Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
4. říj 2013

@kaseny : a Vy osobně máte kočárek od nás a řešila jste s námi nějakou reklamaci? Pak by mě podronosti docela zajímaly a bylo by vhodné, kdybyste mi je zaslala na naší IP. Možná, že kdybyste si mohla vyslechnout obrazový a zvukový záznam z pánem popisované diskuse, který máme z našich bezpečnostních kamer, měla byste jiný názor. Jím vytvořená virtuální realita je totiž od skutečnosti nekonečně vzdálená.

ifkael
4. říj 2013

To vazne treba na teutoniach kazdy tyzden cistit a premazavat kolesa? A zvykne vyblednut potah? 😕

h0sher
4. říj 2013

@nevee to ani sama nevie,ked neodpisuje na dolezitejsie veci,ale na hajenie svojej pravdy
@babyrenka moc sebakriticka teda nie ste,co sa tak zastavit a ist voci ustretovosti zakaznikom, priamy majitel firmy by asi nemal radost,kebyze cita recenzie na jeho znacku,ktorou Ste vy dodavatelom.....

babyrenka
4. říj 2013

@briuska : výrobce udává ve svém předpisu pro ošetřování kočárku, že by měl uživatel kočárek minimálně jednou za čtyři týdny jeho používání očistit a ošetřit podvozek, zejména osy kol a jeho pohyblivé části, mazacím olejem. V případě, že se kočárek pohybuje v prašném nebo jinak agresivním prostředí, jako jsou třeba v zimě mokré a nasolené komunikace, měl by se termím pro ošetřování optimálně zkrátit. Olej WD40 má výhodu v tom, že díky své malé hustotě dobře zlíná i na nepřístupná místa, navíc většina balení je vybavena aplikační trubičkou, takže proud oleje se nechá při aplikaci přesně usměrnit. WD40 je dobré také občas aplikovat v místech, kde se kočárek a části rámu podvozku při skládání otáčejí, tedy klouby u přední části konstrukce a čepy u rámu koše. V těch místech se usazuje prach nebo zaschlá posypová sůl a to pak při vzájemném tření těchto částí nepříjemně vrže. Stejně tak mohou vrzat nečistoty usazené mezi diskem a pláštěm kola. Po jízdě s kočárkem v nasoleném prostředí je dobré kočárek opláchnout teplou vodou a osušit ho, v zimě pomáhá i preventivní aplikace silikonového oleje na spojovací šrouby a matky, dlouhodobě zasychající sůl je zkoroduje stejně spolehlivě, jako kovové části spodku Vašeho auta. Ale tam se málokdo běžně podívá, protože jsou obvykle normálnímu pohledu skrytá.
Potahy Fashion byly v roce 2011 i následujících letech vylepšené, je možné výškové nastavení ramenních pásů ve třech polohách a také Vámi zmiňovaná síťka dostala integrovanou plastovou výztuhu, která pomáhá tuto síťku přizvedávat u vlastního potahu střechy.

babyrenka
4. říj 2013

@nevee : protože výrobce řeší tuto možnost výměny přední nápravy tak, jak jsem již uvedl, tedy nasazením tohoto doplňku do aretací předních otočných kol, pak by to neměl být žádný problém. Jen bude třeba při objednávání této části uvést, pro jaký typ podvozku ho chcete používat, protože délka čepů vidlic je u Cosma a BeYou jiná, než u Mistralu S a Fun Systemu.

babyrenka
4. říj 2013

@h0sher : nevzpomínám si, že bych Vám neodpověděl na Váš dotaz a pokud ano, rád bych to napravil. Občas se stává, že nemůžu být online nepřetržitě i několik dní po sobě a pak se může snadno stát, že mi některý dotaz unikne. Ale stačí ho zaurgovat anebo poslat na IP a pokud odpověď znám, pak se snažím ji kvalifikovaně a srozumitelně předat. Ale nejsem pedagog, někdy se to nedaří ...

nevee
4. říj 2013

@babyrenka Moc Vám děkuji za potvrzení, je to logické, ale chtěla jsem mít od Vás potvrzení, nejsem technický typ. 🙂 V tom případě je to vynikající zpráva a v objednání tohoto kočárku již mi nic nebrání. Váhala jsem totiž trochu u těch malých koleček a toto mě přesvědčilo. Děkuji

janinek
4. říj 2013

@nevee Mne ta kolecka, co mame na Cosmu 2012, tak mala neprijdou, v porovnani teda treba s Bugaboo. A videla jsem kocary s vetsimi koly, ale proste neprislo mi, ze jedou lepe. Asi to teda je spis takove subjektivni, zalezi na nalozeni atd. A to se meni na zimu nebo kazdy druhy den, ci je to na stalo?

nevee
4. říj 2013

@janinek Můžeš to měnit jak často chceš, já to dám jen do sněhu a na chalupě do terénu, jinak nechám ty malý. Máš pravdu, že nejsou tak malý - což je dobře. Ale na nějakej hodně horší terén jsou ty velký mnohem lepší.

hojda
4. říj 2013

@ifkael Záleží asi jakou barvu zvolíš, o té černé maminky dost píšou, že jim vyšisovala. Já měla potahy jako nové🙂

kafoditka
4. říj 2013

mala som teutonku rok a pol a v zivote som nepremazavala kolesa, cistila len raz a to ked som ju sla predat... nikdy som nemala s kolesami najmensi problem... potah bol cerveny a nevypelichal

kaseny
5. říj 2013

@babyrenka: Ano, já osobně mám zkušenost s reklamací u Vás, kterou jste neuznal a stejně jako dalším zákazníkům s řadou různých reklamací napsal, že jsme kočárek špatně používali. -Teď nemám na mysli mou poslední zkušenost s Vámi, kdy jste místo uvedení obalu kloubu do původního stavu sedřený kloub pouze přestříkali barvou a jsou na nich nadále povrchová poškození a mapy a to vydáváte za opravu kočárku za téměř 30.tisíc korun v záruce. Mám osobní zkušenost s klasickou reklamací u Vás již dřívější doby. Nicméně nejste první na trhu, kdo neuznává reklamace a "zkouší" na své zákazníky tento postup- reportérka mi říkala, že se se stejným postupem setkala již u jedné nejmenované firmy s elektronikou, nicméně ta svůj přístup změnila dříve, než stihli reportáž natočit.

kaseny
5. říj 2013

@teegreen přiznám se, že nevím, o jakém "postrčení kočárku" jde- já do diskuze nic nepsala, jen jsem chtěla potenciální zákazníky upozornit, jak Babyrenka jedná- resp. dokud se neobjeví problém, je vše ok, ale jakmile se na kočárku objeví nějaká závada, máte smůlu...

teegreen
5. říj 2013

@kaseny
Ja som práve o babyrenke počula samé pozitíva, ústretoví ľudia...aj tu na fóre pomáhajú

mooncaa
5. říj 2013

@kaseny Nepíšeš pořádně podrobnosti, ale záruka se vztahuje jen na výrobní vady. Takže pokud si někde o něco odřeš kloub, tak to není výrobní vada, ale tvoje chyba a na to se záruka nevztahuje. A jestli Ti ho i přesto opravili, tak je to jejich dobrá vůle. A pokud to byla výrobní vada, tak to tam bylo už při nákupu zboží, což nebylo, to bys to reklamovala mnohem dříve.
Já jsem s kočárkem spokojená, není vyšisovaný, vypadá pořád jako nový (až na pár škrábanců na konstrukci, kdy jsem se nestrefila přesně do dveří výtahu). Když vidím jak vypadají jiné kočárky po pár měsících používání, tak jsem ráda, že jsem Teutonku pořídila. Ano má své mouchy, co mi vadí, věděla jsem o nich, bohužel úplně ideální kočárek neexistuje, vybírat znova, koupím stejný (maximálně možná jiný novější model).

mumisek01
5. říj 2013

Mohla bych se zeptat,jestli nekdo nevite,kdy bude k dostani Teutonia Cross Country? A jestli jsem to pochopila dobre,mela by jit predni naprava vymenit i u podvozku Be You? Pak ale budou predni i zadni kolecka nejspis stejne velky,protoze u toho Cross jsou zadni kolecka vetsi nez u Be You,ne? Dekuju.

ninison
5. říj 2013

Ahojte kocky, chcela by som sa opytat aky fusak doporucujete na sportak Teutonia Cosmo resp. ci existuje original teutonia fusak.
dakujem

babyrenka
5. říj 2013

@kaseny : ano, ona to již přede mnou popsala paní mooncaa. Záruka se obecně vztahuje pouze na výrobní vady, tedy na vady způsobené nepoužitím správného nebo použitím nesprávného konstrukčního řešení, nebo nepoužití správné nebo použití nesprávné technologie při zhotovení výrobku. Pak bychom měli reklamovaný výrobek vrátit neopravený s tím, že se na reklamaci záruka, tedy odpovědnost výrobce nebo prodejce za vady na zboží, nevztahuje. Ale filozofie výrobce, tedy Teutonie, stejně jako naše, směřuje hlavně k tomu, aby zákazník mohl svůj kočárek co nejdříve plnohodnotně dál používat. Proto k nám také řada zakázníků i od jiných prodejců jezdí na servis osobně a preferují opravu nebo seřízení kočárku na počkání. Je zajímavé, že nikomu z nich nevadí, když jim s používáním a ošetřováním kočárku poradíme, nikdo z nich to nebere jako nějakou invektivu. A pokud se týká Vámi zmiňovaného případu, asi tu věc nebudeme řešit na tomto fóru a Vám by to možná ani nebylo příjemné.

janinek
5. říj 2013

@ninison ja mela ke kocaru celorocni, ktery mi v UK staci, ale v CR by. Mi vzime nevydrzel. Jeste tam davam treba Lodger. A ma jit i Emitex. Emitex. Ma mit omyvaci tu Nozni cast.

mooncaa
5. říj 2013

@ninison Já na doporučení tady koupila outlastový od Dita Tábor. Nemám ho zatím vyzkoušený (až v zimě), ale jsem z něj nadšená.

ninison
5. říj 2013

@mooncaa
@janinek
dakujem, uz pozeram 🙂 zatial na prvy kuk ta dita tabor sa mi pozdava, ale este si o tom trosku nacitam.

mooncaa
5. říj 2013

A když už tady padají dotazy, nevíte jak vyprat potah kočárku? Myslím na kolik stupňů, mohu i 40 nebo je nutné 30. Předpokládám, že na šetrný program. A může do sušičky? Symboly na praní jsem hledala zběžně a na žádný nenarazila, ale zatím jsem kočárek nesvlékala. Zatím jsem ho vůbec neprala, ale chci na dalšího prcka vyprat.

mooncaa
5. říj 2013

@ninison Ten outlastový se dá koupit i za míň jak polovčku už použitý a není to na něm vůbec vidět.

janinek
5. říj 2013

@mooncaa na me anglicke teutonce, cosmo 2012, je zakaz prani snad na vsem krome madla sportaku a jeste nejake casti sportaku. Ale na ceskych jsou pry symboly k prani. Do susicky bych nedavala.

kaseny
6. říj 2013

@moncaa: nechtěla jsem se tu dlouhosáhle rozepisovat, ale abych tedy vysvětlila o co jde: Kočárek nám při přepravě poškodila letecká společnost. Tato letecká společnost má na opravy poškození firmu, která zajišťuje vše od přepravy od Tebe do servisu, opravu a zas zpět. Během přepravy kočárek velmi výrazně podřeli a my ho tudíž nepřevzali a oni jej poslali zpět do Babyrenky s tím, že to má Babyrenka opravit. Ale Babyrenka neuvedla sedřené klouby do původního stavu, ale jen je přšstříkala černou barvou a jsou stále sedřené- jsou tam veliké povrchové škrábance a mapy. Ale pan Pichl tento způsob opravy považuje u značkového kočárku Teutonia za adekvátní. Nejde tedy v tomto případě o reklamaci, ale o fušerskou práci autorizovaného servisu na zakázku společnosti, která opravu zajišťovala. Babyrenka prokazuje dobrou vůli pouze, než si u nich něco nakoupíte, ale jakmile se objeví problém, místo jeho řešení se pan Pichl vyžívá v dlouhosáhlých slohových pracech, v nichž se ohání stále stejnými frázemi. Tolik tedy na vysvětlenou celé záležitosti- ať si z toho vezme každý, co chce.

mooncaa
6. říj 2013

@kaseny A není to problém letecké společnosti? Že místo toho, aby zaplatila výměnu celého kloubu, nebo celý kočárek, tak se domluvila s opravnou, že přestříkání bude stačit? Já bych tam viděla zájem letecké společnosti platit, co nejméně.

teegreen
6. říj 2013

@kaseny
@mooncaa
Presne to isté si myslím aj ja, že pochybila letecká spoločnosť a nie pán z Babyrenky, mne keď zničili kočík v lietadle, dostala som doklad od mojho predajcu, že opava je nerentabilná a kúpila som nový.

hojda
6. říj 2013

@ninison Já mám vyzkoušený Lodger, Teutonia originál navlékací na madlo a Dita a ten je z nich nejlepší, nejpraktičtější a vypadá pořád jako nový!

janinek
6. říj 2013

@hojda co myslis tim navlekaci na madlo?

briuska
6. říj 2013

@babyrenka dobrý den, moc vám děkuji za popis, jak se starat o kočárek !! 🙂 Ještě bych se ráda ujistila, zda ty vylepšené potahy Fashion půjdou i na Cosmo 2009? tedy bude možné využít i to výškové nastavení ramenních pásů do 3 poloh? děkuji