Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

adam07
11. led 2010

katherine27, ta fialova je nadherna, len do toho 😉 keby som vedela, ze ta nova kolekcia bude mat take krasne farby, vozim ditko este v starom kocari 😀

kacapa
11. led 2010

Ahojky, ja hlasuju pro Spirit 🙂 mam ho uz 5 mesicu a krom toho, ze ted ve snehu se s nim moc neda jet .. ( ale to asi skoro zadny kocarek bez lyzi ) jsem na nem nenasla chybu ... teda mozna malinkou ... sundavani sportaku a otevirani obou pojistek najednou je kumst. Nastesti se mi jedna vylomila, takze ted to jde bez problemu 😀

michal_spuntik
11. led 2010

Ahoj, v těhle nadílce je to tak jedině na sněžný skútr 🙂

lul
11. led 2010

mozete mi odpovedat na moju otazku?

jasminet
12. led 2010

ja hlasujem za cosmo - mame ho, spokojnost najvacsia. 😀

s malou sme boli prvy krat vonku ked mala 8dni - takze reci, ze prvy mesiac kocik nevyuzijem su trosku scestne.. 😅

tono_babymarket
12. led 2010

niki11
mininest je originál do Taria, alebo vaničky, nie je rozmerovo - otvory prispôsobený do Romerky...

lul
skôr to bude mechanické poškodenie, možno treba vymaniť jazdca..., keď budeš mať cestu okolo, tak sa zastav, pomôžeme 😉

jasminet
...nedá sa príspevok "vytrnúť" ...ja som stará škola a mám voči 6-nedeliu rešpekt...nuž nie každý otecko je ako Boris Kollás a mamičku po 8 dňoch berie na PLES 😀
...taktiež je rozdiel, či sa narodí dieťatko v lete alebo v zime, keď je teplota pod nulou...cca 1 týždeň je mamička v nemocnici, mamička sa môže cítiť fit,ale aj nemusí...a tak ako som napísal, ak je treba, je tu náhradný kočík...

editah222
12. led 2010

Včera jsem zjistila, že Spirit je božský kočár i v místech kde by se opravdu spíš hodil ten sněžný skútr. 😀
Musela jsem s malou ven a jako jedna z mála maminek jsem neměla žádný zásadní problém, když jsem něco nemohla projet po 3 kolech tak jsem jela jen po zadních 🙂
Kočárek to přežil a dítko taky.

barica
12. led 2010

taky jsem vytahla Mistrala S do snehove nadilky a ikdyz jsem se obcas dost zapotila, tak pri prehozeni rukoveti a jizdy po velkych kolech to celkem zachranovalo, kazdopadne jsme jeli, netlacili jsme snih pred sebou, jako ostatni🙂...

katherine27
12. led 2010

Tak ja som dnes doma ukázala farebné kombinácie..a vraj fialová je pohrebná..tak ja neviem..najhorsie je to, že sama nie som este presvedčená, keby som bola,tak ma nik neodradí... 🙂
Nevidel niekto tú fialovú real?...

susik77
12. led 2010

Ahojte, ako sa vam sklada do auta teutonia spirit? my mame Focus kombi, velky kufor (asi 550 l) len neviem ci sa nam okrem kocika vojde aj kufor (ked cestujeme k nasim na Slovensko)

michal_spuntik
12. led 2010

Ahoj Susik, myslím, že nebudeš mít problém .
My Spirita skládáme do Peugeotu 106 - vejdeme se a menší auto skoro neexistuje, takže klidně si k vašim můžeš zabalit docela velký kufr 😉
M.

lul
12. led 2010

susik my mame focus normalny (nie kombi), mame cosmo a zmesti sa. Je to akurat, tak si myslim, ze do vasho sa este nieco zmesti 🙂

Tono dik, zastavim sa

susik77
12. led 2010

michal, lul: diky za odpoved 😉

siskin
12. led 2010

Ahojte, nevíte náhodou někdo, kde se dají ve Zlíně "na živo" skouknout kočárky Teutonia? V květnu čekáme mimíska a jelikož vím, že se na ně docela čeká, tak se začínám pomalu poohlížet. Prošla jsem pár obchodů s kočárkama a nikde jsem na Teutonky nenarazila ☹.

erinbrock
12. led 2010

siskin
http://www.kocarky-teutonia.cz/obchodnici/
tady jsou prodejci oficialni, tak zkus... 🙂

juliar
12. led 2010

ahojte maminky.
Predám nový bezpečnostný set na kočík.
Set je značky teutonia, ale pasuje aj na iné kočíky.
Teutonia set obsahuje 2x reflektor (svetlo), zvonček, reflexný prívesok, kľúč na montáž a návod. Svetlá sa namontujú na konštrukciu kočíka. Môžete tak urobiť kočík bezpečnejší pre svoje dieťa. Hlavne ak jazdíte niekedy po tme. Reflektory majú 3 svietiace mody, napájanie na AAA baterky. Reflexný prívesok sa dá pripnúť na váš batoh, bundu, alebo niekde na kočík. Bežná cena setu v obchode je 20eur, predám za 8eur. (na Slovensku sa asi nedá zohnať.) Ak mate zaujem napište na I.P. , pošlem nejaké fotky.

juliar
12. led 2010

inak predavam aj kocik teutonia S3, vloznu tasku, perovy fusak a adaptery na maxi cosi. (Aj samostatne)
viac info a fotky cez I.P. som z BA, ak ste z okolia možete prist pozriet.

marta.k
13. led 2010

susik77 my mame tiez focus v kombiku a cestujeme v pohode,ani kolieska nedavam dole a v pohode natlacime do kufru vsetko mozne

jafulka
14. led 2010

Ahojky, tak jsem se rozhodla pro Spirit S3. Jenom nevím jestli kolekci 2009 nebo 2010. A chtěla bych černý? Máte s černým kočárkem někdo zkušenost? Díky Jana

scheilaa
14. led 2010

Ahoj,tak i já se můžu konečně přidat k "Teutonačkám",už mám objednaný.Chtěla jsem Spirit,ale nakonec jsem se rozhodla pro Cosmo,jelikož jsem malá a ty kola jsou přece jen masivnější u Spiritu.Cosmo mi naživo učaroval,je takový elegantnější,lehčí a stabilnější.Barvu korby mám objednanou bílou,je naživo super,vnitřek bílohnědé květy.Fakt se ty barvy musí vidět,na netu to zkresluje.A sporták jsem dala klasiku černý,tak snad na něm nebude moc všechno vidět.Dokoupím si barevné vložky na oživení.A ta fialová je naživo taky nádherná!Jen se ted trochu obávám,aby do porodu dorazil,mám na to 13.týdnů!

bbberta
14. led 2010

jafulka: tak ja zkusenosti jeste nemam, mam jen objednano...a to 2010, spirita černo-černo-černého 🙂 bojis se vysisovani nebo ze to bude pohrebni? ja mam pro strach uděláno...od začátku jsem chtěla černý a těším se...

jafulka
14. led 2010

Ahojky bbberta: Bojím se vyšisování a že malý v tom bude v létě vedro. Mě se líbí černý a z nový kolekce lila fialkový. Ale ten mě doma neprošel ☹

kakucka
14. led 2010

Kdyz jsem objednavala nase Cosmo-mame hnede s merunkovou; ujistovali nas, ze barvy zustanou stejne, ze maji latky kvalitni a taky to tak je. Taky pani rikala, ze v techto kocarcich neni horko, protoze maji vysoky UV filtr. A fakt je, ze kdyz bylo v lete horko, mela jsem na kocarku nanoznik, aby malemu nebylo horko a fungovalo to.Takze vyblednuti, ani cerneho kocarku bych se nebala, nicmene cerna barva se mi na kocarcich nelibi, ale kazdy ma jiny vkus. Taky musim napsat, ze i ve snehu se nam dobre jezdi- mam zamknuta ta predni kolecka. Jiny kocarek bych nechtela!Jedna vec me ale moc mrzi a to ta, ze letosni kolekce ma nadherne barvy- oproti vyberu z lonska. Letos bych si vybrala kombinaci lila a tm. fialove- je moc krasna a vsem co objednate moc zavidim a poprosim vas, abyste sem daly pak fotky- urcite si vic lidi tuto barvu netroufne dat a aspon se pokochame.

jafulka
14. led 2010

Kakucko, tak to jsi přesně můj člověk. Já sem se do tý barevný kombinace úplně zamilovala 🙂 Nejvíc se mě ale líbí tako kombinace http://www.spuntik.cz/konfigurator-kocarku/

jafulka
14. led 2010

Jaksi to nenaskočilo ☹ Takže lila boudička, lila madlo a černý sedák. Tu bych móóóc chtěla

nanula06
14. led 2010

TO Michal:
ROzhodujeme se o koupi kočárku a nejvíc se nám zamlouvá Teutonia Spirit. ALE jsme od Brna a nějak ať hledám jak hledáme nemůžeme najít jedinej obchod, kde by se dali kočárky skouknout in natura. Sice slyším na Spirit jen samou chválu, ale přeci jen - jsme s manželem hodně vysocí - oba kolem 190cm a tak máme strach, jestli bude rukověť kočáru dost vysoká (pozice alá zaražené větry nám jednou stačila u golfáče a již nikdy více 🙄 ). A také skrz barvy - ty bych ráda skoukla live. Neporadíte nějaký obchod, kde by bylo možno vidět Teutonku??? Nebo zda bude možno skouknout kočár této značky např. na veletrhu???
Posl. dotaz : jsou nějaké výhody či nevýhody v porovnání kolekce 2009 x 2010??? Velké díky za příp. odpověď.

scheilaa
14. led 2010

Kakucka,tak mě jsi také trochu uklidnila,co jsem ten černý objednala,pořád přemýšlím,jestli jsem neudělala blbost,že v létě ta černá bude přitahovat sluníčko.Já se u sportáku barev bála(resp. nemohla jsem se rozhodnout),tak jsem sáhla po klasice.Moje ségra si objednala na korbu kombinaci lila a tmavofialové,měli ty barvy zrovna vystavené v obchodě u sportáku,fakt hezký.Tak až nám kočáry dorazí,tak to vyfotím do alba.Máme termín týden po sobě a kočárky objednané v úterý tak snad mimisky nebudeme muset dočasně vozit v golfovém bagu 🙂

jafulka
14. led 2010

Pro nanula06:
Ahojky, v Brně můžeš Spirita okouknout v Kika nábytku u Olympie. Mají ho tam v červené barvě, kolekci 2009. My ho tam taky okukovali. Jana

nanula06
14. led 2010

To Jafulka: velké díky 😵 🙂 Fakt jsem nebyla schopna najíit odkaz na nějakej shop, kde by byla k vidění. tož to si tam zajedu omrknout! DÍKY!

kici96
14. led 2010

JA som tiez objednavala cierny z kvetinovym potahom vnutri....V predajni ma uistovali ze latka nevybledne tak dufam ze v zime nebude kocik vyzerat ako 5rocny....