Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kimm88
12. dub 2013

@hojda
@scai
@nyc Děkuji všem za rady 😉

nikieda
13. dub 2013

Mohu poprosit o radu? Lze na Teutonii S3 koupit 3 bodové pásy? Koupila jsem kočárek použitý a paní přede mnou je odstřihla.. Chtěla bych je dokoupit, je to možné? Pak jsem se chtěla zeptat, máte někdo zkušenost, jak namontovat nánožník? Jsou tam nějaké suché zipy a netuším, na jakém principu to funguje 😔 Děkuji!

babyrenka
13. dub 2013

@nikieda : pásy ve sportovní sedačce jsou pětibodové, dají se dokoupit, máme je skladem. Nánožník se na kočárek připevňuje pomocí "olivek" na gumičkách na nánožníku, na stříšce sportovní sedačky jsou poutka, kterými se olivky provléknou.

malineta
13. dub 2013

@babyrenka Děkuji moc! A mohu se ještě zeptat, kolik ty 5ti bodové pásy stojí?

babyrenka
13. dub 2013

@malineta : když se podíváte na stránky www.babyrenka.cz, tak je najdete v náhradních dílech za 399,- Kč jako komplet.

duracelko
13. dub 2013

ahojte nechce niekto kupit málo používaný kočík Teutonia Cosmo, fialová farba ??

bbberta
16. dub 2013

jak jsem tu psala, ze centrala - servis teutonek v liberci pry zkrachoval a teutonky uz opravuji vyhradne jen prodejci, tak to byl opravdu blabol a pomluva prodejce (fakt nechapu, jak si to mohou dovolit), ktery me chtel pri reklamaci odbyt. timto chci moc podekovat @babyrenka za super vyrizeni reklamace. prvni reklamace primo u prodejce me neuspokojila (i pro laika napsali bludy a vubec nic s kocarkem neudelali, navic si kocar nechali celych 30dnu, i kdyz mi pri predani bylo slibeno, ze do tydne to bude - upozornovala jsem, ze kocar vyuzivam a dlouho se bez nej neobejdu), tak jsem poslala sveho spirita s3 primo do liberce a svete div se - super profesionalni pristup, ochota, mega rychlost, podrobne vyjadreni a vysvetleni, vymenene dily, serizeni, vycisteni...vse automaticky, bez nutnosti si neco "vydupavat"..jsem moc spokojena, kocarku navsteva v liberci moc pomohla a tesim se na dalsi pouzivani. jeste jednou dekuji!!

fidka79
16. dub 2013

aj my sa pridavame,pred tyzdnom sme kupili teutoniu S3 po jednom dietatku,uplne zachovaly ako novy skoro a pomalicky testujeme🙂))zatial spokojni.... 🙂

marianas
18. dub 2013

Ako mám upevniť sieťku proti hmyzu na hlbokú vaničku? Skúšam to všelijako, aj som odzipsovala tú jednu časť sieťky, aj prizipsovala, no nikdy pekne nesedí.

hojda
18. dub 2013

@marianas a není jen na sporťák?

mooncaa
18. dub 2013

@marianas Myslím, že se to dává s odzipovanou částí, ale jinak neporadím síťku mám, ale nikdy jsem jí nepoužila.

miskaska
18. dub 2013

@babyrenka viete poradit? Pripinala som na kocik slnecnu clonu a zlomila som to cim sa ta clona uchytava..da sa to nejako dokupit? Ci asi nie, ze?

miskaska
18. dub 2013

@babyrenka jeeej, beriem spat..nasla som to na vasej stranke 😀

babyrenka
24. dub 2013

@marianas : na hlubokou korbu se moskytiera používá bez toho dílu, který na sportovní sedačce kryje nohy dítěte. Moskytiera má spojovací gumový díl, ten připnete na olivky na straně moskytiery, síťku natáhnete přes okraj střechy s madlem korby tak, aby Vám olivky vycházely na obou stranách u konce madla stejně, ten gumový díl podvléknete pod dnem korby, aby držel okraje síťky na stranách korby a konec síťky se zipem přetáhnete přes horní okraj korby u nohou dítěte tak, že to látkové překrytí zipu kopíruje po celé délce horní okraj korby.

wieruska1
26. dub 2013

Na predaj Teutonia BeYou, hlboka cast, sportova, autosedacka Tario, nanoznik, prebalovacia taska. Info cez IP.

mina_
27. dub 2013

Ahoj, mám prosbu o radu. Máme kočíik Teutonia By you, kupovaný loni v červnu, takže více než zánovní... za poslední týden se objevily tyto závady:
- vůle v rukojeti v hlavním kloubu
- kočárek na jednu stranu má měkčí a druhou stranu mega měkkné pérování, tak že při manipulaci v mhd kolečku prodřelo do rámu "pecku" cca 1 cm ! Aby se kolečko opřelo do rámu nechce vůbec skoro žádnou sílu, kočárku za 20 tis, bych očekávala kvalitu ☹
- kočárek při zabrždění a odbrždění pomocí brzdy na boku rukojeti musím nadzvednout, aby kolíčky v kolech správně zaskočily, dělá to pouze, když tam posadím prcka, který má lehce přes 9 kg.... což mi taky přijde divné...

Máte prosím někdo s tím to zkušenost? Mám se pokusit o reklamaci? Bohužel v cz jsou reklamace spíše boj s výsledkem "zákazníku vyliž si" ☹

díky za odezvy!

babyrenka
27. dub 2013

@mina_ : takhle to vypadá, že by mohla být poškozená pružící jednotka na té straně, kde se kolo dostane až k rámu kočárku. Takže byste se měla obrátit na svého prodejce, aby Vám poslal kočárek do servisu na opravu. Stejně tak je třeba opravit kloub rukojeti.

mina_
27. dub 2013

@babyrenka díky moc za odpověď. Přítel na nic nečekal a kočík odvezl do obchodu na reklamaci. A to tenhle kočárek používáme jen na cestu do města, na naší místní polňačku a les máme starou čtyřkolku, která spíše připomíná tank, ale od narození mimíska je v permanenci opravdu hodně a drží, náš Tomík je už 3 dítě - je to takový putovní vůz...

To se ta pružina musela jedině nějako uvolnit naráz, protože se nedělo nic a pak pic a při návratu dom jsem si všimla veliké vydřené pecky na rámu a pak už jsem raději nikam nejela.... ta prodřenina se objevila při jedné cestě do špitálu za tátou a zpět ☹ Co si budeme povídat, je to dost vidět a štve mě to tam...

A tak jsme si řekli, že pořídíme i něco pořádného do města, tam jezdím MDH a u kočárku byla důležita ovladatelnost...
V úterý jdeme na kontrolu, tak buď půjdu pěšky lesem (cca hodinu a půl) a nebo budu doufat, že se najde někdo kdo mi s tím naším tankem pomůže do busu... tátu mám ve špitále, tak tam už bych se asi servala, kdybych jela čtyřkolkou, je to moc přestupů.....

Myslíte, že budeme mít šanci na opravu? Vy jste přímo servis?
díky

babyrenka
27. dub 2013

@mina_ : ano, y jsme přímo servis.

mina_
27. dub 2013

@babyrenka tak to budu doufat, že se náš kočík, Tetka, jak jí říkáme, dostane do těch správných rukou. Kočárek je kupovaný v Malvíkovi.

nynerka
27. dub 2013

Dobry den,
chtela jsem se zeptat, zda nemate nekdo kocarek be you 2011? Resime polohy sportovniho kocarku, prekvapilo nas, ze jsou pouze 3 polohy a poloha v lehu, pote poloha asi 15 stupnu a pak az v plnem sedu, coz naseho 9 mesicniho syna, ktery jeste sam nesedi neuspokojuje. Dekuji za odpoved.

babyrenka
28. dub 2013

@nynerka : sportovní sedačka BeYou pro modelový rok 2011 měla skutečně pouze tyto tři polohy, změna přišla až s modelovým rokem 2012, kdy dostala sedačka i další mezipolohu, takže od tohoto roku jsou polohy čtyři. Od modelového roku 2013 používají tuto inovovanou sedačku i ostatní modely Teutonie, tedy kromě Elegance a Team Cosmo.
Ta vyšší mezipoloha tam původně nebyla na doporučení pediatrů, protože není vhodná pro přepravu menších dětí, které ještě nedokáží spolehlivě sedět a jejich přeprava v kočárku v této poloze může nepříznivě ovlivnit zdravý růst páteře.
V následujícím roce ji tam doplnili, protože se to zákazníkům nelíbilo a ostatní výrobci ji tam měli.

nynerka
28. dub 2013

@babyrenka dekuji Vam za odpoved, to je skoda, ze jsme toto nevedeli pred nakupem kocarku, vcera jsme si kvuli tomu museli koupit novou kostru 2012 a diky tomu nam tam nyni nesedi calouneni - chybi druky, ale maly nam neplace v kocarku a vypada spokojene. jeste jednou dekuji za odpoved.

babyrenka
28. dub 2013

@nynerka : ono pro nás jako distributora to také nebyla příjemná situace, protože BeYou se jako novinka začalo dostávat na trh až ve druhé polovině května 2011 a majitelé kočárků tuto skutečnost zjistili většinou až v následujícím roce, když jim děti vyrostly z korbičky. Tedy v době, kdy už zase na trhu byla nová generace sportovních sedaček, které již měly čtyři polohy zádové opěrky a pro majitele kolekce 2011 to původní polohování vypadalo jako výrobní vada.

nynerka
28. dub 2013

@babyrenka chapu, ze to pro Vas take nebyla prijemna situace, take jsme si mysleli, ze jde o zavadu, jen me mrzi, ze nas na to prodejce neupozornil, protoze bychom zvolili jiny typ kocarku. maly byl v kocarku velmi nespokojeny, zvedal se stale nahoru, tak mame nyni doma dva skelety. dekuji za Vasi odpoved.

novoushanka
1. kvě 2013

Dobrý den, máme Spirit S3 2009 a začal nám zatáčet doprava ☹ Nevíte kde servisovat a kolik to stojí? Jsme z Prahy - ČR. Moc děkuji. Hanka

babyrenka
2. kvě 2013

@novoushanka : autorizovaný servis je v Liberci, Babyrenka. Obvykle děláme tyto opravy na počkání, cena opravy se odvíjí od toho, jaké jsou nutné pro opravu náhradní díly, cena opravy se tak pohybuje v rozmezí od 580,- Kč do 1.800,- Kč.

djamilia
9. kvě 2013

Ahojte, chcela som sa spytat: kupili sme ojazdeny kocik Teutonia Mistral S 2009 a ma tie koleska 60 - komorove. Ked ich stlacim - su makke, lahko sa daju stlacit, ako makke koleso bicykla. Je to normalne? Tie 60tky sa nedaju nafukovat a 50tky kolieska sa daju nafukovat? Ktore koleso je lepsie do terenu? 50 alebo 60 ? Dalej, nasla som informaciu ze Teutonia tario ma zakladnu (bazu) do auta len pasovu. Je to tak? Je tu niekto kto pouziva Tario bez bazy, len pripina autosedacku pasmi? Nie je to potom moc hegave? Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.

gebi
9. kvě 2013

Ahojte, aj ja sa chcem opýtať, v téme som to nikde nenašla...mám dilemu, ktorú korbičku si kúpiť MFY, alebo to Cosmo plus 2013? Na korbičke MFY riešim to okienko na boku, vadilo Vám to? Alebo to nemám riešiť??Napíšte mi prosím Vaše skúsenosti,ďakujem!

mooncaa
9. kvě 2013

@djamilia Já mám 60 komorové na Spiritu a byla jsem maximálně spokojená, 50 by měly být srovnatelné, také nejsou nafukovací. Mám pocit, že např na Spirit už jdou koupit i nafukovací a ty měly označení 60A.

@gebi Já měla na korbičce okénko a nevadilo, ale měla jsem podzimní dítě a korbičku jsem používala od podzimu do jara a to sluníčko prakticky nesvítilo, takže to nevadilo.