Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

imzadi
16. lis 2010

@tonko_babymarket co znamena zrychlena kolekce? nam bylo slibeno, ze tech 12 tydnu od objednani plati i pro 2011 kolekci a objednavali jsme 8.10., takze cekam, ze kocarek dorazi 8.1.2011 🙂 jako bez kocaru si to dovedu predstavit, ale objednavali jsme i sedacku a ta je pro nas prioritni...

michal_spuntik
17. lis 2010

@imzadi zrychlená kolekce znamená, že Teutonie z kolekce 2011 vybere některé barvy, které bude mít předvyrobené a bude se snažit udržovat jejich zásobu na základě prodávanosti té které barvy na takové úrovni, aby byla schopna dodat je v poloviční době (tedy 4 pracovní týdny) oproti běžným dodacím lhůtám.
@dammia objednávat kolekci 2010 v ČR bylo možné do minulého pátku. Teď to už nejde a začíná se objednávat pouze kolekce 2011.
@krpcek v ČR se navýšení ceny projeví o něco málo méně v průměru bych řekl tak o 8%. Ale je to dáno jen a pouze tím, že se oproti minulému roku posunul kurz koruny vůči Euru o něco výhodněji, než tomu bylo v kolekci 2010.

tonko_babymarket
18. lis 2010

@imzadi michal ma predbehol s odpoveďou 😉
V SR bude taktiež BASIC LINE, to je 5 "základných" farieb, ktoré budú ihneď k odberu 😉
Čo sa týka cien, tie tvorí priamo výrobca a odporúčané ceny v Eur- ách sú rovnaké pre SR aj pre ČR, Slovensko nemá kurzové rozdiely, keďže mena je rovnaká, takže cena je počas celého roka nemenná.
Výrobca navýšil ceny kolekcie 2011 a oproti "nemeckému" cenníku v eurách r.2010 to je na kočíky priemerne 10 %, na niektoré doplnky sa cena nezýšila a niektoré sú vyššie aj o 20 %.
Verím však v to, že v rámci Teutonia days budú pekné zľavy, ktoré toto negatívne navýšenie cien kompenzuje 😉
@dammia Kolekciu 2010 je možné ešte na Slovensku objednať, dokonca vo zvýhodnených cenách.

dammia
18. lis 2010

Ďakujem za odpovede 🙂 .
Tonko prosím máš info dokedy je možné na SR objednávat ?, 28.11. sa totiz chystám do BA , rada by som si naživo pozrela aj farby tak dufam ze to stiham 😲 a co to presnejsie znamená ze vo zvýhodnených cenách? 😉

imzadi
18. lis 2010

@michal_spuntik @tonko_babymarket diky obema za odpovedi!

zuzana581
18. lis 2010

Musím pochváliť servis Teutonky. Asi pred mesiacom sa mi zlomilo to železné uchytenie, do ktorého sa zaklikáva sedacia časť (pridala som aj fotku, tu niekde o pár strán skôr), no a už sa mi kočík vrátil a mám úplne nový podvozok 🙂 Nič neopravovali, nezvárali..... Prosto celú konštrukciu vymenili a dali mi novú. Zlatíííííí to ludkovia 🙂 🙂 🙂 🙂

ikarkulka
18. lis 2010

@cara.m @kdaniela - teda holky, byly jste to vy, kdo psal, že vám nejdou nandat ty návleky na madlo?
přistupovala jsem k tomu s obavou, že se s tím budu crcat půl hodiny.
a nic. nandala jsem, zapnula a šla.

kdaniela
18. lis 2010

@ikarkulka 🙂 cara.m v poho,nám nešly a to proto,že máme špatný,čekáme na výměnu až dorazej ty co patří na náš kočík neb máme na jinej typ omylem

cara.m
18. lis 2010

@ikarkulka Danča už to vysvětlila se dívám 🙂 Já jsem z toho měla taky obavy, po tom čím mě Danča strašila, jak to nepůjde 😀 Ale taky jsme to měli hned a pak se to vysvětlilo tím, že měla návleky na jiný ročník Spirita 😉

ikarkulka
18. lis 2010

@kdaniela @cara.m jo tak 😀 jsem se právě bála, jak to tam budu rvát, připnu si kůži do toho zipu apod.

kdaniela
18. lis 2010

@ikarkulka já to v tý době nevěděla 😉 ony totiž vtipně návleky na Spirita na Spirita 2010 nepatřej,ale patřej tam ty na Cosmo 😅takovej fór dobrej od Teutonie

vivianaba
18. lis 2010

ahojte, viete mi poradit ktory fusak od Teutonie je vhodny na prechodne obdobie (jar/jesen)? Pri tych dlhych dodacich lehotach rozmyslam uz dopredu. Teraz pouzivame mininest, na zimu mame ovci fusak ale rozmyslam co na jar kedze mininest uz bude maly. Daju sa este objednat aj fusaky z kolekcie 2010? Paci sa mi oranzova, ale v 2011 kolekcii tusim uz nie je.
Dik za tipy!

luciferova
18. lis 2010

@vivianaba kup si lodger bunker 😉 je celorocny a paradny 🙂

mirka285
18. lis 2010

@vivianaba ved na jar nemusis mat dieta vo fusaku,staci ked bude v overaly ak by bolo chladno...ja este ani teraz nemam malu vo fusaku,dnes som ju mala len v emitexovej zavinovacke a prikryla som ju dekou...

mirka285
18. lis 2010

@zuzana581 taketo veci sa velmi dobre citaju 😉

hojda
18. lis 2010

Kamarádka má ovčí a je z něj nešťastná, že je jen do opravdu velké zimy, jinak je malý spocený. Já to vyřešila fusakem z Dity Tábor s termoregulací a můžu ho používat do každého počasí🙂.

vivianaba
18. lis 2010

Dakujem vam kocky, mrknem tie fusaky. A samozrejme zvazujem aj bezfusakovu moznost. Teraz som s mininestom velmi spokojna, je tenky a v hornej casti tela dieta nie je prilis zabalene. Overal ani nemame a zatial sa mi ani nezdal nevyhnutny.
Do ovcieho netreba dieta naobliekat potom sa nepoti, uz sme ho toho roku asi 2-3x pouzili ked bolo chladno. A chodievame na chalupu kde je v zime aj -20, takze ja verim ze ovci fusak vyuzijeme.

tonko_babymarket
19. lis 2010

Možno úplne "odveci", ale toto ma dnes na nete zaujalo 😉

Heidi Klum a teutonia Mistral S

tonko_babymarket
19. lis 2010

A niečo zo Slovenska - Peťka Polnišová a teutonia Spirit S

mirka285
19. lis 2010

@tonko_babymarket no darmo,maju styl dievcata 🙂

pajushka
19. lis 2010

@tonko_babymarket Teutonia days? 😕 Kdy, kde 😅 ? Nebo to bude jen u Vás v SK?

pett7
19. lis 2010

Tu růžovou jsem vždycky chtěla 🙂 kluk by v ní vypadal asi divně 😕

janula123
19. lis 2010

Ahojte.
Ja mám takisto Teutonku, konkrétne Spirit S červený a len chvála. I keď chlapca, ale červený.
🙂

pett7
19. lis 2010

Janula červená pro kluka je dobrá, uvažovala jsem i nad ní...
Mám dotaz trochu mimo téma 🙂 na někoho kdo má Lodger...Zase nad ním uvažuju, líbí se mi fialový, ale je v kombinaci s růžovou, ale dá se dokoupit jiná vložka..Jen nevím když tu vnitřní vložku vytáhnu jaká je vnitřní barva fusaku bez té vložky? Je to v barvě fusaku, nebo vložky?

labutka
19. lis 2010

...u mna zase sklamanie z BM... po 12 tyzdnoch cakania tu moju objednavku asi nemam, a nikto sa mi ani len neozval....... 😖

editah222
19. lis 2010

@pett7 Já mám teda růžový bunker a má zelený vnitřek a zelenou i tu vložku a pak mám šedivý a ten má šedivo modrý vnitřek a vložka je šedivá. Takže si myslím, že ta originální barva vložky je stejná jako vnitřek fusaku.

ikarkulka
19. lis 2010

@pett7 taky myslím, že vnitřek je stejný jako vložka - já mám zelený stripes, vložka je zelená, vnitřek taktéž 😉
tady když se dobře podíváš, tak v záhybech kolem hlavičky je vidět, že vnitřek je růžový 😉
http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p...

pett7
19. lis 2010

@editah222 @ikarkulka díky 🙂 já se nemůžu rozhodnout jestli modrý nebo fialový a vyměnit vložku...i ten modrý co je jako novinka není špatný 🙂 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39577060&tab=1 pokud odpovídá barva, jinde je tmavší

ikarkulka
19. lis 2010

@pett7 ten nový modrý je moc hezký 😉

tonko_babymarket
19. lis 2010

@labutka skús mi napísať do IP o čo išlo, pozriem sa ti na to, či to mešká, alebo je to v rámci ich stanovenej doby dodania, objednávky odchádzajú každých 7-max10 dní a strop na dodanie je od 12t

@pajushka väčšinou to býva pre každý štát samostatne, ale skúsim zistiť, či neplánujú urobiť "spriatelený" ČR+SR days 😉

@dammia Posledné informácie z Nemecka:
Kolekciu 2010 bude možné v SR objednať do 10.12., potom už len kolekciu 2011.