Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tilly
26. bře 2009

mi2, skús ebay.at, a zadaj si tam oblasť rakúsko a viedeň, prípadne okolie, tam máš pár teutoniek a ak vieš len základy nemčiny, tak to zvládneš... ja som ti takto vydražila Fun system, ale vtedy tam bolo strašne veľa ponúk, bolo z čoho vyberať, teraz sú tam asi tak tri teutonky a dva hartany, takže deeees...

ja do nového kočíka investovať asi nebudem, uvidíme podľa ponuky a financií, ale doteraz som mala len jeden nový kočík a ten bol otrasný... teutonia odvozí aj tri-štyri deti, ak sa majiteľka stará, tak aj viac... 😀

mi2
26. bře 2009

Ahojte, velmi pekne dakujem vsetkym za rady, upozornenia a navody "ako dalej" ste velmi zlate, tak ja sa skusim kuknut na to prisnejsim aokom, aby som napokon nedala za Teutoniu 28.710 Skk ... Som rada, ze som sa tak nesplasila hned, lebo ma tam skoro prehovoril, kedze povedall v BM, ze objednavka trva aj desat tyzdnov a ja mam do porodu 12 ... a to uz by som chcela byt ovela skor pripravena. Este raz DAKUJEEEEEM 🙂 😉 😀 Ivka

tilly
26. bře 2009

ja nedám za kočík 30tis... hlavne mne sa to neoplatí, keďže ako sa poznám nezostanem pri jednom... 😀

tilly
26. bře 2009

ale momentálne je úplne úbohý výber na ebay...
http://baby.shop.ebay.at/items/Kinderwagen-Komb...

toto som ešte za dva roky, čo dražím nezažila...

tilly
26. bře 2009

http://cgi.ebay.at/TEUTONIA-FUN-System-inkl-Sof... kebyže som vo vyššom tt, tak dražím 😉 aj keď teda neviem, kde je moosbrunn..

tilly
26. bře 2009

ups, som to tu trošku roztiahla tými linkami...

kikimaruska
26. bře 2009

denisab32 - to máš tedy pravdu 😉. 🙂, samozřejmě, vyzkoušíme ho ještě ten den co přijde...i kdyby padaly trakaře 😀 , tak aspon na zahradě 🙂

janka_pn
26. bře 2009

dievcata, neviete nahodou ci maju v BM aj slnecnu clonu v ciernej farbe a ako to vlastne vyzera nazivo? zatieni to dietatko pred slnkom alebo treba aj slnecnik? a kolko to vlastne stoji? dakujem moc pekne.

zuzana581
26. bře 2009

Ahojte. Ja som práve volala z pani vedúcou zo Zlina z predajne kočíkov, kde som kupovala moje Cosmo a povedala, že zajtra mi ho posiela, tak asi v pondelok ho mám doma. Velmi sa teším. Potom hneď dám foto aj nejaký pokec k nemu. MI2 mňa tam v Zlíne vyšlo Cosmo 19860 českých (podvozok, športová korba, nánožník, pláštenka, fusakotaška, taška na rúčku, obaly na kolieska) + 500 českých kurier. Je to cca 150 km, tak v prípade nejakej nutnej reklamácie, sa tam dá ísť (vrámci výletu 🙂 ) a dajú mi aj náhradný kočík. Ja mám ale športovú korbu vo farbe z minuloročnej kolekcie, tak neviem, či nebol náhodou o niečo lacnejší ako keby som mala tohtoročnú kolekciu, ale dá sa tam zavolať a opýtať sa, ak by si mala záujem. Pa.

kikimaruska
26. bře 2009

Prosím nevíte zda je korba Fashion polohovací, a zda je možno ji přidělat na konstrukci Cosmo?
janka-pn: myslíš toto? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10989507&tab=0

kikimaruska
26. bře 2009

zuzana581: a jaký typ korbičky na cosmo máš?

mi2
26. bře 2009

Zuzana581 dakujem, 🙂

janka_pn
26. bře 2009

kikimaruska, ano, presne ta. ale co stoji a ci vobec je dostat samostatne v BM, lebo npr. ten nanoznik samostatne nepredavaju, ak sa nemylim 😢

kikimaruska
26. bře 2009

Kde v BM janko? Pokud chceš, mohu Ti ji objednat ke mě a na Slovensko zaslat? Chceš? Znám na MMB paní co šije neorigo nánožníky za super ceny a jsou opravdu kvalitní 😉 , dyštak písni mi do IP o co bys měla zájem, dám ti odkaz, zase tam budu objednávat, tak bych ti to pak poslala...ale ona by myslím byla určitě ochotna i sama zaslat na Slovensko 😉

simounah
26. bře 2009

Fashion korba není polohovací. A na konstrukci Cosmo podle mě přidělat jde - viz obrázky na odkaze na Teutonie.
http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?sub...

zuzana581
26. bře 2009

KIKIMARUSKA mám tu korbičku aj v albume. Pozri si. Je to minuloročná kolekcia, farba číslo 3355. Teraz sa už myslím nedá na stránke teutonie vidieť.

zuzana581
26. bře 2009

http://www.kocarky-teutonia.cz/upload/soubory/s... Staré kolekcie sa dajú ešte pozrieť tu. Mne sa viac páčili, tie farby z minulého roku a do tamtej 3355 som sa doslova zalúbila, tak som si ho zohnala.

zuzana581
26. bře 2009

Pardon, korbičku zatial nemám v albume, iba prenosnú tašku vo farbe ako bude kočík.

denisab32
26. bře 2009

zuzana581
- a ja že už máš kočík doma 😉
janka_pn
- nánožník sa nepredáva zvlášť, lebo už je v cene športového kočíka 🙂
- clony ak si dobre pamätám okolo 15-16 Eur, sú podľa mňa fajn, lepšie ako slnečník, ktorý vedia šikovné deti zlomiť 😉

denisab32
26. bře 2009

mi2
- nuž trošku som zmätená, ty chceš 2 kočíky aj Teutonku aj Bertini?

- v prvom rade skús porozmýšľať, koľko financií chceš investovať do kočíka a potom sa dá odraziť...naozaj sa dá poskladať aj kvalitná trojkombinácia, ktorá ťa bude stáť okolo 20 tis., môžeš to poriešiť tak, že namiesto korbičky si zoberieš vložnú tašku a ak upustíš od autosedačky, ktorá sa naklikáva na podvozok existuje Britax FIRST CLASS plus / NOVINKA 2009 , je to autosedačka použiteľná od narodenia do cca 3-3,5 roka...

zuzana581
26. bře 2009

DENISKA, ty máš zasa inú fotku, že? A ja pozerám, že kto si. Nie, ešte nemám doma. Minulý týždeň prišiel z nemecka po 9 týždňoch (asi klasika), vyplatila som druhú polku faktúry a včera im nabehli peniažky, tak až v pondelok.

kikimaruska
26. bře 2009

Moc díky za odkazy 😉 , já viděla všude fota s korbou jen u Fun systému...

denisab32
27. bře 2009

zuzana581
- pekná fotka, že 😎 , také malinké by som ešte brala 😉, tak možno to ešte stihnem 😵
- Nemci majú sklz 2 týždne 😖
- mne sa tá tvoja kombinácia tiež veľmi páči, asi ju začali produkovať trošku skôr ako bolo treba, vraj minulý rok sa im veľmi neprdávala, no tento rok by bol po nej dopyt...

denisab32
27. bře 2009

nepredávala 😀 😀 😀

zuzana581
27. bře 2009

No tie minuloročné kvetinové farby boli perfektné všetky tri, tento rok sú také divné, nepekné. Ale škoda, že aj keď robia na zákazku tie kočíky, tak nerobia aj tie kombinácie. No ja som rada, že som ju ešte niekde našla.

A fotečka pekná a čo kedy teda bude na pase svietiť "snž"? Či nebude?

denisab32
27. bře 2009

zuzana581
uvidíme 😵

jasminet
27. bře 2009

teraz som trosku zmatena - my sme sa boli vcera v kike pozriet na teutonku, pani predavacka bola super, vsetko vysvetlila, ale povedala, ze nanoznik sa predava zvlast, ze v cene sportoveho kocika nie je nic... tak ako to je??

kikimaruska
27. bře 2009

tak teutonia Cosmo už je doma 🙂 🙂 🙂. JinaK co já četla, sportáky se prodávají tady v ČRs pláštěnkou,ale bez nánožníků, ty se dokupují. Pokud nabízí s ním, tak je kočárek o něj dražší. Já ho též dokupovala (tedy byl mi poskytnut, jinak se na ně také čeká). Teda s porovnáním dosavadních kočárků co jsem měla. Já nemám slov !!! Nádherně odpružená, kolečka pěkná, ty přední vůbc nejsou malá, zadní rozchod kol dobrý...ale hlavně taaaak lehonká. To je nejlehčí kočárek co jsem měla...ovladatelnost též, nožní brzda drží jak přibitá. Malého jsem tam dala krásně do lehu a ics celým fusakem Combi od Emitexu a dala nánožník - opravdu moc pěkné. Mám i foto, tak až mi je stahne tatka do PC, dám je sem 🙂 .Upustila sem i od té korbičky, přeci jen máme už 69 cm a sportáček jde do lehu, a občas chce i koukat ven, tak by byla zbytečná. Jsem nadšena! A na focení hned začlo pršet...tak jsem zkoukla tu vodoodpudivost a opravdu kapky z toho jedou pryč jak po másle. MICHALE MOC TI DĚKUJU!!!!! 😵 😵 😵

denisab32
27. bře 2009

jasminet
- Kika tým, že je nadnárodná spoločnosť nedováža kočíky cez slovenského dovozcu, kočíky, ktoré idú cez oficálneho slovenského dovozcu sú dodávané s nánožníkom, cena zostáva nezmenená, nenavýšená 😉 je v štandardnej výbave s pláštnkou

mi2
27. bře 2009

denisab32 ahoj,
jasne, ze neplanujem, kupovat aj Teutoniu aj Bertini 😀 to tak vypadalo?
Nie, ja len zvazujem, ci Teutoniu a ci Bertini,zaujimam sa o oba, tak tak je to ...
nechcem dat za kocik tak strasne vela a rozmyslam tak, ako *Ty, ze by som od niecoho upustila a tak