Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
25. dub 2012

@babush : hluboká korba podobný vstup pro přímé nasazení slunečníku, jako sportovní sedačka nemá. Slunečník se upevňuje, stejně jako u ostatních kočárků, přímo na konstrukci podvozku.

nnina
25. dub 2012

@babyrenka a můžu se ještě zeptat, kdy obě varianty nánožníku budou k dispozici?

satyyy
25. dub 2012

@michal_spuntik , @babyrenka - chtěla bych se zeptat do kolika kilo dítěte je Spirit?? malýmu sice ještě není ani rok a půl, ale už pomalu atakuje hranici 15kg 😅 ... do kolika kilo je bezpečný ho tam vozit?? dekuji

gletnulka
25. dub 2012

@satyyy Nemám sice spirit, ale Mistral S, každopádně bych se toho nebála..Max. nosnost 15kg mají určenou obyčejné golfky, takže si myslím, že 20kg bude ok..Mimochodem náš brouk má 9m a 10kg a vozila jsem tam s ním občas takový náklad, že si myslím, že 30kg to i bylo...🙂)

satyyy
25. dub 2012

@gletnulka -ja toho taky obcas nalozim dost, to je pravda 😀
jen teda do tři let mi ten kočár asi nevydrží, už teď mi přes něj nejde přetáhnout bouda 😅

michal_spuntik
25. dub 2012

@satyyy norma na kočárky je (tuším) 15kg nosnost. Skutenčá nosnost je samozřejmě daleko vyšší.
V tomto ohledu bych doporučoval zůstat v naprostém klidu 😉
Michal

vodni
25. dub 2012

@ja.na81 Díky moc!

babush
25. dub 2012

@babyrenka dakujem ti za rychlu odpoved 🙂

vendy26
26. dub 2012

@michal_spuntik Dobrý den, měla bych dotaz, zda kožený návlek na rukojeť je skutečně kůže nebo se jedná o syntetiku. Děkuji.

michal_spuntik
26. dub 2012

@vendy26 jedná se o syntetiku.

vendy26
27. dub 2012

@michal_spuntik Děkuji. A jak je to s životností? "Neošoupe" se nějak brzy?

babymarket_sk
27. dub 2012

@vendy26
návleky sú príjemné na dotyk a trváce, nemusíte sa obávať 😉

vendy26
27. dub 2012

@babymarket_sk Moc děkuji🙂

miana
30. dub 2012

Holky, mám Spirit (sporťák), kolekci 2010. Ráda bych výhledově koupila korbičku z druhé ruky (na případné další dítě, případně i přebalovací tašku. Nějakou hezkou barvu- bežovou, zelenou (možná i jinou), ale ne černou. kdybyste některá prodávala...

vivianaba
30. dub 2012

Ahojte, mam Mistral S (2010), len sportovu cast a planujeme dokupit vanicku. Vidim vsak ze za tie 2 roky odkedy som pouzivala vanicku na Teutoniu pribudol aj novy typ vanicky Comfort Plus. Da sa tato vanicka upevnit aj na Mistral 2010? A ake ma vnutorne rozmery oproti vanicke Made for You (teda predpokladam ze toto je ta klasicka teutonacka vanicka)? Kolko vazi vanicka Comfort Plus?
Zvazujem aj vloznu tasku, ale neviem sa rozhodnut. Staci na zimu makka vlozna taska? Treba do nej este fusak? Mam teutonacky kozusinovy, obavam sa ze mi to do vloznej tasky nevojde. O pevnej taske moc neuvazujem, za tu istu cenu radsej kupim vanicku ktoru uz mam odskusanu so starsim dietatom. Bola fajn, jedine co mi vadilo boli tie bocne okienka kadial dietatu svietilo slnko.
Zvazujem aj kupu vanicky z druhej ruky, ale zalezi na farebnej kombinacii - mne sa prave na teutoniach paci ze sa daju farby nakombinovat.
Dakujem za kazdu informaciu!

ja.na81
30. dub 2012

@vivianaba ahoj, ja se mohu vyjadrit pouze k te mekke vlozne tasce. Syn se narodil v puli srpna, tedy byl celou zimu v tasce. Mela jsem do ni maly fusak (takove jak jsou treba do autosedacky - vajicka, klasicky fusak se tam opravdu nevejde) a krasne jsme celou zimu preckali. Sice v prodejne pani rikala, ze vlastne ta taska je jako fusak (no to je fak, necha se pak na fusak predelat, ale spise bych rekla tak na podzimni/jarni, i kdyz druhou zimu jsem v nem syna mela, jenze to uz chodil a musela jsem ho stejne vice oblekat). Ale pro male mimi jsem tam radej ten maly fusak jeste dala.

babyrenka
30. dub 2012

@vivianaba : nová korba Comfort Plus nepůjde na Mistral S z roku 2010 nasadit, protože Teutonia od letošní kolekce sjednotila uchycení nástaveb pro všechny podvozky a Váš Mistral S má bohužel uchycení jiné. Měkké vložné tašky bych se nebál, sice Vám do ní nepůjde vložit originální zimní fusak od Teutonie, ale taška samotná je dostatečně zateplená a i v případě mrazu do ní stačí přidat obvyklou deku do kočárku, případně použít nějaký slabší fusak, ideální je i původní fusak od Teutonie In Lay Fleece fusak, který Teutonia nabízela jako podzimní nebo jarní. Je vyrobený z dvojitého feece s membránou, je krásně poddajný, perfektně se přizpůsobí danému prostoru a vydrží dětem od narození až do tří let. Před zavedením Mini Nestu to byla vlastně jediná alternativa od Teutonie pro fusak do korby. Omezením je v podstatě pouze to, že se vyrábí ve třech barvách, tedy černé, tmavomodré a béžové. Jinak měkkou vložnou tašku máme osobně vyzkoušenou i u nás na horách, malému vnoučkovi v něm nikdy nebyla zima.

janinek
30. dub 2012

Diky vsem za pomoc a rady. Nakonec objednavame Cosmo 🙂

Jsou nejake doplnky, co myslite, ze jsou nezbytne? Povlaky na kola, sit na hmyz atd? Ze je nutne mit od Teutonie a ne treba univerzalni?

imzadi
30. dub 2012

@janinek ja ocenila navlek na rukojet a moskytieru...ostatni mi prislo zbytecne nebo original prilis drahe 😉

ja.na81
30. dub 2012

@janinek ja jsem z doplnku poridila ten prodluzovaci nastavec na sportak, slunecni clonu (protoze jsem chtela tu urcitou barvu, jinak by take jiste stacila nejaka univerzalni, zas tak moc jsem ji nevyuzivala) a kozenkovy navlek na rukojet (ale ten az ted, protoze ta "guma" vypadala po 20 mes jaksi jete 😉 ). Moskytieru mam univerzalni koupenou v DM (ja ji teda vyuzila asi 2x)

janinek
30. dub 2012

@imzadi navlekem myslis ten kozeny take, ne ten na zimu?

A diky obema. Premyslim hlavne o nejake moskytiere, aby mi tam nelezly kocky od sousedu.

ja.na81
30. dub 2012

@janinek jeee vidis, ten navlek na zimu mam vlastne taky 😉 To je vyborna vecicka 🙂

imzadi
30. dub 2012

@janinek myslela jsem tu mozenou, ten zimni je super, ale dat za to litr odmitam...my zas vyuzili moskytieru dost, pac ja uspala maleho v kocaru na terase a dala moskytieru a byla jsem vklidu...budes kupovat korbu nebo jen sportak a vloznou tasku?

vivianaba
30. dub 2012

@babyrenka dakujem za odpoved. Takze sa uz vlastne ziadna vanicka na Mistral 2010 neda kupit nova, len z druhej ruky?

janinek
30. dub 2012

@ja.na81
@imzadi

Tisicovka je dost, v cem je to lepsi jak rukavice? Ze to hreje vic nebo ze se to rychleji 'sunda', aby se mohlo rukama hned neco delat?

Kupuji i korbu, pusobi to na me bezpecneji, ze je mimco vic chranene.

Ja chci take davat na terasu spat prave a pudi me kocky od sousedky, nechci, aby mi lezly do kocaru.

jmisa
30. dub 2012

@janinek rozhodně je návlek lepší než rukavice, líp hřeje, já teda neměla originál, měla jsem obyč a vypadal a pasoval úplně stejně. Takže není nutné kupovat drahý za litr nebo kolik teď stojí.

Síť proti hmyzu jsem taky měla neoriginál.

ja.na81
30. dub 2012

@janinek no rychleji se to sunda, to je bez debat 😉 Teple to je fakt uzasne (ale tak to asi dobre rukavice taky 😉 ), no a je to nepromokave....

miskaska
30. dub 2012

Ahojte..mam moznost kupit kocik Teutonia Fun system z roku 2007, po dvoch detoch..sportova cast pouzita asi len 2x. Oplati sa? Trosku ma odradza ten rok vyroby 🙂 . Nezvyknu sa casom nejako rozhegat? Boli sme ho pozriet, ale neviem to posudit, kedze s kocikmi nemam ziadne skusenosti. Dakujem.

mirka285
30. dub 2012

@miskaska podla toho za aku cenu?

miskaska
30. dub 2012

Cca. 300 € - vanička + športová časť.