Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

peko
4. led 2011

@lilida - tak my máme Mistral S s vložnou taškou, taky jsme zvažovali jestli korbu nebo tašku, ale protože malou nosím do 4. patra bez výtahu, tak vyhrála taška a zatím si nemůžu stěžovat, venku je v ní Nelča pěkně chráněná, nijak extrémně ji neoblékám a zima jí ještě nebyla

@pajushka - ruční brzdu taky doporučuji, z kopců na přibrždění je super nebo ji využívám, když potřebuji na chvilku zastavit kočárek a nechce se mi brzdit tou hlavní brzdou

babyrenka
4. led 2011

@pajushka : pokud se týká kompatibility mezi jednotlivými ročníky, Fashion korba je v podstatě od svého uvedení v roce 2007 pořád stejná, změnilo se pouze provedení uložení matrace. Jestli se chystáte koupit korbu z druhé ruky, je důležité hlavně to, aby pro podvozek Spirita byla v provedení 1, to znamená variantu pro konstrukce typu A. V podstatě je možné to poznat podle nástavců pro uchycení na podvozek, uchycení pro Spirita má nástavce pro uchycení pod hlubokou korbou. Druhá varianta, tedy provedení 2 má uchycení na podvozek po stranách vedle korby v úrovni jejího dna. Tato varianta je určená pro podvozky na křížové konstrukci, tedy Mistral P a Mistral S. Na podvozek Spirita nelze upevnit, protože toto uchycení je širší.

lodicka30
5. led 2011

Mohu se zeptat babyrenka.... od kdy se začnou brát objednávky na beyou tady v česku. Na německých stránkách taky píšou, že je tam ještě delší doba dodání od objednávky než u spirita atd. dokonce 15 týdnů.

pajushka
5. led 2011

@babyrenka Děkuji moc za informaci, ihned pro jistotu ověřeno 🙂

divoska
5. led 2011

dotaz, vrzga nam prave koleso na spirite /asi/ taky strasny zvuk do robi, ale nie vzdy ako sa kocik hybe ale tak hocikedy nepredvidatelne na roznych povrchoch. namazanie nepomaha, asi to ide odniekade inokade ale nevieme zistit odkial. mali ste niekto nieco podobne? da sa to nejak fixnut? idealne bez reklamacie

babyrenka
5. led 2011

@lodicka30 : dokud nebude známý konečný termín náběhu do výroby, lze těžko odhadnout, kdy tato doba vypukne. Bohužel s kočárky je to jiné, než když si někdo chce objednat třeba nové auto. Ten většinou má možnost jezdit v již používaném a tlačí ho pouze jeho nedočkavost, takže třeba další dva měsíce čekání ještě vydrží. Bohužel miminko nepočká, to neukecáte s odložením termínu a já bych si nerad opakoval čekání na nový model, jako u Lambdy. Ta byla nosným modelem nové kolekce, všichni na ni čekali a na český trh se pak dostala až ke konci srpna. Takže zatím čekáme na startovní výstřel a těšíme se ...

ywina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ja.na81
7. led 2011

jdu si sem zase pro radu 🙂 Premyslim, jestli mam koupit nanoznik ke kocarku a ja fakt nevim, jestli je to potreba. Ted je prcek jeste v tasce, pocitam, ze tak v breznu by mohl byt uz ve sportaku, tak pak tu mekkou tasku muzu pouzit jako fusak a pak uz bude snad teplo - v lete nanoznik neni potreba, ne? Nebo ho uziju i pristi zimu (podzim)?
Dik 🙂

michal_spuntik
7. led 2011

Ahoj, po čase se zase trošku zapojím do diskuze:
@lodicka30
BeYou by podle nejčerstvějších informací mělo jít objednávat od konce února a doba dodání by měla být cca 8 týdnů - takže pokud vše klapne, mely by být první sestavy BeYou u nás někdy na přelomu dubna a května. Snad by se to už nemělo posouvat.
V německu by to nemělo být dříve o více než cca 14 dní. Samozřejmě už jsou známy barevné kombinace i objednací kódy, takže někteří už ho klidně mohou nabízet. Nicméně tím skutečné dodání rozhodně nijek neurychlí...
@ja.na81
Nánožník se 100% bude hodit i příští podzim. V létě (za normálního počasí) by skutečně nánožník neměl být potřeba, i když už někdy od druhé půlky léta jsou večery chladnější a občas jsme nánožník využívali i během právě takových večerů a Adamovi to rozhodně nijak nevadilo.
Michal

lodicka30
7. led 2011

Děkuju za odověď, informaci. No zvláštní, že babyrenka hlavní dodavatel se tak liší a nic neví. Michale věřím Vám.

lilida
7. led 2011

Všem děkuji za radu. Nejvíc Špuntíkům. Ten obchod je prostě luxusní. Holky, které jste po 2-3 letech prodávaly své Teutonky, nebyl problém s jejich prodejem? A co cena, o kolik procent se sníží oproti nákupní? Lili

pett7
7. led 2011

@lilida podle inzerátů se prodávají kolem 8-12 tis záleží na výbavě třeba na mimibazaru jich je víc než dost

michal_spuntik
7. led 2011

@lodicka30
Tohle jsou úplně čerstvé a opravdu ověřené informace. Dneska jsem přes tři hodiny seděl u nás v kanceláři a povídal s naším countrymanagerem - tedy klukem z Teutonie, co má na starosti i ČR a SR. Jsou to informace od něj. Nikdo povolenější směrem k našemu trhu není. Samozřejmě může dojít ještě k nějakému menšímu posunu, ale už by to nemělo být nic zásadního.
Michal

michal_spuntik
7. led 2011

@lilida Díky 😉 to udělá radost!

vendulal
7. led 2011

@pett7 možná je i rozdíl mezi cenou, za kterou se prodává a zda se koupí....třeba na Mimibazaru je Spirit za necelých 7 tis. i s vložnou taškou a už je tam dýl, nebo Pixxel (přední otočná dvojkolečka) s výbavou už pár měsíců za 3500.

vendulal
7. led 2011

@michal_spuntik Děkuji moc za informace. Tedy na For Kids by se měl již bez problémů objednávat? Předpokládáte, že budete brát nějaké hned v prvním možném termínu "na sklad"? Mám už půlroční dítko a pořád přemýšlím o Be You, přece jen, cena bude dost vysoká, a případně bych ho ráda, co nejdříve.

pett7
7. led 2011

@vendulal těch kočárků je tam docela dost poslední dobou, takže bude problém je prodat.. třeba ten pixxel už je docela starý, ale Fun system tam byl za 6000 i s tou alvi korbou což se mi zdá slušná cena

babyrenka
8. led 2011

@lodicka30 : no, ona tato informace není zase až tak tajná, na stránkách Teutonie je již od listopadu. Ale dlouholetá zkušenost s realitou mě nutí brát ji jako relevantní až v únoru. Proč, to jsem již napsal výše. A také nechci zbytečně stresovat maminky v době, kdy jsou obvykle nejcitlivější. Podobně, jako to měl počátkem sedmdesátých let v odůvodnění rozsudku můj oblíbený novinář a spisovatel Vladimír Škutina : ... odsuzuje se pro vzbuzování falešných iluzí sdělovacími prostředky ... Takže až Teutonia v únoru vyhlásí, že výroba je připravena a slibovaný termín je možné dodržet, nebudu váhat ani minutu a informaci zveřejním. Ale nerad slibuji něco, o čemž nejsem přesvědčen, že to dokážu dodržet. Když Teutonia počátkem roku 2009 prodloužila dodací lhůty z obvylých 6 - 8 týdnů na 12 - 14, mohl jsem to maminkám v časové tísni alespoň trochu kompenzovat tím, že jsme jim dodali kočárky určené na jarní brněnský veletrh a další plánované předváděcí akce, ale BeYou zatím existovalo spíš jako virtuální realita. Takže můžu Vám slíbit třeba falešné soby, ale to není náš styl.

michal_spuntik
8. led 2011

Souhlasím s panem Pichlem z Babyrenky. Možná jsem to nenaformuloval dost zřetelně, zkusím to lépe: Je to nejnovější informace (z pátku 7.1.) od manažera z Teutonie, kdy mi bylo na přímý dotaz přímo řečeno, co jsem psal výše. Není to hlášení z výroby, že se začalo vyrábět.
Jedná se o náběh nové výroby a mohou nastat komplikace, nicméně konec února je už na dohled a tak se dá tato informace brát tak, že pokud se někde něco nezadrhne, s vysokou mírou pravděpodobnosti bude skutečně termín dodržen.
Prostě, pokud toužíte po BeYou a máte termín někdy v květnu, nechte si ještě i alternativní variantu, ale myslím, že šance je velká...kdo chcete jen sporťák a teď máte v čem jezdit, nejste v takovém stresu a můžete si to pomalu také nějak začít plánovat ... a teď to hned jdu zaklepat na dřevo 🙂
Michal

lodicka30
9. led 2011

Děkuju Vám za informace, buď mistral S nebo beyou. Mistral S je už vyzkoušený provozem a u nového se budou ještě asi lovit mouchy tak nevím. Ještě taková malá informace i pro ostattní lze objednat zadní kola jak nafukovací tak náhradní 60 plastový a střídat to, kdyby náhodou ...... mít sadu plastových doma na výměnu. Možná i to by ostatní zajímalo. Hezký den.

tonko_babymarket
9. led 2011

@babyrenka
plne súhlasím...bohužiaľ ani informácie od Sales Coordinator -a nie sú vždy 100 % a určite by sme neradi zažili problémy, ktoré tu boli začiatkom roku 2009 s predĺžením dodacej doby...bohužiaľ treba ísť na istotu, bábätko s pôrodom nepočká...

kajark
10. led 2011

Dobry den, chcem vas poprosit o nazor. Vyberam kocik bud Hartan Topline S alebo Teutonia Mistral S prípadne Beyou. Vyhodou Hartanu je dlhsia vanicka 82x 33 cm a nizsia cena, u Teutonie sa mi zas paci sportova cast - polstrovanie, myslim ze by mala byt pohodlnejsia pre babo. U teutonie sa mi zda fashion korba kratka 74 cm - do kedy vam v nej babo vydrzalo, nie je to malo? Teraz mam Hartan ZX II, tak by som chcela skusit aj nieco ine, len ma od TT odradza kratsia korba a vyssia cena, ale paci sa mi viac. Fashion korba je tiez skladacia? a Beyou ma prehadzovaciu rucku? ak sa nemylim. Dakujem za vase nazory. Katarina

babyrenka
10. led 2011

@kajark : Fashion korba má v podstatě naprosto stejné rozměry, jako korby historicky známých výrobců, jako třeba Liberta, díky tomu, že má zaoblené rohy, vypadá opticky kratší. Využitelná délka je však v podstatě stejná. Ať již vezmete jakoukoli korbu, tak její použitelnost většinou končí okolo sedmého měsíce, kdy dítě začíná sedět a jeho přeprava přestává být v korbě bezpečná. Je pravda, že děti bývají během posledních let větší, takže se tabulková velikost ročního dítěte o číslo navýšila, ale pořád je počítáno pro roční dítě s velikostí do 80 cm. Takže Fashion korba by měla a ve většině případů je naprosto dostačující, možná by se Vám pak mohl hodit i prodlužovací nástavec na sportovní sedačku. Fashion korba má vevnitř dvě drátěné vzpěrky, po jejich sklopení lze korbu složit naplocho. BeYou má přehazovatelnou rukojeť.

lilida
10. led 2011

Mohu se zeptat jak udržujete své kočárky? Jsem trošku úchyl na čistou domácnost a tak 😝 A ta úchylka se týká všeho, proto se ptám, jak často a co vše pro své kočárky děláte? Všimla jsem si, jak moc mají maminky poškrábanou konstrukci, tomu se nevyhnu, to chápu. Mám čerstvého Spirita - víte, čím lze tato konstrukce natřít/přestříkat v případě škrábanců a co kolečka a ta nálepka uprostřed rukojeti, když se sedře...? ☹ Lze to nějak a něčím "pospravovat"? Díky všem za zkušenosti. L. 😀

hojda
10. led 2011

@lilida prodává se sprej na ochranu konstrukce, už se o tom tady psalo, jinak doporučuji podložku do sporťáku, tak se špiní nejvíc. Já mám nálepku na rukojeti bez problému.

pett7
10. led 2011

@lilida nálepka se dá sehnat zadarmo, kolečka se myjí celkem dobře, jen ta konstrukce je horší..asi to chce vyzkoušet něco na auto..teď jsem zkusila zázračný fix, který je na nic, prý jen na povrchové škrábance, ale nezabírá ani na ty

lilida
11. led 2011

@pett7 Dokonce zadarmo? A to u prodejců Teutonky? My jí máme ze Špuntíku.

pett7
11. led 2011

@lilida jj zadarmo, nevím jak jinde, ale ve Špuntíku a Babyrence určitě 🙂 asi je to častý problém, že se poškrábe...mě se začala loupat folie a pak to šlo rychle

smejko
12. led 2011

@pett7 preco si myslis, ze teutoniu team cosmo pre dvojicky dlho nevyuzijem ?

pett7
12. led 2011

@smejko my jsme se o něm bavili ve spojitosti se sourozeneckým kočárem pro děti s rozdílem rok a půl, řeší to i sestřenka.. pro dvojčata ho určitě využiješ víc