Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

scai
23. bře 2015

@shira_ měla jsem stejný problém a teda jde to nastavit jak radí babyrenka...ale za 2 dny to bylo opět stejné a zase táhlo tak, že na 3 metrech jsem už jela skoro do pravého úhle ve...na nic...a denně se mi to fakt seřizovat a řešit nechtělo, v naší malé kočárkárně šaškovat ☹
Takže jsem pak radši změnila kočár. Mě tohle vadilo právě že když jsem potřebovala zaareotovat, tak to tak stáčelo a já to fakt denně seřizovat nechtěla, když jsem to skoro nepoužívala. Na bruslích jsem s ním jezdila jen chvíli, ale je nestabilní a bála jsem se, takže pak jsme pořídili chariot a ten je na brusle, běh super 🙂

babyrenka
24. bře 2015

@scai : u každého kočárku s předními plně otočnými koly s aretací je třeba počítat s tím, že jsou tyto kočárky primárně určené pro jízdu s koly odaretovanými a vlastní aretace je tam hlavně pro jízdu v blátě nebo ve sněhu. Tedy v prostředí, které nedovoluje, aby se natočená přední kola volně vrátila do přímého směru a mohla by tak táhnout kočárek nežádoucím směrem. Pokud ale jezdíte s kočárkem v terénu, štěrku, kamení nebo po jiných nerovnostech, mělo by mít toto kolo možnost otáčet se i okolo své svislé osy, aby se v případě nárazu kola na pevnou překážku energie nárazu eliminovala jeho pootočením a nedocházelo ke zvýšenému opotřebování nebo poškozování uložení předního kola a jeho vidlice. Pokud je vidlice opatřena seřizovacím mechanizmem, jako je to třeba u kočárků Teutonia, pak při nárazu kola na pevnou překážku ( větší kámen, obrubník a pod. ) nebo při jeho torzním přetížení může dojít k posunutí nastavení přímého směru vidlice předního kola a je nutné ho znovu upravit. To je naprosto stejné, jako třeba u auta po nárazu kola na obrubník, nárazu kola na výtluk v asfaltu po zimě nebo jiné díry, kdy běžně dochází ke změně geometrie a někdy i k poškození zavěšení kol a jejich disků s pneumatikami.
Každý dětský kočárek je prostě pouze přepravní prostředek určený primárně k přepravě malého dítěte a pokud dodržujete specifická pravidla jeho provozu a používání, daná pro takový přepravní prostředek jeho výrobcem, není obvykle žádný důvod k tomu, aby dobře nesloužil.

hojda
24. bře 2015

@babyrenka Tak já se přidám se svou zkušeností, se zaaretovaným kolečkem jsme jezdili minimálně a je pravda ,že přední kolečko jsme nikdy seřizovat nemuseli, takže něco na tom asi bude.

scai
25. bře 2015

My jsme taky se zaaretovým skoro nejezdili, ale když jsem zrovna potřebovala, nešlo to kvůli stáčení. A dopředu jsem nevěděla kdy to bude nutné. Někdy v terénu, s volnými jet nešlo, i když ono celkově to byl boj 🙂 Takže pak už jsems ním do terénu ani nejezdila. Ale třeba když napadl sníh, tak s volnými koly taky nešlo jet. Chápu technický problém a jeho vysvětlení proč to dělalo. Ale proč to nedělají jiné kočáry? Ty to mají nějak líp..... kamarádky s jinými trojkolkami tento problém neměli. Třeba jané.... Já jsem prostě nebyla spokojená s kvalitou kočáru za jeho přehnanou cenu. Čekala jsem od něj mín nedostatků.
Tohle nebylo jediné. Je fakt že dost věcí co mě vadilo měly novější modely už jinak. Ale já musela jezdit se svým a vadily mi ty věci (příliš rovný sed kdy dítě sjíždělo, plandající stříška, po prvním půlroce díra v plastu ve stříšce, pásy moc vysoko a nemožno seřídit.... atd....)

hojda
25. bře 2015

@scai Babyrenka píše, že do sněhu se to právě zaaretuje. Já to zaaretování využívala fakt minimálně (třeba na pár metrů horšího terénu, nebo nástup do nízkopodlažního vlaku), člověk pak přijde o tu možnost ovládat kočárek jednou rukou.

scai
25. bře 2015

@hojda no právě, já vím.... ale pokud to tak šíleně stáčí, zaaretovat to nejde, to by člověk jezdil dokola 🙂
A ano, seřídím, zaaretuji...pak sníh roztaje, ok.... pak nasněží potřebovala jsem zase a zase stáčelo.
Ale tak fajn, že to nedělá všem 🙂 Asi jsem měla nějaký blbý kus 🙂

shira_
30. bře 2015

no mne to staca stale, ale nebudem si to zrovnavat lebo jazdim nearetovanym kolieskom. korculovat som sa skusala a slo to vyborne, mam tu vsakidealny terén, hladka rovna cesta po ktorej prejdu snad 4auta za den a vidim kilometer pred seba aj za seba, takze nepotrebujem prudko brzdit zatacat sa atd. no na inu cestu by som si netrufala. teutonia mi pripada hrozne nestabilna, nedala by som ju do ruk ani dietatu ani starsiemu cloveku... kto mi zobral maleho kocikovat, kazdy mi povedal, ze ho skoro prekotil ( ja ked som mala teutoniu trojkolku v rukach prvy krat, vela veru nechybalo...)

hojda
30. bře 2015

@shira_ Tak u nás si babičky pochvalovali, jak je kočárek krásně ovladatelný, malou vozil pak i syn a vozila i neteř ze základní školy a žádný problém.

scai
30. bře 2015

@shira_ u mě zase stejný,...babička kvůli kočáru ani jednou nevozila ☹ Bála se, že převrátí...až pak po výměně kočáru začala 🙂 a bohužel, první dítě nevozila vůbec...kočár jsem měnila až u druhého. Ä nechat vést dceru mimi? To nechápu....vždyt se musí držet pevně oběma rukama, to dítě nezvládne ani náhodou! To je hazard s touhle trojkolkou

mooncaa
30. bře 2015

Já mám asi dobrý kus, ale kočárek v pohodě uveze a ovládá i 4-letá. Běžně vozím kočárek jen jednou rukou. Na srazu s kamarádkama jsme si prohodily kočárky a teda ty ostatní se tak debilně ovládaly, bych měla zápěstí hned v kýblu (to jsem mívala u mého prvního kočárku).

shira_
31. bře 2015

tak ja teda neviem, co mame za kusy, ja a @scai
je to akoby sme tu pisali o inom kociari. vozit ho jednou rukou je celkom vylucene, aj ked idem dvoma rukami, tak po dvoch hodinach zapastia riadne citim, co sa mi u concordu nikdy nestalo.. syn ma 4,5 roka a prevrátil by ho na prvych 10 metroch a pritom ho iba tlaci. staci ze ho to zatiahne na bok a on sa to snazi vyrovnat... cestu mame trochu sikmu ( zvazuje sa na bok) ale minimalne, mam odkusane dva rozne kociky a ani s jednym som si to neuvedomila. s touto teutoniou, asi fakt blby kus, zaistit aby siel rovno je neustala namaha. myslela som ze zaaretovanim kola si pomozem, avsak to ťahá este viac a navyse to potom nemozem vyrovnat.. ked je odaretovane, aspon viem riadit smer, avsak z namahou.

scai
31. bře 2015

@shira_ no jo, úplně stejný.... já to fakt vyřešila až po delší době, kdy se přidaly ještě další věci co mě štvaly a prodala ho (skoro za nic) a koupila jiný. A od té doby jsem zase ráda pak jezdila kočárem.
nechápala jsem tu chválu na něho....za mě jak píšete nestabilní, těžký, dát do auta celkem fuška, zabere dost místa, lehce se poškrábe konstrukce, díra ve stříšce po první zimě, ramenní popruhy jen 1 výška a moc vysoko, ruční brzda prvně hrozně škvíkala, po seřízení v servisu už pak zase nebrzdila 🙂, nožní se sekala, moc příkrý sed a chyběly jiné lepší polohy (pak jen pololeh a leh...nestačilo) dcera okolo toho roku furt sjížděla, plandající stříška, popruh co je dole mezi nohama bez plíny nemožno mít, tlačí jak jde od zad, bez polstrování což mají i mnohem levnější kočáry)... a asi toho bylo ještě víc. Za ty peníze nic moc...nejhorší koupě... stál 16 tis, za 3 roky jsem prodala za 3500 a to jsem ještě byla ráda.

shira_
1. dub 2015

@scai uf. ja som predala concord lebo som potrebovala nieco viac do terenu a voci sportovej casti som mala velke vyhrady, takze som hladala nieco odpruzene s velkou strechou a moznostou otocit sedacku v protismere. na teutoniu som mala pozit. ohlasy, dve kamarátky co ju niekedy mali boli velmi spokojne a vymenili ju len kvoli tomu, ze chceli ľahký kocik, ja bezbariérovo prejdem az do obyvacky tak mi je to jedno a kufor v aute mame obrovský... no dost ma teutonia sklamala, stale v nej vozim a rešpektujem nstabilitu atd. no manzel ked kocikuje, tak hovori ze je to hrozne.. pozerala som po inych kocikoch no viem, ze teutoniu by som predala strasne pod cenu a vozit budem ešte max.rok, a to uz vydrzim ( za dalsie investovane peniaze mi to asi nestoji) pripadne uz kupim len lahky golfac, az mi maly prestane v kociku spavat..

shira_
6. dub 2015

@babyrenka prosim nahodou nevies poradit, ci sa da strieska oprat v pracke- ci sa daju vybrat z nej tie vystuhy...

babyrenka
7. dub 2015

@shira_ : výztuhy lze ze střechy vyjmout tak, že odepnete potah střechy z druků na vnější straně kloubů, pro pohování střechy, pak povolíte jeden ze spojovacích šroubů kloubu a až bude volný, tak na něj zatlačíte. Tím vysunete z konstrukce střechy matku šroubu, která zároveň tvoří spodní díl druku na upevnění potahu a také současně zajišťuje černou ocelovou výztuhu v kloubu. Po vytažení šroubu jde kloub z konstrukce sejmout a obě výztuhy jdou z potahu vytáhnout. Po vytažení doporučuji konstrukci střechy a kloubu zase zkompletovat, abyste si neztratila jednotlivé součástky a také budete vědět, jak to potom zase přijde dohromady. Často majitelé kočárků nemohou najít tu spojovací matku. Obvykle to bývá tím, že před rozšroubováním složení kloubu neodepnou potah z kloubu a matka zůstane zacvaknutá do potahu střechy. Pro zpětné složení celé konstrukce střechy je třeba si pamatovat, že ta černá ocelová výztzha patří do čela střechy, hliníková výztuha pak do tunýlku před spojovacím zipem potahu střechy a odnímatelného zadního dílu. Plastové matky pak patří svým oválným nálitkem do kloubu po nastrčení černé výztuhy, která má stejný oválný otvor a to malým otvorem bez závitu směrem nahoru k oblouku výztuhy, otvor se závitem pak zůstává ve středu kloubu připravený pro našroubování spojovacího šroubu.

shira_
7. dub 2015

@babyrenka uf.. no urobila som to skor ako som si toto precitala. skumala som co a ako. no jasne ze vsetko mam na kusky. dufam ze to poskladam spat podla tohoto navodu, dakujem... Myslim ze tiez nebudem vediet najst tu spojovaciu matku 😕

shira_
14. dub 2015

@babyrenka samozrejme som stratila tie matky a jednu sim nasla v pracke, druhu nikde 😉 no tak mi treba

missbufy
3. kvě 2015

@babyrenka Dobry den, mame Mistral S a jezdime s nim 1.5 roka, pravidelne mazeme kolecka, ale zacali nam vrzat prave platove casti kocarku napr. na zadni tyci dolu u zadnich kol je něco jako perovani nebo odpruzeni a pak asi všechny plastove spoje na kocarku. Poradite mi, jak by se to mělo dat opravit nebo kde v Praze muzu dat kocar do servisu? Kocar byl kupovan v Malviku v kvetnu 2013, ale Malvik mame daleko. Jinak mame asi polsky kocarek a ne nemecky, protože nalepka na tyci u zadnich kol je polska. Predem dekuji za odpověď.

babyrenka
3. kvě 2015

@missbufy : opravit Váš kočárek lze a máte v podstatě dvě možnosti. Můžete se obrátit na svého prodejce, protože ten je zákonným nositelem záruky na Váš kočárek a měl by jeho opravu zajistit anebo nějakým způsobem dopravit Váš kočárek spolu s doklady o jeho nákupu na náš autorizovaný servis v Liberci. Je možné si domluvit i termín osobní návštěvy a pak opravu uděláme na počkání.

missisvitulya
5. kvě 2015

us nikdy...ulomilase predni vydlice,takze z kocarem ted nemuzu jezdit,,nevim kolik mne vyjde oprava,,ale levne fakt nebude...Chico trio je nejlepsi,,,a je dvakrat levnejsi..

kamimik
5. kvě 2015

já mám teda super kus, jedno dítě odvozeno a kočárek čeká na druhé, už se nemůžu dočkat🙂 Ovládání jednoduché, jednou rukou vozím, druhou telefonuju 😀 Co sem slyšela, tak s reklamacemi jsou bezvadní (osobní zkušenost nemám). Za mě výborný kočárek 😉

hojda
8. kvě 2015

Než jsme náš prodali, tak jsem v něm ještě vyfotila dceru a v pohodě se tam malá vešla ve více než 3 letech, v 100 cm a 15,5 kg. Mezi dětmi patří mezi větší.

shira_
8. kvě 2015

mne sa tam usadil predvcerom 4,5 rocny syn 😀 (no on ma teraz 110 cm a 16 kg)

caboonek
10. čer 2015

Ahoj holky, sháním skejtík k Teutonia Be You. Nemáte někdo?

cizu
11. čer 2015

@caboonek K Teutonii sedi stupatko LASCAL-ja mam teutonii spirit a vozila jsem na nem syna a ke kocarku v pohode...ted se ho chystam prodavat, ale musim ho umyt a najit k nemu krabici a prislusenstvi:D

caboonek
11. čer 2015

@cizu Super, díky za info a kdyby jsi ho prodávala, písni mi. Díky

kkaty
16. čer 2015

Dobrý den, máme mistral P a korbu MFY, nyní už jezdíme ve sporťáku a potřebuji vyprat stříšku, ale nemůžu nikde najít, jak sundat látku z "kostry". Přijde mi, že je to tam napevno zašité, je tedy možné to prát celé? I když tedy nevím, jak se mi to s tím do pračky vejde. Díky za odpověď

hojda
16. čer 2015

@kkaty Musí se to rozebrat v těch kloubech, jeden kloub stačí, lepší je si to nafotit. někde na webu je návod z obchod www.spuntik.cz zadej do google, sputnik a stříška teutonia, nebo tak něco, je to tam i nafocené...

imkova
18. srp 2015

Ahojte, prosim Vas aký je rozdiel medzi podvozkom be you 2013 a 2014? Kúpila som od jednej mamky tu na MK z bazárku teutoniu s tým,že tvrdila že je to verzia 2014 a až keď som doma pozrela do faktúry /záručňák/, zistila som,že je to 2013. Pani trošku zavádzala asi aby to rýchlejšie predala, to ma naštvalo z princípu.Ale vo výsledku som s kočiarom spokojná, je jazdený od 11/2014 a zachovalý. Zaujíma ma ale aký je rozdiel medzi modelom 2013 a 2014? Ďakujem.