Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

cizu
8. říj 2014

@123vanda Já mám spirita 2011 a pinkie podložku s bočnicema - sedí parádně a bočnice jsou podle mne dobré, vypadá to takové hezké, vyplněné....-)

123vanda
8. říj 2014

Díky, tak jdu do ní 😉

tina_7
7. lis 2014

Prosím o radu - vyhlédla jsem si tři kočárky, Jané Slalom Reverse, Mutsy Urban Rider a Teutonia Spirit S3 - dle referencí to vychází, že Teutonia má nejméně nedostatků, ale neznám osobně nikoho, kdo by ji měl (narozdíl od ostatních dvou uvedených). Prosím poraďte! Našla jsem v bazaru verzi z roku 2009 - je dobrá? Je nějaký zásadní rozdíl mezi jednotlivými ročníky? Moc se v tom nevyznám 🙂

hojda
7. lis 2014

@tina_7 Ahoj mezi 2009 a 2010 je rozdíl v konstrukci kočárku. 2010 už má jinak udělaný nákupní košík a nevím, do jakého roku byly ramenní pásy jen na jednu polohu. A ještě se tu psalo, že u roku 2008 se vyměňovala přední kolečka, nějaká vadná série, tak to měnili všem, kdo si o to pořádal. Já prodávám z roku 2010 s potahy z roku 2012, případně mrkni, potahy jsou jako nové.

mpavlinka
7. lis 2014

@tina_7 dobrý den, neměla jsem Jané ani Mutsy, ale PP GT3. Není otočný, takže jsem si asi na půl roku pořídila Spirita a za mne absolutně nedoporučuji. Kočár je nestabilní, když jsem dála tašku na rukojeť kočáru, tak se několikrát překlopil na záda. Navíc je i malý, syn má ani ne rok a půl a pod boudu se stěží vejde. Košík pod kočárem je malý a pokud máte sportovní sezení směrem k sobě, je navíc nepřístupný a prakticky do něj nelze nic dát. Nechápu, kdo toto vymýšlel. Dále pozor na bazarové Teutonky - nevím přesně, do kterého roku bylo přední kolečka nekvalitně uchyceno a docházelo k deformaci hlavy a vidlice - oprava by byla kolem 1500 Kč + jediné místo, kde Teutonku servisují je Liberec. Teutonia kdysi prý to uchycení lidem měnila. Tento problém jsem měla já i moje kamarádka. Přední kolečko se pak seká a je nemožné s kočárem jezdit. Snad jsou na tom novější Teutonky lépe. Škoda, jinak je kočár relativně skladný, vcelku lehký, sezení směrem k mamince, ale...

hojda
7. lis 2014

@mpavlinka Problém s předním kolečkem byl v roce 2008 a možná začátek 2009, pak už ne. Teutonia to měnila všem, kdo si o výměnu požádal. Ono hodně záleží jak s tím kočárkem člověk jezdí, předním kolečkem se nesmí narážet do obrubníku, jinak se ta hlavice ničí. S kočárkem jsem problém nikdy neměla. Taška má určitou nosnost, která by se neměla překračovat. Obě děti se mi vešly do 2 až 2,5 let, ale to už jsem kočárek moc nepouživali. nevešla se mi v zimě pouze čepice s velkou bambulí a obě děti mám celkem velké.

scai
7. lis 2014

@tina_7 taky teutonku nedoporučuji. V tomhle roce (ani 2010) nemá posuvné pásy, mají jen jdnu polohu. Košík 2009 je ještě hůř přístupný než pak rok 2010. Já měla rok 2010 a spokojená jsem nebyla. Je to hrozně nestabilní tříkolka. Dítě jsem několikrát skoro vyklopila a to jsem vždy řídila oběma rukama, držet deštník, mobil nepřicházelo v úvahu...i tak, ale pokud přední kolo v zimě najelo do díry, kterou jsem ale neviděla...kočár jde pak okamžitě na stranu.
přední kolečko jsme měli pak taky špatné
Lehký teda určitě není, 14 kg je dost.
Mě na něm vadilo ještě víc věcí, ale psala jsem už dřív. Zkuste dočíst diskuzi. Je fakt, že josu lidi i spokojení. Já bych ty nedostatky brala kdyby nestál tolik peněz. Ted mám kočár za půlku ceny a jsem mnohem spokojenější

kamarádka má jané nedá něho dopustit, když jsem s ním jela tak musím říct, že je fakt mnohem stabilnější a lepší

mpavlinka
7. lis 2014

@hojda co jsem četla v diskuzích, stávalo se to i maminkám, co jezdili opravdu opatrně. Každopádně bazarové kočáry bývají často takto poškozené, bohužel jsem se toto dočetla až když jsem kočár měla doma. Vada nebyla hned patrná, až když bylo dítě větší a kočár těžší, tak se projevila. Pak už to začalo být opravdu nebezpečné, najede se do nerovnosti a kočár jde dopředu nebo na bok jak píše @scai. Nestabilní se mi zdál i celkově, tašku na rukojeti jsem nijak moc nezatížila (takže jsem nějaké věci tahala v batohu, protože koš nebyl přístupný a do tašky na rukojeť jsem nemohla skoro nic dát, aby se kočár nepřevrhl), vyndala jsem dítě a kočár šel okamžitě na záda. Kámošce se v něm roční syn podíval někam bokem, převážil se v sedě k jedné straně a kočár se převrhl.
Já mám prostě srovnání s Peg Perego GT3 - vozí třetí dítě a je jak nový. Konstrukce v pořádku, potahy jak nové, má obrovský koš (kam se vejdou věci na celý den např. pro piknik, vešly se mi tam brusle apod.) a spoustu jiných vychytávek. Navíc je opravdu prostorný jak na výšku tak na šířku. A především je stabilní. Je sice poměrně neskladný na transport, ale já ho nikam nevozím, v autě mám golfky. Nicméně není otočný a to pro mne v době, kdy šel malý do sporťáku a byl ještě malý, bylo velké minus. Možná jsou nové Teutonky na tom lépe.

janinek
7. lis 2014

@mpavlinka a to je trojkolka?

Ja mam cosmo 2012, kosik mi prijde velky dost a vubec teda jsem s kocarem spokojena.

hojda
7. lis 2014

@mpavlinka nepřístupný košík? To jsi tam měla namontované ty držáky na autosedačku, ne? Ty tam překáží, to je pravda, ale ty se pak dají odendat. ale jinak se jde do košíku dostat vždy z druhé strany, než má dítě nožičky, nebo z boku.

mpavlinka
7. lis 2014

@janinek jj mám trojkolku spirita. Přemýšlím co s ním, jestli prodat aspoň na díly... S tou vadou předního kola to ani nikdo nekoupí. Věřím, že čtyřkolka na tom se stabilitou bude daleko lépe.
@hojda jj, když co je mi to platné, že pak to bude lepší 😒, když koš potřebuju používat a sedačku jsem tam často dávala. Jinak koš je malý jako takový. Prostě jsem se vrátila k PP a mám klid 🙂

mooncaa
7. lis 2014

Blbej košík pod kočárkem bylo naposledy v kolekci 2009. Já mám 2010 a košík je super, krásně přístupný a přesto velký, narvu tam toho vždy o dost víc než bych měla (nosnost). A to tam mám i ty adaptéry na autosedačku MaxiCosi. Polohu na tráky to má jednu, ale to jsem vyřešila vložkou do kočárku, kde mám výšku do 3 poloh.
Jako nevýhodu kočárku bych viděla, v nízké boudě, kde v zimě čepice s bambulí se nevejde. Boudu ale natahuji jen když prší, sněží, nebo dítě spí, takže celkem minimálně. A také je nízko madlo před dítětem, což vadí v zimě s fusakem. Já používám prodlužovací nástavec, takže madlo dám až na jaře, tímto problém obcházím.
Známá má Jané a po jednom dítěti kočárek vypadal jetější a rozhrkanější než Teutonka. Na mojí Teutonce bylo používání znát jen poškrábanou konstrukcí.
Ještě mi teda vadí vysoká váha, takže na tahání do schodů a MHD to není, ale do Prahy nejezdím tak často a tam kde bydlím schody a MHD nevyužívám.
Co mi vyhovuje, že je kočárek krásně ovladatelný, na srazu s kámoškama jsme si povyměňovali kočárky a s některýma kočárkama jsem nebyla schopna skoro jet a už vůbec ne zatáčet. A žádný jiný kočárek nešel ovládat tak dobře jako Teutonka. Jinak u Jané mi vadilo, že není odpružený, děsně drncal.

hojda
7. lis 2014

@mpavlinka Já tedy nemám k dispozici auto, takže jsem na kočárku vozila často i nákup a vešlo se mi to, jsme vesnice bez chodníků a malej chodil do lesní školky, takže jsem pro něj jezdila s kočárkem lesní cestou a problém se stabilitou jsem neměla, jen na zimu jsem si pořídila do lesa Mistral, protože tam není prohrnuto a to je pak čtyřkolák lepší, že má ty kola za sebou. Já když vytáhla kočárek na dceru, tak se všichni ptali jestli máme nový kočárek a přitom už jedno dítě odvozil.-), ale je pravda, že já si ho tedy hýčkám🙂.

janinek
7. lis 2014

@mpavlinka myslim to perego, zda je trojkolka

mpavlinka
7. lis 2014
tesorina
27. lis 2014

Holky ráda bych si koupila sportovní kočárek Teutonia, radši čtyřkolku. Mám 5měs.dítko, ale je už velký a nevleze se do korbičky. Je tedy možno jít i do lehu ve sportovní verzi? Je stabilní a dobrá i do sněhu a horšího terénu? Není moc těžká? Jakou verzi by jste mě doporučily? Děkuji 🙂

mooncaa
27. lis 2014

@tesorina Já doporučuji koupit k Teutonce prodlužovací nástavec, uděláš ze sporťáku hluboký kočárek. Navíc na zimu mi to přijde lepší. Teutonka má leh naprosto do roviny. Těžká Teutonka je na tahání do schodů, ale při jízdě se to nepozná, je velmi dobře ovladatelná. Já mám trojkolku, takže na zbytek těžko odpovím.

hojda
28. lis 2014

@tesorina Já mám Spirita a sněhu jsem si pořídila Mistral s velkýma kolama, takže můžu porovnat dva. Se spiritem se lépe manipuluju, stačí jedna ruka na zatočení. Mistral se musí při zatočení nadzvednout, ale do sněhu je lepší ten, protože má velká kola za sebou a lépe projede.

tesorina
28. lis 2014

Diky za rady holky
@hojda skoda, ze neni i takova verze co se da ovladat jednou rukou a je zaroven i do snehu ☹

mooncaa
28. lis 2014

@tesorina A kde bydlíš?Já jen, že pokud nebydlíš přímo na horách tak to zvládneš i se Spiritem, či Cosmo ten sníh. Jednak ho v poslední době moc nebývá. Chodníky brzy prohrnou a jezdí se dobře. Měla jsem kočárek i na horách a na udusaném sněhu jel pořád dobře. No a když napadne víc sněhu, nikdo ho neprohrne, tak se nadřeš s jakýmkoli kočárkem. Měla jsem takto i golfky a paní vedle kočár do sněhu a nadřely jsem se obě stejně (na udusaném sněhu golfky jedou taky bídně). Ono se Ti ten sníh stejně zasekne o košík pod kočárkem a tlačíš horu sněhu před sebou. Nejlepší je v tomto kočárek netlačit před sebou, ale táhnout za sebou.
Nebo ještě pořídit Mistral nebo BeYou s otočnýma kolama a přehazovací rukojetí. Normálně budeš jezdit otočnýma kolama dopředu a kočárek bude snadno ovladatelný a v případě sněhu přehodíš rukojeť a pojedeš velkýma kolama napřed.

tesorina
28. lis 2014

@mooncaa bydlim na vesnici u Brna, moc snehu nebyva, ale co kdyby nahodou tento rok bylo 🙂

hojda
28. lis 2014

@tesorina V tom sněhu musíš mít většinou zaaretovaná přední kola, jinak to moc dobře nejezdí, takže i kočárek, který to umožňuje, pak stejně zvedáš.

nanyska
30. lis 2014

Máme kočárek Teutonia Spirit S3, objednávali na konci 2011 a na začátku roku 2012 nám přišel. A chtěla jsem se zeptat jestli na to pasuje nějaký podvozek čtyřkolka, protože ta tříkolka mi nevyhovuje. Děkuji 🙂

mooncaa
30. lis 2014

@nanyska Myslím, že Cosmo a Be You pasují snad všechny kolekce a od jistého roku i Mistraly (tuším kolekce od roku 2012 či 2013)

babyrenka
1. pro 2014

@nanyska : od modelového roku 2012 všechny čtyřkolky kromě Elegance a Team Cosmo.

tesorina
1. pro 2014

@mooncaa videla jsem Be You a je skvely, jenom neni ta korbicka celkem mala? Abych tam pak dala dite i s fusakem 🙂 a kdyz tam pak polozim mimco nebude na nej tahnout? Dokupuje se k tomu jeste nanoznik, ktery to bude chranit? Cosmo nemeli, ale zrejme jsou to podobne typy, nebo je v nich nejaky zasadni rozdil?

hojda
1. pro 2014

@tesorina Ke korbičce i sporťáku je i nánožník., pokud se dítě nevejde s fusakem do hluboké korby, tak jde pak dát do sporťáku s prodlužovacím dílem a nánožníkem. Doručuju fusak s Outlastem z Dita Tábor, krásně měkký a jde zmenšit na šířku i délku, krásně se do hluboké korbičky vejde, některé jsou moc tvrdé a neskladné.

hojda
1. pro 2014

@nanyska Já to vyrešila na zimu dokoupením Mistralu do sněhu.

martik3
29. pro 2014

Dobry den, chtela jsem se zeptat, kdybych koupila MIstral P 2011 z druhe ruky a potrebovala k nemu korbu a adaptery na autosedacku, tak nove mi jiz pasovat nebudou? Chapu tedy dobre, ze bych musela sehnat korbu pred vyrobenou pred rokem 2012 a adaptery tatkez? A sly by pak tyto adaptery na novou autosedacku? Omlouvam se za tolik dotazu, zda se mi to nejake komplikovane ☹

babyrenka
30. pro 2014

@martik3 : kdybyste kupovala Mistral P 2011 z druhé ruky, pak by bylo nejlepší ho koupit i s korbou a adaptéry. Do modelového roku 2012 totiž Teutonia u řady kočárků Mistral P a Mistral S používala jiné uchycení nástavby, než u ostaních modelů a tak bylo nutné pro jejich podvozek objednávat korbu s označením 2, aby na toto uchycení pasovala. U adaptérů pro autosedačky to bylo ještě složitější, protože prakticky každý podvozek měl pro tři schválené typy autosedaček jiný adaptér a tak v určité době se nabízelo přes dvacet typů adaptérů. Od modelového roku 2012, kdy došlo ke sjednocení uchycení nástaveb i uchycení adaptérů, je situace jednodušší, pro tři schválené značky autosedaček jsou k dispozici tři adaptéry. Nevýhodou u kombinace starších podvozků s novými adaptéry je ale skutečnost, že je kromě modelu BeYou nelze na starší podvozky namontovat. Pokud se týká uchycení nových autosedaček na starší adaptéry, pak to není problém, vstupy na autosedačkách pro adaptéry se nezměnily a tak autosedačky Römer Baby Safe Plus SHR, Maxi Cosi Citi, Cabrio a Pebble, Kiddy Evolution Pro i Teutonia Tario je možné i na příslušné starší adaptéry nasadit.