Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

miakubino
15. kvě 2014

@mirecka90 Ahoj kolik te vyjde komplet set?Aj my chcem kupit

kvetkokvetko
19. kvě 2014

@babyrenka Dobry den, neviete mi prosim povedat, ci farba cervena 4415 (rok 2012) je totozna s farbou Scarlet Red 4815 (rok 2013)? Dakujem.

babyrenka
19. kvě 2014

@kvetkokvetko : pokud se týká svrchního materiálu, pak se jeví jako shodný, lišit se bude v provedení doplňkových materiálů na částech potahů ( například horní část potahu sportovní sedačky ). V roce 2012 tam byl ještě počesaný materiál podobný flízu, v roce 2013 použil výrobce mikrofíbr.

kvetkokvetko
19. kvě 2014

@babyrenka dakujem velmi pekne

zuzuzuz
23. kvě 2014

@babyrenka dobry den, mam teutonii be you z roku 2012 a nejde mi zabrzdit brzdou s otocnym mechanismem. Nejde to otocit a nezacvakne se to. Neco jsem cetla ze tato brzda se porouchava casto. Kocarek jiz neni v zaruce asi 3 tydny 😠 co s tim? Posledni asi mesic se stavalo to, ze po odbrzdeni se neodbrzdilo obcas jedno kolo a musela jšem s kocarkem popojet dozadu aby se to odbrzdilo, navic mi na rucni brzdu brzdi jedno kolo o hidne mene a kocarek tim oadem pri brzdeni zataci. Souvisi to spolu? Dekuji za odpoved.

babyrenka
24. kvě 2014

@zuzuzuz : pravděpodobně bude poškozený mechanismus ovládání parkovací brzdy. Obvykle se to stane po odbrzdění kočárku otočením ovládací růžice bez použití tlačítka pro odjištění.
To, že se brzdové tyčky pomalu vrací po odjištění brzdy zpátky, způsobuje prach i jiné nečistoty, usazené na pohyblivých částech brzd. Proto je třeba při údržbě kočárku mazat nejen ložiska kol, ale i ostaní pohyblivé části podvozku, aby se nečistoty pomocí oleje vyplavily.
Stejně tak může prach ovlivnit účinnost sevření čelistí ruční brzdy. Obvykle stačí čelisti i brzdové adaptéry na kolech očistit a pak případně seřídit sevření brzdových čelistí pomocí seřizovacího šroubení na konci bowdenů u kol. Normálně se postupuje tak, že u méně brzděného kola se šroubení povoluje otáčením doleva, tím se prodlužuje dráha vedení lanka a zároveň zvyšuje sevření brzdových čelistí. Většinou ale tatínkové používají šroubení u páčky ruční brzdy, tím sice zvětší přítlak na brzdové adaptéry, ale současně na obou kolech, takže kočárek sice brzdí trochu více, ale stejně nesouměrně. Proto také kočárek při brzdění zatáčí.

zuzuzuz
25. kvě 2014

@babyrenka dekuji za odpoved, urcite jsem packou neotacela bez zatlaceni tlacitka ale ted uz s tim stejne nic nenadelam. Musim tedy podvozek poslat do servisu? Brzda se vymeni? Dekuji

lennus
25. kvě 2014

@babyrenka Ráda bych se zeptala, když máme trošku škráblý kočárek - konstrukci, jde to něčím zaretušovat? Po jaké době byste doporučil prosím nějaký servis kočárku? Díky moc! 😉

Jinak my jsme moc spokojeni z Tutonia Cosmo, paráda! 😉

babyrenka
26. kvě 2014

@zuzuzuz : opravu bude muset v každém případě udělat servis a Vy můžete poslat kočárek do servisu buď přes svého prodejce nebo přímo. V servisu se vymění všechny potřebné díly a zároveň se zkontroluje a seřídí celý podvozek.

babyrenka
26. kvě 2014

@lennus : drobné škrábnutí zaretušovat jde, na to máme opravný lak. Jinak pokud kočárek pravidelně ošetřujete a všechno funguje tak, jak má, pak není k návštěvě servisu zase tak velký důvod. Ale pro celkovou kontrolu a seřízení kočárku by to asi jednou za rok bylo dobré, protože na něm mohou být drobná poškození nebo i nenápadné vady, kterých si nevšimnete, protože se mohou projevovat postupně během provozu a Vy si na ně tak zvyknete.

renny83
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mumisek01
31. kvě 2014

Chtěla bych se zeptat, který potah pasuje na autosedačku od Teutonie a případně poprosit přímo o odkaz. Koupili jsme nějaký rádoby univerzální potah, ale je bohužel malý. Dále bych chtěla poprosit o odkazy na nějakou vložku, co třeba používáte do sporťáku. Děkuju. 😉

radumila
31. kvě 2014

Dobrý den mumisek01, řekla bych, že na autosedačku Tario? od Teutonie žádný potah pasovat nebude ani univerzální. Já do sporťáku používala jejich vložku a byla jsem spokojená.

mumisek01
1. čer 2014

@radumila diky za odpoved🙂

hojda
1. čer 2014

@radumila Já si ušila podle té jejich originální ve stejném rozměru, mám jí teď v bazaru, protože jsem jí nakonec nepoužila. A jaký je to univerzální potah na sporťák? To mě docela zajímá, co se to prodává 😀

radumila
1. čer 2014

@hojda tak tohle (z odkazu) já používala ve sporťáku. Nic univerzálního jsem snad nezmiňovala ne? 🙂 http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty/teutoni...

hojda
1. čer 2014

@radumila Napsala jsem to špatné osobě.... 😀

hojda
1. čer 2014

@mumisek01 PRosím jaký je ten univerzální potah? O ničem takovém jsem neslyšela.

mumisek01
1. čer 2014

@hojda ja jsem se ptala na porah na autosedacku - ty byvaji univerzalni a pak na vložku do sporťaku...

mumisek01
1. čer 2014

@radumila diky za tu vlozku...jde mi prave o to, abych nemusela prat neustale potah sportaku.

mumisek01
1. čer 2014

@hojda potah na autosedačku např. takovýto http://autosedacky.mimishop.cz/detail.php?zbozi... ... ale ten, co jsme pořídili je malý. Takže bych potřebovala už nějaký osvědčený, co bude pasovat na tu Tario.

hojda
1. čer 2014

@mumisek01 Aha tak já to pochopila na sporťák, proto mi to nešlo do hlavy, my měli autosedačku Maxi cosi a potaz z Dita tábor z Outlastu proti pocení.

mumisek01
1. čer 2014

@hojda ale i na ty sportaky jsou ruzne vlozky, treba od Pinkie.

hojda
1. čer 2014

@mumisek01 Já vím, já nemyslela vložky, ale celý potah kočárku 🙂 , pinkie jsme měli, teutonia taky a nějaký jsem si ještě šila 😀

kvetkokvetko
3. čer 2014

@babyrenka Dobry den, zufalo zhanam nanoznik na korbu Comfort Plus v cervenej farbe (4815) a nikde v SK alebo CZ shopoch ho nemaju. Neviete mi poradit kde by som ho este mohla zohnat? Korbicku mam z druhej ruky, kedze v tejto farbe sa uz nova nepredava a predavajuca nevie najst nanoznik. Budeme mat zimne babatko, takze nanoznik budeme urcite potrebovat. Velka vdaka. Zuzana

mumisek01
8. čer 2014

Na me tri mesice stare prebalovaci tasce (model 2014) se vytrhnul cvocek v miste uchytu tasky k madlu. Doufam,ze nebude problem s reklamaci. Mate nekdo zkusenost? Pripadne prosim o nazor i @babyrenka . Dekuji.

mumisek01
8. čer 2014

@hojda kterou vlozku od Pinkie jste meli, prosim?🙂

hojda
8. čer 2014

@mumisek01 Měli jsme jednu s opičkou bez bočnice a jednu černobílou puntíkatou s bočnicema, tu ještě máme.

mumisek01
8. čer 2014

@hojda diky🙂

mumisek01
8. čer 2014

@hojda jo a jeste se teda zeptam,jestli je lepsi s bocnicema nebo bez🙂