Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
16. pro 2013

@marttule : podložku pod nohy máme skladem a umíme jí vyměnit na počkání. Bohužel ji nesmíme poslat jako náhradní díl, protože pro její výměnu je třeba částečně rozebrat sportovní sedačku a při tom také odnýtovat a zase přinýtovat zpět tu kovovou část, která podložku pod nohy zajišťuje v ležící poloze. Pokud to k nám ale máte daleko, stačí poslat sejmutou sportovní sedačku a my Vám ji opravenou pošleme zpět.

kamimik
16. pro 2013

@scai chariot máme, ale hlavní funkce je jako vozí za kolo a na běhání. Neodvedu si představit mět ho jako kočár. Do terénu je to úžasný vynález a nedám na něho dopustit, ale chodit s ním po městě....ani pro to dítě to není pohodlné, že si nemůže lehnout. Měli jsme i miminkovník, ale jako náhradu kočárku bych to nikdy nebrala. A skládat to do auta...no moje nervy😀 To musí vždycky manžel.
Takže chariot super, ale na běhání, brusle a kolo a běžky(to jsme ještě nezkoušeli)

marttule
16. pro 2013

@babyrenka A mohla bych poprosit o cenu i s montáži? Dělá takovýto servis i nějaká prodejna v středočeském kraji nebo se vše posílá rovnou k Vám? děkuji

babyrenka
16. pro 2013

@marttule : autorizovaný servis je pouze v Liberci, nikomu jinému výrobce tyto díly nedodá. Celková cena opravy vychází podle aktuálního kursu eura 790,- Kč.

babyrenka
16. pro 2013

@torkan89 : abychom si to upřesnili, tak několik dní před návštěvou naší prodejny jste mi volala, že jste se rozhodla již používat sportovní sedačku, ale hned, jak jste ji upevnila na podvozek kočárku, se Vám rozpadla střecha. Při předávání kočárku na servis minulé pondělí jste prodavačkám sdělila, že už jste tedy se sportovním kočárkem několik dnů jezdila, ale pak se vám střecha rozpadla náhle za jízdy. Kočárek jste předávala ve stavu, kdy konstrukce střechy byla položená na sportovní sedačce, v područkách byly zasunuty pouze holé vlastní klouby. Prodavačkám jste ještě sdělila, že se vypadlé šroubky při jízdě někam ztratily. Ony vzaly konstrukci střechy do ruky a našly jednu z matek dosud nacvaknutou do potahu střechy, protože matka současně tvoří spodní část druku, v síťce zadní části střechy byl zamotaný spojovací šroub.
Dále jste si ztěžovala na to, že ruční brzda brzdí nerovnoměrně a že koš naráží do blatníku předního kola. To jsou tedy ony tři vady, které jste reklamovala.
Je zcela nepravděpodobné, že by se střecha za jízdy s kočárkem najednou rozpadla na obou stranách současně, určitě by se klouby rozebíraly samovolně poměrně dlouhou dobu a ve chvíli, kdy byse jeden z nich rozpadl, deformovala by se konstrukce střechy u kloubu, který by ještě držel pohromadě, už samotnou váhou potažené střechy. To se nestalo, oba dílykonstrukce střechy byly naprosto neporušené a rovné. Kdyby se spojovací šrouby uvolnily z kloubů, spadly by do sportovní sedačky, logicky směrem dolů a ne doprava nebo doleva, aby se šroub mohl zachytit v moskytiéře střechy. Aby do ní spadl, to by se musel kočárek obrátit vzhůru koly, nebo tam spadne ve chvíli, kdy máte stříšku v ruce a povolíte šroub. Nicméně střechu jsem zkompletoval, odzkoušel a předal Vám ji v pořádku.
U ovládací páčky ruční brzdy je bowden opatřen seřizovacím šroubením, to slouží k vymezení vůle oládacího lanka a tím seřízení reakční doby pro ovládání brzdy. Pro samotné seřízení účinnosti a rovnoměrnosti brzdového účinku pak slouží seřizovací šroubení na koncích bowdenů u jednotlivých kol. V zásadě se postupuje tak, že u méně brzděného kola šroubení povolujete, tím prodlužujete dráhu vedení lanka a tím zvyšujete sevření brzdových čelistí. Seřizovací šroubení u páčky ovládání bývá u kočárku pootočené zhruba o dva milimetry, což je tak akorát, aby ovládací lanko nemělo velkou vůli. U Vašeho kočárku bylo při předání na servis vytočeno zhruba o jeden centimetr a zajištěno pojistnou maticí. Je vyloučené, že by se toto šroubení samovolně vytočilo na takovou vzdálenost a ještě se při tom zajistilo. Seřizovací šroubení u kol však bylo stočeno až na doraz, tedy na minimální brzdový účinek, podle Vašeho tvrzení však brzdy nikdo neseřizoval, horní šroubení se prý vytočilo úplně samo.
Třetím bodem bylo narážení koše do blatníku kola. U vidlice předního kola jsem zjistil uvolněný čep vidlice, kolo se tak mohlo při jízdě dostat do bezprostřední blízkosti koše. Při jízdě kočárku se na všech jeho částech usazuje prach i jiné nečistoty, které pak brání v pohybu pohyblivých částí kočárku. Pokud není čep vidlice dlouhodobě čištěný a promazaný, pak při nárazu kola na jakoukoli překážku může nastat situace, kdy se čep zasekne v zajištění vidlice a páka, kterou tvoří excentricky zavěšené přední kolo, dokáže povolit matku na spodní straně čepu a při následném otáčení kola okolo svislé osy se tato vůle nadále zvětšuje. Podle Vašeho vyjádření však kočárek nikdy na žádnou pevnou překážku nenarazil, kočárek jezdí pouze po hladkých plochách ve městě. Pak ale nerozumím Vašemu sdělení z dnešního dne : .... najedu na kořen schovaný pod listím a Toník má málem vyražený dech ...
Takže Váš kočárek jsem opravil, promazal, seřídil, odzkoušel ho a pak jsem Vám ho předal. Nemohl jsem Vám při nejlepší vůli napsat, že Váš kočárek je vadný, žádnou výrobní vadu neměl a nemá. Nemáme důvod na zákazníka "štěkat", že něco nedělá správně nebo že se o kočárek nestará tak, jak má. Pokud zjistíme, že něco nedělá správně, napíšeme mu to, rádi mu poradíme, jak to dělat správně a i případně názorně ukážeme. Pokud to ale nechce, nemůžeme a ani nechceme ho k tomu nutit. Je to jeho vůle a koneckonců i jeho kočárek. Ani ve Vašem případě jsme neudělali žádnou vyjímku, i když to možná cítíte jinak. Ale někdy stačí jen tiše poděkovat ...

torkan89
16. pro 2013

@babyrenka Tak to jsme si trošku nerozuměli, volala jsem Vám v pátek a domlouvala se s Vámi na pondělí, ( a Vy jste tam stejně nebyl a náhradní kočár jsem také nedostala, tak proč se předem objednávat? )sportovní sedačku jsem používala cca týden (dřív jsem neměla čas k Vám zajet) a když jsem ji před tím týdnem měnila za korbičku, už byla jedna strana strašně povolená a tudíž celá bouda nakřivo, tím pádem po týdnu se rozbila i strana druhá. Tvrdíte že nákupní košík bouchá z důvodu uvolněného čepu při nárazu na pevné překážky a tím že se o něj řádně nestaráme, zajímavé je, že po Vašem seřízení a promazání přední kolečko bouchá stále o nákupní košík ( ještě zde musím říct, že paní prodavačka mě poradila jednu fintu, bud at si košík nadzvednu provázkem nebo si sundám blatník 🙂 ) a o brzdě ani nemluvím, brzdí jenom levý kolečko, v návodu by teda mělo být, že se to má poštelovat po každé procházce...a to že jsem jednou najela na kořen pod listím, to je snad jasný, když jsme přišli do Vašeho obchodu, potřebovali jsme neprodleně kočárek do terénu, který je skladem a žádali jsme nejprve čtyřkolku s nafukovacími kolečky a vaše paní nám řekla, že spirit si s terénem hravě poradí...Každopádně to nemá smysl s Vámi řešit, na mě jste jako na zákazníka štěkal pořádně, dodnes lituji, že tam semnou nebyl manžel a kdyby Vaše vystoupení slyšely nějaký maminky, jsem si jistá, že už by ani jedna u Vás nenakoupila a to je na tom to nejsmutnější, u Vás totiž neplatí heslo náš zákazník náš pán...

teegreen
16. pro 2013

@torkan89
Nerozumiem prečo si tu riešite spor s babyrenkou cez toto fórum, je to maximálne trápne.

babyrenka
16. pro 2013

@torkan89 : myslím, že si zde od počátku řešíte úplně jiný problém, který vůbec nesouvisí s Babyrenkou, mojí osobou a asi už vůbec ne s Vaším kočárkem. Ale ten patří na úplně jiná fóra.

janinek
16. pro 2013

Tak uz vim, co mi na teutonce vadi.

MAdlo u sportaku. mam cosmo 2012, a mam k nemu jejich celorocni (?) fusak, ma pouta dve na to madlo, ale kdyz dam madlo temi pouty, tak zase pak nejde odendat snadno, dite tam nezastrcim, takze jezdi bez madla.

A u fusaku mi chybi to rozepinani dole, co maji jejich nove fusaky, ale tak byl k tomu 'zadarmo', tak mi nic nebrnai koupit si jiny. Ale i tka nevim, zda novy fusak ma dole igelit na boty.

hojda
17. pro 2013

@janinek TAky v zimně jezdíme bez madla. Mám nový fusak na madlo a dole odepnout jde u u nohou je černý šusťák,ale pokud můžu radit, tak zkus mrknout na fusak Dita Tábor s Outlastem, ten je naprosto dokonalý, vyhrál cenu u na dětském veletrhu, termulregulace, nastavitelný na šířku i délku, odepínací dno, je krásně měkký a řekla bych, že je v něm tepleji, než v tom od Teutonia 😉

janinek
17. pro 2013

@hojda diky. U nas teutonka staci. Mam tam vnitrni vlozku z lodgera a davam deku pres nohy. A v golfkach mam lodgera bez vlozky a prihazuji deku.

scai
17. pro 2013

@kamimik já s tím souhlasím, chariot určitě není vhodný jako jen kočár na furt. Já ho zminuji ale proto, že se tu chválí jak je spirit super do terénu. Tak píšu, že není a na to je super tohle...chariot, croozer, nebo i ty čtyřkolové tanky, apod...

kamimik
17. pro 2013

@scai No jo, ale nejde přece srovnávat kočár s nekočárem. Každý nemá na to,aby si koupil za 20 tis. chariota a za dalších 20 kočár. Se spiritem jsem nikdy v terénu problém neměla, polňačky, les, kořeny v lese. Všechno jsme projeli, až jsem byla překvapená, takže bych ho do terénu určitě doporučit mohla.

scai
17. pro 2013

@kamimik a mě zase příjde, že na terén není. Dá se lehko převrknout a hlavně se tím ničí. Pro mě je to městský kočár. A jezdila jsem v terénu dost, a mám srovnání s kámoškama, co jely stejný terén s jiným kočárem a teda spirit jel vždy nejhůř! A to jsme si kočáry i měnily, at si to zkusíme jiným.

kamimik
17. pro 2013

@scai To jsme tu právě četla a nejde mně to na rozum. Překlopení se mně nikdy nestalo. Za městské kočáry považuju s plastovýma kolečkama. Pro nás byly kolečka hodně důležité a musím říct, že ty u teutonky jsou krásně vymyšlené. Ale každému vyhovuje něco jiného...

mooncaa
17. pro 2013

Já myslím, že když někdo vyzkouší v terénu chariota nebo croozera, tak pak bude pochopitelně s Teutonkou v terénu velmi nespokojený. Jinak já dala terén i s golfkama - v lese na houbách, největší výhoda byla v tom, že když se někde válel kmen, tak šel kočárek i lehko přenést.
Ale jinak my máme kombinaci croozer, Spirit, golfky Peg Perego a manduca. Každé z toho má své mouchy, co použiji záleží na tom kam jedeme, jak dlouho tam budeme, co tam budeme dělat a kolik máme místa (auto).

mpavlinka
17. pro 2013

Prosím o zkušenosti maminky teutonkářky... přemýšlím o ní 🙂 Mám Peg perego GT3, max.spokojenost, ale sporťák není otočný a tak přemýšlím o teutonce spirit. Ale bojím se, že bouda sporťáku je příliš nízko a vůbec zda je sedačka dost dlouhá, dcera byla hodně velká (vysoká) a syn bude asi taky, tak aby kočár nebyl malý, perego je jedno z největších, tak abych se k němu pak nevracela 😀... Díky moc.

mpavlinka
17. pro 2013

@scai mně peg perego gt3 taky nechtěj babičky vozit 😀 Ale tak upřímně, trojkolka prostě nemá stabilitu tříkolky. Dneska zrovna šel tatínek s peregem co mám já, na přechodu se mu vytrhlo starší dítko z ruky, běželo zpět, on nechal kočár v silnici, naštěstí nic nejelo, chytal starší dítě a pak s peregem couval a kočát překlopil, lidi kolem zírali, no děs. Ale mně tříkolky vyhovují.

mpavlinka
17. pro 2013

stabilitu čtyřkolky jsem chtěla napsat 😀 Sama jsem čtyřkolák měla (Roan), takže můžu porovnat. To co jsem dneska viděla na tom přechodu byl děs, s tříkolkou prostě každý neumí.

scai
17. pro 2013

@mpavlinka no asi víte co jsem psala, já bych gt3 za spirit určitě neměnila. Má ho kámoška, a teda prostorově se nedá moc srovnat. Teutonka je právě krátká a často velkým dětem na výšku malá. Já nemohla v necelých 2 letech dávat dceři v zimě čepici s bambulí a to není žádný velikán 🙂)) I ten prostor okolo je menší než má GT3 a o košíku ani nemluvím...

scai
17. pro 2013

@mpavlinka couvání je nejhorší, to jsem si taky zkusila jednou a skoro právě překlopila ☹ Naštěstí jsem kočár zachytla....

altaya
17. pro 2013

@majkeela ahoj my mame Teutonia Cosmo 2012. Narodilo sa nam trochu vacsie babatko a hoci ma len 4 mesiace uz je v tom kociku tak akurat takze onedlho musime do sportaka. To je asi jedina nevyhoda... S kocikom sa lahucko manipuluje, nie je ani tazky (druhy mame Cam a ten je ako z olova). Akurat ze vajicko teutonia je zalostne male. Pretoze sme uz museli vybrat vlozku a babatko tam ledva zapneme. Vajicko je vraj od nula do 13 kil, ale my uz teraz ledva zapneme 6 kilove babetko...

teegreen
17. pro 2013

@scai
Cúvať s kočíkom? To ako z akého dovodu?
@altaya
Tak to buď rada, že nemáš Maxi - Cosi alebo Romer, tie sú oveľa menšie, my sme mali Teutoniu Tario, čo je priestorovo najvačšie. Používali sme fusak do autosedačky, takže nebol problém aj s 10 kg v zime...

kamimik
17. pro 2013

@altaya Nás rovnou v obchodě od teutoňáckého vajíčka odradili,takže jsme pořídili maxi cosi. Paní říkala, že má hodně nevýhod, drahé bylo a těžké. Přikoupili jsme redukce a bylo vystarané🙂

babyrenka
17. pro 2013

@altaya : možná bude problém v nastavení pásů autosedačky. Tario má pásy nastavené od počátku na takzvané letní miminko, tedy na každém konci ukotvení pásů pod sedačkou zbývá ještě dalších 10 cm pásu. Pokud dáte kotvičky až na konce pásů, měli byste jich mít dostatek. Tario je určené pro děti do 81 cm tělesné výšky, takže by pro čtyřměsíční dítě nemělo být tak malé. Nastavení pásů je poměrně dobře zobrazené v návodu k použití autosedačky, pokud Vám to nebude jasné, určitě Vám na Slovensku dokáží v BabyMarketu poradit.

miami2010
17. pro 2013

@drobcek24 blahozelam🙂)) aj my mame Be You, ale cerveno-cierny 🙂))

drobcek24
17. pro 2013

@miami2010 dakujem ano Be you je uzasny dufam ze sa mi ho podari zohnat v zelanej farebnej kombinacii 🙂

janinek
17. pro 2013

@babyrenka Chtela sjem se zeptat, jak tu padla ta nosnost, kdyz tedy ma kocarek nosnost 15kg, to se pocita dohromady dite, fusak, kosik i prebalovaci taska?

janinek
17. pro 2013

@altaya ja se toho presunu z korby take bala, dceri bylo nejak 5-6M, ale chtela jsem v ni dojet zimu. Nicmene sportak jde do lehu, tak to bylo v pohode.