Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

editah222
23. zář 2010

@es už jsem se ptala, nepamatuje si co to bylo za značku, doporučila mu to paní v autoservisu. Byla to taková mala tubička na opravu autolaků, mě to připadlo jak temperová barva, aspon ten obal tak vypadal. Netvrdím, že to po bližším ohledání není vidět, ale je to o 100% lepší než dřív. Možná kdyby si s tím někdo víc pohral tak to bude ještě lepší 🙂

es
24. zář 2010

@editah222 dakujem pekne, skusim teda vyzistit od znameho v servise, co by to mohlo byt 🙂

baarca
24. zář 2010

@martinka1981 Pochopila jsem správně, že ti poprvé to madlo vyměnili v Babymarketu hned na místě? Já mám totiž zlomené madlo už 2 týdny na reklamaci u Špuntíka a pořád nic. Jasně, ze zákona je na to 30 dní, ale říkali, že to bude týden až 10 dní, a pořád nic. A zrovna můj prcek je madlový, bez něj ho skoro do kočáru nenarvu. On chce už samozřejmě chodit, ne sedět v kočárku a jak nemám madlo, tak se mi akorát vzpírá a nesedne si. A když už, tak se nemá čeho držet a je celý zborcený 😖 Jenže já nesnáším golfky, tak chci pořád jezdit se sporťákem, i když už tam moc není.
Nicméně taky nechápu logiku, že poprvé vymění a pak už ne. Buď je tam ten plast blbě udělaný (moc tenký, moc křehký) a pak by to měli vyměnit pokaždé, nebo je plast fortelný (což ale bohužel asi fakt není) a pak by to nemělo jít na reklamaci vůbec.

martinka1981
24. zář 2010

@baarca ahoj,ano vymenili nam to namieste. Vam sa to kde zlomilo? tak isto ako nam?

zuzana581
24. zář 2010

Ahojte. Už som tu dlho nebola, takže sa mi nechce dozadu čítať, ale stala sa mi taká vec, že sa mi zlomilo uchytenie na sedaciu časť. Neviem ako to mám nazvať pridávam foto. Reklamáciu idem riešiť až v pondelok, tak som zvedavá, čo bude, ale som chcela vedieť, či sa to náhodou niekomu nestalo. Pridávam foto. Je to od strany kde sú rúčky. Lavá plechová úchytka, alebo čo to je.

bury
25. zář 2010

ahojte.
mám Spirita S3, jezdíme s ním půl roku a to přední kolečko je nějaký divný.... špatně se otáčí - je v něm hrozná vůle. když za něj chytnu, tak se celkem dost kejvá.... nestalo se vám to někomu? co s tím?

babyrenka
25. zář 2010

odpověď pro bury : asi bude nejlepší, když se s problémem obrátíte na svého prodejce. Jinak je celkem obvyklé, že většina uživatelů kočárků, když už si vzpomenou, že mají očistit a promazat kola kočárku a jejich osičky a výrobce praví, že by to měli udělat minimálně jednou za čtyři týdny, zapomene, že jejich kočárek nemá pouze ta zadní kola u rukojeti kočárku, ale má i kolečko přední. A to, když se otáčí nasucho, vybrušuje si díky všudypřítomnému prachu větší vůle na čepu vidlice předního kola i v hlavě pro její uchycení, obvykle se také povoluje matka, která čep ve vidlici zajišťuje.

bury
26. zář 2010

@babyrenka - díky za odpověď. no asi budeme muset zajet k prodejci 😒 což mě netěší, protože to máme trošku z ruky. přítel to teda občas čistí - já si spíš říkám, jestli s tím něco neudělala moje tchýně, nebo mamka - oni s tím neumí jezdit a když je kolečko napříč, tak na to jdou vždycky tak divně silou ....

tonko_babymarket
27. zář 2010

@zuzana581
v priebehu 3 rokov som sa s podobnym stretol len raz,bolo to spôsobené pretazenim,starší surodenec sa chcel tiež v kociku povozit 😉...ale vyriešilo sa to v rámci záruky i keď to bolo mechanické poškodenie...

zuzana581
27. zář 2010

@tonko_babymarket , toto asi nebude môj prípad, lebo moja straršia dcéra si do kočíka sadla len raz, keď som skúšala, že či sa doňho zmestí a ako sa vozí s väčšou záťažou, ale aj tak mala len 18 kg, takže to asi nevadilo. Pri vstupe do domu máme jeden schod a ak mám dole v kočíku nejakú tašku, tak sa to možno tým zaťažovalo, neviem. Ale aj tak si myslím, že to asi bolo oslabené od začiatku, lebo inak pochybujem, že by sa také hrubé železo mohlo zlomiť. Inak ja mám na takéto veci šťastie. To čo je kvalitné a nikdy to nikto nereklamuje, tak mne sa to určite pokazí. 😖

kerka13
27. zář 2010

ahojte, chcem sa spytat tych co maju original prebalovaciu tasku (ja na svoju cakam v objednavke) ze ake rozmery ma ten termoobal, lebo mam teraz ponuku na odsavacku s termobalom alebo bez neho a neviem ci sa mi tam potom zmestia tie flasky, ktore su k odsavacke a tiez ak by sa zmestila do teutonia obalu tak aby som zbytocne nemala vela obalov. mohla by ste mi to niektora premerat?? bud priemer alebo obvod a vysku. dakujem

martinka1981
27. zář 2010

Baby prosim vas ktora mate mäkku vložnu tašku ako ste ju prali? Alebo prali ste ju vobec?

janinna11
27. zář 2010

@kerka13 ja mam original teutonia tasku, termoobal bol jej sucastou, zmesti sa mi tam mala aventka spolu s malou tommee tippee flaskou 🙂 pockaj, idem to premerat

janinna11
27. zář 2010

@kerka13 no takze dlzka obalu je 23-24cm, a vonkajsi priemer je 9cm 😉
snad ti to pomoze

kerka13
27. zář 2010

@janinna11 jej to je super ze sa tam zmestia aj aventky a aj tomme tippee, lebo ja chce tie pouzivat, ak bude potrebne a nevedela som ci si mam kupit zvlast termobal na tieto flasky alebo sa zmestia do tejto od teutonie. a zmesti sa tam aj 260ml?? alebo len 150ml??

janinna11
27. zář 2010

@martinka1981 mati myslim, ze sa takisto moze v pohode prat ako aj vsetky sucasti, ktore sa daju zlozit aj z vanicky, t.j. na 30°C a bez avivaze

janinna11
27. zář 2010

@kerka13 naraz sa ti tam zmestia 125ml aventka spolu s TT 150ml, alebo tam das len 260ml aventku, ja to nosim tak, ze tam mam jednu s teplou H2O a jednu prip. smlieckom a len tak v taske s vycxhladnutou prevarenou H2O, tie potom mozes zmeisat na tu spravnu teplotu. Ale tak ci tak, ja este idem kupit termosku, na dlhsie cesty, lebo ten tormoobal predsa len nedrzi extra dlho teplotu, ale male TT termoobaly su zlate, tiez uvazujem, ze si jeden objednam... a TT je super flaska, aj odsavacka, mozem len odporucit 😉

babyrenka
27. zář 2010

odpověď pro martinku1981 : měkkou vložnou tašku lze prát v pračce, jen je třeba vyndat ze spodní kapsy pod taškou výztuhu, která zpevňuje dno tašky a vytváří z ní prakticky korbu a pak z horní části u hlavy vytáhnout ocelovou výztuhu, tu tam drží druky, které jsou oboustranné a její opačné konce látkový kryt výztuhy drží na tašce. Potom zapnout na pračce program na jemné pranní na 30°C, nebělit a neždímat na vysoké otáčky.

martinka1981
27. zář 2010

@babyrenka dakujem za odpoved,lebo su tam ešte take akoby plastove vystuhy tak som nevedela či to môžem dať do pračky.

Janinna11 tiež vdaka 🙂

kerka13
27. zář 2010

@janinna11 diky za infosky. som rada ze sa do tej tasky tak pekne zmestia tieto flasticky tak ja si teda zoberiem aj tie TT obaly kedze ich budem mat ako sucast odsavacky a teda aj lacnejsie a jeden potom skusim predat, aby som zas nemala 3ks.

pett7
27. zář 2010

já mám termoobal od teutonie, aventu a tomme tippee..TT je nejmenší, ale nejlepší vydrží nejdýl..ten od teutonie jsem používala přes leto na studené věci teplé v něm rychle chladne ve srovnání s těmi dvěmi

baarca
28. zář 2010

@martinka1981 Zlomilo se nám to přesně jako vám. A stalo se to mojí mámě, takže stopro za to nebrala nějak silně 😖 Naštěstí hned v sobotu volali ze Špuntíka, že si ho můžeme vyzvednout. Jak jsem pochopila z toho, co mi k tomu napsali, tak jako reklamace to bylo zamítnuté, ale Teutonia umožňuje jednu výměnu madla zdarma do 1 roku užívání kočárku. Takže jen pozor, když by se to stalo později, tak ani jednou to nevymění. No, doufám, že už s tím problémy mít nebudeme.
Do 10. měsíce jsme jezdili s Inglesinou Magnum a musím říci, že ta byla narozdíl od Teutonky naprosto bezproblémová. Akorát se muselo jednou za měsíc namazat a to bylo všechno. A vlastně mi na ní nic nevadilo, žádná drhnoucí stříška při polohování a tak. A teda já musím ještě zmínit, že pro mě je u Teutonie nevýhoda ten látkový košík (i když tak to mají skoro všechny kočárky), protože v něm je neustále šílený bordel. Z drátěného košíku u Inglesiny všechno zase krásně vypadalo ven a bylo to. Ale zase když mi začalo pak dítě v Inglesině skákat, tak jsem se bála, že kočár převrhne, plus s tak těžkým dítětem se bohužel už stala neotáčecí kola dost velká nevýhoda.

martinka1981
28. zář 2010

@baarca tak ja neviem potom,nam sa to zlomilo už 2x. Teraz to musi muž neako opraviť aby sme to mohli použivať. popripade budem musieť kupiť nove,stoji to okolo 17€. Snad to už vydrži lebo nemam chuť kupovať každu chvilu madlo 😒 .

marku
28. zář 2010

ahojte....měla bych prosbu, jestli někdo nevíte, kde se dá sehnat nová nálepka na rukojeti´-duhový nápis Teutonia . Já vím, je to jen blbůstka,ale protože je tahle blbůsta na dost viditelném místě,tak mi vadí, že je ošoupaná a nápis již téměř nečitelný.díky

keila
28. zář 2010

Tak jsem koukala na německé stránky, kde už nabízejí kolekci 2011 a zdražení není žádných 10-12%, ale pěkných 22%. Takže jsem zvědavá, jaké ceny budou mít čeští prodejci ještě v přepočtu na CZK. To si tedy nejsem jistá, zda ty vychytávky stojí za příplatek cca 7 tisíc a víc. Dražší je všechno - i doplňky.

dadka2
29. zář 2010

Tak to je dobrá zpráva pro majitele Teutonek, naše staré třeba prodáme dráž, než jsme je koupili🙂))), možná dobrá investice, když nevíte, kam uložit peníze, na účtě nic nevidělají.....už to vidím, plná garáž Teutonek🙂))))) na každý den jiná.....

keila
29. zář 2010

@dadka2 no hlavně teda nová kolekce 2011 bude už stát ke 40 tisícům, když si k tomu tedy napočítám doplňky, co chci - jako tašku, mininest, zimní fusak a prodloužení. A to už je tedy docela palba. Takže já si pohnu a budu holt řešit kočárek do 20. týdne. A musím říct, že i ocením tu jejich dlouhou dodací lhůtu, neboť aspoň nebude nikde překážet. 😀

zuzkaprofant
29. zář 2010

dievcata neivem ci viete poradit ale snad ani , vcera som zlomila na teutonii tu rukoved ci ako sa to vola co sa babetko drzi aby nevypadlo mi to prasklo v klbiku kde to kupim a neviete ci to pasuje aj od inych znaciek kociarikov , ak ano mozete mi napisat v ip budem vam velmi vdacna🙂)DAKujem

pett7
29. zář 2010

tak nevím, ale na českých etránkách jsem viděla teutonku 2011 za 15200 a loni stal kolem 14500 tak to tak hrozné snad nebude..

martinka1981
29. zář 2010

@zuzkaprofant no akurat sme to tu riešili,nam sa to zlomilo už 2x. 1x vymenili zadara v BM ale povedali že druhy krat už nevymenia. Stoji okolo 17€.