Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lul
20. črc 2009

tak to netusim, ale do BA cesta urcite bude, nebudem sa tam vsak ponahlat, ked mi ten kocik podla parametrov vyhovovat nebude 😉

editah222
20. črc 2009

Lul - teutonia Cosmo splňuje skoro na 100% tvé požadavky (aspoň podle toho co jsem našla na netu).
Je tam možnost volby korby (já mám Fashion), nejde přehazovat rukojeť ale sedací část jo (aspoň tak to chápu), kolečka sice nejsou nafukovací, ale podle reakcí maminek jsou velmi kvalitní, váha kočáru se pohybuje do těch 13kg. A navíc z tvého dotazu si nepamatuju 🙂 Všechny informace jsem si našla na webovkách teutonia.de když tak tam nahlédní.
Jedná se o výborný kočár s vysokou cenou, ale já pevně věřím, že jsem si zaplatila kvalitu a ne jen značku.

Ale bez toho aniž by jsi si kočár sama osahala nemá smysle se rozhodovat. Já jsem byla rozhodnutá pro Jané a nebo Teut.Cosmo a nakonec vyhrál Spirit, moc dobře se mi s ním manipuluje. 😀

aurrelia
20. črc 2009

Pre Lul: Ešte okrem Cosmo tvoje požiadavky spĺňa aj Mistral - ten má okrem sedacej časti, ktorá sa dá nakliknúť do oboch smerov aj prehadzovateľnú rukoväť. Je vo verzii s otočnými prednými kolieskami, alebo bez otočných koliesok. Ten som chcela pôvodne, ale nakoniec som sa rozhodla pre Spirita.

michal_spuntik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mondullaa
20. črc 2009

martulikk-bohuzel driv jsem se na net nedostala,objednavali jsme ho podobne jako ty a mame u spuntika to same co vy! Podle me je super, ze clovek aspon vi,ze si tam muze sjet pro to nejdulezitejsi a ty malickosti,ktere chybi brzo dorazi 🙂
mrzi me, ze si mela takovou zkusenost po telefonu s pani Alenou, mam stejny nazor jako Michal, ze svoji praci dela na jednicku. Podle me je fakt profesional a podle toho se tak i chova.
Jinak uz se ti blizi porod,tak snad to vsechno dobre dopadne a at jste v poradku!

ninimimi
20. črc 2009

Tak nakoľko som si prečítala pár riadkov a našlam som si svoj prípad a dokonca som bola podla Tona z babymarketu obvinená že som poškodila madlo tak to ma zobralo.Teutonia je naozaj super kočík no už od začiatku sme mali madlo ktoré sa kyávalo a bolo až moc ohybné.Vyberala som malú von a podotýkam nedvýhala som kočík a madlo mi ostalo v ruke.Bohužial na tento nie moc lacní kočík si dávam maximálne pozor venujem mu neustálu údržbu kolies a interiéru.Pretože som sa dala nabulíkať na to že si ho nechám pre druhé dieťa.To mi poradili v BM.Takže takéto osočovanie že som to madlo pokazila si vyprosím.Terajšiem madlo je pevné a nechodí hore-dole.A to je super že ste mi ho dali zadarmo ale za akých okolností!!! 2 mesiace som čakala a nemohla som kočík využívať!!!! Až som stratila trpezlivosť dva dni pred dovolenkou a zatelefonovala som Vám že máte na to dva dni aby ste mi vydali to madlo.Jasne som Vám povedala že si pre neho prídem lebo odchádzam na dovolenku až vtedy ste začali konať.To sa Vám zdá férové.Tak po tomto čo ste ma takto urazili ma už vo vašom obchode neukážem hoci som si tam nakúpila celú výbavu pre malú.Skončila som svami.Keď sa mi niečo pokazí radšej to vyhodím a kúpim niečo nové no už v živote nechcem vidieť bločík z BabyMarketu.Jediná dobrá vec je tam naozaj že poradíte a ste veľmi ochotní no to sa týka len Vás a Vášho kolegu.No aj tak som teraz dosť rozčúlená.Radšej nakúpim niekde inde ako tam kde ničomu neveria a podozrievajú druhých.Takže si mylsím že to madielko ktoré ste mimochodom v obchode držali 4 týždne a nechceli ste mi ho dať len preto že ste nevedeli cenu ste si radšej mali spapať 🙄

ninimimi
20. črc 2009

Radšej si zakúpte kočík prostredníctvom internetu alebo v Rakúsku ale nie v Babymaketu.Madlo sme mali mať do 2 týždnov a nie za dva mesiace. Ja tam nekúpim už ani dudel aj keby ste boli posledný obchod na svete.!!!!!!! Som veľmi sklamaná

alexandrah
20. črc 2009

ahojte, som tu nova, a boli sme minule v babymarkete, kde maju ako jedini v sr tu teutoniu, dost sme sa pre ni nadchli, aj by sme ju kupili niekde v rakusku, ak by bola lacnejsia a vedeli by sme kde ... a rúkami nohami by sme im vysvetlili parametre, ale inak to vidim na baby market ... ninimimi, ty s nimi mas zle skusenosti? (nechce sa mi to citat cele dozadu...), ze nieco bolo pokazene, a neverili ti, ze si to neposkodila ty? ale inak ako s kocikom ste spokojni? vyzeral fakt najlepsi, aky sa dal, zatial sme vybrali cosmo typ r. 2009.

tono_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tono_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mayka
20. črc 2009

tono prosim ta ako to je so servisom a opravami na kociky zakupene v inej predajni? Opravujete aj take?

zajo79
20. črc 2009

solano sa uz nepredava?? mate ho niektora?

ninimimi
20. črc 2009

Ja viem že vy nie ste majiteľ ale skúste si kočík zvyhnúť za madlo.Som zvedavá či sa Vám to podarí ten kočík nie je najlahší. A skúste mysliet aj na to že to mohlo byť mechanicky poškodené od výroby.No čo oči nevidia to sa nedá dokázať

ninimimi
20. črc 2009

Jáj zabudla som povedať že keď madlá žiadajú viacerí ľudia asi bude naozaj mechanická chyba vo výrobe nie v zákazníkoch 🙂

louisev
20. črc 2009

Michale, chtěla bych se Vás zeptat na zkušenost nebo ohlasy na sporťák Spirit S3. Minulý týden jsem se od jedné paní dozvěděla, že s tímto sporťákem není moc spokojená (má model 2008). Jde o to, že když je zádová opěrka v prostřední poloze, tak jí dítě sjíždí dolů (má 9 měsíců, kolem 9 kilo) nebo spíše "visí" na pásku, který má mezi nožičkami. Stěžovala si, že by ta část kočárku, na které dítě sedí, měla být trochu zvednutá nahoru. Já mám model 2009, který je víc polstrovaný, ale zatím jsem ho nezkoušela - dceři jsou 4 měsíce. Ale vzhledem k tomu, že je jí už plná korbička, tak ji do sporťáku budu muset dát dříve než jsem plánovala.
Děkuji předem za Vaši odpoveď.

semisova
20. črc 2009

Ahojte,
chcem sa opýtať kedy si mám v BM objednať Spirit S3, keď mám termín okolo 16.12. ako čítam o dodacích lehotách 15 týždňov, mala by som to urobiť v polovici augusta

mooncaa
20. črc 2009

Četla jsem tu o madle na Teutonii a nevím zda jsem to dobře pochopila. Teutonka se nemůže přenášet za madlo? Já teda starý kočárek přenášela do vlaku, po schodech, do MHD ve 2 vždy jeden za madlo a druhý za spodek. Jak to tedy je a jak se teda má kočárek přenášet?

zuzka88
20. črc 2009

Tono, dakujem za odpoved! Este jednu otazocku kedze nechceme v ziadnom pripade trojkolku (NEPACIA SA MI), Jane Nomad alebo Teutonia?
Dakujem, rozriesim tuto dilemu a prideme objednat 😉

veronika.m
20. črc 2009

louisev: tak to sem přesně měla taky, když sem vybalila sporťák tak mi malá jezdila dolů, vyřešila jsem to dekou, ale teď už je větší tak už nejezdí neboť nonstop sedí a drží se madýlka. 😀

tono_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michal_spuntik
21. črc 2009

Pro Luosiev:
ahoj, ten polosed je naprd. Pokud mimčo ještě neumí sedět, tak to polosedem moc nenahradíš - stejně se ti bude svážet. Psychomotorický vývoj miminka prostě neošálíme. A není to odpověď na Spirit, ale na všechny kočárky bez výjimky.
Dá se to trochu řešit mininest fusakem - pokud jeho zadní díl použiješ jako vložku do sporťáku, pomůže miminku, které se učí sedět držet správnou polohu.
Kdyby byla ta část pod zadečkem zvednutá do kopce, sice by to skutečně trochu zabránilo sklouzávání učících se prťat sedět, ale jakmile bys chtěla dát kočárek do lehu, už by to hodně vadilo.
Koukám, že máme skoro stejně "staré" děti...
Pokud se ti malá už nevejde do korbičky, nasaď si sporťák tak abys viděla dovnitř, dej ho do lehu a klidně ho takto používej místo korbičky - není s tím žádný problém. No a až uvidíš, že by malá mohla zkoušet sedět, tak jí to občas na chvíli umožni a hlídej jí přitom. Sama ucítíš, kdy už je to dost a také, kdy už to začíná zvládat bez tvé pomoci sama. Ještě to ale chvíli vydrž v lehu ve 4 měsících je na sezení ještě brzy 😉
Michal

michajela
21. črc 2009

Ahojte,

chcela som sa spytat,aky fusak odporucate do vanicky Fashion.Budeme mat autosedacku Romer,takze mininest som vylucila,v Romerke by bol asi nepouzitelny.Fusak by sme pouzivali cca od 1,5 mesiaca po 7 mesiacov, samozrejme-v zavislosti od pocasia 😉

A este som sa chcela opytat-ked sa maly narodi zaciatkom septembra,cim ho zakryt v autosedacke? Nejakou dekou? Vazne neviem...

louisev
21. črc 2009

veronika.m, Michal - děkuji za odpověď. Jsem ráda, že tento problém mají všechny kočáry a tím pádem jsem si vybrala dobře 😀
Má tu někdo zimní fusak z beránka od Teutonie? Moc se mi líbí ale ta cena je dost vysoká, tak váhám...

mooncaa
21. črc 2009

Tono, díky za odpověď, ale zjistila jsem, že každý myslíme, něco jiného. Vy mluvíte o madlu jako o hrazdičce před dítětem a já jako rukojeť, za kterou se vozí kočárek. V tomto případě, chápu, že nosit kočárek za hrazdičku je blbost, ani si to představit nedovedu, jak by to šlo.

veronika.m
21. črc 2009

Měla jsem fusak od Emitexu v korbičce fashion a úplně v pohodě do půl roku vozila. 😉

editah222
22. črc 2009

mooncaa - přesně tak jako ty jsem to původně pochopila i já a byla jsem vyděšená, že Teutoku nemůžu nosit za rukojeť 🙂 . Naštěstí se to pak vysvětlilo a já se uklidnila.

elle2009
22. črc 2009

ahojte...som tu nová...al zaujala ma táto diskusia...tento týždeň som bola pozerať kočík Teutonia...v predajni boli veľmi ochotní a veľa vedeli o kočíku..to sa musí uznať...len ma trošku zarazilo, že sa veľmi nesnažili podobne prezentovať aj iné kočíky a ešte to, že jediní na Slovensku predávajú kočíky značky Teutonia, a keďže mi to nedalo zisťovala som, a zistila som, že ich predávajú aj v Banskej Bystrici 🙂

topzuzana
22. črc 2009

a kde v BB? ja som myslela, ze BM ma "monopol"

elle2009
22. črc 2009

nie je to obchod BM...je to nejaky obchod nedaleko nakupneho centra

aurrelia
22. črc 2009

Je to asi ten detský obchod na Huštáku, tam viem, že vraveli, že ho vedia zohnať, ale donedávna ho určite ešte neponúkali medzi produktmi, ktoré tam majú. Možno, že už teraz hej.