Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babo01
29. zář 2011

mame be you,pocitam,ze do sportaka pojdeme uz v novembri ako 4 mesacne,bo mala´nema ani 3 mesiace a ma 62cm a 7kg a je nas uz plny kocar🙂 tiez rozmyslam nad originalom od teutonky,ale nad tym s kozusinkou.ale je fakt drahy,stacil by pre tak male babo na krutu zimu len ten klasicky zimny?a kto ma be you,neblbne vam ta hlavna brzda?nam sa dost zasekava,ide to natazko a velakrat musim kocar nadvihnut a potocit lavym kolesom.

jmisa
29. zář 2011

@alex9966 syn šel do sporťáku v lednu - půl roku mu bylo, nánožník jsem měla, prodlužovací díl nikoli a nijak nechyběl. V zimě měl fusak a na jaře už seděl.

mirka285
29. zář 2011

@alex9966 ak kupis ten original fusak Teutonia ktory sa natiahne cez madlo bude ti to pekne drzat a nepotrebujes ziadny predlzovaci diel ani nanoznik..ja som to tak tiez mala 😉

hojda
29. zář 2011

@babo01 My byli v kobičce od dubna do října, pak byl listopad a potřeba fusak, tak už to nešlo, to mu bylo 7 měsíců.

duracelko
29. zář 2011

@tonko_babymarket dakujem. neviete mi este poradiť kočík sme kupovali u vás v babymarkete, nevieme si poradit s adaptérom na autosedačku. na kočík sme ju dali, ale neviem nasadiť autosedačku Römer Baby Safe Plus. je tých adaptérov viac, je možné že sme dostali nejaký iný typ?? alebo máme niečo s autosedačkou??

tina424
30. zář 2011

@babo01
Ahoj, mela jsem ten samy problem s brzdou, porad se to leve kolo zasekavalo, musela jsem s kocarkem vzdycky lomcovat nahoru dolu, dozadu dopredu, v autobuse kdyz jsme meli vystupovat opravdu super 😝
pak jsem ho vzala pod sprchu, poradne vydrbala, naolejovala ho a jakztakz to funguje, ale ted jde tou packou brzdy otacet na obe strany. No ty brzdy nejsou nic moc, rucni brzda hrozne skripe a kocarek pak zahyba doprava a to s kocarkem jezdime 3 mesice a ne kazdy den.
Syn ma ted 3 mesice a uz skoro 8 kg 😀 a jezdime uz s tim prodluzovacim nastavcem, misto vlozky se spodni casti z vario plus tasky, muzu tam tak posadit i starsiho synka (2 roky )kdyz uz nechce behat a maleho beru do nositka.
na zimu budu kupovat bud lodger nebo nejaky perovy fusak, a presto misto nanozniku pripnu ten vrsek z tasky. a este mam perovej overalek, tak si myslim, ze bude malymu krasne teploucko 😀

tara_
2. říj 2011

Ahojte, chcem sa vas spytat na skusenosti s vlozkou do sportovej casti. Planovala som kupit original, ale odradzaju ma 2 veci, a to cakat na nu 3 mesiace a material, z ktoreho je vyrobena. Tie vzorove sa mi nepacia a tie jednofarebne su z takeho materialu, z ktoreho mam aj matrac v korbicke a neznasam ho 😠 Okrem toho, ze mi to pride teple na leto, tak sa mi to zmolkuje a vsetko sa na to lepi ....
Mate s tym niekto skusenost?

Pripadne som rozmyslala o nejakej inej znacke, ale bojim sa, ze to tam nebude tak dobre pasovat alebo sa to bude zosmykovat, kedze este nebudem pouzivat tie vrchne pasy ...
🙂

blondo
2. říj 2011

Ahojte, neviete mi poradit ci maju v BABYMARKETE aj tento typ a co stoji?
http://www.teutonia.com/uk/products/elegance.html
dakujem

sussie259
2. říj 2011

@blondo ahojky netusim ci ju tam maju, ale zancku teutoniu maju aj v kike 🙂 a su tam ovela lepsie podmienky a ceny ako v BM 🙂

tonko_babymarket
3. říj 2011

@duracelko
ak nie je autosedačka SHR, tak na autosedačku je potrebné doložiť protikusy...
@blondo
áno je tam, aj naživo
@sussie259
kika nemá možnosť akcií v rámci teutonia days, takže cenovo i so servisom sú na tom horšie
@tara_
zatiaľ sa nikto nesťažoval 😉 možno sa ti zapáči nová kolekcia...

tonko_babymarket
3. říj 2011

@mirasek
ak vzrastom spadá do priemeru, tak určite áno
@alex9966
vo vaničke je dieťa lepšie chránené pred chladom, ešte by som minimálne mesiac - dva počkal, ak bude kvalitný teplý fusak, tak postačí bez nánožníka...

lodgermaniacka
3. říj 2011

@sussie259 presne, v kike maju teraz teutoniu spirit aj s vložnou taškou za 380 😉 😉 😉 neverim že je v BM lacnejšia, jedine jej chyba madlo, preto išla do zlavy, madlo sa da priobjednať 🙂 a normalne je zaruka 2r alebo 3r myslím že 2r kočík servis nepotrebuje a pripadne reklamačky určite riešia tiež

cobriatko
3. říj 2011

Prosim viete mi niekto poradiť ako mám z vložnej tašky vybrať výstuže?? Tú spodnú dosku vyberiem, ale tie výstuže okolo hlavy a malé po bokoch netuším ako....... Chcem to oprať, kým je ešte teplo, len to neviem rozobrať 🙂

apocalypse
3. říj 2011

Dobry den, prosim vas muzete mi nekdo poradit, kdyz koupim Teutonii Spirit sportak z kolekce 2011, bude na ni pasovat hluboka korbicka starsi kolekce? Byla pouzivana rovnez na Spirit, ale kolekce 2008 nebo 2009 tusim. Predem diky.

tonko_babymarket
3. říj 2011

@lodgermaniacka
asi nemá význam komentovať...myslím, že kto chce, pôjde pozrieť tam, či tam a sám si urobí prehľad...nuž a ak má niekto nablízku autorizovaný servis, tak to je len a len k dobru...

lodgermaniacka
3. říj 2011

@tonko_babymarket jasne 😉 😉 😉 😉 no oni sem neprispievaju, ani brendon, nie je nič zle na tom ked si mamičky poradia kde je čo najlacnejšie 😉 aj v kike maju pravidelne akcie, neviem ako sa to vola a vtedy su 10%-15% zlavy, aj na objednany tovar..a z kiki mi doplnky na teutoniu prišli za 4týždne! čo ine mamičky čakali 12 a aj viac-minuly rok..každy ide tam, kde mu to vyhovuje, dobry obchod reklamu nepotrebuje 🙂

tonko_babymarket
3. říj 2011

@lodgermaniacka
veľa predajcov tu prispieva pod inými nickmi...ja sa neskrývam, tak isto michal zo špuntíka alebo babyrenka, sme tu od toho, aby sme pomohli...presne tak, dobrý obchod reklamu nepotrebuje 😉

lodgermaniacka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tonko_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lodgermaniacka
3. říj 2011

@tonko_babymarket no škoda, zamazali to, nebola som na nete, ale hadať som sa nechcela, nechapem prečo som stala za vašu reakciu, ked poradim že novy spirit s vložnou taškou stoji v kika 380 eur 😕 😕 😕 niektorej mamičke to možno pomôže 😉 pekný den prajem celemu tímu BM 😉

blondo
3. říj 2011

@tonko_babymarket dakujem pridem pozriet

babyrenka
3. říj 2011

@apocalypse : pokud byla korba používána na podvozku Spirit, jedná se o variantu 1, takže bude pasovat i na současnou kolekci, protože rozměry pro uchycení souhlasí.

babyrenka
3. říj 2011

@cobriatko : měkká vložná taška má u vyztužení okolo hlavy látkový tunýlek, který kryje a zároveň zajišťuje ocelovou výztuhu horního dílu tašky. Ta je přichycena k tašce i tunýlku z obou stran, ze spodu i z vrchu, druky. Po rozepnutí druků můžete výztuhu z tunýlku vytáhnout, pak ještě rozepnete zip u vyztužené části okolo hlavy, aby se Vám taška lépe složila do pračky a pokud jste již předtím vytáhla ze dna tašky pevnou desku, můžete prát.

alex9966
3. říj 2011

@tonko_babymarket no malá ma teraz necelé štyri mesiace a bez hrubého oblečenia je skoro na celú vaničku. ani nie tak na šírku ako na dlžku. tak neviem či ju tam vo fusaku ešte vopchám. asi nie. tak preto rozmýšľam nad tým predlžovacím dielom či to splní funkciu vaničky v športovej časti. nemala som možnosť vidieť zimný fusak od teutonie naživo, tak som len chcela vedieť či je naozaj dobrý a nebude malej v zime v nom zima.

hojda
3. říj 2011

@alex9966 Kamarádka vozila v hluboké korbě mimino narozené na začátku června až do 8. měsíců. Malej měl, ale pokrčené nožičky.

alex9966
3. říj 2011

@hojda no to je asi jediná možnosť že bude mať pokrčené nožičky. ale neviem či mi bude takto spať lebo sa rada natiahne. no uvidíme. ale vo fusaku ju tam aj tak asi nevopchám.

apocalypse
4. říj 2011

@babyrenka Dekuji moc 🙂. Nakonec jsem zjistila, ze je to kolekce 2007, ale urcite kupovana a pouzivana na Spirita, tak snad to bude ok 🙂.

zajo79
4. říj 2011

@tonko_babymarket nic osobne proti Vám..-ale žiadny predajca tu nemôže písať a propagovať svoj obchod v témach-Vy áno. Čím to je?

hojda
4. říj 2011

@alex9966 Zkus mrknout na fusak od Dita Tábor s Otlastem, není tak nadělaný, ale hlavně má termoregulaci, takže v něm není zima ani horko.

bazulka
4. říj 2011

Neviete nahodou, ci sa Teutonia BeYou! da hojdat? Dakujem.