Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
7. říj 2013

@janinek Ten co se má ta poutka k přichycení na madlo, ten typ, co se teď prodává u Teutonie.

janinek
7. říj 2013

@hojda A jo, uz vim, ten mam. Ja ale minulou zimu madlo nedavala, rozcilovalo me 🙂

hojda
7. říj 2013

@janinek Tak letos už se to podněj dítko s fusakem nevejde 😠 . Trošku nedomyšlené s tím madlem.

janinek
7. říj 2013

@hojda no to mi nerikej, to jdu heldat a zkouset. Ona loni jezdila na lezaka jen.

hojda
7. říj 2013

@janinek Záleží, jak jste velký, větší děti více oblečené už se tam s tím fusakem nevejdou ☹

kaseny
8. říj 2013

@mooncaa, teegreen: Holky, to přestříkání není z hlavy letecké společnosti, nýbrž Babyrenky.

mooncaa
8. říj 2013

@kaseny A když si něco dáš spravit třeba švadleně a ona ti řekne, buď za tolik a tolik to ušiji nové, nebo to půjde spravit, ale provizorně, ale za desetinu ceny toho nového ušití. Podle toho, co si vybereš to udělá. Jako ani švadlena to nebude dělat zadarmo, když se na to nevztahuje záruka, ale udělá to, co si daný člověk objedná a zaplatí.
Když vidím počty tvých příspěvků, tak mi přijde, že sis tu jen přišla někoho pomluvit a pošpinit a fakta, co uvádíš jsou jak z dětského pískoviště.

scai
8. říj 2013

@mooncaa Já nevím proč do kaseny furt ryjete. Má svoji zkušenost a svůj názor. Já jí chápu a její situaci bych vyhodnotila stejně. Měli to opravit líp!
Kaseny a tys to dál neřešila? Nemohla si tu opravu reklamovat? No možná si už potřebovala používat kočár a né čekat...co? ☹

babyrenka
8. říj 2013

@briuska : tyto vylepšené potahy na Váš kočárek půjdou, ale neotálel bych s jejich sháněním, protože je bude možné používat pouze ještě z kolekce 2012. V letošní kolekci Teutonia sjednotila sportovní sedačky všech sportovních kočárků, takže všechny mají sedačku původně určenou pro model BeYou a ta je rozměrově i střihově jiná, S výškovým nastavením na Vaší sedačce to bude horší, se změnou potahu přišla i změna rozmístění montážních otvorů pro ramenní pásy na zádové opěrce, ty na Vaší nebudou úplně přesně odpovídat rozmístění otvorů v potahu sportovní sedačky. Dva horní asi s přimhouřením oka využijete, na úplně spodní to nepůjde.

mooncaa
8. říj 2013

@scai Já mám pocit, že ryje tady hlavně ona a používá argumenty 3-letého dítěte. Prostě jen takové výkřiky do tmy. Tak když už chce něco říci, tak to má říci celé, ne jen naznačovat nebo psát o tom tady psát nebudu a jen neurčitě pomlouvat.
Právě nepíše, proč to u letecké společnosti dál nereklamovala a nepožadovala nový kloub, to vše je chyba letecké společnosti, ta měla financovat opravu kočárku. To, že opravna udělala to, co letecká společnost zadala a ona pomlouvá opravnu mi přijde prostě nespavedlivé. Letecká společnost měla dodat nový kočárek a na ten by určitě nečekala tak dlouho jako na opravu, ale prostě chtěla na ní ušetřit. Takže kdo si zaslouží pomluvit je letecká společnost, z těch faktů, co tady uvedla.

babyrenka
8. říj 2013

@mooncaa : na textilních dílech, které jdou z kočárku sejmout, jsou prací symboly umístěné na etiketách na vnitřní straně potahu. Obecně lze tyto části potahu prát na 30 stupňů Celsia s programem na šetrné praní, malé otáčky na ždímání a nedávat do sušičky. Nedoporučuje se dávat do pračky více částí potahu najednou, měly by jít jednotlivě a také se nedoporučuje dávat do pračky přepravní koš kočárku. Stává se, že se při praní zasekne někde v bubnu a ty plastové výztuhy zašité v koši potah koše proříznou.
Jinak každá etiketa také nese kód výrobku a barvy, po písmenu F následuje čtrnáct čísel. Posledních šest čísel tohoto kódu pak znamená číslo barvy a dvě nuly.

mooncaa
8. říj 2013

@babyrenka Díky moc za radu ohledně praní.

babyrenka
8. říj 2013

@mooncaa : @mooncaa : ono je to trochu složitější. Představte si, že Vám letecká společnost po příletu předá poškozený kočárek. Vy jí nahlásíte, že máte kočárek poškozený a ona pak Vám sdělí, že pro ni přepravu zavazadel a opravy zajišťuje jiná společnost. Té sdělíte, co bylo poškozeno a ona zajistí, že přepravce odebere poškozený kočárek u Vás doma a zajistí podle seznamu poškozených částí jeho opravu. Mezitím se Vy nebo osoba Vám blízká informujete v servisu, zda tam tato společnost poškozené kočárky opravuje a také se zeptáte, zda máte kočárek před předáním nějak zabalit. Když Vám nebo osobě Vám blízké servis řekne, že určitě ano, chápal bych to, že ano. Pak k Vám domů zhruba po týdnu přijede přepravní služba a přestože Vás upozorní, že podvozek kočárku bez jakéhokoli obalu poslat nelze, Vy si ho pouze vyfotíte a trváte na tom, že do jeho balení nebudete investovat žádné další prostředky. Takže přepravce do protokolu o převzetí zásilky uvede, že zásilka neodpovídá podmínkám systému a že byla předána neschopná přepravy. Tím má přepravní služba vyřešenu ochranu odpovědnosti za případné další poškození zásilky při přepravě a také už je nelze reklamovat. Na servis přijde od společnosti, která zajišťuje opravu, kočárek již zabalený v kartonu a ve folii, takže zabalený správně. Servis pak provede opravu tak, jak to stojí v protokolu o opravě za sjednanou cenu. Ještě před odesláním opraveného kočárku voláte Vy nebo osoba Vám blízká na servis, že moc nevěříte tomu, jak Vám bude společnost, která opravu i přepravu sjednala, opravený kočárek posílat, aby náhodou nedošlo k jeho poškození, že si ho raději odeberete přímo v kanceláři této společnosti. Servis tedy tuto informaci uvede do protokolu o provedené opravě a kočárek odešle. Při přebírání opraveného kočárku pak volá osoba Vám blízká na servis, že tedy neví, zda Vám kočárek poškodila ona společnost, nebo servis, ale že jsou odřené hlavní klouby na podvozku Vašeho kočárku, navíc skládání kočárku jde trochu ztuha a že chcete toto poškození opravit. Servis jí sdělí, abyste tedy kočárek nepřebírali a nechali ho poslat zpět na servis. Zároveň ji upozorní, že kočárek na servis již s odřenou barvou na kloubech přišel, že nejrychlejší způsob, jak toto opravit, je opravit nátěr originálním sprejem, v opačném případě že by bylo nutné poslat kočárek na výměnu přímo výrobci a bylo by nutné upřesnit, kdo bude výměnu a přepravu hradit. Navíc to může být záležitost několika týdnů. Osoba Vám blízká servisu sdělí, že to se Vám moc nehodí, protože potřebujete kočárek používat a sjedná si jeho dopravu po opravě přímo domů. To servis tedy obratem udělá, kočárek Vám přijde domů, osoba Vám blízká kočárek odzkouší, potvrdí, že je plně funkční, jen si není jistá, zda se Vám oprava nátěru bude líbit. Vám se to nelíbí a proto voláte na servis, že požadujete okamžitě uvedení kočárku do stavu, ve kterém byl před odletem na dovolenou, absolutně odmítáte jakoukoli vlastní zodpovědnost, společnosti, která opravu a přepravu zajišťovala tvrdíte, že podvozek poškrábal servis a tomu zase tvrdíte, že za poškození je zodpovědná tato společnost a že to musí udělat v rámci původního poškození při letecké přepravě. Což si asi dokážete sama představit, dost dobře nejde. Takže napíšete všude, kam se dá a čekáte, co to udělá. Ale protože máme zákon na ochranu osobnosti, můžeme Vás pouze požádat, abyste si to představila ...

zlatelevizeedna
8. říj 2013

@mooncaa plně souhlasím, předně bych svou nespokojenost ventilovala u zoho, kdo mi kočár poškodil. A ten ať si to pak zařídí, jak chce.

mooncaa
8. říj 2013

@babyrenka Koukám, že to je ještě mnohem komplikovanější a nezávidím takové zákazníky.

z.u.z.k.a.
10. říj 2013

Kto ma zaujem predavam rukavnik na teutoniu - muff
https://www.modrykonik.sk/market/kociky/9t26/ru...

bibko2
11. říj 2013

baby už to tu raz bolo kde nájdem na konštrukcii rok výroby?ded tam už nie je tá nálepka s tým krátkym číslom napr. SpiritS3HB09, ale len to dlhé seriové číslo ja mám toto 100009TZ02-aký to je ročník? dakovala

babyrenka
12. říj 2013

@bibko2 : sériové číslo obsahuje i informaci o roku výroby, v daném případě by se mělo jednat o rok výroby 2010. Tuto informaci nese prvních pět číslic a mohou se na přelomu roku překrývat. To znamená, že počátkem roku 2010 se objevuje například kombinace 09001xxx02 a na konci roku pak 10001xxx02.

bibko2
12. říj 2013

@babyrenka dakujem, mam spirit hb ale mam uz tu novsiu konstrukciu, lebo na starsom type 2009 je inaksia od kolkeho roku zacali vyrabat tie novsie typy konstrukcii na spirit, ma uzsiu rucku ine kolesa, aj nakupny kosik je mensi s teflextnym pasikom po stranach a celkove je vyssi. Dakujem

loosee
12. říj 2013

@babyrenka Dobry den. Vlastnim kocarek Teutonia Spirit HB rok vyroby 2008. Pri prvnim diteti jsem nemela zadny problem, ted jsem po trech letech zacala jezdit s druhym mimcem a mam problem s prednim koleckem. Nekolikrat mi pri vjizdeni na chodnik vypadlo. Take pri pohledu ze predu je patrne, ze se cele kolecko naklani do strany. Kolecko je puvodni a nikdy nebylo opravovane. Je oprava mozna a pokud ano, kolik by byla cena? Dekuji

mooncaa
12. říj 2013

@bibko2 Já mám Spirit 2010 a mám už ten nižší košík pod kočárkem a užší rukojeť. 2009 měly vyšší košík a širší rukojeť. Ale mám ještě tu plandající síťku na sporťáku a pásy jen v jedné výšce. Tak jestli Ti tato informace pomůže.

babyrenka
12. říj 2013

@bibko2 : v roce 2009 měl Spirit ještě širší rukojeť, rovnější zadní nohy konstrukce a původní konstrukci a tvar přepravního koše. V roce 2010 se konstrukce rukojeti zúžila, v podstatě se podvozky Cosmo a Spirit sjednotily v převážné většině dílů, rozdíl je v podstatě jen v přední části konstrukce. Pokud se týká transportního koše, tak ten starší byl objemově zhruba stejně prostorný, protože měl vyšší boky, byl hlubší. Byl ale hůře přístupný, obzvlášť, když byla sportovní sedačka otočená proti směru jízdy. V roce 2011 pak na konstrukci přibyla ještě transportní pojistka, která zajišťuje podvozek ve složeném stavu.

babyrenka
12. říj 2013

@loosee : pravděpodobně bude nutné vyměnit vidlici předního kola a i hlavu, do které se na konstrukci kočárku vidlice předního kola nasazuje. Cena tohoto kompletu je v současnosti 1.800,- Kč.

nevee
13. říj 2013

@babyrenka: Dobrý den,chtěla jsem poprosit, jestli byste mi mohl poradit, jestli je něčím Be You lepší než Cosmo, nebo který z těchto dvou typů byste doporučoval více do města. Zatím jsem přišla jen na to, že Cosmo je lehčí a užší, ale sportovní sezení i korbičku má úplně stejnou. Pak nevím, zda u něj jde přehazovat rukojeť. Kola jsou asi stejná. Be You má asi skladnější podvozek, ale je těžší. Upřímně moc nevidím výhody, které by mělo Be You oproti Cosmo mít na to, že je to nový model. Děkuji za radu poradu.

babyrenka
13. říj 2013

@nevee : to, že je Cosmo o něco málo lehčí, poznáte v podstatě jen ve chvíli, kdy ho budete přenášet. Při samotné jízdě to moc poznat není, protože má BeYou větší zadní kola, takže mají zase o trochu menší valivý odpor. Cosmo přehazovací rukojeť nemá a tak díky menším zadním kolům klade při jízdě v měkčím terénu větší odpor. To lze u BeYou provést tak, že přehodíte rukojeť na druhou stranu a jedete většími koly napřed. BeYou také lze složit do menšího kompaktnějšího tvaru. Na druhou stranu je zase obsluha Cosma jednodušší, takže to bude spíš o tom, který kočárek Vám bude sympatičtější a který bude lépe vyhovovat Vaší postavě.

janinek
13. říj 2013

@babyrenka v cem je obsluha cosma jednodussi, prosim?

franzovka
13. říj 2013

nesháníte některá vloženou tašku a prodlužovací díl ke kočárku (obojí v bezvadném stavu)?

scai
13. říj 2013

@franzovka vyfoť si prodlužovací díl a dej třeba i normání inzerát, na ten jsem měla asi 10 zájemců 🙂))
Na tašku a kočár boužel ještě ne...

mina_
14. říj 2013

@janinek brala bych větší kolečka 🙂

@babyrenka byli jsme se podívat na veletrhu for baby teď v Letňanech a bohužel kočárky teutonia tam měl jen špuntík a měli jen asi 3 kočárky a nikoho, kdo by jim pořádně rozumněl ☹
Ale jukla jsem ke stánku Gesslein a prolezla jejich kočárky, brzdy mají podobné, jen jsou u podvozku lépe chráněné proti nečistotám. Taky tam měli přídavnou nápravu s kolečky do terénu za cenu 1800 Kč, tak jsem zvědavá, jak nastaví cenu Teutonia, snad to bude tak nějak kolem této částky.

Pán zmerčil náš By you a hend začal... jak jsme spokojeni s kvalitou polského kočíku... a to me zaskočilo... vím, že je distribuční centrum v polsku... ale že se tam i kočárky vyrábí... Jaké díky tedy vyrábí Poláci a jako Němci?
díky za info

scai
14. říj 2013

@babyrenka měla bych prosím dotaz. Půjde adaptér z roku 2009 na autosedačku http://www.eproton.cz/Autosedacka-Romer-BABY-SA...
kočárek má paní stejný ropk výroby jako my, jen cosmo a my měli spirit. Ale jde asi o tu autosedačku zda to jde nebo jeslti se to už nedělá jinak? Moc děkuji