Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jmisa
20. led 2010

Mám dotaz - pláštěnka na sporťáku - k čemu jsou tam ty tři háčky? Jako funguje to i bez nich, jen pro zajímavost bych to chtěla vědět. 😀

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zusl
21. led 2010

Ahojte. Mám problém s kolieskami na Teutonii. Kamienky ktoré zostali po posype chodníkov sa nám pozapichávali do kolies a dokonca sa aj niektoré dostali dovnútra. Pekne si tam hrkocú. Máte ešte niekto takýto problém? Kočík sme kupovali v BM v Bratislave. Vzťahuje sa na to reklamácia?

tono_babymarket
21. led 2010

Pre zusl
Ak máš akýkoľvek problém s kočíkom zasav sa, pomôžeme aj keby to na reklamáciu nebolo 😉

sarii
21. led 2010

Ahoj...
Taky mám dotaz. Nebarví Vám taška??? Už 2x se mi obarvila náhradní bodyčka, co jsem si tam přibalila. Obal od očkováku mám taky zabarvený, dřevěná hračka taky, plína ☹ 😒 😠 ... Máte to taky tak??? Já už pro sichr všechno balím do sáčků, jsem jak pytlíková královna 😀 😀 😀 ...

zeleny_cajik
21. led 2010

sarii, ano farbi 😠 😠 nemozem tam dat nic bez toho, aby to nebolo v mikrotenovom vrecku 😠

editah222
21. led 2010

Moje přebalovací taška teda nebarví. Nosím tam náhradní oblečení (bílé) a látkovou plenu a nikdy se mi to nestalo, dokonce ani když jsem s kočárem a taškou řádně zmokla. Tak nevím.

tono_babymarket
21. led 2010

...vnútro tašky odporúčam odzipovať, vypraťv súlade s pracími symbolmi a namiesto aviváže 1 PL octu...

martapn
21. led 2010

ja mam ciernu prebalovaciu tasku a nefarbi.
pre zusl: aj ja som mala kamienky v kolieskach, manzel to nejako zvliekol, vybral kamienky a dal spet.

sarii
21. led 2010

Tono... zkusím to 😉... Dík. Kéž by to pomohlo!

cherryblossomgirl
23. led 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat na nazor mamiciek, ktore pouzivaju kocik uz dlhsie: v akom stave je kocik po zhruba roku pouzivania?

Je tu niekto, kto ma Teutoniu Lambda?

laydy
24. led 2010

ahojky ja som sa rozhodla pre Teutoniu spirit S3, ale rada by som co najlacnejsie alebo o niekom kto predava?

laydy
24. led 2010

oprava, chyba tam neviete

cherryblossomgirl
24. led 2010

Ahoj, mam este jednu otazku na Michala alebo Tona: aky je rozdiel medzi fashion a trend designom? dakujem pekne

juliar
25. led 2010

tono alebo michal (alebo aj maminky ak mate skusenost) poradte:
pasuje adapter z kocika teutonia spirit pre autosedacku maxi cosi aj na kocik teutopnia cosmo?
dakujem.

krpcek
25. led 2010

juliar podla tohto ma kazdy svoj adapter - aspon to tak vyzera.
http://www.kocarky-teutonia.cz/doplnky/adaptery...

labutka
25. led 2010

mna by zaujimalo, ci sa daju predne kolieska na Cosmo vymenit za vacsie... do terenu alebo do snehu tieto male moc nejsu. ked je taka clapkanica, tak sa aj zapotim pri kocikovani...

michal_spuntik
25. led 2010

Ahoj, zkusím postupně odpovědět jednotlivé dotazy:

mezi Fashion a Trend designom jsou následující rozdíly:
- Trend má oboustranný potah, Fashion si můžeš namíchat barvy
- Fashion má zadní část boudy připnutelnou na zádovou opěrku sportovního sezení (neplandá) Trend má na tom samém místě kapsu a proto není připnutelný - plandá, ale má tu kapsu
- Fashion má celou stříšku panoramaticky "prosklenou" (jde to překrýt laclem) Trend má nahoře zakrývatelné okénko cca 15x20cm.
Vše jde sundat a vyprat v pračce (včetně stříšky - viz mé album, kde je návod) a vše je nepromokavé a má UV50+ sluneční ochranu.
Trend je cca o 300Kč levnější.
Fashion korbičky jsou podle mne trochu lepší - lépe se nosí, miminko je výše od země a jsou kompaktnější, ale cca o 1.000Kč vyjdou dráž (u trend korbičky je totiž v ceně už i nánožník na sporťák)
Michal

michal_spuntik
25. led 2010

Adaptér Spirit / MC na Cosmo pasuje (i když nejsou úplně stejné), takže použít to jde.

michal_spuntik
25. led 2010

Přední kolečka na Cosmo vyměnit nejdou za větší (do břečky jsou lepší na cosmo 60 než 50 protože ta malá přední jsou u vzoru 60 mohutnější (širší) .
Pokud někdo chce jezdit hodně v terénu, nebo je venku tak jako teď, je nejlepší volbou Mistral P i když nezatáčí. Celkově je nejlépe jezdícím modelem Spirit (venku i ve městě, ale ne každý přistoupí na tříkolový kočár) - tak a teď mě zbijte 🙂
Michal

akcull
25. led 2010

Narazila jsem na problém s polohováním nožiček. Když nasadím sportovní sedačku po směru jízdy, nejde mi zasunout ta kovová zarážka ve druhé poloze pro nožičky ( v poloze dolů) vadí tam ten rám konstrukce. Tak to nechávám jen tak opřené o tu konstrukci, vypadá to v pohodě, ale když jedu, tak jak to naráží na tu konstrukci, tak to dělá rámus a mě už docela rozčiluje🙂). Nevím jestli nedělám někde nějakou chybku, má někdo podobný problém?

lul
25. led 2010

akcul aky mas kocik?

akcull
26. led 2010

lul, já mám Spirita

tak jsem včera zkoumala fotky ostatních Spiritů na netu a přišlo mi, že to tak mají normálně, když je sedačka po směru jízdy a podložka pod nožičky dolů, tak není zajištěná tím držátkem, ale jen opřená o kontrukci .....

tak si tak myslím, že tam zespodu nalepím takové ty lepítka co se dávají na nohy od židle, třeba to pomůže a nebude to rachtat.....

bibi78
26. led 2010

ahojte, chcem sa spytat na spirit.

iba cez vikend sme vytiahli sportak, mame trend design a prekvapila ma strieska, je cela nejaka vytahana, akoby nie uplne napnuta. viem, ze vzadu to u trendov planda a je to ok, ale skor ta cast, kde je "okienko" a koniec striesky je strasne uvolnena a ked s nim idem po hrbolcoch, tak to cele takmer skace a celkovo to vypada ""neesteticky"" - (nie ze by mi zrovna na tom zalezalo, ale na prvy pohlad to vyzera ako nejaky lacnac 😒). bojim sa to tahat este viac, aby som tam nieco nezlomila. ma to tak byt?

a dalsia vec je polohovanie opierky. pri kupe nam povedali, ze sa da dat do 5 poloh (aspon si tak myslim) a mne to ide "iba" do 3 😅 . problem to nie je, iba ze ten sportak ide potom akoby zkopca.

vdaka vopred za ukludnenie, ze je to tak, ako ma byt. 😉

lovelygirl
26. led 2010

Prosím o radu a pomoc.. vyjela jsem naším novým spiritem, na malostranskou stranu Vltavy a na těch kočičích hlavách mi přední kolečko dělá neplechu a hrká.. je to normální? díky za odpovědi, straší mě, že nový kočár není bezhlučný..ale nevím, jestli to není tím odpruženým kolem.. díky 🙂

labutka
26. led 2010

bibi, ja mam tiez ten isty "problem" - cela strieska sa hybe, nech je v akejkolvek polohe. vyzera to, ako keby tam bolo tej latky vela.
a polohovanie opierky ma len 3 polohy, ale mne sa tiez mari, ze nam spominali 5 poloh. a vadi mi aj to, ze opierka na nohy sa neda zachytit - bud je napevno vo vodorovnej polohe, alebo proste visí dole.

cherryblossomgirl
26. led 2010

Michal, dakujem pekne za odpoved

labutka
26. led 2010

ale aby som nepisala len same negativa, tak ten rukavnik na rucku je uplne namakana vec. vrelo odporucam. 🙂

a len tak pre info, ja uz fakt neverim, ze moj fusak pride tuto zimu. uz je to 24 tyzdnov a stale nic... 😒

lul
26. led 2010

kocky s problematickou strieskou, mozete dat foto do albumu? neviem si to moc predstavit, ale mozno mam to iste, neda sa mi strecha na sportovej verzii (pouzivam od narodenia s vloznou taskou) vystriet uplne.

gabous
26. led 2010

Ahoj, chtěla bych si vzít Spirit do letadla. Nemáte někdo zkušenost jak to funguje? Nechce se mi kvůli dovolené kupovat golfáče. Navíc jedeme do Londýna a budeme poletovat po památkách a neumím si představit celodenní hrkotání golfáčů. Radši bych si vzala sebou kočárek jako další zavadlo. Zabalila bych si ho do těch igelitových folií 😎
Někde psali, že si můžu vzít kočárek až na letiště a odevzdat ho při nastupování a při vystupování ho budu mít připravený, ale to mě přijde že myslí jenom golfáče. Poraďte prosím, prosím, prosím. ☹