Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tono_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lul
22. črc 2009

jejda, tie ine mesta by bodli teda 😉 ale ked to bude az od septembra, to uz mi kocik nestihnu spravit, ze? ked si ho objednam napr. v Partizanskom... rada by som sla tam, mam to ovela blizsie ako BA ale co so zarukou, poskytnu mi ju tam, ked kupim kocik u vas v BM?

simounah
23. črc 2009

Ahoj, máme Teutonia Spirit a jezdíme s ním 5.měsíců. Tento týden nám začal kočárek skřípat - kolečka jsou promazané a skřípe pořád, tak nevím kde by to mohlo být. Dělá vám to někomu taky? Jsem z toho dost zklamaná, tak drahý kočárek a už za takou krátkou dobu skřípe. ☹

tono_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
given
23. črc 2009

Ahojte, pre uplnost, Teutonie sa daju kupit aj v KIKE. Ale ako je to s odbornostou a s pripadnym servisom tam, to neviem...

topzuzana
23. črc 2009

simounah, aj mne vrzga, ja mam Lambdu a premazala som vsetko co sa dalo a aj tak vrzga, ale manzel povedal, ze to vrzga plast o plast a s tym asi neviem nic urobit. Inak ja som s Teutonia dost sklamana, vyzera super, ale kocikovanie s nou na inom ako uplne rovnom povrchu je problem. A citim to hlavne teraz, ked som presla na buginu alebo ked kocikujem sestrinho maleho

topzuzana
23. črc 2009

z Teutonie samozrejme 😅

tono_babymarket
23. črc 2009

Pre given
Presne, aj v Kike...

Pre topzuzana
Ak vŕzga plast, tak aj tam pomôže silikónový sprej. Lambda je mestský kočík, nie je veľmi do terénu...

mayka
23. črc 2009

tono vy dodavate aj do Kiky alebo oni si kociky zabezpecuju sami?

topzuzana
23. črc 2009

dakujem tono, skusim ten silik. sprej, ja som davala obyc. WD40.
A nemyslela som teren, ale klasicke diery na nasich chodnikoch a ciestach, ale hlavne naklony chodnikov, to sa vzdy bojim, ze maleho vykotim.

ikke
23. črc 2009

opatovne ziadam uzivatelov spojenych s akymkolvek biznisom ohladne kocikov, aby svoje firmy (ani naznakom!) nepropagovali na nasich strankach! v opacnom pripade budeme nuteni zmazat VSETKY prispevky takychto uzivatelov...

mozete radit ohladne kocikov, no nepiste, ktore z nich prave mate v predajni ani nic podobne!
vid Pravidla stranok, Pravidla fora

dakujem za pochopenie

katwind
23. črc 2009

ikke, ale já nemám pocit, že by tu někdo propagoval svou firmu, to píšou spíš uživatelky kočárků, kde byly s kým spokojeny a to je myslím dobře a prospěšné pro ostatní. Takže já za sebe a snad i za ostatní prosím nemazat🙂

tono_babymarket
23. črc 2009

Pre ikke
Nemal som v úmysle niekoho propagovať, ale len podať kompletné informácie....

Pre topzuzana
Škoda, že si nezvolila Spirita ☹...

Pre mayka
Kika je nadnárodná spoločnosť a všetky značky si zabezpečuje sama...

danadr
23. črc 2009

Mam Spirit od aprila a som s nim spokojna az na jednu zasadnu vec. Do ulozneho priestoru sa mi dole nic nezmesti pretoze su tam z kazdej strany tyce ktore brania tam dat cokolvek vacsie napriek tomu ze ten kosik je dost velky.Fakt ma to vytaca.Nemozem ani nic poriadne kupit.Mate s tym podobnu skusenost alebo som nieco nepochopila????

tono_babymarket
23. črc 2009

Pre danadr
Výrobca myslel aj na to, že veľkosť košíka bude nepriamo navádzať vkladať do košíka aj hmotnosťou vyššie veci, čím by došlo k preťaženiu a následne k jeho poškodeniu.
Čiže myšlienka vcelku dobrá, je teda pripôsobený na menšie nákupy alebo potreby pre dieťatko...

danadr
23. črc 2009

Kazdy nakup musim rozkladat a vkladat ho do kosika po castiach alebo niest tasku v ruke.Takze fakt tym mensim nakupom sa rozumie par veci.Je to skoda pretoze inak na Spirit nedam dopustit. Je lahucky, vynikajuco ovladatelny atd. atd. ale toto ako posudzujem tak posudzujem vnimam ako nedostatok. Kazdopadne asi neexistuje dokonaly kocik a Spirit by nim asi bol nebyt toho kosika.

marcelkad
23. črc 2009

Já mám spirit X4 (myslím)je to starší typ, koupila jsem 2 roky používaný, já sama používám už 8 měsíců v dost těžkém terénu a kočárek to zvládá skvělě, nic nevrže, jsem moc spokojená.
Teď bych chtěla golfky - koukala jsem na Solano - máte je někdo a jaké jsou? Na německých e-shopech jsem je viděla za 110euro - což je super cena. Poradíte, jestli koupit???

pett7
24. črc 2009

Ahoj, nevíte jestli jde fusak mini nest použít i do autosedačky Maxi Cosi?

albireo
24. črc 2009

pre danadr. s tym kosikom u spiritu je to blbe, musis sa zmierit s tym,ze do odkladacieho priestoru sa toho vela nezmesti. ako pises, neexistuje dokonaly kocik.
ja mam Mistral S, vela ludi si ho nezvoli kvoli horsej ovladatelnosti oproti Spiritu, ale napr. odkladaci priestor ma rieseny velkoryso a v predozadnom smere je slusne pristupny. velka nakupna taska sa tam urcite vojde.

mayka
24. črc 2009

baby ja som uz viacmenje rozhodnuta pre spirit ale bojim sa ako reaguje ten kocik na polnych cestach teda konkretne to predne koleso. je to v pohode? Sa bojim ze si dieta vykotim. 😀
j ked v obchode to bolo super ale predsa len kapanek iny teren to bol. Neviem ci sa radsej nerozhodnut pre 4 kolesa. A ak ano tak ktora 4 kolesova teutonka je najlepsia do terenu rozkopane cesty a polne cesty?

kolca
24. črc 2009

ahojky,
mayka my bydlíme na vesnici a s Teutonkou už přes rok "krosíme" všechny polňačky v okolí a pohoda 😉

mayka
24. črc 2009

kolca so spiritkou? Tak potom fajn.

mayka
24. črc 2009

mne sa fakt zda byt stabilna ta spiritka a do terenu mi ju vysovene odporucali, len vela bab hovori ze trojkolky su nestabilne vsetky.
Ale na 99 % som rozhodnuta. 🙂

kolca
24. črc 2009

mayka jojo se Spiritem

standu
24. črc 2009

dlhsie vas tu citam a pre druhe dietatko som sa na 99,9% rozhodnuta prave pre spirita 😉
trojkolky su nestabilne pre tie maminy, ktore ich nemaju 😀 😀 😀 moj nazor 😎
v zivote sa mi nestalo, ze by som dieta vykydla a to mame len ABC design...

mayka
24. črc 2009

ja si tiez myslim ze je to sila zvyku.

zuzka88
24. črc 2009

Ikke, je fajn ze strazite dodrziavanie pravidiel ale zmazali ste odpovede, na ktore sme sa podaktore pytali a tym padom som ostala bez odpovede 😠

mayka
24. črc 2009

aka reklama ved je to pre nas pomoc kde sa daju zohnat. 😠

chasencha
24. črc 2009

ahojte,takze my mame spirit s rucnou brzdou a este sa mi nestalo ze by som dcerku vykydla... 🙂 je super stabilna,ta brzda je perfektna ked ideme z kopca tak nemusim celou vahou drzat kocik,staci jemny stisk rukou 😉

chodime s nou kade tade,po rovnom,aj po polnych cestach,no vsetko sme skusili a nemam pochybnosti ze je to naj kocik 🙂

gucci
27. črc 2009

ahoj holky
hlásím, že akce na přebalovací tašku zdarma k teutoniím už skončila (teda jak kde)