Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

martinka1981
3. črc 2010

Ahojte ,tak dnes som bola v BM a objednala Pebble lebo farbu aku som chcela nemali,ale neva. Maju teraz akciu na Pebble stoji 174,90€. mam už aj mäkku vložnu tašku aj slnečnik pre našu slečnu ktora zatial využiva kočik,ved bol kupovany pre nu tak ma na to pravo 😀 . Inak su strašne zlatí a ochotní v BM a chalan čo ma dnes obsluhoval si pamätal muža ked bol kočik kupiť,mame taky oranžovy z min.ročnej kolekcie a tych vela nepredali tak si pamätal 🙂
juj tak som vytešena 🙂

martinka1981
3. črc 2010

Inak som sa pytala na ten buggy pod a da sa namontovať aj na fun system 🙂 ae to ešte uvidime či budeme potrebovať......

anitram18
6. črc 2010

Ahojky, chci se zeptat, nevite nektera, jestli se neda menit vnitřní vložka v teutonce spirit S3? Prat se da, jestli jsem to pochopila dobre, ale ze by se dala treba u dalsiho mimca koupit jina barvicka?
U sportaku se tohle vyresi tou vnitrni vložkou, ktera se da dokoupit, ale co u hluboke korbicky?
Diky 🙂

pett7
7. črc 2010

@anitram18 jestli myslíš ty vnitřní potahy v korbě tak ty se vyměnit dají dokonce i nánožník a střecha korby se dá koupit v jiné barvě jen ten spodek ne

pett7
7. črc 2010

najde se tady někdo kdo má solano? jakou používáte pláštěnku?

anitram18
7. črc 2010

@pett7 jo, myslim ty vnitřní potahy v korbe ( v tom konfiguratoru se to da menit - vana, strecha a pak ten vnitrek)
děkuju moc🙂

pett7
7. črc 2010

Vana je přišroubovaná ta jediná se měnit nedá, ale vnitřek a bouda s nánožníkem jo. Mám to v plánu u druhého prcka spodek zůstane a zbytek dokoupím 🙂

anitram18
7. črc 2010

Holky, co Teutonka Spirit S3 ve snehu, s tim jednim koleckem vpredu....? jde to?

pett7
7. črc 2010

za sebe můžu říct že se ve sněhu jezdilo dobře i v té břečce

scai
7. črc 2010

@anitram18 tak určitě lepší než s dvěmi menšími kolečky ve předu!

ivett25
7. črc 2010

Ahojky, můžu se vás zeptat, jestli někdo objednáváte Spirit i přes net např. ze zahraničí? Vyjde to levněji?

klarisek_b
7. črc 2010

Ahojky, tak čekám na objednaný kočík teutonia spirit a teď jsem u nás v Superbaby objevila kočík Gesslein F6, zdá se mi daleko víc prostornější sporťák, vystačí prý do 3 let věku, jak je to u té teutonie, do kolika let Vám tak vystačí??? Máte někkdo z Vás zkušenosti s oběma kočíky??? Srovnání???

luciferova
7. črc 2010

@klarisek_b aj mne sa ten kocik pacil, ale vzali m teutonku. musis si uvdomit par veci:
- tym, ze je sirsi a vacsi, zabera aj viac miesta /jak v aute, tak napr v obchodaku, kde mozno neprejdes cez dvere/
- tym, ze je vacsi ta nebude mozno bavit ho stale nakladat 3 roky do auta (kupis golfac)
- podla toho, ake velke bude babo 🙂 a ci sa este ako 3 rocne bude chciet vyvazat v kociku 😉

teria
8. črc 2010

Ahoj, tak jsem se definitivně rozhodla pro teutonku i díky vám. Byla jsem ve Špuntíku a strávila tam snad 2 hodiny. Teď už jen doladit a vyzjistit pár "maličkostí". Rozhoduju se mezi Spiritem a Cosmem. Co je lepší - trojkolka nebo čtyřkolka? Na ovládání mi přišly stejné a na váhu také. Máte nějaké postřehy?
A další dotaz, koupit starší kočár nebo nový? Jaké jsou rozdíly mezi kolekcí 2010 a staršími modely. Jen vím, že u feshion sporťáku 2010 jsou ze zadu sedačky druky na přicvaknutí plandající stříšky. Víte o dalších rozdílech a změnách?

pett7
8. črc 2010

teria mě osobně se jezdí líp s jedním velkým kolečkem, než se dvěma menšími ...cosmo se mi líbilo, ale spirit se ovládal líp. rozdíly jsou snad jen v konstrukci 2010 je trochu jiná a ty druky na stříšku jsou i i kolekce 2009

joy82
8. črc 2010

Baby, rozhoduju se o koupi novýho kočárku, asi tak za měsíc - nemáte někdo teutonku spirit ve fakt dobrým stavu na prodej? Jsem z okolí Bratislavy. Díky moc 🙂

akcull
8. črc 2010

pett7, já mám solano, mám k tomu original teutoňáckou pláštěnku, ale ještě jsem jí nepoužila. Kupovala jsem solano z druhé ruky a ta pláštěnka k tomu byla, ale není to taková ta pláštěnka s tou obručí (viděla jsem na solanu někde na fotkách).
K rozdílu cosmo x spirit, spirit má větší kolečka, takže lépe zvládá jízdu na nezpevněných cestách, ve sněhu atd. vyzkoušela jsem si oboje. U fashion kolekce 2008 jsou vzadu taky druky, jinak jsem si prohlížela spirit 2010 - má lepší přístup do košíku, ale zase užší rukojeť, jako to má cosmo, mám spirita 2008 a tam je ta rukojeť taková širší, lépe se mi drží, když jedu, ale je to asi tím, že jsem na něho zvyklá🙂
Malé budou dva roky, když jedeme ven tak beru buď spirita nebo solano, u nás v okolí je ten terén dost hroznej, takže klasické golfáče to fakt nezvládají (ty bereme do města), už většinou ťape, ale taky se ráda sveze....Musíme u spirita jezdit bez střechy, s tou se tam už nevejde, jinak šířka kočárku je v pohodě

cara.m
8. črc 2010

Jsem rozhodnuta pro Spirita. Chci se jen zeptat, vás co už jej máte doma, co vše je dobré ke kočárku koupit? Budu mít lednové miminko. Chci ruční brzdu, korbu, sporťák, adaptér na autosedačku, tašku ke kočárku. Máte někdo fusak Mini Nest? Je dobré jej mít?

pett7
8. črc 2010

@cara.m ještě mám moskytiéru a sluneční stříšku. Mini nest důležitý není, hlavně ve velké zimě, ho nevyužiješ, ale v korbě vypadá pěkně a drží mimču hlavu

bbberta
8. črc 2010

@cara.m taky bych koupila jeste moskyt. a slunecni clonu, a to radsi hned zaroven s kocarkem

vivianaba
8. črc 2010

@cara.m Ja mam mini nest a aj ovci fusak. Prakticku skusenost este nemam, ale kupovala som to s tym ze mini nest vyuzijem tak na jesen a ovci fusak potom fakt do zimy. Mini nest krasne vojde do korby a jeho spodna cast sa da vyuzit aj v sportaku ak ho chces ozivit. Ale inak si myslim ze pre zimne babo ti mini nest netreba, skor by som uvazovala o poriadnom teplom fusaku. Ten ovci od Teutonii bol sakra drahy ale povedali sme si ze ho kupime nech nam dieta nemrzne, aspon ho nebude treba tak naobliekat. Narves ho aj do korbicky a hlavne keby si donho davala novorodenca tak tam miesto ma. Nase babo bude mat v zime uz par mesiacov tak ja ratam ze ovci fusak budeme pouzivat uz skor v sportaku.
Ku sportaku mam este nanoznik proti vetru. A baby si tu velmi chvalili do zimy tu rukavicu ktora sa pripne na madlo kocika.

akcull
8. črc 2010

My máme ke sporťáku nánožník (ten jsme hodně využívali), moskytieru (vůbec jsem ji nepoužila), sluneční clonu a vložku (oboje hodně využivané, těch vložek mám víc na střídačku originál i neoriginá), prodlužovací nástavec (super věcička), fusak (ten se využije každopádně), slunečník (ani jednou jsem ho nevytáhla, asi z toho důvodu, že máme jen sporťák....🙂 a tašku ke kočárku (tu chválím, na všechno je tam nějaká kapsička a hodně se tam vejde)

jmisa
8. črc 2010

Já mám nánožník na sporťák, ke korbě je myslím automaticky, tak nánožník jsme použili hodně. Pláštěnku standardní.
Sluneční clonu jsem užila jen u korby a když by se dala už použít na sporťák, tak malej už seděl a clona mu vadila, v kočáře nespí.
Ten muff - návlek na rukojeť je fakt super, mám tedy neorigoš, protože origoš nebyl skladem a já ho potřebovala hned a ne čekat než to dojde za x týdnů.

Tašku mám z DM.
A fusak mám taky jinou značku.
Slunečník máme taky neoriginál, ale používám hlavně na golfky, u sporťáku nějak vystačím s překlápěním boudičky.

cara.m
9. črc 2010

Děkuji moc za rady. Fusak mám v plánu pořídit jinou značku. Moskytieru a clonu jsem málem zapomněla. Pak asi dokoupím do sportovní sedačky i tu vložku. Je to určitě užitečná věc.

dadka2
9. črc 2010

Ahoj, nemáte někdo zájem a nylonovou pláštěnku? Je nová v černé barvě, nepoužitá. Sešly se mi nakonec dvě. Cena je 803,- plus poštovné. Levněji jsem ji na netu nenašla.

editas
10. črc 2010

AHoj holky, prodávám hlubokou korbičku Fashion ke Spiritu. Koupená v loňském roce, Používananá cca 5 měsíců. Barva je červená. Je v perfektním stavu, jako nová. V okrese Blansko, Brno osobní předání. EditaS.

sixtine
11. črc 2010

Ahojte, prosim o Vase skusenosti s modelom Teutonia Mistral S. Kupujeme len sportiak ako zimnu a terennu alternativu ku golfacu. Ide nam o prehadzovanie rucky, sklopenie uplne do lahu a zvladanie zavejov a tento model vyzera ze vsetko splna... Ake su Vase skusenosti celkovo a hlavne v zime? Vopred diky.

dadka2
11. črc 2010

No já bych řekla, že do terénu je spíše Spirit, někdo tu prodává mistrál kvůli špatnému terénu.

dadka2
11. črc 2010

@editas Korbička je parádní, kdybych věděla, že v budoucnu bude naše druhé mimi holka, tak jí beru hned!!!!

editas
12. črc 2010

@dadka2 Ahoj, já měla tuhle parádní červenou korbičku pro kluka. A co parády v ní nadělal. Je to opravdu krásná barva.EditaS.