Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

editah222
29. čer 2010

@cruelty Já mám Lodger Bunker a byla jsem a stále jsem z něho nadšená 🙂 Malá se mi v něm do hlubké korby vešla do 7m, takže pohoda.

babyrenka
30. čer 2010

ze zkušeností za ta léta, co v oboru dělám, bych preferoval spíš německý ADAC a Stiftung waren test. To jsou organizace, které testují výrobky desítky let. ADAC jako motoristická organizace testuje sedačky přímo při nárazových zkouškách aut, což je trochu jiná situace, než laboratorní testy a spíš odpovídají situacím v běžném provozu. Obě německé instituce jsou ale naprosto nezávislé a výsledky testů jsou neustále veřejně přístupné. U Dtestu mě silně vadí, že si musím koupit jejich časopis, abych se informace dozvěděl a při sledování jejich spolupracujícího pořadu Černé ovce je velmi často znát, jak platí staré známé pravidlo, koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

lodgermaniacka
30. čer 2010

takže podla tejto tabulky by pebble bola asi celkom dobra volba, aj bez použitia isofixu 🙂
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde...

vivianaba
30. čer 2010

@lodgermaniacka - mne sa tiez zda ADAC a Stiftung Warentest spolahlive, zili sme v Nemecku a ma to tam dobry kredit, ich testy (nielen autosedaciek v pripade SW) su povazovane za doveryhodne a verejnost ich respektuje.
Minule som natrafila na rakuske hodnotenie OAMTC, co je vlastne to iste ako ADAC, a tam vysiel tiez Pebble najlepsie.

My sme si ho preto aj kupili, ale aj preto ze MC ma stale dobre hodnotenia a Pebble je nastupca CabrioFixu. Kedze CabrioFix mal stale dobre hodnotenia, snad Pebble bude len lepsi alebo aspon rovnaky a nie horsi. A paci sa mi ze male babo tam fakt lezi takmer rovno.

teria
30. čer 2010

ahoj, jsem tu nová a více méně bezradná, jaký kočár vybrat. Mám asi příliš požadavků, ale zatím nejvíce je splňují kočárky od Teutonia - konkrétně Mistral nebo Spirit. Nejsem si u nich ale jistá váhou. Připadají mi dost těžké do MHD (předpokládám, že budu jezdit skoro deně), samozřejmě cena též nepotěšila, ale ta by se ještě dala nějak uhrát. Ale největší problém je asi s dodací lhůtou. Právě jsem nastoupila na mateřskou, takže 10 -12 týdnů mimčo opravdu nepočká (mám termín za 6 týdnů). Nemáte nějaké rady kde a jak koupit kočár rychleji, klidně i bazarový. Procházela jsem bazárky, ale nic moc jsem nenašla. A jak to vidíte s tou váhou? Není to příliš 14,5 kg na ježdění po městě a v MHD? Děkuji moc za Vaše rady.

scai
30. čer 2010

@teria tak záleží kde jezdíš. Tady jsou hodně bezbariérové busy, takže pohoda. Kočár je celkem těžký, to je pravda. Ale já ho třeba vynáším do baráků 8 schodů a abych ho neničila hopsáním (nemáme zatím ty pojezdy, ale snad už brzo budou), tak ho vezmu pod paží a vynesu a jde to. Dolů to jde samo líp 😀 Jen teda když tam mám nákup, tak už to takhle nezvládám, tak to si většinou sednu před barák na lavičku a čekám až někdo půjde 😀

teria
30. čer 2010

@scai díky, takže myslíš že v Praze s váhou nebude problém? Asi se budu muset naučit čas vnímat trochu jinak a kdyžtak si sednout na lavičku a počkat na bezbariérový bus 🙂
Do baráku problém nebude, žádné schody nemáme.

scai
30. čer 2010

@teria já mylsím, že nebude. Tak ona většina kočárků je takhle těžké, i když jsou tedas i lehčí...no ale je to fakt pod paží unesu. Jela jsem už i normálním busem a teda dovnitř mi někdo pomohl a dolů jsem ho snesla sama. Jak je ten kočár uzký, tak jde dobře chytnout pod paží. Teda mám spirita. Nevím jak mistral...

mirkapal
30. čer 2010

@teria Skus sa ist pozriet do obchodov, napr. do Spuntika, tam urcite maju viac kusov kociarov Teutonia aj priamo na predajni, z ktorych by si si mohla vybrat a hned ich kupit. Ja mam takuto skusenost sice z BA, ale myslim, ze v Prahe tiez najdes podobne dobre zasobene obchody.

dadka2
30. čer 2010

@logermainacka Já netrvdím, že ADAC testy nejsou spolehlivé, to určitě ne. Jen to z těch plusek člověk všechno nevyčte a testů Dtestu je vše pěkně poznat, jinak testy dtestu a ADACU vycházejí myslím stejně, jen dtest to má víc rozpitvané. Tj. např. u bezpečnosti se nedozvíš jen, že výsledka je +, ale jak si stála sedačka v bočním a čelní nárazu, což je alespoň pro mě celkem podstatné, je sice hezké, že sedačka získala ++ za obsluhu, protože má pratelný potah, ale při havárii je tohle celkem jedno.

dadka2
30. čer 2010

@logermainacka jinak tady přídávám ještě vyjádření k tomu našemu problému:

Od ČOI jsme dostali Vaše podání týkající se dětského zádržného systému, který je na trhu v České republice s obchodní značkou Maxi-Cosi nebo Bébé Confort pod názvem FamilyFix with Pearl.

Uvedený dětský zádržný systém vyrábí nizozemská firma Dorel Netherlands a bylo na něj vydáno schválení EHK OSN nizozemským schvalovacím úřadem RDW pod číslem E4 04 443908. V rámci mezinárodní dohody "Ženevská dohoda 1958" (blíže viz vyhláška 1976/1960 Sb. ve znění sdělení č. 42/1996 Sb.), kterou Česká republika přijala, musí její signatáři udělené schválení respektovat a případně zjištěné nedostatky řešit se státním úřadem, který schválení vydal.

Ve Vaší věci jsme získali dokumenty o schválení E4 04 443908 včetně protokolů o ověření shody s předpisem EHK OSN č. 44 vydané nizozemskou zkušebnou TNO a dále adresář zástupců výrobce v 63 zemích světa (viz www.maxi-cosi.com/ot-en/distributors ). Firma Dorel oficiálně přiznala, že omylem na trh dodala část vadných držáků FamilyFix a proto vyhlásila celosvětovou svolávací akci pro jejich uživatele, při které distributoři držáky zkontrolují a vadné vymění za bezchybné. Ke kontrole není třeba přikládat jakýkoliv doklad o nákupu držáku FamilyFix (viz http://www.maxi-cosi.com/ot-en/news/1078 ).
V České republice je oficiálním zástupcem výrobce firma Libfin s.r.o., Legionářů 72, 276 01 Mělník, Tel: +420 315 621 961, Fax: +420 315 628 330, Internet: www.libfin.cz | www.maxi-cosi.cz| www.bebeconfort.cz | www.safety1st.cz, která svolávací akci pro uživatele držáku vyhlásila na stránkách www.maxi-cosi.cz/recall-famiklyfix.hph. Od firmy Libfin s.r.o. odebírá dětské zádržné systémy s obchodní značkou Maxi-Cosi a Bébe Confort pro český trh dalších cca 20 až 40 obchodníků, kteří jsou se svolávací akci také seznámeni. Trh států EU je otevřený a proto není známo od jakých firem další čeští obchodníci nakupují dětské zádržné systémy a jejich držáky a zda jsou informováni o závadách držáku FamilyFix. Nicméně, jak bylo uvedeno, tato informace je volně dostupná na internetu v různých jazycích.
Na rozdíl od vozidla, kterému stát přiděluje registrační číslo a dokumenty, na základě kterých může na žádost výrobce nebo jeho zástupce dohledat vlastníka určitého typ vozidla v registru vozidel pro svolávací akci, evidence držitelů dětských zádržných systémů se nevytváří a jejich uživatelé jsou pro státní orgány nezjistitelní. Výrobce dětského zádržného systému a držáku FamiliFix objevil výrobní závadu, veřejně ji přiznal a současně zajistil všem jeho vlastníkům u svých distributorů na celém světě bezplatnou výměnu vadného výrobku. Oficiální zástupci výrobce závadné držáky neprodávají, stáhli je z prodeje. Ostatní prodejci dětských zádržných systémů by se měli o závadě dozvědět prostřednictvím svých dodavatelů, zástupců výrobce.
Dětské zádržné systémy s obchodní značkou Maxi-Cosi a mezi nimi FamilyFix with Pearl byly v roce 2010 testovány veřejnou německou prestižní organizací ADAC, kde byly vyhodnoceny jako jedny z nejlepších, blíže viz www stránky:
http://www.babyweb.cz/Clanky/a4175-Novy-test-au...
nebo přímo na www ADACu http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinde...

Ministerstvo dopravy, které je odpovědné v České republice za schvalování dětských zádržných systémů a za řešení případné neshody se schváleným typem s ostatními státními orgány států Ženevské dohody 1958, Váš podnět přešetřilo, považuje ho za podnětný, oprávněný a současně za vyřízený viz předchozí text.

S pozdravem

Ing. Josef Pokorný, v.r.

ředitel

Odbor provozu silničních vozidel

jmisa
30. čer 2010

@teria
když jsem měla na kočáru hlubokou korbu, tak se mi nosil kupodivu do busu líp než teď jako sporťák. Takže jsme pořídili do socky golfky (jané sonic evo, jsou fakt lehounké) a jezdím jima, ale to je řešení až tak od půl roku prcka. Sice nám tu jezdí i nízkopodlažní, jenže nejsem na konečně a tak místo pro kočárky bývá hodně obsazené. S golfkama vlezu do každého busu a nemusím žádat kolemjdoucí o pomoc. 😝
Ale když nudeš muset, tak ho určitě zvedneš.

vivianaba
30. čer 2010

@dadka2 - necitala som spatne, vy ste mali chybny FamilyFix? Ja som tuto informaciu citala asi tak pred mesiacom uplne nahodou v slovenskych mediach, ale potom som na nete vypatrala ze sa to tykalo FamilyFix podstavcov ktore sa dostali na trh pred 1.3.2010 (my sme kupovali neskor). Nasla som aj navod ako zistit ci je tvoj kus chybny alebo je v poriadku, muz to otestoval a bol o.k. Okrem toho dava vyrobca na etiketu FamilyFix-u zelenu bodku, znamena to ze ten konkretny kus bol otestovany a ze je v poriadku. Nas podstavec tu bodku ma, tak to uz dalej neriesim.

sylvajs
30. čer 2010

Vivianaba - prosím tě, kde je ta zelená tečka? My jsme teda kupovali Family Fix v květnu letos, ale pro jistotu....
Děkuju!

vivianaba
30. čer 2010

@sylvajs - mala by byt na spodnej strane FamilyFixu na etikete kde je aj cislo vyrobku resp. nejake seriove cislo. U nas to bola len rukou dokreslena machulka zelenou fixkou.

dadka2
30. čer 2010

@vivianaba Koupili jsme tu větší autosedačku s familyFixem a v zatáčkách se sedačka pohybavala o několik cm do stran. To povodní Cabrio s fixem nedělalo. Začali jsem pátra na netu a zjistili, že se FamilyFixy svolávají ke kontrole. V obchodě, kde jsme koupili nejdřív nic nevěděli, pak si vzpomněli, že nějaký návod na přezkoušení mají. Tahle závada, ale neměla nic společného s tím, že se naše sedačka pohybovala při jízdě. Všechny kontrolky svítili zeleně, naistalováno dle návodu. Tak jsme volali přímo do servisu MC a tam nám řekli, že máme přijet i s autem, aby to viděli. KOukali na to dost vyjeveně, ale to už jsem tu popisovala..... FAmily Fix nám vyměnili, ale v obchodě jsme se domluvili a celkové výměně autosedačky za PrioriFix, které je jištěná i pásem.

lodgermaniacka
2. črc 2010

@dadka2 nakoniec sme family fix nekupili aj ked som to mala v plane, ale odradilo ma čo si pisala

baby, kupili sme MC pebble a je svetovaaaa 😵 😵 😵 velmi pohodlna, maly v nej skôr leží ako sedi, aj je dosť dlha, moj maly ma 2,5mes a 6700g tak sa pozrite ako vyzera v sedačke 😉

vivianaba
2. črc 2010

@lodgermaniacka super, zlaty je! A velmi pekna farba sedacky, to je origos alebo ste kupovali nejaky letny potah?

lodgermaniacka
2. črc 2010

@vivianaba to je origos, farba je emerald green, no ja som chcela modru, ale prave nebola ☹ aj som lutovala že som mohla počkať a objednať, ale ja ked niečo chcem tak hned 😀

martinka1981
2. črc 2010

@lodgermaniacka super fotky a vdaka za ne,tiež uvažujem aku sedačku kupiť a čitam vas poctivo a mam v tom chaos 😀 ale tato vyzera fakt super pohodlna 🙂
Adaptery ostavaju na kočiku?

lodgermaniacka
2. črc 2010

@martinka1981 ano adaptery ostavaju na kočíku, len sa sklopia ked nasadzuješ športovu časť alebo vaničku, ta autosedačka je fakt vyborna, trošku som mala obavy, či som nemala kupiť cabriofix alebo romer, ale lepšie som kupiť nemohla, maly je vo vajci v lahu, v romerke fakt blbo sedel, pebble bola dobra kupa 🙂 hlavne nech ma malinky pohodlie a bezpečnu sedačku 😉

martinka1981
2. črc 2010

@lodgermaniacka presne tak 🙂 bezpečnosť a pohodlie nadovšetko. Kupovala si v BA v BM? ja ešte stale neviem čo budeme mať a potrebujem aj neaku vložnu tašku dokupiť do kočika na zimu ale vobec neviem aku farbu,malej sme kupili kočik na vianoce,len športovu časť, a to sme ešte netušili že bude aj druhy drobec 😀 tak sa aspon využije jak sa patri.

lodgermaniacka
2. črc 2010

@martinka1981 nekupovala som v BM, tam stala najviac, napíšem ti IP 😉

martinka1981
2. črc 2010

Baby mate niektora mäkku vložnu tašku? Ako ste spokojne? Stači na zimu? Mame ešte jeden kočik hlboky ale ked niekam pojdem tak zoberem teutonku lebo ta je lahučka 🙂

scai
2. črc 2010

@martinka1981 mám tašku, né sice na zimu, ale spokojená jsem. Je to univerzálnější, dá se líp přenášet dítě když ještě spí a já chci vzít dítě jinam než kde je kočár. Nezdá se mi, že by v tom měla být i v zimě vetší zima. Vždyť to leží na sportáku takže vlastně od spodu by to mohlo být i teplejší než korbička.

dadka2
2. črc 2010

@lodgermaniacka sedačka je opravdu moc hezká, měli jsme také tuto barvu mě se moc líbila (jsem prostě na zelenou). Ani jsem nevěděla, že lze upevnit Pebble bez toho fixu, tak to je super, ta větší, bohužel bez fixu upevnit nešla. Tak hlavně aby dobře sloužila.

lodgermaniacka
2. črc 2010

@martinka1981 my mame vložnu tašku a som spokojna, je aj velka aj široka, mame velke babo, a teraz v lete môžem aj striešku odzipsovať a je tam len sieťka, aj ked cez nu občas praží slnko, tak asi jedine tak v tieni využívať tu sietku, ja by som nemenila za korbu 😉 a na zimu je tiež určite dosť hruba.
@dadka2 dakujeme 🙂 mne sa páči, je krajšia ako na fotke, len som chcela modru 😀

martinka1981
2. črc 2010

@lodgermaniacka a tiež mate tu mäkku tašku? Lebo maju aj taku pevnu s matracom,ale myslim že bude stačiť aj ta mäkka. A ten predlžovaci diel treba asi k tomu tiež. nech to tam drži či ako? 😕

lodgermaniacka
2. črc 2010

@martinka1981 ano mam makku, neskor sa da prerobiť na fusak, je super a ten predlžovaci diel nemam, mne sa nepači a nie je tam potrebny

martinka1981
2. črc 2010

@lodgermaniacka dakujem za odpoved 🙂 takže už mam vybrane a uvidime čo bude. Mala bude mať 18 mesiacov ked sa narodi druhe tak možno budem ešte zhanať surodenecky kočik 😀 😝 nemate niektora skusenosť s tym Buggy podom? A či vobec pasuje na fun system?