Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

scai
22. říj 2012

@pett7 koukala jsem na ty fotky a nevyndává tam tu vnitřní...tak to teda asi na praní neva. Tak příště to hodím taky do pračky. a prodlužovací díl, ten jsem nakonec neprala.

lenyy
22. říj 2012

Ahojte. mám otázku🙂. Kupoval niekto z majiteľov teutonie tieto kočíky aj mimo svk či českých obchodov? napriklad cez nejaky rakusky alebo nemecky web? mate s tym skusenosti? vraj sa da takto kupot napr. be you teutonia aj s 500 e zlavou. pripadne neviete ci v cechach vychadza lepsie znacka teutonia lepsie ako na slovensku? vdaka

vivianaba
23. říj 2012

@lenyy ahoj ja som si prvu Teutoniu objednala cez net z Nemecka, vsetko prebehlo hladko, dodal mi ju kurier az domov. Len som si s nimi dopredu musela vymenit par mailov ohladom ceny prepravy, kedze Slovensko nemali v cenniku 😎 A este som si dopredu zistila ako by fungovala zaruka na dialku - pisali ze staci poslat foto a vyriesia reklamaciu na dialku, resp. zaslu nahradny diel bezplatne na nemecku adresu (ja tam mam rodinu takze pre mna to bolo ok). Kocik vysiel o dost lacnejsie ako u nas. Zaruku sme nastastie nemuseli riesit, kocik fungoval super. Potom sme ho predali a kupili sme v BA dalsiu Teutoniu, tu mam momentalne v zarucnej oprave lebo sa na nej zlomila ta kovova cast ktora drzi sedacku dietata. Takze naozaj nikdy nevies kedy/ci budes potrebovat zaruku. Ale ak ti ide o cenu a ratas ze pripadnu opravu si vies zabezpecit, tak je to dobry sposob ako usetrit. Na dodanie sme cakali rovnako dlho ako ked objednavas u nas, teda asi take 2-3 mesiace.

lenyy
24. říj 2012

@vivianaba ahoj. moc ti dakujem za odpoved. mozem ta este poprosit cez aky web ste to bjednavali? pripadne mi vies orientacne povedat kolko ste tym usetrili? ja uz mam dnes , najneskor zajtra posledny termin na objednanie teutonie lebo aby som ju stihla mat do porodu doma, ale sa mi zda byt stale vela dat u nas za celu zostavu 1200 e. Ktoru teutoniu mas prosim ta? ja uvazujem nad be you tohto rocny model 2012. dakujem🙂

lenyy
24. říj 2012

@vivianaba btw .vidim ze cakas kazdou minotkou dalsie babatko🙂. drzim ti moc paste ! 🙂

vivianaba
24. říj 2012

@lenyy ahoj z DE sme objednavali Spirit v kompletnej vybave vratane zimneho kozusinoveho fusaku a mininestu. Uz neviem presne kolko vysiel. Bolo to zo stranky kiddixx.de. Postovne bolo 42 eur, to si pamatam.
diky za drzanie palcov!

lenyy
24. říj 2012

decka rychlo potrebujem pomoc :
). Zajtra som chcela objednavat teutoniu be you s vanickou Comfort - ale dnes som zistila zavaznu vec - ta vanicka Comfort ma po celej casti akoze vetrania, tzn, sietku prekrystu len tak ledbolo latkou /nieje to ani na zisp)- nefuka vam cez ten otvor vasmu dietatku na hlavku??? prosim prosim odpovede🙂)

anuskaaprazko
30. říj 2012

@lenyy a si si ista ze je to otvorene? Lebo aj moja vanicka ma po bokoch take oknicka, oni su sice take mrezovane ale nie je to len sietka, je tam normalne taky priehladny hrubizny igelit

lenyy
30. říj 2012

@anuskaaprazko ano to ma vanicka made for you ale comfort plus ma tu vetracku vzadu

anuskaaprazko
30. říj 2012

@lenyy wow sranda ze je to otvorene 🙂

lenyy
31. říj 2012

@anuskaaprazko no mne to moc srandovne neprislo na zimu🙂 v lete to moze byt fajn ale v zime na figu. Preto sme sa rozhodli pre gesslein f4 kocik tak dufam ze neobanujeme lebo je dost ddahy tiez, ale chceli sme prvemu babatku kvalitny kocik kupit.

anuskaaprazko
31. říj 2012

@lenyy hej vsak aj my mame preto teutoniu... a tu "moju" vanicku ste nechceli kvoli velkosti? Inak gessleiny su tiez dobre 🙂

lenyy
31. říj 2012

@anuskaaprazko tu vanicku co mas ty made for you - sa mi zdala mensia a navyse som sa bala ze ze tie "okienka" na bochoch mu bude svietit slniecko. nemas s tym problem ? inak mas aj sportovu verziu teutonie?

anuskaaprazko
31. říj 2012

@lenyy ano mam... a babo cakame az vo februari takze uvidime 🙂 a tie oknicka mi pridu take zatmavene tou sietkou a mali by byt UV 50+ takze pohoda 🙂

faraway
31. říj 2012

Ahoj, ja mám Teutoniu už pri druhom dieťati. Jej jedinou výhodou je ľahkosť konštrukcie a rýchla skladnosť, takže si s tým kočíkom viem poradiť aj sama, keď niekam idem autom. Inak nemá žiadnu výhodu, je to kočík ako každý iný. Navyše konštrukcia tou svojou skladnosťou a tým, že sa skladá z toľkých dielov, sa veľmi rýchlo rozkývala. Kočík na troch kolesách je vyslovene nestabilný, párkrát som už takmer vyvrátila dieťa a mojim starším nedávam to najmladšie pre istotu ani kočíkovať. Rozhodne by som nešla do kúpy tak drahého kočíka, dieťa v tom predsa bude len pár mesiacov. Dnes by som už určite kúpila kočík z druhej ruky, prípadne využila prenájom a každý mesiac by som mala iný kočík, čo by ma vyšlo asi o dve tretiny lacnejšie, než nový. Baby fakt škoda peňazí.

scai
31. říj 2012

@faraway a to se někde půjčují kočárky,jo?
A teda s tebou souhlasím, s tou nestabilitou určitě. Ale teda on právě není ani lehký! Vždyt váží 14 kilo a to je fakt hodně, když ted koukám na jiné kočáry.

faraway
31. říj 2012

No on má hlavne pekný dizajn, pravdou je, že vanička je trochu ťažšia. A áno, už som si všimla raz jednu stránku kde vyslovene prenajímali také veci ako kočiariky, postieľky, cestovné postieľky, nosiče. Ale bolo to v Bratislave :( neviem či v Čechách niekto prevádzkuje takúto službu. Ak nie, tak s tým treba začať maminky. 🙂

mooncaa
31. říj 2012

@faraway Teutonka je děsně těžká, bohužel lehčí kočárky, zase nemají to, co bych chtěla - jsou to spíš golfky, nebo nemají otočnou sedačku. Ale teď používám golfky, co mají 8kg a už taky moc nejdou tahat, když připočtu váhu dcery atd. Do auta v pohodě, ale schody, které jsou snad v Praze všude, jsou problém.
No levnější kočárek bych teda moc nedoporučovala, kamarádky mají a když vidím ty neduhy, co mají a hlavně na které člověk vůbec nepřijde při nákupu. Teutonka sice nějaké neduhy taky má, ale jsou to drobnosti oproti jiným.

faraway
31. říj 2012

áno, teutonia je pri nákupoch fajn, ale to je jej jediné pozitívum, tiež ako som spomenula, skladnosť. Potom baby už len vertikálny nosič dieťaťa, to sa mi pri lietačkách po úradoch či nákupoch osvedčilo s dieťaťom najviac 🙂

lenyy
31. říj 2012

@faraway no jo , ale nestabilita trojkolky je ista vzdy podla mna, ani draha trojkolka nieje stabilna, preto som bola hnes len za "stvorkolku".

lenyy
31. říj 2012

@anuskaaprazko no ja som bola v tom ze uz ju pouzivas🙂. ja som sa dnes rozhodla ze ideme do tej teutonie /chvilu som zvazovala gesslein/ a kupim pevnu vanicku ako mas ty - made for you a sportovu verziu be you. ktory sportak mas ty?

zlatelevizeedna
1. lis 2012

@lenyy mam komfort korbu, ale tim vetratkem rozhodne nefouka 🙂. Cast, kterou se priklapi dobre tesni a je vetsi nez to okynko. Krome toho to bude v zime (myslim krutou ultrazimu s mrazem) cele zakryte fusakem 😉

lenyy
1. lis 2012

@zlatelevizeedna moc vdaka za odpoved;). Takze ani v zime si nemala pocit ze odtial taha na hlavku? Lebo mne sa nezdalo ze tu sietku latka uplne prekryje.dik:)

zlatelevizeedna
1. lis 2012

@lenyy prvni zimu mame teprve pred sebou, ale pod nulou uz tu bylo a dovnitr rozhodne netahlo, maly ma teda vzdycky cepici. Za me muzu tu comfort korbu doporucit, nez prisla do obchodu v me barve, meli jsme pujcenou tu druhou, ktera byla rozhodne min prostorna a celkove podle me hur resena.

mooncaa
1. lis 2012

@zlatelevizeedna Mohu se zeptat na rozdíl mezi korbama? Rozměry, co jsem koukala, mají stejné. Jen ta Comfort se mi zdá víc polstrovaná.

teegreen
1. lis 2012

@faraway
Keď som čítala tvoj príspevok mala som pocit, že buď máš iný kočík alebo sa tu snažíš spropagovať nejakú firmu ktorá prenajíma kočíky, osobne by som takúto službu nevyužila. Teutoniu som mala aj trojkolu aj štvorkolku, maximálna spokojnosť, vanička ľahká a skladná, na trojkolku si bolo treba len zvyknúť, používat obe ruky pri nerovnom teréne a vychádzaní na obrubník, po dvoch rokoch boli ako nové, čo určite nesúvisí len s tým ako som sa oň starala, ale aj o kvalite, ak sa zadarí tretie, určite vyskúšam ešte Be you.

zlatelevizeedna
1. lis 2012

@mooncaa ja myslim, ze ta comfort je i papirove o par cm sirsi, na delku jsou stejne. Celkove se mi zdala bytelnejsi. Nema ta slidova okynka na bocich, ale ma vzadu vetraci mrizku, ktera se da prekryt krycim dilem. I designove mi sedi vic.

faraway
1. lis 2012

@teegreen nepropagujem tu žiadnu firmu, len som si spomenula, že som počula o takejto možnosti, ale bolo to kdesi na Slovensku. Teutoniu používam trojkolesovú a to pri druhom dieťati, no nemám vôbec pocit, že by vydržala vozenie po bežných chodníkoch, zdolávanie obrubníkov, či sem-tam nejakého schodíka. Ale je možné, že v mojom okolí máme horšie chodníky ako u vás. Ja s touto značkou rozhodne nie som spokojná. Písala som len o tom, že by som už toľko peňazí do kočíka rozhodne neinvestovala, nič viac.

miriam3deturence
1. lis 2012

Maminky a co vravite na Hartan Topline S versus Teutonie? Mate niektora skusenosti alebo rady? Dakujem moc moc. Miriam

janinek
1. lis 2012

@zlatelevizeedna Ty jo, u nas zadne dve korby na vyber nejsou, no aspon jsem nad tim nemusela dumat. Hele, byla tam treba jina latka?

Nevim, proc je tady ta teutonka tak desne osekana.