Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

katherine27
9. kvě 2010

Ahojte teutonačky 🙂 ,
chcela by som sa poradiť ohľadom zimného fusaku do Teutonie Spirit, chcela by som si ho kúpiť teraz v akcii..bol by už do športovej časti..ktorý pasuje do kočíka a je fakt super?..Emitex, Kaiser alebo EISBÄRCHEN? 😉

lul
9. kvě 2010

niki myslim si, ze chrbticu to nekazi. ale je to blbe...

scai
9. kvě 2010

Tak to já tam mám ještě ten polštářek, tak jeslti je to bez něho horší, tak to je blbé 😒 No uvidíme za čas...

krpcek
9. kvě 2010

niki tiez som mala rovnaky pocit - ja som jej tam dala aj jeden vankusik naviac, aby tam skor lezala ako sedela. . . celkovo mi sedacka prisla az pre take starsie dieta a nie pre novorodenca. ja som ju dokonca vymenila za maxi cosi cabrio a to bolo uplne o niecom inom.

supi
9. kvě 2010

niki- presne aj nasej malej ked zaspi pada hlavicka dopredu, je to hozny sklon, hlavne zo zaciatku ked si este nevedela hlavicku drzat, teraz uz ako tak sa da... ale ja som si u manzela vyhadala- dala som pod sedacku deku a tym som to trosku vyrovnala ale viem ze to nie je dobre, ze teraz uz to nieje bezpecne ale som sa nemohla pozerat ako tam mala sedi a sialene sa krci...

jmisa
10. kvě 2010

Katherine, já mám Eisbärchen a jsem spokojená.

baarca
10. kvě 2010

Katherine, já jsem původně měla Eisbarchen, ale je hodně silný a hodně teplý, takže jen opravdu na vyloženou zimu, jinak byl malý šíleně zapocený. Tak jsem ho prodala a koupila Kaiser Vario, který má dvě vrstvy, takže se dá krásně kombinovat - buď jen tenká vnitřní fleesová nebo jen trochu silnější vnější nebo obě dohromady na pořádnou zimu. Plus z té vnější jde odzipovat přední část a ta zadní může sloužit jako vložka do kočárku. Jsem maximálně spokojená, protože mi stačí jeden fusak na celý rok. Jen se bohužel v Čechách neprodává, ale já si ho objednala na německém Amazonu a do dvou dnů byl doma 🙂 Jo a ještě jsem zapomněla, ta vnitřní fleesová část je taky super do autosedačky.

jmisa
10. kvě 2010

No já používala fusak jen v zimě a vyhovovalo mi, že je teplý, protože malej nemusel být navlečen. I ty největší mrazy zmáknul v lehké bundě.

baarca
10. kvě 2010

Jmisa, jo, jo, na mrazy je super, ale já jsem potřebovala něco i na přechodová období.

scai
10. kvě 2010

babyrenka: Tak k tomu běhu...tak jsme se dohodli, že když na to kočár není vhodný, tak koupíme asi ten vozík za kolo, s tím se dá i běhat i jezdit na bruslích... 😀 Takže to bude vyřešeno.

jmisa
10. kvě 2010

Baarco, tak to já jezdila s fusakm a prcek měl jen bodyčko a tepláčky a čepku 😀 No a pak si vystačil s nánožníkem, on je horkokrevnej po mně. 😀

katherine27
10. kvě 2010

Babule ďakujem za info, ako prechodný budem mať Lodger Bunker, tam sa dá tá vnútorna vložka hocikedy vybrať...takže pôjdem asi do toho Eisbärchen, skôr chcem taký na riadnu zimu 🙂

pett7
10. kvě 2010

tak já mám v plánu Lodger jako hlavní fusak, v záloze mám ještě beránka 🙂

dadka2
10. kvě 2010

Já to vyřešila fusekem od Dity Tábor s tou teploregulující vložkou Outlast, ve kterém není zima ani horko, joooo ty kosmonauti se mají🙂.

mmanilka
12. kvě 2010

Krásný den všem majitelkám kočárku Teutonia,
uvažuji o koupi kočárků Mistral S a teď přemýšlím, zda je lepší Fashion korba nebo Alvi Set. Poradíte mi někdo? Předem moc děkuji. Také se chci zeptat, jestli jste řešili problém, že se Vám miminko do korby nevešlo. Mě se má narodit na konci července a bojím se, že v prosinci se mi do korby nevejde a budu jej muset dát do sporťáku, i když ještě nebude umět sedět.

peko
12. kvě 2010

mmanilka - ahojky, kočárek sice ještě nemám, ale je objednaný, taky Mistral S, řešila jsem úplně stejný problém a nakonec jsem objednala jen vložnou tašku - po poradě s děvčaty z Babyrenky.
Už se na kočárek moc těším, jsem zvědavá, kdy bude k vyzvednutí 🙂

mmanilka
12. kvě 2010

Původně jsem si myslela, že koupím také vloženou tašku, ale když jsem to změřila, zjistila jsem, že je stejně dlouhá jako ty korby, takže můj problém mi to nevyřeší. Navíc ta vložená taška je snad o něco užší. Tak jsme se definitivně rozhodli pro pevnou korbu, jen teď nevím jakou.

peko
12. kvě 2010

Já myslím, že na délku s mimčem problém nebude, to se vejde do obojího, jde spíš o tu šířku - a vložná taška spíš uhne než pevné stěny korbičky.
U nás ale pro tašku mluvilo víc věcí, nejen toto - no tak držím pěsti ať dobře vybereš 😉

sussanah
12. kvě 2010

Muzu dat zkusenost, my jsme korbu nekupovali, meli jsme vloznou tasku a byla super. Maly se narodil sice zacatkem rijna, takze v zime byl jeste maly, ale fusak mame obrovsky (sity na zakazku) a vesel se v pohode. Mmanilka, sice jak pises, pravdepodobne jeste sedet nebude, v tom mas pravdu, ale i tak neni problem dat ve fusaku do sportaku, ma variabilni zada, takze muze porad jakoby lezet a kdyz uz bude mit pul roku, tak uz bude precejen pevnejsi nez jako miminko. Ja uz maleho vozim ve sportaku, mam to zvednute na prvni stupen (cca 30 stupnu), ksandy jsem dala bokem, at na nich nelezi a vystlala dekou a v poho. Opravdu na ten prvni stupen to mimco nesedi, spis pololezi, takze se nemusis bat, ze bys mu nicila zadicka. Kazdopadne ani u korby bych se nebala delky, to je myslim v pohode (pokud nejste s manzelem oba dvoumetrovi 😀

pett7
12. kvě 2010

malý se narodil v listopadu, měli jsme korbu a každý říkal jak máme malý kočár že se nám tam nevleze a je v ní ještě teď a to není žádný prcek má 71cm a přes 8 kg.. proti jiným je korba prostorná..velkou výhodou je sporťák do lehu takže i kdyby se nevlezl tak to nevadí...jen bych uvítala nějakou polohu mezi lehem a tím pololehem
vložnou tašku nemám ale přijde mi že korba je širší

lul
12. kvě 2010

a co tak predlzovaci diel?

dadka2
12. kvě 2010

Náš malý se narodil v dubnu a do listopadu jsem vozila v hluboké korbě a pak šel i s fusakem do sporťák. Taky ještě neseděl, ale sporťák jde úplně do rovna, tak to nebyl problém, vložnou tašku jsem nekupovala, stačil fusak a prodlužovací díl.

pett7
12. kvě 2010

ten mám

lul
12. kvě 2010

tak potom staci, nie?

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
susik77
13. kvě 2010

babyrenka: myslim, ze to je fakt, ze kocarky teutonia spirit jsou malinke. Ja jsem ho chtela koupit, lebo se mi strasne libil, ale mame velke deti-obe, zkousela jsem posadit do sportaku 2-letou dceru a nevesla se ☹ A vtedy se jeste chtela vozit v kocarku... Nevim, proc je dnes moderni delat tak male kocarky...Mozna proto, ze dizajnove vypadaji hezci jako ty velke? Na trhu je dost malo velkych sportaku. A myslim, ze se deti jsou vecsi z generace na generaci. Mne se nelibi, ze potom proste clovek musi koupit dalsi kocarek, kdyz mu dite z neho vyroste 😢

jmisa
13. kvě 2010

No my měli fashion korbu, protože se mi líbila manipulace, kočár nechávám v kočárkárně a tak jsem tam vycvakla korbu, odnesla ji domů, je lehká a podvozek zůstal dole.
Do sporťáku šel malý lehce za půl rokem, protože už nechtěl ležet, jinak by tam tak do 7 měsíců vydržel, přitom to není žádný drobek, nyní už má víc jak 10 kilo a cca 78 cm.
Se sporťákem si hlavu nedělám, nepředpokládám, že by chtěl ve dvou letech jezdit v kočáře, už teď půlku procházky tlačím prázdný kočár 😔

editah222
13. kvě 2010

Já mám taky fashion korbu a je úžasná. Krásně se nacvakává a vycvakává z kočárku, takže když malá spala přenesla jsem ji kamkoliv. Na začátku jsem taky měla pocit, že se mi tam za týden nevejde, ale vešla se v pohodě až do 7 měsiců a pak šla do sportáku, ale spíš kvůli polohování a sluneční cloně 😀 Věřim, že měsic by se tam ještě v pohodě vešla i s fusakem.
Co se týče sportáku tak zatim maximální spokojenost. Délka a šířka je podle mě stejná jako u většiny podobných, modernich kočárů (PP, Jane atd.). A moje kamarádka v něm vozí 3leteho! chlapečka, neni to žádný drobek a přesto se tam vleze. 🙂

K Teutonce jsou úžasné tyto 3 doplnky - Muff na zimu (nepřekonatelný), sluneční clona (nemusi byt originál, ale mě by neoriginální nepasoval barvou) a textilni pláštěnka, z té jsem naprosto unešená 🙂

jmisa
13. kvě 2010

Jo, muff na zimu mám taky, sice ne origoš, ale to vůbec neva, jen ten nápad je úžasný, pouze v těch největších mrazech jsem použila ještě kožené rukavice, jinak jsem byla bez nich a ruce v teple.
Sluneční clonu sice mám, ale jak syn už v kočáře nespí, vlastně jen sedí, tak je mi celkem na nic, museli jsme dokoupit slunečník, protože v těch hodně jasných dnech stále mžoural do sluníčka a na brýle jsem ho zatím nepřesvědčila. No a slunečník můžu použít i na golfky.
Pláštěnku mám tu standardní a nestěžuju si, u korby se mi skládala dobře a teď už máme jiný režim, takže v dešti většinou nevyjedem, tak jsem ji použila asi 3x.

akcull
13. kvě 2010

Před nedávnem jsem si pořídila Teutonii Solano, (mám už od Teutonie Spirita a jsem moc spokojená), potřebovala jsem nějaké odpružené golfky na dovolenou. Nejsou to takové klasické golfky, protože jsou těžší, řekla bych je to takový kříženec mezi sporťákem a golfkama. Jezdí se s nimi opravdu krásně i tam kde by naše druhé super lehoučké golfáče naprosto pohořely, dá se překlopit stříška dopředu jako u sporťáku Teutonia, mají takové festovní stupátko pod nohy, takže to malá využívá jako schůdek a sama si nastupuje do kočárku, vzadu na boudičce je taková velká schovaná kapsa kam se nám všechno vejde, takže mi ani neva, že nemají košík, Dají se hezky složit do malého tvaru, takže to je zase výhoda jako u golfáčů, celkem jsem z nich nadšená, ale je to pro ty co chtějí jezdit i v terénu, ne jen golfáče do nákupního centra......