Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
24. bře 2013

@zuba
@zuba Béžový asi tak lehko neseženeš, zkus spíše černý, ten se hodí taky ke kostrukci.

zuba
24. bře 2013

@hojda prečo si myslíš, že taký nebude? No uvidím čo mi tento týždeň povedia v babymarkete, či to budú vedieť ešte objednať alebo nie. No dúfam, že hej, lebo ma picne, bola by som radšej keby som mala všetko jednu farbu.

hojda
24. bře 2013

@zuba Těch nástavců se moc nekupuje, taky jsem ho pro sebe sháněla. Nejvíce se objevuje černý a pak je hodně prodávají v kompletu s kočárkem. Jedině někoho přemluvit, aby ti ho prodal, když ho má v inzerci u svého kočárku. Musím říct, že ne tuhle barvu nástavce jsem vůbec nenarazila a to jsem koukala docela dlouho.

hojda
24. bře 2013

@zuba A on už se nevyrábí?

zuba
24. bře 2013

@hojda že momentálne nevedia či budú môcť všetko objednávať tak mi pani povedala, že si mám v týždni zavolať

hojda
24. bře 2013

@zuba Jo jasně, mají toho moc a na prodlužovací díly není čas☹.

zuba
24. bře 2013

@hojda to asi nie, ale že im neprišiel kompeletný cenník či čo, úplne som to nepochopila

mmacko
24. bře 2013

@zuba a nepaci sa ti tmavohnedy? Aj taky som tu videla na bazariku a to ladi s bezovou. Oni totiz teraz budu uz ine typy predlzovacich dielov, kedze od 2013 je trosku ina sedacka, aj predlzovacie su uz ine, take dlhsie. A ty mas max mesiac na to, kym Ti pojde babo do sportaka, tak neviem, ci to stihaju aj objednat, na to sa tiez tusim caka aj 8 t.

nufficek
24. bře 2013

caute zeny 🙂 necitam vsetko co riesite a pisete len Vam chcem povedat ze uz 7 mesiacov jazdime teutonku spirit a kazdy den si hovorim aka som rada ze ho mame. som nadmieru spokojna a nemenila by som zanic! 🙂

belinduska
24. bře 2013

též spokojenost s Teutonií Spirit

zuba
24. bře 2013

@mmacko no ten hnedý som videla, zvažujem,ale radšej by som mala jednu farbu, ak by to išlo, ale zajtra si asi zavolám, či by mi sedel nadstavec. No a do športiaka plánujem tak najskôr o 2 mesiace, malá sa ešte v pohode zmestí do vaničky a ešte sa nechystá sedieť, tak ešte máme čas.

mmacko
24. bře 2013

@zuba Skus zavolat, len ked nemaju na sklade, tie 2013 su uz trosku iny tvar, tak si zisti, ci ti sadnu, nove sedacky su trosku sirsie a tie nadstavce take dlhsie. Podla mna ti sadne pekne bezova s hnedou, to spolu ladi.
A ktoru mas vanicku? Ako ja neplanujem tretie, ale sestra ma objednane be you s tou novou vanickou, tak som zvedava, ta je trosku vacsia a to aj v tych starsich vydrzalo dietko tusim pekne do polroka co som pocula. Hod fotku do albumceku, pozerala som, ale nemas tam kocik 😉

zuba
24. bře 2013

ja mám spirit s tou pevnou vaničkou,ale to už mám po prvom takže rok výroby 2009, no veru zavolám si. Foto mám len takúto s vaničkou, statné v inom PC, no športiak mám svetlo hnedý.

babyrenka
25. bře 2013

@lea162 : do modelového roku 2011 se korbičky dělí podle verze uchycení na dva typy, první typ lze upevnit na podvozky BeYou, Spirit S3, Cosmo, Fun System, Lambda a Pixxel Sport a druhý typ na podvozky Mistral S a Mistral P. Od modelového roku 2012 se používá pouze jedna varianta uchycení korby, protože došlo k úpravě podvozku u Mistralů S a P. Pokud se Vám tedy líbí Cosmo, tak na něj pasují všechny současné korby, nebylo by možné použít jen starší korby, tedy do roku 2011, z Mistralů.

nataliana27
26. bře 2013

My máme teutóniu Be you (rok výroby 2012) a sme veľmi spokojní. Vanička aj športová časť sú dosť veľké a čo je podľa mňa výhoda oproti ostatným kočíkom je že rukoväť sa dá preklápať (ja som to dosť využívala pri vetre, slnku, snehu). V zime a v snehu sme nemali vôbec žiadny problém kočíkovať... a čo je tiež super že je možnosť vybrať si farebné prevedenie... akurát že sme dosť dlho na kočík čakali, lebo boli aj vianočné sviatky ale oplatilo sa 🙂 Kupovali sme v Babymarkete v Nitre...

mmacko
26. bře 2013

Dnes som pryvkrat fakt ocenila 3 kolesovy kocik (spirit)...v cerstvo napadanom snehu isiel ako po masle to 4 kolka nikdy tak lahko nesla....nikdy som nebola 3 kolkovy typ, ale toto je super vyhoda 😉

hojda
26. bře 2013

@mmacko No ale v umrzlém sněhu je to tedy peklo, přední kolečko se zaboří do sněhu a nejede se ani o krok 😒 To si zase myslím, že čtyřkolka na tom bude líp, že všechna kole jedou ve dvou kolejích a můžeš se do nich pořádně opřit.

mmacko
26. bře 2013

@hojda vacsina 4 koliek nejdu predne a zadne v jednej kolaji, lebo vacsinou su predne kolesa blizsie k sebe ako zadne, takze to je este horsie 😉

hojda
26. bře 2013

@mmacko NO já spíš myslela ty klasické, kde to jde v jedné rovině, dokonce jsem uvažovala, že si takový do sněhu pořídím, protože jinak se ve sněhu z domu nedostanem, ale nakonec nebyla tak hrozná zima, tak se to dalo.

dominika2727
26. bře 2013

Ahojte. Tak aj my sa pripajame k rodinke Teutonia 😀 Objednali sme Cosmo 2013 a v juni nam ma prist...dufam,ze budem spokojna,lebo ja som velmi chcela Stokke,ale vo viacerych obchodoch mi povedali,ze Teutonia je lepsia volba pre babo 🙂

pett7
27. bře 2013

@babyrenka Dobrý den, měla bych dotaz. Chtěla bych nové kola na Spirit Hb 09, mám vzor 50 a uvažuju nad vzorem 60 je potřeba něco měnit na přední vidlici? Velikost kol na spirit je 10´´ přední a 12´´ zadní a u cosma 7´´ přední a 10´´ zadní ? Děkuji

babyrenka
27. bře 2013

@pett7 : u Spirita S3 je to jedno, přední kola jsou stejně široká, takže výměna jednoho vzoru kola za druhý není problém. U Cosma by to problém byl, protože přední kola jsou u vzoru 60 širší, takže je potřeba při změně vzoru kola vyměnit i jejich vidlice.

pett7
27. bře 2013

@babyrenka a dá se dokoupit celá ta přední vidlice?

babyrenka
27. bře 2013

@pett7 : vidlici koupit lze, jen nevím na jaké kolo nebo jaký kočárek, takže to by bylo třeba upřesnit.

kimm88
30. bře 2013

Hezké dopoledne, maminky, mohla by mi prosím některá z vás poradit? Koupili jsme pro dcerku sporťáček Teutonia Spirit, dcerka už v něm nějakou dobu jezdí a vzhledem k tomu, že jsme s ním velice spokojeni, rádi bychom na druhé dítko dokoupili i kobičku s autosedačkou. K té autosedačce je potřeba dokoupit také adaptéry, že? Jaká autosedačka pasuje na Spirit, kterou značku koupit? Existují nějaké skladnější golfky, na které by pak šla tato autosedačka též nacvaknout? (kvůli tomu, až vyrazíme třeba do nákupního centra, abychom sebou netahali v kufru auta Spirita).
Mockrát děkuji za rady a odpovědi, bohužel se v tom vůbec neorientuji 🙂

hojda
30. bře 2013

@kimm88 My měli Maxi Cosi, jde tam i Roemer nebo Tario. Maxi cosi určitě na nějaké golfky půjde.

mmacko
4. dub 2013

Maminy, mam na predaj Teutoniu Spirit fialovu v perfektnom stave. Pre viac info mi piste IP 😉. Pekny dnik

scai
12. dub 2013

@kimm88 jde tam romer, maxi cosi nebo teutonácká tario. Ta má ale jako jediná adaptéry tak blbě, že je tam nemůžeš mít pod korbičkou. Což mě osobně příjde jako velký nedostatek. My máme romer, adaptéry tam mám natrvalo, když dávám sedačku dám je nahoru a nacvaknu. Jinak jsou schované pod korbičkou.
kamarádka měla to tario a byla neštastná že jí to tak nejde, že je musí sundávat a nandávat a myslet na to.

nyc
12. dub 2013

@kimm88 na adaptery maxi cosi ku teutonii (aj na akekolvek adaptery maxi cosi) pasuje aj vajicko Cybex aton, ja to tak mam.