Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

klementina
18. lis 2008

tilly a ty si mala teutoniu od narodenia? myslis, ze je lepsia fusakotaska alebo vanicka?

klementina
18. lis 2008

ak by bol za to len sportak, tak to sa mi tam moc neopalti ist. si to mozem kupit za tu istu cenu v babymarkete. som myslela, ze aspon 5tis. usetrim nakupom v rakusku.. 😒

chasencha
18. lis 2008

klementina skor sa oplati teraz v tom babymarkete ako vravis a mas tam uvadzacie ceny,teda 10% dole... 🙂 uz si tam bola?

klementina
18. lis 2008

bola, ved tam som sa pren rozhodla, tiez sme tam boli v sobotu, co tam bol ten naval, len som myslela, ze ako vsetko bude v rakusku alebo cechach lacnejsie. ale predavac hovoril, ze este za tu cenu, co ho maju teraz ho budu mat aj v decembri, ze teraz ide jedna varka, co sa objednava na vianoce a druha sa bude objednavat tak,aby prisla do konca januara, co nam bude stacit. sme boli vcera v kike aj tam ho mali, tak som ho este raz obzrela, ze je fakt uzasny, ma vsetko co som chcela od kocika, uz sa nanho velmi tesim. predtym sme mali vybrany jane, a furt sa mi na nom nieco nezdala, ale s tymto som fakt spokojna. teda dufam, ze budem,aj ked ho budem pouzivat.
pojdeme aj my v piatok pozriet tie ceny do rakuska a ked nebudu lacnejsie, tak ho objedname v babymarkete.

tilly
18. lis 2008

nemala som teutoniu od narodenia, mala som k nej fusakotašku, myslím, že na zimu je lepšia fusakotaška...
teutonie sú určite super 😉

neviem s tými cenami, ja som to len tak narýchlo prebehla, lebo som fakt nestíhala a len som pozerala cenovky, ale dosť sa líšili, tak neviem a 10% vám dajú dole hocikedy v rakúsku, len si to treba vypýtať...

klementina
23. lis 2008

caute, no boli sme vpiatok v ssc a som dost sklamana, pozerali sme ten spirit a vychadza tam v konecnej cene trojkombinaciu drahsi ako v bratislave, takze neodporucam tam nakup tohto kocika. oplatil sa asi vo vypredaji kolekcia 2008, ta vysla o 200EUR lacnejsie, ale tej tam mali uz len zostatky, z coho sa nam nic nepacilo,a spirit uz nemali. pre novu kolekciu sa to neoplati. a zaujimave, ze maju aj dlhsiu dodaciu lehotu, ze ak by sme si to objednali teraz, prisla by az v polke februara. takze ho ideme objednat do babymarketu, asi. inak nasla som pri surfovani na nete este jeden celkom pekny kocik bebe comfort, nepoznate ho? je dost podobny teutoniu, len ma trosku iny dizajn. nejaka dlha diskusia o nom tu nie je, tak ja len ci ste neporovnali s teutoniu?

tilly
24. lis 2008

klementinka, to faaakt 😲 to je sila, ja som tam vždy pozorovala len nižšie ceny, ale je pravda, že babyone je trošku drahší... trebalo by kuk aj dohnal a pod. ... ja si budem kočík (ak ho ešte niekedy budem potrebovať) dražiť na ebay, nový asi kupovať nebudem...

klementina
24. lis 2008

ja som pozerala asi v troch obchodoch, ale vzdy som si dala zratat cenu za komplet, a bud to vyslo tak isto alebo o malo viac. a preco si sa rozhodla pre ebay?

tilly
24. lis 2008

lebo nechcem nový kočík a na ebay som natrafila vždy na kočík za dobrú cenu a v super stave... ja budem aj tak asi striedať viac kočíkov a na to kupovať nové kočíky, to by sa moc neoplatilo... aj teraz som mala jeden jediný nový kočík z 12stich a ten jediný bol na prd...

denisab32
25. lis 2008

Myslím si už už konečne prišiel čas, že pri mnohom sa bude kvalita i cena na Sl. vyrovnávať a to má za následok EÚ - nielen voľný pohyb ľudí, ale aj tovaru...

tilly
25. lis 2008

už by bolo načase, lebo už chodíme nakupovať a tankovať pomaly výhradne len do zahraničia... 😝

zuzkaprofant
27. lis 2008

neviete mi poradit planujem si kupit teutoniu fun system mate ho niektora a ste spokojne ?

tilly
2. pro 2008

ja som mala, mám ho aj v albume 😉 bola som spokojná, neviem ani o žiadnej veci, na ktorú by som ťa mohla upozorniť, je super, ale kupuj ročník 2007 a novšie 😉

labutka
4. pro 2008

a viete mi poradit, kde v bratislave okrem Babymarketu maju Teutonie? Je vobec este nejaky obchod?

klementina
4. pro 2008

v bratislave nie je, ale podla mna v babymarkete maju celkom dobre ceny, my sme boli kvoli teutoniu v rakusku a kedze uz mali vypredanu minulorocnu kolekciu, ktora bola zlacnena, a mali len novu kolekciu tak to vychadzalo rovnako ako v bm. my sme si objednali spirit trojkolku, tak som zvedava nan aky bude.

klementina
4. pro 2008

este ma napadlo, ze v ba ich maju aj v kike, ale tam su "strasne" ochotne predavacky

tilly
4. pro 2008

klementina, tak tie predavačky v kike toho moc nevedia, ale raz som tam natrafila na perfektnú, mala super prehľad, bola som milo prekvapená 😉

klementina
4. pro 2008

ja som tam bola dva krat sa pytat na teutoniu, raz sa ani neunavala zdivhnut zo stolicky, ze by mi ju predviedla, iba mi povedala, ze bude v zlave 30% nej o tyzden ten kocik co maju vystaveny, tak sme tam sli zase a povedali nam, ze ju nakoniec do zlavy nedali, lebo ze prechadza do novej kolekcie -tak som zvedava, kto im potom kupi kocik, ktory si tam dva roky kazdy obchytava 😒 no a ked som sa pytala, co stoji k nemu vanicka, lebo tam mali len tu fusakotacku, tak mi povedala, ze to by bolo treba objednat a tvarila sa tak, ze by ju to nesmierne zatazovalo, tak viackrat sme tam uz nesli.

tilly
5. pro 2008

no veď to, ono je lepšie si kúpiť ojazdený kočík ako vystavený...

soso
10. pro 2008

Ahojte,
ja mam spirit S3 teraz na predaj. Používaný iba 3 mesiace, v 99% stave, so zárukou a kopou doplnkou🙂
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

anikar
2. led 2009

ahoj,Chcem sa opytat ci nema niektora z vas skusenosti s kocikom teutonia alu s4 pre dvojicky.dakujem

sebastianna
4. led 2009

Ahoj holky,

chci se zeptat, ačkoli nemam extra peněz nazbyt, tak se rozhoduju mezi kompletem Teutonia Spirit S3 a Quinny Speedi SX. Vim, že je Teutonie asi mnohem lepší, ale nevim, jestli je opravdu o tolik lepší, že se mi vyplatí za ní dát o 8tisíc víc. Jinak všechny nevýhody Quinnyho znam, ale nevim, jak moc by mi mohly vadit v reálu.

Díky

jasminka
4. led 2009

sebastianna, ked nemas moc penazi asi by som investovala radsej do xlanderu xa, na quinny som pocula len same negativne veci..teutonia je podla mna najlepsi kocik, ale tolko penazi zas nedame

tilly
4. led 2009

no neviem, xlander nie je moc kvalitný, s teutoniou sa to nedá porovnať, na tvojom mieste by som si kúpila teutoniu, ojazdenú... 😉

zuzkaprofant
4. led 2009

no mi sme vybrali teutoniu mistral s ale s pevnou vanickou tak som zvedava som ho vyskusala v obchodiku predavacka mi ho ukazovala asi pol hodku ako vsetko funguje co sa da kupit tak o 2tt ideme objednat a vyjednat aj cenu tak som zvedava farbu sme vybrali hnedu a futro bezove kvety to je s novej kolekcie 😉

sebastianna
4. led 2009

jasminka: jsem asi děsná, prostě puntíčkářka a hlavně typická ženská🙂, páč x-lander se mi zaprvé vůbec nelíbí a hlavně docela hodně sportuju, takže chci určitě ruční brzdu, kvůli bruslím 😉 ale děkuju za radu. pořád přemýšlim, že koupim použitou autosedačku a místo korby tu vložnou měkkou tašku, protože si ji všichni chválí, no a ještě vyjde levněji.

simounah
5. led 2009

Sebastianna my máme objednanou Teutonii, v obchodě mě kočárek zaujal, ale ještě nevím jaký bude v praxi - snad dobrý, když ho každý chválí. Autosedačku jsme koupili použitou (maxi cosi cabriofix) na MMB a vyšla nás o víc jak polovinu méně (1500,-), než nám nabízela paní novou tu samou ke kočárku v obchodě (4000,-). Tím jsme ušetřili nějakou kačku. Tak doporučuji koupit autosedačku použitou. Ta naše vypadá jako nová. Kočárek máme objednaný už od 6.11. tak čekám kdy bude (dodací lhůta je 10-12 týdnů). Pokud chceš ušetřit, tak si kup ojetou Teutonii - už se objevují na MMB docela často v pěkném stavu. Já počítám s tím, že až dítě odroste kočárek prodáme a tím se zase část peněz vrátí. A i když to teď vypadá, že je drahý, tak v závěru (pokud bude kupec a my ho prodáme) vyjde na polovinu peněz.(jako by jsme teď koupili jiný levnější kočár). Tak se tím tak nějak uklidňuju, že nakonec zas tak draho nevyjde.... 😉

simounah
5. led 2009

Zapoměla jsem uvést, že máme objednanou Teutonii Spirit S3 a pevnou korbičku - se mi to líbí víc, než vložná taška. A korbiček už se taky prodává na MMB dost.

martuli
5. led 2009

Prosim poradte, kde maji prodejnu v Liberci? Chystame se tam s manzelem, tak bysme kocarek okoukli

lentilk.a
5. led 2009

Ahojte, neviete kde sa daju Teutonie vidiet na Slovensku na zivo? Ide mi o S3, dakujem.