Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jasminet
30. zář 2009

my sme kupili kaiser - aj farebne nam ladi s kocikom. a do hlbokej vane sa nam zmesti, to sme hned na predajni skusali...

lila75
30. zář 2009

lul: kde v NR a v ZA? Do Nitry moc nechodime, no akurat teraz sa manzel chysta na autosalon, takze by som ho tam rovno vyslala 😀 Do Za chodime casto, ale kde by sa dali kupit Teutonie to fakt neviem. Ani na internete to neviem najst. Poradis??? Vdaka

lul
30. zář 2009

lila v NR v novom obchodnom centre Mlyny 😉 ale tou ZA som si neni ista, nieco sa mi mari, ale my tam mame daleko, takze skor ta BA (babymarket, kika) alebo tie Mlyny. Vela stastia 🙂

krpcek
30. zář 2009
martulikk
30. zář 2009

Ahoj, máme také Teutonii a chtěla bych vás poprosit o radu ohledně fusaku. Máme 2-měsíční mimi, takže v zimě budeme "přezouvat" z hluboké korbičky do sporťáku. Hodně se mi líbí Teutonia péřový fusak, ale nevím jestli se dá použít i do sporťáku... Čím dál tím víc se setkávám s doporučeními na Emitex 3v1 (combi nebo combi exclusive). Poradíte? Díky.

danula.ch
30. zář 2009

Ahojte, neviete mi nahodou niekto poradit, ci je mozne objednat z kolekcie 09 najprv hlboku korbu s konstrukciou? Sportak by som si rada objednala uz z novej kolecie 😉, tie farby su ovela krajsie, ale s s objednavkou hlbokej korby uz cakat nechcem, lebo si aj tak nie som ista, ci by som to stihla.

A mate niekto skusenosti s Mininestom v zime, postaci aj ako zimny fusak pre novonarodene mimino?

Dufam ze mi niekto poradite
🙂

lila75
1. říj 2009

danula.ch: mozem ti poradit, ze najjednoduchie ohladom toho objednavania kocika je spojit sa priamo s predajnou. Neviem, kde sa chystas kocik kupovat, my planujeme v BM v BA a mozem povedat, ze boli velmi ochotni a obratom mi odpovedali na moje mailove dotazy ohladne novej serie i ostatne otazky.

tiburcia
1. říj 2009

Ahoj holky...myslím, že spousta z nás má nebo chce kočárek teutonia....co kdyby se založil mail kde by se posílaly fotky jejich barevných kombinací? i když je každý originál, může být inspirací 😉 😵

jasminet
1. říj 2009

ja mam svoju teutonku v albume...

martulikk
1. říj 2009

tiburcia: no, my také měli původně mít "originál" kočárek, jenže to by musel výrobce mít zodpovědnější přístup ke svým zákazníkům... přestože jsme si něco objednali, po čase se u výrobce rozhodli, že ten daný vzor přestanou vyrábět a ani se neobtěžovali dostát aspoň již nasmlouvaným závazkům 😠 takže ona originalita je tatam...

safira1
1. říj 2009

Neviete ci sa bude dat kupit do sportoveho kocika z nejakych novych farieb?

safira1
1. říj 2009

Boze, ved som nenapisala co..myslela som farebnu vlozku do kocika..

tiburcia
1. říj 2009

Jasmi moc hezká kombinace 😉 😵

jasminet
1. říj 2009

dakujeme 😀 mne prisla ako najveselsia z tohto rocnych...

ywina
3. říj 2009

Ahoj.....k tématu fusaky do Teutonky-já mám Emitex 3v1,ted používám jen ten fleesový vnitřek,až bude chladněji,tak připnu zbytek....a krásne ladí s vnitřkem kočárku...mám foto v albu....

lul
3. říj 2009

ahoj kocky,

neviete o niekom, kto ma na predaj hlboku vanicku? zhanam pre kamosku. dik 🙂

marmal
3. říj 2009

Ahoj, po dnešku se také přidávám mezi teutoniářky 🙂
Chci se s vámi podělit o svou zkušenost.
Podle internetu jsem měla favority Casualplay S4 a Jané Slalom.
Včera jsem se byla podívat na veletrhu v Letňanech, hrozný nával, ale je to tam slabota - kočárek se tam vybrat nedá.
Tak jsem si řekla, že dneska bude v obchodech volno a šla jsem se podívat na kočárky ve skutečnosti. Všude bylo prázdno, jenže prodavačky nic neví, jsou neochotné ... no hrůza.
Až jsem nakonec už celá bez nálady dojela až do Špuntíka na Opatov. A tam najednou byl nával. Už chápu proč. Ujala se mě paní, která se mnou prošla všechno možné, samozřejmě i Slalom a Casualplay. Asi po půl hodině, kterou se mi i přes ten nával věnovala, jsme došly ke Spiritu - no a skončila jsem jako většina v téhle diskuzi 😀
Objednala jsem si už kolekci 2010 - sporťák 3890 (zelený) a fashion korbičku spodek bílou 4050 a boudu, nánožník a vnitřek zelené 4035... potřebujeme neutrální barvy.
Na cestu jsem dostala (za objednávku) těhotenský bezpečnostní pás do auta, a až se nám miminko narodí, dostanu ke kočárku i monitor dechu... prostě super.
Jen se trochu bojím, jestli ta zelená bude stejně hezká jako na obrázku. Paní mě ale uklidnila, že byla minulý týden v Německu na představení nové kolekce a prý je ta zelená ve skutečnosti ještě hezčí... 🙂
Už se nemůžu dočkat!

danula.ch
3. říj 2009

lila75: dakujem za odpoved, skontaktujem sa s predajcom. Myslim si vsak, ze nie je mozne objednat podvozok bez sportovej korby ☹ , ale ak bude mozne neskor doobjednat k sportaku potahy novej kolekcie, ako pisal Michal, tak to nejak poriesim 😉 .
A nemate niekto skusenosti s Mininestom? Rada by som si ho objednala, pripada mi to prakticke, len neviem, ci postaci aj ako fusak na februarove teploty. Mozno v kombinacii s dekou? Poradite prosim mi niekto?

carculka
4. říj 2009

ahoj danula,nam bylo receno ze na unor uz to staci,ze kdyztak hodime deku a poradne olecem 😉 a fusak koupime dalsi rok...

michal_spuntik
4. říj 2009

pro Danulu:
v předběžném ceníku jsou ty potahy naceněny každá část samostatně, tak by to (pevně věřím) mělo jít i doobjednávat jak kdo bude chtít.
Nám se mininest osvědčil perfektně - od zimy (kdy jsme s čerstvě narozeným capartem byli v Alpách a byl ještě metr sněhu) až po léto - protože ho vozíme vlastně celou dobu až dodnes nepřetržitě. Nicméně na tu zimu určitě bude dobré pře fusak do korbičky dát ještě teplou deku.
Michal

lila75
5. říj 2009

Tak mi uz mame nasu Teutoniu doma. Boli sme v BM, kde nas prekvapil naval ludi a na predavaca, co ma na starosti Teutoniu sme museli cakat asi 20 min, kym sa venoval zakaznikom pred nami. Musim povedat, ze pristup personalu je velmi dobry, vsetko nam poukazovali, vsetko sme si vyskusali na mieste, takze doma nebol ziadny problem so skladanim kocika, ci s vymenou vanicky za sportovy a opacne. Je naozaj uzasne, ako lahko sa s nim manipuluje, myslim tym hlavne skladanie, odnimanie vanicky a pod. Ked to porovnam s kocikom, ktory sme mali pri dcere pred 4 rokmi... ten som bez manzelovej pomoci vobec nezvladla zlozit 😀
Takze teraz uz len pockat, kym ho budeme moct vyuzivat v praxi 😉 . Kedze je cely cerveny, manzel povedal, ze vyzera ako Ferari a uz mu toto meno prischlo.. 😀

zuzkaprofant
5. říj 2009

danula ja mam niminesty a ti poviem to je dobre tak na jar jesen teraz ked idem vonku maleho oblecime a dam deku na neho a do toho fusaciku na velkku zimu to nie je to je take tenke len aby babo neprefulko a nebolo mu zimka je to dobre aj do auto sedacky ked pojdem snim domov a prehodis este deku kedze som si vsimla ze budes rodit v zime na zimu si treba kupit poradny fusak teply mini vyuzijes na jar moj ma 5 mesiacov a sa vojde stale do neho

dievcata neviete mi poradit aky pasuje do sportaku fusak na zimu???

juja
5. říj 2009

ahote kočky ....a michal.. 🙂
prepáčte, že Vám sem tak vpadnem, ale potrebujem poradiť ohľadom stoličky na kŕmenie...máme skoro 5 mesač. bábo, takže už čoskoro začíname s príkrmom a potrebujem stoličku, ktorá sa dá sklopiť skoro do polohy ležmo, keďže malý ešte sám nesedí, tak nech sa v nej nekrčí, ale nech je tak akurát "ani ležno ani sedmo" 😉
Bola som kuknúť aj v obchodoch, ale všade majú tie isté a najviac 3 druhy. Väčšinou Fabula a potom od zn. Boo Boo, ale napr. Chicco alebo PegPerego som ešte na živo vôbec nevidela 😖
....vďaka za každú radu... 🙂

tono_babymarket
5. říj 2009

pre juja
aj keď nie som kočka 😉 a ani michal 😉 , moja rada...
Prvé prikrmovanie zvládaš vo "vajíčku" - autosedačke - pod hlavičku dáš plienku a môžete papkať o stošesť 😉 a keď trošku podrastiete a bude pekne sedkať odporúčam STOKKE TRIPP TRAPP http://www.stokke-highchair.com/sk-sk/...výborná 😉 a máš do maturity o stoličku postarané 😉

pre zuzkaprofant
....krásne pasujú nemecké Kaiser - Fusak Iglu Thermo Fleece http://www.babymarket.sk/new.php?file=75000010.jpg

tono_babymarket
5. říj 2009

pre juja
tak ešte raz ten link...
http://www.stokke-highchair.com/sk-sk/

zuzkaprofant
5. říj 2009

tono dakujem a este otazka je dost teply ten fusak nebude babatku zimy ked ho tam dam len v normalnom oblecku bez overala zimneho?

petreva
8. říj 2009

Dobrý den,
holky, případně další rádci 😉 , ráda bych vyprala "povlak" z boudičky. Dá se nějak jednoduše sendat nebo se s tím mohu rozloučit a vyčistit to na konstrukci?? Moc ď za radu. Taky pořád bloumám nad fusaky a myslím, že jediný Emitex má omyvatelnou část na nožičky, ne?? Jak to dělají "jinde" když chce dítko chodit a pak ho dáte do fusaku?? My přijdou ty jak se jim odendavá dolní část takový divný, pak jim tam táhne, ne? 😅

kolca
8. říj 2009

kuk,
ahoj Petrava zrovna nedávno jsem ho prala. Když ji sundáš z kočárku, tak musíš odšroubovat ten šroubek, jak spojuje ty dva dráty dohromady a rozebrat to, pak můžeš ty dráty každý zvlášt vytáhnout. Je to celkem jednoduché.

poletucha
8. říj 2009

ahoj, tak jdu poreferovat jak se nam s Teutonkou jezdi 🙂 Mame Spirita s fashion korbou. Kocar je super, vsechno hrozne snadno ovladatelny, podvozej je teda docela velkej (nevejde se nam do vytahu 😅 ),takze nekolikrat denne odendavam korbu a jde to fakt lehce. 😵 Opravdu velka spokojenost
Trosku mam vyhrady k moskytiere,mohla byt usita vic "na miru"..pouzivame ji neustale proti krvelacnym italskym komarum 😀 a furt tak nejak na korbe nesedi 😖
No a pak mame taky Teutonii Tario autosedacku...no to uz je horsi, je sice hodne prostorna,ale neuveritelne tezka a na manipulaci s pasama bych potrebovala asi skoleni 🙄 ...fakt jsem nikdy nevidela tak slozitej system 😒
Pak mam dotaz na Michala...ta moskytiera ma byt i na sportak nebo na ten je potreba prikoupit jinou? A jeste jestli mate skladem navleky na kola? ...neda se taky prikoupit nejakej obal (vak) na prepravu kocarku? 😉

safira1
8. říj 2009

Tiez sa mi paci, ako lahko sa naklikne sportova sedacka k podvozku, ale horsie je to s vyberanim. Kym jednu stranu vyberiem, druha sa zatial naspat naklikne. Ako to robite vy? Mne sa zda ta seda poistka, ci ako to nazvat, na dost nepristupnom mieste.