On bol ale letne babo a v minineste sa vozil az do nejakeho neskoreho novembra. Spodok mininestu sme vyuzivali aj ako nanoznik do autosedacky. Na zimu je ale podla mna tenky a na jar uz bude maly. Suhlasim s @pett7 ze teraz by si ho vyuzila len chvilu a na jar bude maly tak si radsej kup nejaky vacsi fusak ktory vyuzijes dlhsie. Ved ani ten mininest nie je najlacnejsi. Ja som potom kupila fusak Lodger Bunker a ten pouzivame doteraz, je super na jar/jesen alebo aj ked je teplejsia zima. A inak v zime kozusinovy fusak.

anitram18
19. říj 2012

@michal_spuntik Dobrý den MichaLE, měla bych dotaz...asi před měsícem jsme byli ve vaší prodejně Špuntík kvůli servisu našeho kočárku Teutonia Spirit ( vzhledem k prošlé záruce, jelikož jsme ho kupovali přes váš eshop před 2 lety, již pozáručnímu) a bylo nám řečeno, že takový servis nezajišťujete a že si máme vše zajistit sami....přitom na ofic. stránkách Teutonie jste uvedeni jako poskytovatelé tohoto servisu http://www.kocarky-teutonia.cz/obchodnici/ resp. že pro vás tento servis zajišťuje Babyrenka v Liberci, ale vy jako obchodníci toto zprostředkujete - tzn.hlavně zajištění dopravy atd...
My jsme byli připraveni, že za servis samozřejmě zaplatíme sumu, která nám bude určena, vzhledem k tomu, že je to po té záruce, ale že nám bude řečeno, že to máme do toho Liberce sami dovézt, odvézt....což je pro nás jaksi do Liberce z ruky...to jsme nečekali....
Mohl byste se mi k tomu nějak vyjádřit? Přijde mi to jako nefér jednání, tento kočárek jistě nepatří mezi nejlevnější, a proto bych očekávala něco jiného ze strany obchodníků....
S díky a pozdravem Martina

scai
20. říj 2012

Měla bych dotaz na praní kočárku. Co všechno z něho perete a jak? V pračce, v ruce?
Já ted hodila do pračky vložnou tašku (samozřejmě po vyndání toho papundeklu). ale nevím co se stříškou. Zlstává v ní jeden prut, co nejde vytáhnout. Takže radši v ruce?
Dále co košík? Ten asi taky v ruce?
Už dřív jsem prala přebalovací tašku a teda sloupala se mi zlatá barva z okrajů a to byla praná na jemnoa jednou...takže se bojím prát. Ale je to nutné, před dalším dítkem...
Dík za odpovědi!

vivianaba
21. říj 2012

@scai ja periem vsetko v pracke okrem nakupneho kosika ktory ma pevnu spodnu cast. Strieska sportaku sa tiez da oprat v pracke, treba tie kovove casti vytiahnut, myslim ze michal_spuntik ma v albume popis ako sa to vybera.

scai
21. říj 2012

@vivianaba mě ale ten jeden prut vytáhnout nešel, je tam zašitý...
takvý ten kloub jsme oddělali a ty dva kovové vytáhlil, ale ještě uprostřed stříšky je jeden
No ale tak asi to nevadí a jde to. Já to už teda vyprala v ruce, tuhle část stříšky a košík
Dík za odpověd! 😉

pett7
21. říj 2012

@scai to myslíš tu výztuhu sítky v boudě, nebo co to je? to se může klidně prát, ani to vytáhnout nejde.. já peru ručně jen košíky, vnitřek přebalovací tašky a prodlužovací díl ten asi nejde rozdělat jinak všechno v pračce