Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kerka13
31. srp 2010

@editah222 no ja ju planujem kupit ako 3kombinaciu teda aj s autosedackou, ale odhovorili ma od vajicka Teutonie, ze skor mi odporucaju Romer alebo MaxiCosi, aj to kvoli adapteru, ze ten origi od teutonie s musi davat dole a tie ostatne su tam pripevnene napevno, tak tie sa len sklopia a nezavadzaju. este neviem ako csto my vyuzijeme vajicko na konstrukcii ale planujem to mat tak pripravene. a u nas stoji ten adapter vyse 30€

editah222
31. srp 2010

@kerka13 Moje malá šla do sportáku v cca 7 měsicich a byla docela malá a normálka jsem ji připoutala bez jakýhkoliv problémů. Ale do mininestu to šteloval manžel 😉 Myslím si, že by to šlo vyřešit jen nějakou vložkou na spirita která jde koupit na MMB, vyjde to levněji než mininest. Já ho, ale využila opravdu hodně - celou zimu jsem ho měla v autosedačce a pak ve sportáku jako vložku.

editah222
31. srp 2010

@kerka13 Já mám Tário od Teutonie a je hrozně těžké. 😠

mirka285
31. srp 2010

mne rucna tiez nechyba,a s tymi pasmy to snad nebude take zle,lebo zatial to tu spominala len jedna kocka a tu budu tiez...myslim,ze keby to bol niaky velky problem,tak tu uz o tom baby diskutuju 😉

kerka13
31. srp 2010

@editah222 OK mozno to tiez tak vyriesim, ze ten fusak co mam pouzijem v autosedavke a tento mininest necham vo vanicke alebo naopak aby som jeden stale nemusela vyberat a prekladat, tak mozno sa mi zidu aj dva, ked uz budem mat zimne babo

jmisa
31. srp 2010

Autosedačku na podvozek jsem používala fakt hodně. Měla jsem Maxi Cosi. Ne vždy se mi podařilo zaparkovat u vchodu a táhnout se s prckem třeba 300 metrů, to tak od jeho dvou měsíců bylo neúnosný. Já teda řídím a auto používám, takže jsem to využívala u nákupů, u doktorů, na úřadech apod. Navíc dítě v autosedačce spalo a nacvaknutím na podvozek se neprobudí. Teď u je několik měsíců v normální autosedajdě a tam se mi pokaždý probudí, ikdyž ho dávám opatrně do kočáru.
Za mě je to obrovská výhoda.

zuzasss
31. srp 2010

Já mám také Maxi Cosi a jsem s ní spokojená. Malá má tři měsíce a opravdu hodně jsme ji za tu dobu využili na podvozku od kočárku. Někdy jsem si řekla že podvozek brát nebudu, že autosedačku vezmu s malou v ruce a nakonec jsem si to vyčítala, protože za čtvrt hodiny nošení jsem měla ruku úplně znecitlivěnou. 😖

zuzasss
31. srp 2010

@babyrenka přesně jak píšete drážky předních kol jsme promazali vazelínou, bohužel zvuky se ozývají pořád ☹ škoda že všude nejsou krásné asfaltové cesty....tam není slyšet vůbec nic

kerka13
31. srp 2010

mne v obchode odporucaju autosedacku Romer. mate s nou nejake skusenosti??

zuzasss
31. srp 2010

@mirka285 všimla jsem si že máme skoro stejně staré mimi, moje Emmička je asi o měsíc starší. Tak to půjdete také na zimu do sporťáku co? Řeším dilema fusaku, chtěla jsem koupit od teutonky, do sporťáku pasuje akorát ale myslela jsem že bych ho ještě narvala do korbičky, ale tam se prý nevejde. Jak to budeš řešit ty, jestli se můžu zeptat?

mirka285
31. srp 2010

@zuzasss ja som kupila ten Teutonacky,ja viem ze ho do korby nenarvem ale zato do sportaku sedi uplne super...a presne ako pises v zime planujem vytiahnut sportiak a pokial sa budeme vozit v korbe a nebude vyslovene mrznut tak ja dam malej zimny overal,prikryjem ju dekou a hotovo 😉

mirka285
31. srp 2010

@kerka13 ja som obzerala a studovala aj romerku aj maxi cosi,co sa tyka bezpecnosti patria obe medzi najlepsie,romerka obstala vyborne aj v bocnych narazoch,ale maxi cosi je vahovo lahsia 😉

zuzasss
31. srp 2010

@mirka285 přesně tak, super, taky mám v plánu to tak udělat.právě že do sporťáku sedí úplně nádherně, tak se mi nechce kupovat jiný, který se připne jen na pásy....

mirka285
31. srp 2010

@zuzasss no ved prave..ja som tiez rozmyslala,a ten fusak tam sedi naozaj uplne perfektne,nebude mi padat,smykat sa a este aj dobre vyzera 😉

yennn
31. srp 2010

Ahojte, pridavam cerstvu skusenost s BM, ktora ich predava...
Vcera vecer (3 minuty pred zatvorenim) sme zaplatili za sportak, doma sme ho rozbalili a zistili, ze na oboch stranach su poskodene penove rucky. Hned som to dnes isla reklamovat, presvedcena ze mi to samozrejme vymenia, ved su super, aj ja sama som na nich doteraz nemohla povedat pol slova.
Ale kdeze ... "to ste si urobili vy", " to sa este u nas nikdy nestalo" .. " a ja nechodim s vami, takze neviem ci ste s tym niekde neboli"... "nie a nie a nie". Takze mam pomaly jeden z najdrahsich kocikov v meste, s poskodenymi ruckami, na ktore som si musela kupit 15€ kozenkove madla.... ☹(((((( Fnuq
PLUS PIKOSKA!!! Poziadala som ich, ci by mi mohli na zarucnom liste prepisat zarucnu dobu z 24 na 36 mesiacov... Nie, to nemozme. Ale zaruka je od vyrobcu naozaj 36 mesiacov. Ale vam to nemozme napisat....
Takze vsetky majitelky Teutonie - moc by som neratala s tym ze kocik ma zaruku 36 mesiacov. Ak tak, po 24 mozte reklamovat v Nemecku???

mirka285
31. srp 2010

@yennn oni maju naozaj obcas cudny pristup i ked ja sa nemozem stazovat...a s tou zarukou,no tak ja dufam ze kocik je natolko kvalitny ze ho nebude treba reklamovat 😀

yennn
31. srp 2010

@mirka285 Dufam aj ja, v najblizsej dobe sa mi tam totiz vobec nechce ist, a myslim ze ani oni chvilku nemusia vidiet mna. Ja tiez, aby som bola objektivna, doteraz som ich strasne chvalila, tvrdiac ze maju vybornych odbornikov ktori vysvetlia, poradia. Toto nie je ohovaranie - ale len cista skusenost, ktoru mam. Doterajsie boli vyborne...

kerka13
31. srp 2010

@yennn tak takato skusenost nepotesi. ja som v tom obchode bola 2x a po prvej navsteve som tiez nemala chut tam ist druhy krat 😒 ale nakolko su jediny v SR, ktory dovazaju Teutonie tak som bola nutena ist tam aj druhy krat a uz sa nedat. keby bola ina predajna tak tam uz urcite nejdem a mne sa celkovo ta predajna tam nepaci, naposobi to na mna tam dobre 😖

lodgermaniacka
31. srp 2010

@kerka13
@yennn baby, tolko zlych skusenosti s tym obchodom, ja nechapem ako môžu takto fungovať, asi su na velkom že maju jediny teutonie, ale nie su jediny aj kika ich predava, k zakaznikom sa chovaju hrozne, som velmi zvedava dokedy sa im bude dariť 😖

dadka2
31. srp 2010

@mirka285 Fusak vypadá opravdu hodně dobře, škoda, že to nevychytali☹, ale pokud ho nechceš použít pro další mimi, tak to určitě půjde vyřešit, jak jsi psala🙂

mirka285
31. srp 2010

@dadka2 no u mna uz dalsie mimi nehrozi..ja uz jedneho 13 rocneho teenegera mam doma,teraz tento maly pokladik a to mi uplne staci...no vsak najmladsia uz tiez nie som 😀

dadka2
31. srp 2010

tak to máš s fusakem vyřešené🙂. Nejsi nejmladší 😀 😀 😀 😀 Travoltova manželka (47) čeká syna 🙂

babyrenka
1. zář 2010

@zuzasss : pokud nestačí promazání hustější vazelínou, je možné zkusit ještě na čep vidlice nasadit slabší vymezovací podložku, ta by měla zkrátit rozpětí pohybu vidlice ve směru nahoru a dolů. Určitě by neměla být silnější než 1 mm, protože při větší síle byste měli přední vidlice neustále napůl odjištěné a tak byste si neustále obrušovali zajišťovací pružnou pojistku a konec osy vidlice. Ta by již potom nešla z podvozku sejmout.

kerka13
1. zář 2010

@lodgermaniacka v kike som uz davno nebola, tak tam asi skocim a pozistujem si to tam s tymi teutonkami, diky za info

lodgermaniacka
1. zář 2010

@kerka13 ja som u nich objednavala už dva kočíky teutonia, aj neskôr doplnky a dodaciu dobu maju kratšiu, hovoria 6-8 tyždnov, doplnky som mala za 4 týždne doma, ked vystihneš akciu v Kike, maju tam každy mesiac čo som si odsledovala 10% možno aj vyššie zlavy v detskom oddeleni a objednaš vtedy kočík, tiež ti daju na neho zlavu, aka vtedy je 😉 🙂

bury
1. zář 2010

@yennn - tak to by sem asi nerozdejchala.... jak jste to jako mohli zničit, když jste to koupili včera večer??? to bych se snad obrátila na obchodní inspekci, jaký máš v tomhle práva. tam nejde o těch blbejch 15 Euro, ale o princip a přístup k zákazníkovi. 😒
neřeknu, kdyby si s kočárkem už měsíc jezdila, tak dejme tomu, ale takhle? to je opravdu hroznej přístup 😒 nezkoušela si kontaktovat majitele?
teda to jsem se naštvala 😀 😀 😀 já jsem na takový věci hrozně háklivá 😀 😀

editah222
1. zář 2010

@yennn teda to by jsem zuřila. Nám ve Špuntiku kočárek paní prodavačka podrobně ukázala, hlavně to jak a co se jak skládá a zkontrolovala jestli je všechno v pořádku. Ještě jsem tam kupovala ohrádku, která byla v krabici a na prodejně jsem ji nerozbalovala, bylo mi řečeno at to udělám doma a kdyby tam byl nějaký problém tak at brnknu, že mi daji jinou. Naštěsti bylo všechno v pořádku.
Kdyby jsi ten kočárek reklamovala po týdnu, tak bych možná i jednání Babymarketu chápala, protože lidé jsou různi, co si budeme povidat. Ale pokud ti kočár nebyl předveden a ty jsi reklamaci uplatnovala hned druhý den tak vidím problém na jejich straně. Kruci, já mám kočár rok a madlo poškozené nemám takže nechápu co by jsi s ním za jeden den podle nich měla udělat 😠

pett7
1. zář 2010

Já mám jen odlouplý kousek madla asi ze skládání, ale to se mi stalo po hodně dlouhé době...ale v obchodě mi kočárek taky ukazovali a skládali jestli má všechno a je v pořádku 🙂
byla jsem reklamovat postýlku, že chybí šroubky tak mi dali druhé a ještě nehrající opici z lehátka dostala jsem novou úplně bez problémů 🙂 tenhle přístup nechápu možná využívají toho, že jsou jediní...

jmisa
1. zář 2010

@yennn
to je teda peklo, ale měli jste bohužel trvat v prodejně na rozbalení a předvedení ☹
My teda taky brali u Špuntíka a též vše předvedeno, rozbaleno atd.

hojda
1. zář 2010

Já kupovala v dětském ráji na doporučení kolegyně, ale už bych příště šla taky do Špuntíka a i tam všechny pro kočárek posílám, ještě jsem neslyšela negativní hodnocení!