Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

imzadi
11. čer 2012

@tea333 to kuba taky, v 16m ma skoro 13 kg a 84 cm...:( no jo, ale musim to nejak resit a sourozenecky kocar kupovat nechceme...nechapu, ze tohle teutonia nema doresene a me samozrejme nenapadlo to zjistovat, kdyz jsem kupovala svuj prvni kocar...ted uz bych nad tim premyslela taky

pett7
11. čer 2012

@imzadi známá ho má u dětí s rozdílem asi 16m

imzadi
11. čer 2012

@pett7 ok, diky...nechodi sem znama taky?😀 ze bych se ji zeptala 😀

erinbrock
11. čer 2012

@imzadi ahojky ja jsem do buggypodu nesla protoze se s nim strasne spatne jezdi v zime, nakonec jsem na mmb koupila dvojkocar TFK pro dvojcata, chtela jsem vedle sebe ale maminky chvali i za sebou...bylo to tak na pul roku a spis jen kdyz jsme potrebovali rychle honem neco vyridit, jinak jsem se snazila at maly chodi sam at si nezvyka...takze hlasuju koupit nejaky na mmb - mam taky cosmo 2009

erinbrock
11. čer 2012

@imzadi mela ho moje sousedka u teutonie spirita a rikala ze to decko jak je tezke ze je to spis na houby...

pett7
11. čer 2012

@imzadi tak to netuším 🙂

imzadi
11. čer 2012

@erinbrock diky...mimco prave bude taky na zimu a rozdil20 m...kuba sice chodi super, ale vzdy tam, kam nepotrebuju 😝

erinbrock
11. čer 2012

jj dulezite bude zvazit zda to sedatko nebo dvojkocar za sebou ci vedle sebe..u vedle sebe das oba do lehu aby mohli spat u za sebou vesinou to vesi ditko dolehu moc nejde...jinak je to jeste o vaze kocarku..dvojkocary jsou pomerne tezke a kdyz pridas vahu starsiho a pak i mladsiho nekdy jsem mela do kopce co delat..ale byla jsem za dvojkocar rada... moc me usnadnil prvniho pul roku 100% a pak uz narazove a na delsi prochazky 😉 rozdil mame take 20m... 🙂

babyrenka
12. čer 2012

@imzadi : když se podívám na zkušenosti našich zákazníků, které i plně korespondují se zkušenostmi maminek na tomto portálu, tak jakékoli stupátko je vždy nějaké náhradní a krátkodobé řešení. Ideální by bylo používat sourozenecký kočárek, protože ten je přizpůsoben pro přepravu dvou dětí již svým konstrukčním řešením a jeho používání limituje obvykle pouze šířka dveří nebo používaných komunikací a možnost investice do dalšího kočárku. Ovládání je ale snadnější a lehčí, nevýhodou je pak dosažení 15 kg váhy u staršího sourozence, což je moment, kdy už se na kočárku nemůže vozit. Když se ale podívám na všechna náhradní řešení pro přepravu staršího dítěte na single kočárku, pak zatím nikdo nevymyslel dokonalé řešení, ať už se jedná o přívěsné stupátko nebo přídavné sedátko a je jedno, zda je toto sedátko vedle kočárku nebo někde nad normální sportovní sedačkou vlastního podvozku.
Je jasné, že pro starší dítě je někdy i psychlogicky obtížné náhle svůj kočárek opustit a nechat tam vozit pouze svého mladšího sourozence, takže maminky hledají nějakou možnost, jak jim spolujízdu umožnit a použití stupátka by mohlo takovou příležitost nabídnout. Rozhodující je tu však hlavně celkové prostorové řešení podvozku kočárku, to by mělo už od počátku vyhovovat hlavně vysokým postavám tak, aby i v případě, kdy dají rukojeť kočárku do nejvyšší pozice, mají před sebou ještě dost místa pro nohy a pak je tu naděje, že i použití stupátka bude schůdné.
Naši dodavatelé přívěsných stupátek si obvykle pochvalují, že na stupátka mají minimum reklamací a že stupátka jsou tak trvanlivá, ale když si pak probereme i jejich vlastní zkušenost s používáním stupátka, pak většinou připustí, že i oni je používali řádově během několika dnů, maximálně týdnů, protože každé stupátko úplně změní možnost ovládání kočárku a lze ho pak používat pouze na zcela rovných plochách. Proto také vždy doporučuji zájemcům o nákup stupátka ke kočárku, aby si s kočárkem na prodejnu dojeli a tam se poradili, jaké stupátko ke kočárku pořídit a zároveň si to také pokud možno vyzkoušet v praxi, jestli jim toto řešení bude vyhovovat. Ideální je třeba kamarádka, která již tuto variantu používá a může Vám tuto soupravu na chvíli i s plným obsazením půjčit.
Nechci tady nijak brojit proti stupátkům, pro řadu maminek je to určité řešení pro překlenovací období, než starší sourozenec zjistí, že než spolujízda je pro něj pohodlnější nebo " důležitější " samostatná chůze. V případě Cosma však žádnou lepší variantu stupátka neznám a tak bohužel nemůžu doporučit nějaké jiné. řešení.

vivianaba
12. čer 2012

@imzadi ahoj, ja mam Teutoniu mistral a cakame druhe babo, preto sme zvazovali sme vsetky moznosti. Moj syn sa rad vozi v kociku, pouzivame ho denne, a aj ked chodi ide vzdy tam kam nechcem 😀 Co je vo velkom meste s premavkou a vsade samymi autami dost problem. Stupatko som az tak nechcela, lebo by mi z neho utekal. Tak som sa zacala pozerat po surodeneckych kocikoch. Njaprv som chcela kupit nejaky obycajny cim lacnejsi, ale ked som si to chytila do ruky vedela som ze to nechcem - zle ovladanie, tazky na vahu, zle odpruzenie (som rozmaznana pruzenim svojho Mistralu, ktore milujem 😎 ). Tak sme nakoniec skoncili pri drahsej alternative - Baby Jogger City Select, kocik vhodny pre 1 alebo 2 deti, sedacky su uplne rovnocenne - daju sa dat do lahu, otacat v smere aj protismere jazdy, a kocik je dost kompaktny ked ho zlozis. Mame ho objednany, takze skusenost este nemam (iba co som si ho vyskusala na ihrisku od jednej maminky ktora mi ho ochotne predviedla aj s detmi). Je tu o tom aj samostatna diskusia a mamicky ho velmi pochvaluju. Nechavame si ale aj Teutonku, ma priestrannejsiu vanicku aj sportak, predpokladam ze surodenecky vyuzijeme tak max. do buduceho leta, potom ho predam a pre vacsie dieta je Teutonia priestrannejsia aj sa tam lepsie vyspi. Ale kym je babo male a syn sa tiez este raz povozi pocas zimy a jari toto mi vyslo ako najlepsie riesenie. O Skejtiku budem rozmyslat ked uz prejdeme zo surodeneckeho len na Teutoniu a syn bude mat asi 3 roky, to uz bude snad aj disciplinovanejsi a neujde mi.
Inak to pridavne sedadlo na bok kocika - kamoska mi hovorila ze to vraj velmi taha kocik do tej strany kde je sedatko a tazko sa s kocikom manevruje.

A este prosim o info aky skejtik je vhodny k Teutonii Mistral (kolekcia 2010) s rucnou brzdou. Dakujem!

imzadi
12. čer 2012

@babyrenka
@vivianaba diky za reakce!

santron
13. čer 2012

holky,to jste mě trochu vyděsily s těmi dodacími lhůtami..myslela jsem si,že na kočárek mám ještě dost času,zatím se tak porozhlížím a teutonie se mi líbí nejvíc..to abych si teda pospíšila

labutka
15. čer 2012

ahojte, prali ste niektora sportovu cast teutonky? Mame fashion korbu, a nejak neviem dostat tie vystuze dole, uz sa tu s tym mordujem asi 15 minut...
A zaujima ma, ci sa nieco nestane s tou malou vyklopnou strieskou, netusim cim to je vystuzene...
@babyrenka ..

chalim
16. čer 2012

ahojte, tak sa idem znova pýtať 😅 ... 1.) neviete či sa daju aj pri verzii Be you noir objednať kolečká verzie 50? ... 2.) dá sa aj na vaničke Comfort plus využiť farebný konfigurátor tak ako pri vaničke Made for you?

babyrenka
17. čer 2012

@chalim : pro variantu BeYou Noir nelze objednat kola kola vzor 50, protože se nevyrábějí v černé verzi, takže by musela být klasicky šedá a to by asi nebylo to pravé ořechové. Pro korbu Comfort plus nelze využít konfigurátor pro koncept Made for You, korbička se dodává kompletně vybavená v daném čísle barvy a konfigurátor je vyhrazen pouze pro koncept korby Made for You.

chalim
17. čer 2012

@babyrenka ďakujem 🙂

ikke
17. čer 2012

mate niekto skusenosti s vymenou koliesok na teutonii (fun system)? da sa to bez problemov doma, alebo treba k tomu nejake specialne naradie, hlavne na tie otocne kolieska?
dakujem... 🙂

babyrenka
18. čer 2012

@ikke : záleží na tom, ze kterého roku je Váš Fun System. Přibližně do roku 2007 netvořil osu kola klasický šroub, ale tyčka zajištěná speciálními pojistkami. Tady bude problém pojistky bez jejich poškození sejmout, aby po nasazení na ose kola znovu spolehlivě držely. V následujících letech již osu kola tvoří šroub s matkou, tam je demontáž již snadnější, na výměnu stačí imbus a plochý klíč. Od roku 2010 se změnilo samotné kolo a vidlice, takže výměna kola z doby před rokem 2010 za současná není možná a je třeba měnit kolo i s vidlicí. To samé je třeba udělat i při změně vzoru kola, protože kola vzor 50 a vzor 60 mají jinak široké vidlice a jiné kolo do ní nejde upevnit. Pokud se jedná o výměnu předních kol u modelového roku 2010 a mladších a jedná se výměnu kol stejného vzoru, není problém to udělat doma, sadu imbusů a plochý klíč 13 mm má většina kutilů doma.

labutka
29. čer 2012

Poradite nejaky drziak na flasu alebo pohar, ktory viem namontovat na Cosmo? Ponukli mi univerzalny drziak od Filikid, ale ten je na moju flasu uzky.

labutka
29. čer 2012

@babyrenka ppdla toho co citam v predchadzajucom prispevku, tak ked mam cosmo 2009 a budem chciet vymenit vsetky 4 kolesa, musim si objednat komplet nove aj s vidlicami?
@babymarket_sk mate nejake nahradne kolesa skladom? Resp. aka by bola dodacia doba? Ked som bola pred mesiacom v predajni, spominali mi 4 mesiace... 😲

pett7
30. čer 2012

@babyrenka Taky se přidávám s dotazem na kola. Mám spirit kola 50, už jsou dost sjeté.. bylo by možné dát kola 60, nebo se musí měnit celé přední kolo? Ještě by mě zajímalo jestli jsou oba typy kol ze stejného materiálu mám pocit, že do 60 na cosmu se tak moc nezabodávají kameny jsou takové tvrdší než 50 co mám na spiritu

@labutka mě se líbí tenhle držák mám v plánu ho pořídit http://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/okied...

babyrenka
30. čer 2012

@labutka : pokud máte na kočárku kola vzor 60, pak by to neměl být problém, protože asi dvě sady předních kol pro modelový ročník 2009 ještě máme skladem, v takovém případě by nebylo nutné vidlice předních kol měnit. U vzoru kol 50 už to problém je, protože u nás na skladě nejsou a pochybuji, že je bude možné objednat, protože v prozatímní nomenklatuře pro SAP zatím nejsou uvedena a tak pravděpodobně nebude možné je ani objednat ve skladu servisu přímo u výrobce.

babyrenka
30. čer 2012

@pett7 : pokud chcete na Spirita měnit kola vzor 50 za kola vzor 60, není to problém, protože vidlice předního kola je stejná pro oba vzory a tak stačí vyměnit pouze samotná kola. Zatím u nás skladem jsou.
Výhodou kol vzor 60 je spíš to, že profil kola je více zaoblený a tak kolo delší dobu vypadá jako nové, protože se omačkává pouze střední část pláště, okraje se málokdy dostávají do kontaktu s vozovkou nebo chodníkem. Materiál pláště je přirozeně u obou typů kol stejný, je to plast EVA, stejný, jako používají výrobci sportovní obuvi na podrážky bot
( Adidas, Reebok a pod. ).

pernicek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pett7
1. črc 2012

@babyrenka děkuji za odpověď 🙂

tonny
1. črc 2012

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na vrzání podvozku. Dá se tomu nějak zamezit? Díky za radu 🙂

babymarket_sk
2. črc 2012

@tonny
Vyčistiť a premazať...

tonny
2. črc 2012

@babymarket_sk a to tedy celou konstrukci nebo jen některé části a co kolečka? A je na to nějaký speciální mazací olej?

kca
2. črc 2012

Pozeram, ze je tu cela diskusia na temu Teutonia. My mame Mistral, som s nim maximalne spokojna. Pred narodenim prvej dcerky sme kupili bebeconfort high treck, co je je fajn kocik do leta, ale ako nahle zacala zima a fukat a mala uz sedela v sportovom kociku bol absolutne nevyhovujuci, fusak sa da len tazko upevnit, ked som kupila kvalitny fusak z ovcieho runa, kocik sa mi prevazoval....proste super kocik do krasneho pocasia, dobre odpruzeny, prakticky sa sklada, maxicoy sa tam len "naklikne", moj muz ho ma velmi v oblube, lebo je taky terenny...Po naliehani ( zavazil argument, ze sa mi mala v kociku prevazila v autobuse, nastastie som ju zachytila...) som si vsak presadila u manzela, ze sme kupili aj teutoniu Mistral. Zrejme to tu uz bolo povedane, nemam cas citat vsetkych 256 stranok - podla mna jeden z najlepsich kocikov, co dokazuju aj najnovsie vysledky nemeckeho oeko testu - teutonia vyhrala, lebo ako jeden z mala kocikov ma velmi dobre vysledky co sa tyka obsahu skodlivych latok! Co sa tyka prakticnosti - skratka dobry nemecky vyrobok - dizajn podla mna nic moc ale za to plno praktickych a hlavne kvalitnych veci. Pre malinke baba sa da dokupit "hniezdo" taky zmensovak do vanicky, plno fusakov na vyber, v zime sa babo da super "zababusit". Sportovy kocik je fajn, velky, kludne do neho zmestim dcerku, co ma 25 mesiacov. Minusy (co nema rad manzel na tomto kociku) - oproti high trecku sa rozhodne tazsie sklada a po dvoch rokoch sa mi pokazila brzda, ktoru moc nemam rada, lebo sa manipuluje rukou, podla mna praktickejsie je ked je to nohou, je tazsi ako high treck, ktory sa vdaka velkym kolieskam aj lepsie manipuluje. Vpredu ma male kolieska a v snehu to slo trosku tazsie aj ked som vzdy presla., takze teraz by som do zimy asi zobrala verziu so styrmi velkymi kolieskami.