Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
13. zář 2011

@lubinkas Jezdili jsme v něm cca do 2 let, náš malý je celkem velký měl cca 93 cm, jen bambule od čepice už nám pak drhla, ale kolem těch dvou let v kočárku stejně už moc nebyl a hned na jaře jsme vyndali golfky🙂

luciferova
13. zář 2011

@malineta nezataca do strany, ale pri kupe z druhej ruky by som si uz taka ista nebola a kocik radsej osobne vyskusala 😉 mas sice 3r. zaruku, ale naco si robit zbytocne vrasky? 😅

hojda
14. zář 2011

@babyrenka MOhla bych se ještě zeptat, zda lze koupit pouze potah na Fashion korbičku? Bez kostry korbičky. Nějak to nemůžu najít. Jsou na tomto odkazu pouze potahy nebo i kostry?
http://www.kocarky-teutonia.cz/doplnky/korby-2011

díky moc

pett7
14. zář 2011

@hojda součástí vaničky je i ta kostra,zvlášť to nejde koupit a těch tří dílů si mužeš koupit cokoliv a poskládat tak vlastně korbu.. já chci kupovat boudu a nánožník a vanu si nechám stejnou i ten vnitřní potah

hojda
14. zář 2011

@pett7 Hmmm já bych chtěla vše kromě vnitřku, ale přijde mi to dost. Jaké barvy máš teď ty?

pett7
14. zář 2011

@hojda je to dost otázka je jestli to stojí za to na ten půlrok... levněji vyjde koupě použité korby 😒
já mám hnědou a lososový vnitřek 2009. uvažuju že bych si ten vnitřek nechala ušít u paní na mimibazaru

hojda
14. zář 2011

@pett7 No taky jsem se dívala na starší korbičky a pak mě napadlo ještě tohle, ale asi to starší korbička vyřeší🙂

babyrenka
14. zář 2011

@hojda : když se podíváte do ceníku, tak první položka je bouda ke korbě Fashion, součástí této položky je i kryt korby, druhá položka je samotná korba Fashion bez boudy a vnitřního vybavení a třetí položka je vnitřní vybavení Fashion korby. Samostatná konstrukce vlastní korby nebo její potah se nedodává, protože ten, kdo někdy viděl, jak by to snad šlo měnit, pochopí. Proto také v případě, že se někomu podaří zlomit dno Fashion korby a většinou se to stává v případě, že tatínek nemusí do auta skládat podvozek kočárku a ten se tam i s nasazenou korbou vejde. Pokud pak vezme jednou rukou za podvozek kočárku a druhou rukou za nasazenou korbu, obvykle zlomí tlakem na rám korby její dno. Pak je nutné vždy koupit vlastní novou korbu, výrobce pouze nové dno korby nemění.

hojda
14. zář 2011

@babyrenka Takže jestli jsem to pochopila správně tak u Fashion korby, je pratelný jen ten vnitřek a nánožník, jinak to sundat nejde, že?

tiburcia
14. zář 2011

Holky mám dotaz, máte některá adaptéry na Römer? zůstávají stále připevněné na kočárku nebo se musí sundávat? 😕

ahak
14. zář 2011

@tiburcia Ahoj. Adaptéry Römer můžou zůstávat na podvozku kočárku (sklopí se).

tiburcia
14. zář 2011

@ahak děkuju...kdosi mi právě říkal, že se to musí sundat, že tam jinak nejde dát ta korbička, tak sem se lekla že bych to pořád musela sundávat 😉

pett7
14. zář 2011

@tiburcia sundávaly se tuším jen adaptéry na autosedačku Tario od Teutonie

babyrenka
14. zář 2011

@hojda : a také potah střechy, potah korby ne, ten lze pouze ošetřovat houbičkou nebo hadříkem.
@tiburcia : záleží na podvozku, na Spiritu, Cosmu, Lambdě a Fun Systému zůstávají a jsou sklopné, na Mistralu P a Mistralu S se snímají.

tiburcia
14. zář 2011

@pett7
@babyrenka

děkuju...chceme Spirita 😉

gabika84
14. zář 2011

dobry den. chcela by som sa spytat, ci Fashion vanicka ktoru mam na novej Be You pasuje na vsetky modely od Teutonie (aj starsie rocniky)

pett7
14. zář 2011

@gabika84 kromě Mistralu který má jiné kování by pasovat měla http://www.kocarky-teutonia.cz/products/Korba-F...
@babyrenka pokud bych si nechala Spirit a pořídila i Be You bude mezi nimi možné přehazovat i sportovní nástavbu když na ně lze použít jeden typ hluboké korby?

babyrenka
14. zář 2011

@gabika84 : současná Fashion korba pro BeYou pasuje na všechny podvozky Teutonia od roku 2006 na konstrukci typu A, tedy na Spirit S3, Spirit X3 CS, Spirit X4, Pixxel Sport, Fun System, Lambda a Cosmo. Nelze jí použít na podvozky odvozené z typu Mistral, tedy Mistral S, Mistral P, Primus a varianty pro skandinávii jako Quadro a podobně.
@pett7 : sportovní nástavbu lze přehazovat mezi Spiritem a BeYou také, co nejde, to je převlékání potahů z jedné konstrukce na druhou, protože BeYou má zcela jiné uchycení a tvarování potahů, než ostatní typy podvozků Teutonia, tam to bez problémů mezi sebou lze.

pett7
14. zář 2011

@babyrenka děkuji za odpověď 🙂

perglajka
15. zář 2011

Ahoj holky, dostali jsme kočárek Teutonia, bez ruční brzdy, model 2008. Poradila by jste mi některá, jak se otáčí sportovní korba po a proti směru jízdy? Nepřišla jsem na jeho vychytávky, rád abych ho užívala, díky 🙂

luciferova
15. zář 2011

@perglajka na bokoch su take sede poistky, ti stlac dole a vyber sedacku za boky. Prehod a potom sa treba uz ln trafit tak, aby ti znova sede poistky klikli (obe). Neboj, o chvilu v tom budes macher, i ked predosli majitelia ti toto mohli ukazat. A aby som nezabudla - rob to bez dietata 😉

luciferova
15. zář 2011

@pett7 prosim ta, len tak zo zvedavosti - na co je dobre si prehadzovat tie sedacky😅?

perglajka
15. zář 2011

@luciferova Já ti děkuju 🙂 Jo, mohli mi to ukázat, dostala jsem to od tety, nemá čas mi to ukázat :-/ Tobě moc moc děkuju 🙂 !

luciferova
15. zář 2011

@perglajka neni zac, keby ti to neslo, kludne este napis 😉

hojda
15. zář 2011

@babyrenka Lze u Spirita přehazovat potah Trend (model 2009) a Fashion (model 2008). Díky moc!

perglajka
15. zář 2011

@luciferova Zkusím to zítra 🙂 Ještě se zeptám, mezi potahem od boudičky a potahem sedačky jsou na bocích mezery, je to normální? Řikala jsem si, jestli tam v zimě miminkum nefouká ?

luciferova
15. zář 2011

medzery? myslis otvory na pasy?
@perglajka

luckar
15. zář 2011

@perglajka taky jsem na to zvědavá..teď v létě jsme to neřešili a v zimě to snad přežijeme 😅 s fusakem

perglajka
15. zář 2011

@luciferova Ne ne, nandal jsem potah na sedačku a potom dala stříšku a je taková volná po stranách, že úplně nepřiléhá k té sedačce. Ty pásy mi přijdou taky divné, jsou nějak vysoko 🙂

luciferova
15. zář 2011

@perglajka neviem sice, co myslis, ale ak das fusak, tak je to v pohode, ten bude babo dostatocne chranit. inak ta strecha je taka polstrovana, ze to vlastne obtiera sedacku. co sa fukania tyka - dieta nikdy dokonale neuchranis, kocik je otvoreny dopravny prostriedok 😉