Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mooncaa
3. pro 2010

Tak muff mám stejný, no asi jsem moc kritická, ale kdyby tam bylo těch cvoků víc, tak by šel lépe napolohovat do té správné polohy. Ale stejně bych šla do něj zas.
Na velikost sporťáku jsem taky zvědavá, jestli se tam malá vejde příští zimu. Mám taky otesánka, má necelé 2 měsíce a 6.25 kg. Ale co mám lepší golfky po starší dceři, tak ty rozhodně jsou užší a dceru jsem tam v zimě narvala - byla taky podobný otesánek.

deha27
6. pro 2010

jen něco k pláštěnce. Ta je opravdu ne moc vzhledná, nějak jsem ani nepochopila, proč je tam tolik různých úchytek , přijde mi, že se to akorát vždycky někde zasekne a nejde pak sundat. Jednou jsem si pláštěnku zapomněla doma a kamarádka mi půjčila nějakou uni a ta seděla naprosto perfekně, vypadala perfektně, možná na druhé dítko pořídím i takovou, protože ted ta moje vypadá už jako ošklivý zmačkaný kus igelitu...no ale svým účelům poslouží...

deha27
6. pro 2010

A ještě k jízdě ve sněhu. Mně se s kočárkem ve sněhu jezdí lépe než se sánkama. Vloni jsem vytáhla sáně a jelo to hůř než kočárek

deha27
6. pro 2010

u sáněk vidím výhodu v tom, že jsou užší a kde jsou prošlapané jen úzké pěšinky, tak tam projedou lépe, protože kočárek se tam svojí šíří kol nevejde

evanemec
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kdaniela
9. pro 2010

zdravim,asi hloupý dotaz,ale jde ta nylonová pláštěnka i na sporťák?nejspíš to tu někde je,ale nechce se mi to hledat...zda to za tu investici stojí nebo jí odložim s hlubokou korbou....děkuju 😉

pett7
9. pro 2010

@kdaniela jde, budu ji kupovat

kdaniela
9. pro 2010

@pett7 děkuju 😉

hojda
10. pro 2010

@kdaniela já musím říct, že mě tolik nenadchla,malý tahá za ten kšilt a je celý mokrý, to u té druhé nedělal☹

pett7
10. pro 2010

@hojda mě zase rve hlavu do okýnka a tahá ji dolů.. tak chci tu druhou... nebo není nějaká univerzální co vypadá dobře??

hojda
10. pro 2010

@pett7 To bohužel nevím, tak hodně štěstí, aby seděla! Taky mi případá, že ji na sporťák nemůžu nějak pěkně nasadit....pořád někde něco čouhá......ta druhá seděla líp

pett7
10. pro 2010

@hojda ty mě děsíš

baarca
10. pro 2010

Já mám jen sporťák a nylonovou pláštěnku na něj a sedí naprosto bez problémů. Mně Mates naopak tahal za tu igelitovou, že se chtěl vyklánět a byl mokrý. Taky se krýtý tím kšiltem, vyklání se klidně ven a všechno v pohodě. Nojo, každé dítě to má jinak.

pett7
10. pro 2010

@baarca děkuji za uklidnění 🙂 já si ji chci po vánocích koupit.. malý mi ji taky rve a hlavně už vypadá divně jako po 3 dětech..a rozerval se mi zip na obalu takže ji mám pod kočárkem a zabere půl koše

kdaniela
10. pro 2010

tak teď teda nevim 😀 akorát je to teda pálka 😝 ale asi nevydržim

hojda
10. pro 2010

Já jí právě koupila kvůli tomu, že tu igelitovou mě nabavilo skládat, ale měla jsem představu, že ta nylonová je mnohem skladnější a lépe sedí. Jinak jsem jí koupila za 800,- na levnější novou jsem nikde nenarazila. Tak přeju abyste s ní byly spokojené!

lucyy
11. pro 2010

Ahoj maminky. Chtěla bych se zeptat, zda neexistuje někde reál fotka alvi setu na podvozku spirit s3? Na těch klasických fotkách v obchodech to vypadá, že je bouda podle korbičky nepřiměřeně velká, manžel to včera viděl v babyrence a prý to ve skutečnosti vypadá mnohem líp. Máme sporťák Spirit S3 a čekáme druhé miminko, tak sháním hluboký. Nechce se mi kupovat úplně nový kočárek a ta korba Fashion je opravdu hodně malá, nemá smysl na 3 měsíce vyhazovat další penízky. Moc děkuji.

luciferova
11. pro 2010

@lucyy ked nechces investovat, tak kde davaju alviset zdarma? 😅 ale ja odporucam vloznu tasku, vyuzijes aj potom ako fusak 😉 alviset sa mi nepacil. Pripadne korbu z bazaru 😉

sussanah
11. pro 2010

@lucyy taky jsem za vloznou tasku, maly se mi tam vesel i s velkym beranim fusakem a uplne v pohode. Navic je to super pohodlne na prenaseni, pozdeji z nej muzes udelat prechodovy fusak 😉

sussanah
11. pro 2010

@lucyy jo a vlozna taska -my jsme teda meli origos, ale sedi tam i emitex (stoji kolem 1000). neni teda tak promakana, ale taky se da pouzit

lucyy
11. pro 2010

@luciferova Asi jsem to napsala dost blbě. 😅 Myslela jsem, že nechci investovat do úplně nového kočárku, že bych tedy ráda využila podvozku Spiritu, když ho máme doma. 😎
@sussanah Moc děkuji, o tom popřemýšlím, to bychom opravdu mohli takto zvládnout.

darica
12. pro 2010

@lucyy Ahoj, já měla alvi set a byla jsem moc spokojená. Teď nemůžu najít foto, vložím případně během týdne (za chvíli odjíždím na pár dní a už nemám čas hledat). Já chtěla tuto korbu protože jsem počítala, že malá bude v kočárku ještě v létě a chtěla jsem využít možností, které nabízí stříška od sporťáku a to odepnutí boudičky. Moc nám to vyhovovala, že malé vál nad hlavičkou vítr, když byly vedra. Také jsem mohla od začátku používat sluneční clonu, která držela moc dobře. Vlastně ji mám na kočárku pořád, hodí se někdy i v zimě, když je velký vítr.

scai
12. pro 2010

@lucyy my máme vložnou tašku a je super. teď má malá 8 měsíců a s fusakem se mi tam už tak 3 týdny nevleze. Takže jsem jen oddělala zadek tašky, ale zůstal spodek (takže to má tvrdší než jen kdyby sporťák a ten předek a vršek. Takže má kryt fusaku a je tam vlastně jako kdyby tu tašku měla komplet. Tím odebráním zadní části se to prodloužilo tak o 10 cm a i trochu do šířky, protože ta taška už není tak pevná. A teda nejde už vzít do ruky.
Noa le to nevadí a tohle je paráda. Kdybych měla korbičku, byla by už dávno ve sporťáku 😒

ikarkulka
12. pro 2010

@kdaniela @hojda @pett7 holky, nemám to prakticky ověřené, ale prý je dobrá ta univerzál pláštěnka emitex, vypadá i lépe

jinak jste tu nedávno řešily, jak se jezdí s mistralem s na sněhu. mám vyzkoušený čerstvě napadnutý, umrzlý i rozbředlý sníh a jezdí se dobře. občas jsem jezdila velkýma kolama vpředu, a pak to bylo naprosto super, nemusela jsem ani aretovat otočná kola.

hojda
12. pro 2010

@ikarkulka díky za tip, ale další pláštěnku už kupovat nebudu....JInak kamarádka na Mistrál ve sněhu docela nadává. Prý dává teď malého jen na balkón a jsou uvězněni doma☹. Já jí radila Spirita, ale nechtěla 3 kola....se Spiritem se to dá, ale náročnější je to taky, ale to snad s každým kočárkem. Teď by si prý nejraději koupila starou Libertu🙂.

pett7
12. pro 2010

@ikarkulka já našla tuhle, sice nic moc, ale cena ujde a je focená na Hartanu, takže u Teutonky by měla pasovat snad taky jsou to podobné kočárky. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29689336&tab=5

luciferova
12. pro 2010

Ved existuju aj sanky 😉 ziaden kocik neni dokonaly, na Liberte by mi chybali otocne kolesa 🙂 ja na cosme zaaretujem a idem, pripadne teda sanky 🙂kvoli 3 mesiacom snehu si na ostatnych 9 nebudem kupovat nepohodlny kocik 😉 ja som spokojna 🙂
@lucyy inak ani predlzovaci diel by nemusel byt odveci a je to asi najlacnejsia varianta (si myslim), kedy sa ma babo narodit?

kdaniela
12. pro 2010

@ikarkulka dík za tip 🙂

zuzasss
13. pro 2010

Ahoj holky, od té doby co napadl sníh a je zima, mám problém s předními kolečky u cosma.Docela dost pískají a to mě teda štve!!!Kočárek byl dost drahý, takže jsem vůbec nečekala, že by se něco takového mohlo stát.Přítel to už i promazával a je to k ničemu.Začne to pískat asi tak po čtvrt hodině jezdění venku.Když je teplo problém s tím není.Máte někdo podobnou zkušenost? ☹((

vendulal
13. pro 2010

@zuzasss mám opačnou zkušenost, u jiného kočárku (Quinny) mi vržou kolečka (u "naloženého" ), když je ale mráz, tak je to v pohodě. Manžel tvrdí, že to jsou ložiska koleček....už je máme doma, ale ještě je nevyměnil, tak potvrdit to nemůžu.