Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

michal_spuntik
14. led 2010

Holky nebojte, ty kočárky samozřejmě časem trošičku barvu změní, ale rozhodně to není nic dramatického. Mám zkušenosti s černou přes léto ... a drží.
Michal

kaninka2
15. led 2010

Ahojte, zvažuji koupi kočárku Teutonia Cosmo, ale bydlíme na vesnici a mám strach, že jízda po nerovném terénu (rozbytý asfalt, hliněná cesta, kostkatá cesta...) bude asi velký problém. Pán v obchodě mě ujišťoval, že kočárek je odpružený a i když má plastová kolečka, tak je i na "kočičích hlavách" tichý. Moc tomu nevěřím a nemám to jak zjistit, tak se obracím na vás, jest-li mi můžete pomoci rozluštit skutečnost. Kočárek je opravdu kouzelný!!! Na první dítě jsem měla Casualplay S6 a ten byl hooodně tvrdý a i dosti hlučný, tomu bych se už chtěla vyhnout 😒 Předem moc děkuji za odpovědi.

Černá barva na kočárku - černý kočárek jsem měla a byla jsem moc spokojená. Vypadal elegantně a ladil mi ke každému oblečení 😎 Horko v něm nebylo a navíc se dal krásně barevně oživovat doplňkama a hlavně v něm vynikla moje nastrojená holčička 😉 Barevné vložky na oživení jsou taky super. Určitě budete spokojená 🙂

zuzana581
15. led 2010

Ahoj KANINKA2. Ja si myslím, že sa nemusíš báť. Mám cosmo a som maximálne spokojná. Prežil pláž, hory, hrbolaté, rozbité cesty, sneh. Akurát ten piesok na pláži bol trošku problém, museli sme ho ťahať, nie tlačiť a možno velmi vela snehu by bol tiež problém, to neviem, ale bežne udupaný sneh je tiež v pohode. Takže ja odporúčam.

erinbrock
15. led 2010

kani...ja mam taky cosmo ...a bydlim v mestecku...kocici hlavy mame, ted se kopala kanalizace...cosmo vse prezil...ja jsem spokojena...jen ty predni kolecka kdyz nejsou zamcena se obcas v nejake dire sprajcnou...ale jak si clovek zvykne tak uz pak vi jak na to... 🙂 😉 a tichy bych rekla ze je...ale nemam srovnani... 😎

nanula06
15. led 2010

Tak jsem dnes omrkla teutonku v kika a je super lehučká 😀 Paráda. Jen by mě zajímalo, když bych koupila Spirit 2010 - bude na něj pasovat korba 2009???

labutka
15. led 2010

kaninka, nam robi problem jedine "clapkanica", ked je vela roztopeneho snehu. ale ked zaaretujes kolieska, tak je to v pohode. kocik je tichy aj na zamkovej dlazbe. 🙂

lul
15. led 2010

nanula korba bude pasovat 😉

Ja byvam tiez na dedine a iny ako Cosmo by som uz ani neokukavala 😉

michal_spuntik
15. led 2010

pro Nanula 06:
Na spirit 10 samozřejmě korba 2009 bude pasovat (stoprocentně 😉 ).
Michal

mima300
16. led 2010

Ahojte, mám teutoniu cosmo a začína sa mi vlniť látka na streche korbičky, akoby jej tam bolo privela. Máte niekto podobný problém ? Neviem či to mám ísť reklamovať. Som z toho dosť nešťastná, kočiar mám len mesiac ☹

michal_spuntik
16. led 2010

Ahoj Mima,
neposunula se ti jen výztuha uvnitř boudičky?

mima300
17. led 2010

Aká výstuha Michal ? Po bokoch budičky sa mi to vlní akoby bol prebytok látky. Hlavne tam kde je tlačidlo na sklopenie budičky. Neviete ako to odstrániť ?

mima300
17. led 2010

A ak by to bolo výstužou, ako sa to dá napraviť ? Ďakujem za odpoveď.

kakucka
17. led 2010

Mima300 my mame ten samy problem,ale uz jsem si na to zvykla, kdyz se divam na mimibazar, kde je spousta Fashion korbicek na prodej, tak je to u vsech.

mima300
17. led 2010

Kakucka to si ma moc nepotešila ☹ U tak drahého kočíku by som to nečakala. Kamarátka má kočík za 300 eur a nerobí jej to.

dubakm
17. led 2010

Pro Maichala: dnes se nám přelomilo madlo před dítětem u Spiritka. Nevím jak to manžel dokázal, pouze vytahoval malou z kočárku ☹ . Dá se sehnat nové madlo, nebo půjde to zreklamovat. Není to zlomené v těch ohybech, ale kousek dál . Děkuji a přeji hezký den

nanula06
18. led 2010

Michale, Lul - díky za odpověď. Ještě se chci zeptat - starší korby pasují na konstrukci spirita neomezeně - čili je jedno, z kterého roku korba je??? Chtěla bych mít jen jistotu. Korba pro nás bude asi chvilkovou záležitostí, tak asi půjdu do korby z druhé ruky. Sporťák chci , ale nový 2010 /přeci jen v konstrukci chci mít jistotu/. A když se tu na diskuzi mluví o tom, že záruka při nákupu na e-shopu je zkrácena na 2roky, to platí i např. u Špuntíka, když ho mám z ruky a objednám si tedy kočár u vás přes net???

Ještě add sporťák - probírali se tu stříšky - je tedy lepší ta Fashion??? Jestli jsem dobře pochytila - Trend odstává???

michal_spuntik
18. led 2010

Ahoj,

starší korby zpětně na Spirita pasují, jen musíš ohlídat, aby to bylo ze Spirita, Cosma, Fun-systemu nebo Lambdy (nepasuje Mistral S ani Mistral P - takže na to bacha). A nešel bych osobně zpětně více než ke kolekci 2009 a 2008 (možná max 2007 od kamaráda).
Rozdíl mezi boudami je:

Fashion stříška: jde zespodu připnout na sporotvní sezení (a integrovaná moskytiera také), má panoramaticky "prosklenou", ale zakrývatenou stříšku - teda radši jednou vidět, než desetkrát číst 🙂

Trend stříška: má zezadu na laclu kapsu a proto (celkem logicky), nejde připnout - to by se pak kapsa nedala použít. Má nahoře prosklené okénko cca 20 x 15 cm a je také zavíratelné pomocí suchého kdytu na suchý zip.
Oboje jde v případě potřeby vyprat v pračce - návod u mě v albu...
.... která je lepší? To je opravdu u každého jiné 🙂
M.

michal_spuntik
18. led 2010

... sorry 🙂
mělo být: ... pomocí krytu na suchý zip ...

michal_spuntik
18. led 2010

Dubakm: ad ulomené madlo...
Je mi líto, tohle na reklamaci není. Dá se to koupit jako náhradní díl (myslím necelých 500,- Kč)

Mima a Kakucka: ad zvlněná látka...
...holky, asi jsem špatně pochopil popis vašeho problému. Nemáte to jen špatně nasazené? Pokud některá chcete, zkuste mi to popsat podrobněji do IP - dík 😉

nedockava4
19. led 2010

ahojte,
len sa chcem spytat, ci je potrebny aj isofix k autosedacke Romer 0-13?
Dakujem...

michal_spuntik
19. led 2010

Beszpodmínečně nutný není. M.

tono_babymarket
19. led 2010

Pre nedockava4
- na upnutie postačia aj bezpečnostné pásy
- isofixový podstavec zabezpečí maximálnu ochranu a uľahčí manipuláciu 😉
- predávanejšie sú belted bázy...nie vo všetkých autách je isofix....

nedockava4
19. led 2010

michal, tono...DAKUJEM...lebo ja som manzela presviedcala, ze bez isofixu to nejde, ze ta autosedacka nie je stabilna... 🙂 akoze, dopredu a dozadu sa autosedacka nepohne, ale bojim sa co urobi v zakrute...
Tono a ta balted baza sa u vas da kupit?

tono_babymarket
20. led 2010

Pre nedockava4
....áno, ale je lepšie si rezervovať, pretože "záujem o ne je ako o teplé rožky" 😀

scheilaa
20. led 2010

Můžu se zeptat,co jsou to belted báze?Jsou to ty,co se upevnují jen pásy?Já mám isofix vzadu,ale ze začátku budu vozit sedačku(Mc cabriofix) převážně vepředu,tak bych si chtěla pořídit bázy,která jde upevnit jak pásy,tak přes isofix.Poradíte?Děkuju

michal_spuntik
20. led 2010

Ahoj Scheilo

Pokud se chystáš dát přednost MC doporučil bych ti spíše něco jiného:
Kup si bázi Family fix (nová isofix báze od Maxi Cosi - bohužel odkazy na ní sem dát nemohu) a nech prtě jen tam, kde máš isofix.
Následně až ti mimčo vyroste z Cabriofixu (samozřejmě jde použít i nová autosedačka MC 0-13kg - jmenuje se Pebble - a na ní je to dělané, ale Cabriofix také jde použít), - takže následně do 18 kg kup jenom sedák pod názvem MC Pearl (to je vlastně sedák Tobi pro Isofix variantu) a ten klapneš na bázi Family Fix - tím ušetříš několik tisíc Kč a máš maximální bezpečí po celou dobu a 2 špičkové autosedačky s jednou bází

Nicméně i varianta s belted (tedy pásem uchycenou bází) existuje, ale nejde využít následně tak, jak popisuji výše - jmenuje se MC Easy Base 2.

Michal

tono_babymarket
20. led 2010

V podstate súhlasím s názorom Michala, ale mám jednu výhradu:

Tým, že zakúpiš bázu vhodnú aj pre ďalšiu hmotnostnú kategóriu Maxi Cosi, tvoj výber sa zúži len na značku Maxi Cosi, čo bolo cieľom výrobcu.... 😉 .
Podľa môjho názoru v hmotnostnej kategórii 9-18 kg je momentálne najlepšia Romer King Plus a v testoch bezpečnosti je na úrovni isofixovej...no a cenovo si na tom istom 😉

Suma sumárum....akokoľvej sa rozhodneš, či pre Maxi-Cosi alebo Romer, z hľadiska bezpečnosti urobíš pre dieťa maximum 😉

michal_spuntik
20. led 2010

Ahoj,

souhlas... psal jsem "pokud se rozhodneš pro Maxi Cosi..."
Já bych osobně preferoval Isofix MC Pearl než neisofixovou King Plus a pokud už někdo chce investovat do Maxi Cosi báze - je tohle nejlepší řešení. Kdykoli jde prodat Cabriofix i s bází a kupit pak něco jiného, ale asi málokdo by to chtěl udělat... (je to samozřejmě můj subjektivní názor 🙂 )

Michal

tono_babymarket
20. led 2010

jasné je to o subjektívnom názore 😉 ,
...nuž ja som skôr za "časom overené"...Pearl považujem ešte stále za novinku a i keď si zdôraznil, že je neisofixová, v testoch bezpečnosti ADAC je na tom rovnako ako isofixová a cenovo je na tom výborne...

scheilaa
20. led 2010

Kluci děkuju za rady.Asi je to tedy lepší,ale mně jde o to,abych mohla sedačku vozit ze začátku vpředu a tam isofix není.No popřemýšlím,ale do jednoho z toho půjdu určitě,vždyt jde hlavně o bezpečí.Na trhu je toho fakt hodně,jen se rozhodnout..