Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

sylvajs
22. čer 2010

peko a další - taky jsem řešila jestli MC Pebble nebo Cabriofix, nakonec máme letošní Cabriofix a jsem zatím moc spokojená. Je lehoulinká, tříbodové pásy mi teda fakt v ničem neva, spíš si moc neumím představit, jak malého poutám pětibodovými, ale asi to jde 🙂, malému je zjevně taky pohodlná. V kombinaci s Familyfixem v autě si ji nemůžu vynachválit.
Nakonec rozhodla cena - tisícovka je dost. Pochopila jsem, že rozdíl je hlavně v tom, že u Cabriofixu pro větší dítě odděláš ten podhlavníček i s podložením zad, u Pebble můžeš je každé zvlášť. Snad to píšu dobře.
Romera jsem měla na starší dceru, MC se mi líp nosí a je výrazně lehčí.

lodgermaniacka
22. čer 2010

peko, sylvajs, tiež kupujeme MC cabrio fix 😉

luciferova
22. čer 2010

@scai asi nemas isofix alebo uchytenie na beltedbazu, lebo tam nic "zvedat" nemozes 😉

peko
22. čer 2010

No mě se na Pebble líbí, že by stačila jedna základna, která by se dala pak použít i na sedačku pro starší dítko - že bych nemusela kupovat 2 základny. Jinak by mi stačil Cabriofix.

scai
23. čer 2010

@tonko_babymarket Tak to teda změnili. Já mám teda model 2009 a tam je to opravdu dost na kolmo...ale co jsem viděla obrázky té nové sedačky, tak je fakt víc v rovině 😀

scai
23. čer 2010

@luciferova no nemám isofix, to je fakt. S ním by to asi nešlo 😉 Takže dobře že nemám. Takhle fakt vyzvedneme spodní část malinko výš a už jí pak hlavička nepadá a je to v pohodě. Mě fakt při koupi tohle nenapadlo, že to můžou dělat tak blbě. A asi už to taky ví, když nový typ je víc v rovině 😀

sylvajs
23. čer 2010

PEKO - no ale na to nemusíš kupovat Pebble. Potřebuješ základnu Familyfix a na tu jde jak Pebble tak i Cabriofix. A pak samozřejmě Pearl - taky ji budem potom kupovat.

peko
23. čer 2010

@sylvajs - no podle oficiálních stránek MC to tak právě není, Cabriofix na Familyfix nejde, má svou vlastní základnu EasyFix 😒

sylvajs
23. čer 2010

PEKO - no já nevím, ale vzhledem k tomu, že mám v autě Familyfix a vedle v pokoji Cabriofix....tak to asi jde 🙂. Vybírala jsem u Špuntíka, mrkni na jejich stránky, tam to taky píšou - že Cabrio jde na to i na to. Každopádně - mám to takhle a funguje to bezvadně.

bury
23. čer 2010

tak my máme Spirita 3 a MC Pebble a v autě Familyfix. Jsem strašně spokojená. Jak s kočárkem, tak sedačkou a v neposlední řadě s FamilyFixem. 🙂 tuhle kombinaci opravdu doporučuju 🙂

michal_spuntik
23. čer 2010

Ahoj Peko,
na FamilyFix skutečně jde jak Pebble, tak i Cabriofix. Easyfix je základna, která byla a je na Cabriofix, ale Cabriofix jde i na FamilyFix. Rozdíl je jasný, FamilyFix má potom možnost nasadit Pearl a polohovat jí. Easyfix nic takového neumožňuje.
Michal

peko
23. čer 2010

@michal_spuntik - Michale díky moc za odpověď.
Tak jedna velká výhoda Pebble padla, takže asi půjdeme do Cabria a zároveň koupíme FamilyFix.
Možná ještějeden dotázek - na té základně jde polohovat jen Pearl, nebo i Pebble a Cabrio?
Dík.

michal_spuntik
23. čer 2010

@peko
Na té základně jde polohovat pouze Pearl. Ty malé jdou do jisté míry polohovat vysunutím "nohy" základny do podlahy auta (ale to berte s rezervou).

deha27
24. čer 2010

dneska jsem trochu pročítala příspěvky, nechce se mi to číst celé a chtěla bych se zeptat, zda je možné nasadit sportovní sedačku ze Mistralu P na Spirita? (u korbiček jsem se dočetla, že to nelze)

atuin
24. čer 2010

@deha27 Nechcem zavadzat, ale ked sme my pred rokom kupovali, tak sa to nedalo .

babyrenka
24. čer 2010

odpověď pro dehu27 :
uchycení pro Spirita a Mistral se liší šířkou, takže ani korba ani sportovní sedačka zaměnit nelze. Ono to vychází z toho, že Mistral má historicky na podvozku uchycení nástavby výš, než varianty na konstrukci typu A, tedy Spirit, Cosmo, Fun system a Lambda. Proto má řada typů Mistral uchycení sportovní sedačky i korby z boku a rám pro uchycení tak musí být širší, než u ostatních typů, kde je uchycení pod nástavbou.

deha27
25. čer 2010

@babyrenka děkuji za odpověd, já jsem si to myslela. Ale bylo by fajn, kdyby bylo všechno kompaktibilní se vším a ještě by se daly extra zvlášt dokoupit třeba jen podvozky (jako u někkterých jiných výrobců).

babyrenka
25. čer 2010

pro dehu27 : no, ono záleží na tom, zda chcete místo Mistralu P Spirita, protože je to Spirit, nebo proto, že potřebujete podvozek kočárku s otočnými koly. Pak by pro Vás byla nejschůdnější varianta zakoupit si samotný podvozek Mistral S, to je varianta s otočnými koly i přehazovatelnou rukojetí a pro tuto variantu byste mohla použít všechny nástavby a příslušenství, které již asi k Mistralu P máte. Pokud se podíváte do aktuálního ceníku, tak pro varianty fashion designu lze objednat všechny podvozky samostatně, v kompletu je holá konstrukce sportovní sedačky. Jak jsem již uvedl, řada kočárků Mistral má uchycení nástavby výš, než ostatní varianty. To je dáno tím, že rám kočárku má křížovou konstrukci a ještě přehazovatelnou rukojeť. Jak jistě víte, kočárek je naprosto stejně vyvážený, ať přehodíte rukojeť na jednu nebo druhou stranu, laik v podstatě nepozná, kde má Váš kočárek předek a nebo zadek. No a pak již nelze posunout uchycení nástavby níž, protože by to již technicky nefungovalo. U ostatních variant, postavených na konstrukci typu A, je systém skládání podvozku jiný a tak může být uchycení nástavby níž.

deha27
27. čer 2010

@babyrenka děkuji za odpověd. už jsem se dívala na vaše stránky, že se dají podvozky koupit zvlášt (no cena skoro jako celý sporták 🙂 ). Spíš jen uvažuju. Mám jak správně předpokládáte Mistrala P a jsem s ním moc spokojená (jen od začátku se mi líbi víc ten Spirit, takže občas si říkam, zda jsme neměli vybrat raději jeho). U nás otočné kolečka nepotřebuju, jen když jsme občas asi tak 1x za 2 měsíce na pár dnů ve městě a to asi přežiju i s těmi neotočnými a asi to pořeším golfáčemi. Jo a jak píšete, že se nepozná kde je předek a kde zadek kočárku, tak první týden jsme měli sportovní nástavbu nasazenou opačně, akorát mi přišlo divné, že rukojet nejde dát níž, tak pak jsem studovala obrázky, jak to tedy je správně 🙂

dadka2
28. čer 2010

Já se ještě hlásím k autosedačkám. Doporučuji MC Cabrio. Taky jsme koupili Family Fix, ale k němu už tu větší autosedačku Pearl. Nakonec jsme jí vrátili, protože se celá základna i s autosedačkou v zatáčkách pohybovala do stran.V servisu MC na nás koukali dost vyjeveně, když jsme jim to ukazovali, tak že nám vrátí peníze, ale nakonec volali, že už na to přišli, že se musí autosedačku upevňovat nějak jinak než je v návodu!!!!!!!! Tak jsem řekla, že už jí v žádném případě nechceme. Na stránkách MC dokonce svolávají Family Fixy ke kontrole kvůli nějaké závadě. A hlavně autosedačku Pearl, pak nelze uchytit jinak než s pomocí FamilyFixu, ten sice v autě máme, ale když náhodou potřebujete sedačku přednat do jiného auta, tak to může být problém. Proto je vhodné, aby šla autosedačka uchycovat i pomocí pásů. Musím ale říci, že mě hodně překvapilo, jak dobře tyto autosedačky (Pearl a Pebble) dopadly v letošních testech. Po vlastní zkušenosti, už bych jí nekoupila a vsadila na osvědčenou kvalitu Cabrio. Sevisman z MC nám jednoznačně doporučoval Cabrio a větší pak Priorku s fixem nebo bez něj, tak bych řekla, že v servisu bude asi vědět, co se jim vrací na reklamace...... Na tyhle nové modely autosedaček se moc netvářil....

lodgermaniacka
28. čer 2010

@dadka2 dakujem za tvoju skusenost, ja som teda už na 100% rozhodnuta že cabrio fix, a upevnuješ ju len pomocou pasu, ale si mala aj zakladnu? Ešte včera večer som si myslela že kupim peble s familyfixom a potom pearl, takže nie 🙂

lodgermaniacka
28. čer 2010

otazka pre predajcov, podla vas je lepšia Maci Cosi alebo Romer? Mne bolo dnes povedane, že v crash testoch najlepšie obstala Concord, potom Romer a potom MC, sestre zase tvrdili že je najlepšia Brio, kde su vlastne tie vysledky crash testov uvadzane? Každy hovori niečo ine 😒

krpcek
28. čer 2010
lodgermaniacka
28. čer 2010

krpcek, dik, stale neviem aku, mm povedal nech vyberem a on ju pôjde kupit, nemôžem sa s malym vlačiť po obchodoch, tak sa radim tu 😀 a stale neviem ktoru 😒

lodgermaniacka
28. čer 2010

Viem že som otravna, ale v uzkom vybere je MC cabrio, alebo MC pebble a Romer BABY SAFE plus II, len aky je rozdiel ked je navyše napisane SHR?

vanesska
28. čer 2010

lodger... no my sme nakoniec kupili romerku baby safe plus II... aj ked urobila som to viacmenej kvoli mm lebo on bol proste presvedceny ze romer je najlepsia...
no co sa tyka SHR znamena to single hand release cize tam mas na rukovati take tlacitko ktore ked zatlacis tak odopnes sedacku jednou rukou co je urcite celkom pohodlne...
inak ja si stale myslim ze pre novoska je lepsie usposobena MC cabriofix babo ma urcite lepsie polozeny chrbatik v tej sedacke je take akoby viac v lahu a romerka je zasa podla mna pohodlnejsia ked uz ma babo trochu viac mesiacov pripadne ked sedi tak ma fajn tie podpierky hlavy aj tu opierku na chrbat a ma aj maksie polstrovanie...
ale pre uplne babo romerka podla mna ide viac do sedu takze my sme to vyriesili tak ze sme vlozili pod ten chrbatikovy vankusik este kusok molitanu a je to viac v rovine pre uplne male babo...
inak vam poviem ze je to fakt na hlavu na kazdej sedacke je aj nieco horsie aj lepsie...
tato romerka baby safe plus II sice "okopirovala" od MC to ze uz chrbatik nie je taky vyvankusikovany a ze sa ho snazili dat viac do roviny tak ako maju MC aj chrbtovy vankusik je ovela tensi ... na druhej strane sa o dost tazsie polohuje ta opierka hlavy pri starsej bola vzadu taka packa ktorou si to lahko nastavila teraz sa to nastavuje tak cudne zpredu ze tu opierku sklopis a tahas hore alebo dole ale je to fakt velmi neprakticke a ide to hrozne tazko ale uz sme na to nasli grif takze to celkom ide... celkom fajn je ze strieska uz nie je pripevnena k rucke takze s nou mozes manipulovat nezavisle ale co je zasa tazsie ze rucku polohujes takym tlacitkom co je hore na rucke ale to tlacitko ide tiez dost tazko neviem ci iba my ho mame take nevychodene alebo to take ostane...
co sa manipulacie tyka je MC o dost lahsia ako romer a taka ze lepsie sadne do ruky...
no a na zaver ak chce niekto k sedacke aj ten pasovy podstavec do auta tak ten ma romer o polovicu lacnejsi ako MC takze asi aj to stoji za zvazenie....
no proste ja aj teraz by som sa nevedela rozhodnut tak uz sme kupili romerku a som rada ze to mame z krku lebo by sme takto vyberali sedacku do nekonecna...
a este k tym testom uz som to pisala vyssie neviem podla coho vyberaju do testov tie sedacky lebo je cudne ze v poslednych testoch nebola vobec romerka testovana hoci tiez maju na trhu novy model baby safe plus II takze ja by som sa na testy vobec nespoliehala...

lodgermaniacka
28. čer 2010

@vanesska dik za odpoved, ja sa po dnešnom dni tiež viac priklanam k romerke, mne boli napr. aj niektore potahy na cabrio fixe velmi neprijemne, jeden drsny, druhy umely, a pritom jedna trieda 😒 ktoru farbu mate? a mate SHR?

cruelty
29. čer 2010

ahojte baby....aky fusak ste pouzivali do hlbokej korbicky? ...pozerala som fusak od emitexu...len neviem ci nebude prilis velky

vanesska
29. čer 2010

lodger... my nemame SHR lebo mame starsi kocik na ktory ide este starsi typ adapterov takze tam by sme to ani nemohli vyuzit ale inak by sme to asi zobrali aj s SHR... a typ mame Micky taku tyrkysovo-ciernu... a tu baby safe plus II...

cruelty... my mame fusak od emitexu taky ten zimny a on sa da v spodnej casti odopnut takze ho zmensis pre malinke babo teda je celkom prakticky a urcite sa zmesti do vanicky...

dadka2
29. čer 2010

@lodgermaniacka testy jsou různě na netu, ale prohledávání všech strávíš docela dost času......Je jich hodně druhů. Nejlepší jsou asi výsledky z Dtestu, kde je vidět i výsledky v jednotlivých kategoriích, protože sedačka dostane třeba dobré ohodnocení za obsluhu, ale boční náraz je nic moc a to tam všechno vidíš. Testy ADAC nejsou tak podbrobné. Třeba seženeš někde přístupové heslo do Dtestu, mě už bohužel vypršelo. Je to těžké vybrat..... Cabrio jsme měli s fixem a skopojenost byla velká, koupila jsem v Ditě letní potah aby se mimoš v létě nepotil a ten je příjemný a pratelný http://www.littleangel.cz/podlozky-outlast .