Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

simounah
5. led 2009

Obchodníci Teutonie v ČR jsou tady : http://www.kocarky-teutonia.cz/obchodnici.php?s... , je tam i Liberec, tak snad pochodíte. My jsme byli ve Zlíně, ale pro jistotu jsme tam raději volali dopředu zda mají kočárek v prodejně na živo.

denisab32
5. led 2009

Lentilk.a konečne už aj na Slovensku je predajca, kontakt som Ti poslala do IP.
Na Slovensku je dodacia doba 4-6 týždňov.

martuli
5. led 2009

Diky diky

question
5. led 2009

ahojte,aj ja idem objednavat teutoniu velmi som vahala medzi mistral S-pretoze ma aj otocnu rucku a spiritom,ale asi idem do spiritu..inak idem objednavat z netu z nemecka.. vyjde to lacnejsie o dost..inak baby ktore kolecka su lepsie 50 alebo 60???

lentilk.a
5. led 2009

Dakujem

denisab32
5. led 2009

question a z akého? ja čo som zatiaľ našla, tak tie mimo Nemecka nezasielajú...a aký je cenový rozdiel?

lentilk.a
5. led 2009

A ktore kolieska su lepsie 50 alebo 60?

krpcek
6. led 2009

ahojte, tak my mame tiez objednanu teutoniu spirit S3. objednavali sme to v babymarkete v BA. a uz len cakame kedy pride. dnes su to dva tyzdne, co sme ho objednali tak som zvedava kedy pride. 🙂

sebastianna
7. led 2009

Ahoj holky,

co byste mi doporučily? Budeme mít březnový miminko a bydlíme ve 3. patře bez výtahu. Je lepší vložná taška nebo korbička ke Spiritu S3?

Díky

simounah
7. led 2009

Taky bydlíme ve 3. patře bez výtahu a budeme mít pevnou korbičku. Takže budu tahat korbu, ale oproti jiným je aspoň lehčí a někde jsem četla, že se přenáší dobře. I když je asi fakt, že ta taška by se možná nosila líp. Myslím, že je to spíš o tom co se komu líbí. Vynést se dá obojí.

sebastianna
7. led 2009

sim: díky, ta taška je asi lehčí, já jsem si spíš říkala, jestli má boudička na období jaro, léto a část podzimu nějakou výhodu oproti tý tašce, víš?

simounah
8. led 2009

Tak to nevím zda má nějaké výhody, ale docela jsem byla zklamaná z toho, že korbička nemá v boudě tu větrací síťku (jako mají korby od jiných značek) na léto. Na to že je to tak drahý kočárek - mohla být vymakanější. Ale každý kočárek má nějaké mouchy...tak to přežijem i bez síťky...možná už v létě dáme sporťák, když bude moc horko v korbě-uvidíme. 😕

kolca
8. led 2009

Ahojky,

taška je asi lehčí a pokud vím trošku větší. My měli korbičku - protože se nám víc líbila.

K té větrací síťce - ta bouda je na suché zipy, takže když jsem chtěla větrat, tak jsem je jednoduše odepla 🙂

klementina
8. led 2009

ahojte, kolca a ako si bola spokojna s kocikom. pozerala som tvoj album, ze sa aj nosite alebo nosili v satke, nemal maly potom problem byt v kociku? my uz mame objednanu s3, tak uz len cakam, kedy nam zavolaju, aby som mohla skusat, len mam dilemu, ci si mam kupit satku, ci potom bude chciet byt v kociku ? 😖

albireo
8. led 2009

pripajam sa ku kolci, tiez sme si vybrali pevnu korbu miesto tasky hlavne preto,ze sa nam viac pacila. inak, byvame na 5.poschodi bez vytahu, podvozok zostava na prizemi, korbu berieme hore. nosi sa dobre, je dobre vyvazena,takze babatko lezi stale v rovine ci uz pri vynasani hore alebo znasani dole. Odvetravanie som neriesila, v lete prehodime na sportak. inak kukam,ze vacsina z vas ma 3kolieskove podvozky, my mame 4 kolesovy Mistral S. S Teutoniou som zatial nadmieru spokojna, do mesta je to skvely kocik.

kolca
8. led 2009

Klementina jsem spokojená moc. Jájoušek je teda od 6.měsíce ve sporťáku, pr je to kapku obřík a s fusakem bych ho do korbičky nenacpala. Jinak s tím nošením, teď už je na šátek těžký,respektivě na mě těžký, tak máme nosítko Manducu. Na kočárek to vliv nemá, měl teda období, kdy v kočárku brečel, pokud se nejelo, ale to nebylo šátkem myslím, pr zas tak často ho nenosíme. U sporťáku se mi líbí, že je fakt hodně dlouhej, takže tam má dost místa a taky ta boudička je na zimu super, mimčo je tam dobře schovaný. Jediná nevýhoda je, že není zrovna lehký, když ho nandavám do kufru, ale to vyváží jeho jízdní vlastnosti 😉

simounah
8. led 2009

Aha, tak to jsem nevěděla, že je korbička na suché zipy...tak to tak taky budu řešit, pokud budu chtít větrat.
Kolca prosím tě - mám dotaz. V obchodě jsem se na to úplně zapoměla zeptat a teď mi to vrtá v hlavě.
Pokud oddělám z podvozku hl. korbu a chci nasadit autosedačku - musím nacvaknout někam na podvozek ty adaptéry a na ně umístím autosedačku. A naopak, pokud zdělám autosedačku - musím ty adaptéry zase zdělat, abych tam nacvakla hl. korbu? Nebo se ty adaptéry z té sedačky jen někam ohnou a zůstávají tam? (takové ty drátky černé). Korba má svoje a autosedačka svoje?

kolca
8. led 2009

Simounah ty adaptéry (dráty s plastovýmy adaptéry) jsou přidělané na podvozku a sklopí se pokud se tam dává korba, když chceš dát sedačku, tak se zas odklopí . Na korbu adaptéry nepotřebuješ, ta se zacvakává přímo do podvozku. Záleží jakou budeš mít autosedačku, Teutonka už dělá svoje, tak ty nevím jak se přidělávaj. My máme Maxi Cosi a ta se dává přes ty adaptéry.

simounah
8. led 2009

Jo takhle je to....díky moc....jsem si myslela, že by to tak mohlo být. Kdyby se to muselo pokaždé zdělávat úplně pryč - to by bylo dost nepraktické. My máme taky Maxi cosi.

labutka
9. led 2009

krpcek, daj vediet kedy vam dojde kocik, my sme objednavali Cosmo pred tyzdnom v sobotu v babymarkete, ze ked pride tak mi zavolaju, tak aspon orientacne budem vediet, kolko to naozaj trva... 🙂

veronika.m
10. led 2009

Holky mám taky teutonii Spirit s3 a jsem s ní maximálně spokojená. Je naprosto perfektní. Doporučuju.

sebastianna
10. led 2009

Veru: už se blíží k nám domu🙂 Už se na ní moooc těšim!

krpcek
11. led 2009

labutka ja som sa ich pytala pri objednavani, ze kedy asi bude, ale odpoved som nedostala. povedal len tolko, ze potom zavolaju. tak soom sa ich potom spytala, ze ci do marca pride - povedali, ze hej. 😀 😀 😀

no uvidime kamoska si ho tam objednavala tri tyzdne predomnou a tiez ho este nema doma. jej povedali, ze koncom januara.

denisab32
11. led 2009

Ahojte,

krpcek, labutka a ost. myslím, že Vaše kočíky prídu naraz do 4 týždňov, podľa mojich info už boli zadané do výroby 😉

krpcek
11. led 2009

denisa tak to je super spravicka, uz sa neviem dockat nacviku kocikovania. 😉 😀 😀

klementina
11. led 2009

denisa a tie co sa objednavali na januar nevies kedy budu?

denisab32
12. led 2009

klementina, Nemci riadne sviatkovali 😒 , takže predpokladám, že to príde naraz koncom januára/začiatkom februára, prisľúbili, že to posúria, no uvidíme ako dodržia slovo 😉

klementina
12. led 2009

a nevies, ci aspon autosedacka nepride skor? teraz si uz nepamatam, ktoru sme si objednavali nie tu maxi cosi ale tu druhu znacku co sedi k teutonii-urcite vies ktoru.

denisab32
12. led 2009

klementina, autosedačky Romer prídu tento týždeň...