Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pajushka
12. lis 2010

@terak Co se tohohle týče, problém by být neměl - manžel dělá v autodopravě a do PL od nich jezdí docela často.
@kerka13 A ty sis objednávala teutonku odkud?
@editah222 Co jsem slyšela tak do špuntíka by neměl být problém zaslat kočík třeba PPLkou a vykomunikovat to telefonicky, ale zase budeš pár dnů bez kočárku, no.... Já spoléhám na to, že reklamace nebude třeba 🙂 Každopádně na servis je to zase dobré, no... 😅

Zatím spíš tak spekulejeme pořád, no...ale koukám, že vzhledem k těm dodacím lhůtám bychom si měli pohnout 😒 😅

darica
12. lis 2010

@pajushka ja mám spirita kupovaného v Polsku, protože taky tam mám blíž než do Prahy. Jsem s ním moc spokojená, žádná porucha i když jsme spadali do roku 2009, kde byl nějaký problém s předním kolečkem. Po kontrole na stránkách teutonie jsem zjistila, že porucha se netýká mého kočárku. Ale známá, která kočárek také kupovala v Polsku, tak právě spadala do oné problematické série, jen napsala na dané stránce číslo kočárku a adresu a kolečko ji dorazilo za týden. Takže žádný problém. Snad mají všichni obdobnou zkušenost.

kerka13
12. lis 2010

@pajushka z Kiky

kerka13
12. lis 2010

@pajushka preto som spominala to PL, lebo sme boli v lete na nakupoch v PL a tam sme zasli aj do normalneho obchodu a vtedy som si vybrala teutoniu cosmo, len sme uz tolko peniazkov nemali so sebou, aby sme ju tam kupili, tak preto som pozerala blizko mojho bydliska, ze kde tieto kociky predavaju a nakoniec som objednala z Kiky

pajushka
12. lis 2010

@darica já byla právě překvapená, že jsem na pl webovkách našla teutonky za docela dobré ceny, většinou zlevněné, až mě to překvapilo, což byl i důvod mého podezření zda jsou vůbec německé 😅
Vím, že se do polska dost jezdí pro kočárky, ale většinou se předpokládá, že jsou polské, podle toho se dají pořídit za dobré ceny, ale u těch teutonek fakt nevím.... 😒

michal_spuntik
12. lis 2010

Zkusím se malinko vmísit do této diskuze a vysvětlit velmi zjednodušeně, jak to v Teutonii chodí s dodacími lhůtami.
V zásadě se dá říci, že Teutonie vyrábína všechno až na základě objednávky a na vše se čeká stejně - a to 8 pracovních týdnů v Německu na výrobu, něco málo na logistiku a něco málo na prvnotní komunikaci kolem objednávky. Z toho vyplývá, že dodací doba mezi 10 a 12 týdny je reálná a týká se jak celých kočárkových sestav, tak i doplňků nezávisle na tom, v které zemi objednáte.
Ohledně doplňků je skutečně situace naprosto identická a ani opakovanými telefonáty nejde nic urychlit - opravdu.
Samozřejmě, že univerzální doplňky typu muff na rukojeť, moskytiera nebo sluneční stříška v černé barvě , není až tak velký problém pro obchodníky držet skladem. Ovšem mít všechny podvozky, všechny barvy potahů a zejména doplňků je možné jen u těch, kteří jsou na Teutonii specializováni. Odtud potom pramení ony krátké dodací lhůty.
Kdo má velmi přesnou představu jakou barvenou kombinaci chce, zpravidla něco má ihned a na něco čeká celou dodací dobu. Kdo je ochoten se zejména v barevné variantě přizpůsobit, může tím mít zpravidla čekání zkrátit.
Michal

labutka
12. lis 2010

@kerka13 dik za info. Ja uz cakam 11 tyzdnov na babymarket, tak buduci tyzden sa uz dufam dockam.

labutka
12. lis 2010

@michal_spuntik ja toto chapem, ale velmi tazko dokazem pochopit, ze je pre teutonku problem, prihodit vam k objednavle (predpokladam ze vam dodavky chodia aspon raz do mesiaca) napriklad slnecnik urcitej farby. Neverim tomu, ze ked si objednam slnecnik, tak niekto v teutonke si "sadne za pas" a vyrobi 1 slnecnik konkretnej farby.

michal_spuntik
12. lis 2010

@labutka
Rád bych byl poslem lepších zpráv, a neumím říci, zda si někdo sedne k pásu a vyrábí slunečník 8 týdnů. Přesto to tak bohužel s čekám a dodáním skutečně je. A nikdo s tím opravdu nedokáže hnout.
Jedinou možností pro obchodníky je mít velké skladové zásoby, ale stejně vždy maminky chtějí něco, co skladem obchodník nemá.
V tuto chvíli se přímo v Teutonii rozpracovávají nebo jsou možná již rozpracované varianty, jak čekání alespoň o něco zkrátit, ale zatím skutečně platí to, co jsem psal výše.
Michal

hojda
12. lis 2010

Já musím říct, že ten systém dodávek v Teutonii opravdu nechápu. V celém světě krize a oni mají poptávku jako blázen a nejsou to schopní vyrobit....., ale čemu se vlastně divím, vždyť jsem pro Němce pět let pracovala, nejdůležitější je mít na všechno správnou směrnici, všechno přesně popsat, rozpracovat detailně varianty🙂 a na výrobu je pak málo času....., takže tímhle stylem bude asi jistější si objednat kočárek hned na první rande a rovnou to spojit s registrací v porodnici, to je v Praze taky horor🙂.

babyrenka
12. lis 2010

@hojda : no ono to zase není tak jednoduché, jak to vypadá. Když vezmeme v úvahu, že Teutonia chce tradičně nabídnout svoji téměř nekonečnou variabilitu a možnost individuálního sestavení vlastního kočárku, tak je to jednoduchým matematickým propočtem víceméně nesnadné. Jen v letošní kolekci byly v nabídce podvozky sportovních kočárků se snímatelnou nástavbou v počtu dvanácti variant plus dva podvozky s nástavbou nesnímatelnou. K tomu pro přepravu miminka od narození čtyři varianty ( dvě korby a dvě vložné tašky ). To všechno v pětatřiceti základních barvách, u fashion korby a fashion designu sportovní sedačky ještě další možnosti kombinací mezi sebou. Takže bychom dostali zhruba 1850 kočárků a vlastně každý by byl originál. To na sklad nikdo nedá a proto zde je lhůta na výrobu kočárku dle objednávky zákazníka. Proto by měl být v nastávající kolekci v nabídce takzvaný čtyřtýdenní sklad, na němž by měl být omezený výběr nejžádanějších podvozků a barev v určité nejžádanější sestavě a pokud taková varianta bude případnému zájemci vyhovovat, bude mít svůj kočárek dříve. Pak si k němu může přiobjednat další doplňky a na ty si bude moci počkat v obvyklých výrobních lhůtách.
Také je velký rozdíl v tom, zda pro německého odběratele pracujete Vy a nebo zda německá produkce pracuje pro Vás. Při tak velké síle zaměstnaneckých a církevních odborů je vůbec zázrak, že se jim nějakým způsobem nakonec podaří všechny objednané kočárky dodat na trh.

hehena
13. lis 2010

@imzadi my kupovali Teutonku ve Špuntíku a vzhledem k tomu, že měli skladem čokoládově hnědou, nečekali jsme ani den...

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pett7
13. lis 2010

Já jsem kupovala kočárek po velkém Utz někdy ve 24tt, dodací lhůta byla 12 týdnů, přišel dřív asi kolem 10 týdne tak jsem ho měla ještě dva měsíce u babičky, kdybych to věděla objednám ho později, ale byly léto a dovolené tak jsem měla strach... žádný problém v tom nevidím, stejně tak jako @brusnica1 jsem se na kočárky dívala dlouho dopředu. I kočárky jiných značek mají dodací lhůty 8-10 týdnů, pokud nejsou skladem..teda aspoň ty na které jsem se dívala, takže u Teutonie to žádná tragédie nebude..Dneska už mívají skladem dost barev a doplňky není problém dokoupit. Já mám listopadové mimčo a doplňky na léto jsem kupovala v únoru.

editah222
13. lis 2010

Já jsem objednávala kočár asi ve 14tt, takže mi delší dodací lhůta taky nepřekážela 😀 Ale přiznám se, že když jsem si začátkem května objednala slunečník na srpnovou dovolenou u moře, tak jsem čekání nevydržela a 2 dny pře dovčou koupila jakousi univerzální hrůzu (ale účel splnil). No a slunečník dorazil do prodejny v den odletu, to už jsem ho fakt nepotřebovala a objednávku zrušila. Taky mi přišlo, že čekat víc jak 12týdnů na slunečník je trošku moc.

hojda
13. lis 2010

No já osobně bych kočárek dříve, než po 25. týdnu nekoupila, možná jsem pověrčivá🙂. No a když přičtu k 25 týdnům těch 12 dodání, tak jsem na 37. týdnu a to už bych byla asi docela dost nervozní, že se třeba mimi narodí dříve a jsem bez kočáru, přesně to se stalo mojí kamarádce, která také čekala na Teutonku, připadlo se malé zpoždění, ona porodila dříve a nakonec byli 14 dní bez kočárku a řešit v šestinedělí ještě kočárek, tak to pěkně děkuju.....

tonko_babymarket
13. lis 2010

@hojda
...myslím si, že ak takáto situácia nastane, tak predajca má k dispozícii zápožičné kočíky, takže sa to dá riešiť...

@editah222
ideálne je ak sa doplnky kupujú spolu s kočiarikom...

hojda
13. lis 2010

@tonko_babymarket To je jasné, ale představte si, že mámě, co má první dítě (pro které chce mít všechno jen to nej - proto si taky vybrala Teutonku🙂) v šestinedělí řeknete, že bude vozit v nějaké erárním kočárku, vsadím se, že bude brečet jako želva ještě 14 dní🙂

tonko_babymarket
13. lis 2010

@hojda
s teutoniou pracujem skoro 3 roky, ale vždy sa našlo riešenie 😉 a nikdy to nebol taký problém...
...myslím, že teraz majiteľky teutonky budú so mou súhlasiť.... to čakanie stojí za to...

labutka
13. lis 2010

@tonko_babymarket presne to vystihla @hojda . Pre mojho prvorodeneho som si vybrala teutonku. Asi tyzden pred augustovou dovolenkou som zistila, ze slnecnik urcite vyuzijeme a uplne marne som hladala vsade mozne, kde ten "nas" budu mat. Jasne ze som nezohnala. Iny som nechcela - ved ako by to vyzeralo, mam kocik fasa znacky dotoho si mam kupit "obycajne" doplnky? Pre mna nepredstavitelne. Len dodam, ze slnecnik prisiel konom januara, lebo moja povodna objednavka sa niekde stratila. 😒
Druha vec je, ze ako tehoska som ani nahodou nevedela, co ku kociku realne vyuzijem a co nie.

tonko_babymarket
13. lis 2010

@labutka
z roka na rok, dúfam, že i tieto problémy sa vyriešia a doplnky budú v dostatočnom monžstve pred sezónou pripravené, výrobca to však predajcom sťažuje dlhou dodacou dobou a málokedy sa správne odhadnú skladové zásoby a to, čo práve zákazníka osloví..

katasi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krpcek
14. lis 2010

@tonko_babymarket ja si myslim, ze zopar neutralnych farieb doplnkou by ste na sklade mohli mat - ved taka cierna sa da skombinovat so vsetkymui farbami, ine uz je, ak mamicka vymysla,ale nech sa potom nestazuje, ze dlho cakala.
ja som napr. mala minuly rok velke stastie, ked som riesila fusak,tiez mali posledny cierny, tak som hned nabehla a kupila, mam aj cierny kocik, takze mi to super pasovalo.

chcem sa ale spytat ine - da sa do hlbokej korbicky samostatne dokupit vnutorny potah?

ikarkulka
14. lis 2010

trochu si dovolím narušit vaší diskusi o dodacích lhůtách 🙂

mám mistral s, mám ho asi měsíc a půl. vrže mi pravé zadní kolečko. všechna kolečka pravidelně čistíme a mažeme (za těch zhruba 6 týdnů jsme to provedli 3x). navíc to kolečko jde i špatně sundávat.
nevíte, co by to mohlo být? nečistota tam není, adaptéry jsou taky dotažené, je to opravdu s největší pravděpodobností v ložisku kolečka.

dammia
15. lis 2010

Ja mám záujem o SPIRIT, na nete som našla už aj kolekciu pre rok 2011, avšak aj tak sa mi páči jeden typ z 2010 - vedeli by ste mi prosím niekto poradiť dokedy sa bude kolekcia 2010 predávať - či by som mala kočiarik objednať ešte tento rok alebo stačí až po novom roku ? Zároveň rozmýšlam ako to bude s cenami za kočíky od nového roka, či kolekcia 2010 nebude stáť menej, alebo naopak, nemáte niekto skúsenosti ? vďaka za odpvede.

mirka285
15. lis 2010

@dammia ak si objednas po Novom roku tak uz ti dodaju kolekciu 2011,aspon minuly rok to tak bolo,kolekciu 2010 dopredaju len to co maju na predajni....

imzadi
15. lis 2010

@dammia souhlasim s Mirkou, my objednavali pred vice jak mesicem a uz jsme objednavali 2011...ale my to teda tak chteli 😀

kdaniela
15. lis 2010

@dammia někdo tu myslim zmiňoval do konce listopadu objednávky pak max.co zbude na prodejnách...

krpcek
15. lis 2010

@dammia nieco sa tu spominalo, ze kolekcia 2011 bude drahsia, ale o kolko neviem.

tonko_babymarket
16. lis 2010

Je to bohužiaľ tak, ceny nových modelov 2011 výrobca navýšil o 10 až 20%.
Ešte vždy sa však dá objednať kolekcia 2010 vo výborných cenách. Kolekcia 2010 sa bohužiaľ už v roku 2011 nebude dať objednať, budú sa dať opäť objednať doplnky 2010, avšak ako náhradné diely a to je trošku cenovo nevýhodné.

Čo je však pozitívne, tak aj pre SR a ČR bola schválená zrýchlená kolekcia s prvými dodávkami koncom januára 2011 a taktiež nový model by maj byť k dispozícii v prvom štvrťroku 2011.