Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
18. srp 2011

@mdvori tak na táhnutí za sebou stavěný opravdu není to nejde ani s čtyřkolkou jakékoliv značky..když mu svítí do očí tak přehoď směr,což s dítětem nejde takže ho musíš vyndat nebo sklop stříšku a nejlepší varianta je sluneční clona 🙂 my si můžem vybírat, ale ti co jezdí s kočáry jen s jedním možným směrem jsou na tom podstatně hůř..

jmisa
18. srp 2011

Já jsem tedy měla Fun System,ale nástavby jsou stejné na Spirita i na Cosmo a v pohodě jsem s děckem tu nástavbu přehodila z jednoho směru do druhého.

Ovládal se i moc dobře, syn nebyl žádný drobek, a ve sněhu jsem ho i občas tahala zadníma kolama napřed a problém jsem neměla.

Na sluníčko jsme měli clonu, ale ta nám vyhovovala pouze, když syn ležel, jak seděl, tak ji rval dolů.

Váha nebyla nejmenší, ale v případě nutnosti jsem ho vyzvedla i do busu. Srovnávat váhu např. s PP Si asi není to pravé, to jsou golfky proti sporťáku.

mirka285
18. srp 2011

@jmisa ja neporovnavam Teutonku s Peregom,ja som len napisala s cim jazdim teraz...perego a Teutonka su kociky roznej kategorie,ja som len napisala,ze po roku sa mi zda taky kocik ako teutonia na nic...samozrejme konkretne mne je nanic,je mi proste tazky a velky 😖

lodgermaniacka
18. srp 2011

mne sa teutonka vôbec neovladala dobre, po každej prechadzke ma boleli ruky, zapästia a vôbec za tie peniaze velmi malo muziky, len dobra reklama 😒
dieťa sa tam zmestí do roka, potom je nizko madlo, ktore tlači na nožičky a strieška sa šucha o hlavu

pett7
18. srp 2011

@lodgermaniacka mě bolí taky ruce začal mi uhýbat na levou stranu 😝 😝
teutonia kvalitní je,ale žádný kočár ale není dokonalý madlo by mohlo být výš,ale ne jako u jane kdy ho mají menší děti před obličejem...polohování nožiček by mohli udělat taky na více poloh a střecha je kapitola sama o sobě...mě se líbil i gesslein a hartan ale jsou to kočáry skoro jako přes kopírák..

tonko_babymarket
19. srp 2011

teutonka už reklamu nepotrebuje, robia jej ju spokojní zákazníci 😉 ...
je to naozaj prvá trieda,ale tak ako poznamenala pett7, dokonalý kočík neexistuje...
v Čechách i na Slovensku je autorizovaný servis, určite sa v prípade problému treba obrátiť na nich...

sussanah
19. srp 2011

no teda ja nevim, ale mam temer dvouleteho kluka, temer 14kg, takze poradny valibuk a na teutonku si nemuzu stezovat. Sice uz v ni skoro nejezdi, ale kdyz je potreba, tak je to naprosta pohoda, spis mam pocit, ze tam ma jeste misto u nohou. Navic se v nem i ted v temer 2 letech pohodlne vyspi. Co se tyce ovladatelnosti, tak to si nemuzu vynachvalit a to uz toho fakt moc neutahnu, kdyz mam za chvili rodit. Ve meste pri castem jezdeni mhd jsou urco golfky lepsi volbou pro starsi ditko, ale tuhle potrebu jsme my nikdy neresili.
Slunicko do oci, vzdyt to neni az takovy problem prehodit sedacku, ne? Kdyz byl do toho roku, tak jsem ho prehodila, i kdyz v te sedacce sedel, jak uz chodil, tak jsem ho proste vysadila, prehodila sedacku a on si nastoupil zpatky. Pro me je jednoznacne Teutonka nejlepsi volba.

sussanah
19. srp 2011

@babyrenka diky moc za predesle rady, adaptery uz mam doma a namontovane, slo to naprosto v pohode. Jen manzel ma takovy zvidavy dotaz, na ktery jsem v navodu nenasla odpoved. Do kolika kg se daji adaptery pouzivat? Je mi jasne, ze do 13kg jako autosedacku nee (to se tam to ditko uz ani nevejde), ale zas syn mel uz v 10m 11kg a to jeste obcas ve vajicku jezdil.

babyrenka
19. srp 2011

@sussanah : ono to ani v návodu být napsáno nemusí, protože adaptéry jsou určeny pouze pro tento typ autosedačky, skupinu 0+, tedy od narození do 13 kg. Málokteré dítě opouští autosedačku proto, že by ji přerostlo váhově, Vaše má v 10 měsících 11kg a děti kolem roku se většinou již více pohybují a tak jejich váhový přírůstek není tak rychlý, jako v prvním půlroce. Většinou však dříve dosáhnou hlavou horního okraje autosedačky a protože jsou vždy upoutáni proti směru jízdy, musí autosedačku opustit.

sussanah
19. srp 2011

@babyrenka jj taky to tak beru, ze je to hlavne na ten prvni pul rok, ale i tak by me zajimalo, jestli i adaptery maji tu nosnost cca 13kg, tj. ze proste to muzu brat tak, ze dokud se mi mimco vejde do autosedacky v pohode, tak i adaptery ji v pohode unesou.

inna12
19. srp 2011

tak malému jsou dva roky a spirita využíváma na velké prochazky stále, a nikdy me ruce nebolely, švagrová má taky teutonku, mé dve kamarádky též a nikdy jsem se s bolením rukou nesetkala, tohle slyším poprvé 😅 😕
Malý je vysoký a taky se krásně pořád v kočáru vyspí, ovladatelnost bezvadná, po těch dvou letech si naprosto na kočárek nemuzu ztěžovat, za ty peníze opravdu stojí, je pořád jako novej a to už zažil terenů 😝 😵 Za mě můžu jenom doporučit, určitě odvozí několik dětí po sobě v pohodě 🙂

jemi
19. srp 2011

Ahoj nemáte někdo mistral S s HB? nebo nemáte o něm informaci ohledně hmotnosti? na některých webech píší, že váží 15kg, ale na http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/... píší 13kg i se sedačkou a konstrukce 9kg, tak nevím čemu věřit a je to pro mě dost důležité tuto informaci vedět. Díky

karol84
19. srp 2011

@jemi máme mistral s HB a váha je asi 14,5kg; bez ruční brzdy je tuším o cca 1kg lehčí; sedačka by měla mít asi 4,5 kg, což odpovídá teda 9kg konstrukce + 1 kg ruční brzda

veve39
19. srp 2011

@pett7 kazda mame iny nazor -pisali ti baby ze s cosmom nie su spokojne, ja zase praveze som.
mala bude mat za par dni 1rok, miesta ma este spuuuuustu.
Ja som si teutonku kupila na zaklade vybornych referencii viacerych znamych, niektori ich odjazdili aj na 2 detoch.
Cosmo sa mne osobne skvele ovlada, na to ake je priestranne je lahke - denne ho vkladam a vykladam z auta, mala tam ma dost mieta, kociar zvladne v pohode lahsi teren, zmesti sa do miniaturneho cinziakoveho vytahu.....

Mna nebavi neustale menit kociky (samozrejme nie je nic zle na tom, ak ich niekto podla chuti meni), preto som potrebovala kocik, s ktorym budem plne spokojna do 1,5-2 r.kym pojdeme do golfiek a som sama prekvapena 🙂 ze teutonka to splna

luciferova
19. srp 2011

@sussanah aj autosedacka cosi vazi, takze treba brat ohlad aj na to 😉 adaptery by preto mali vydrzat viac ako 13kg vahy dietata 🙂

luciferova
19. srp 2011

Ja som tiez s cosmom spokojna, madlo pre nas nie je nizko, ale akurat. Ruky ma nikdy neboleli 😅 to prvy raz pocujem. len ma nebavilo ho stale nakladat a vykladat do auta, tak tam sme kupili golfac, ale s T jazdim ovela castejsie. Maly spava v kociku denne (hoci kvoli bliziacej zime ho uz pomaly ucim aj na postielku, ale nema ju moc rad), pohodlne tam spi 2 hodky minimalne. Jedine, co mi skutocne vadi je osuchana a dooskierana konstrukcia. Da sa s tym nieco spravit?

pett7
20. srp 2011

Mě ruce začínají bolet až teď a asi díky tomu,že mi přední kolo zatáčí do leva a tím jak vyrovnávám kočár aby jel rovně dostává zápěstí pořádně zabrat 😒 😒 už mi to říkali i ti co s kočárem občas jezdí..máme spirita..bude potřeba servis, jenže teď ještě potřebuji i kočár

ja.na81
20. srp 2011

Hm hm, tak ja musim taky pridat obrovskou pochvalu na teutonku (fun system) 😉 Ja sem z toho kocarku proste mega nadsena, pro me je snad dokonaly 😉 Malemu je tedy teprv par dni rok (ma 9 kg a 77 cm) a mista tam ma dost a dost. Jezdime ve sportaku s prodluzovacim dilem, takze se tam krasne pohodlne vyspi (denne tak hodku). Slunicko nam take nijak prehnane do oci nesviti - mame slunecni clonu (jak uz tu bylo psano, tak je idealni pokud mimco lezi/spi), kdyz sedi, tak se da rychle pretahnout boudicka (a mam pocit, ze kdyz ma klouboucek ci capku s ksiltem, tak to ze taky trochu pomaha). Vozim tedy porad celem ke me a prcek je tak spokojeny. Akorat teda sedacku bych nezvladla prehodit, kdyz v ni maly sedi, ty bych neunesla (ale tak to neni vada kocarku). Ja si proste porad rikam, jak super jsme ten kocarek vybrali 🙂 Co se terenu tyce, jezdime tedy skoro vyhradne ve meste, po cestickach v parku a tak, takze zadny tezky teren a v zime byli chodniky umetene, takze se jezdilo v pohode, zavejema jsem ho nikdy tahat nemusela...

gabika84
20. srp 2011

ja sa tiez pridavam k spokojnym majitelkam teutonky, hoci my jazdime este len tyzden 😅 zatial teda vyuzivame hlboku vanicku. co sa tyka ovladania- je super, "soferujem" jednou rukou. a ked nam svieti slniecko, jednoducho zaaretujem predne kolieska, prehodim rucku a je po probleme 😉 mame novu BeYou.

babyrenka
20. srp 2011

@pett7 : pokud kočárek zatáčí při zaaretovaném předním kole, má na zadní straně vidlice předního kola nad blatníkem seřizovací šroub. Otáčením šroubkem na jednu nebo druhou stranu se dá nastavit přímý směr zaaretovaného kola, ostatně je to zobrazeno celkem přehledně v návodu k používání kočárku na straně 62.

veve39
20. srp 2011

@luciferova jaaaj tak to mas pravdu, ta konstrukcia je skutocne minus...poskriabana uz po par mesiacoch - pri vstupe do malych vytahov, dennom skladani do auta sa tomu proste neda vyhnut...
a myslim si ze "vydumat" nejaky vhodny povrch/ nater konstrukcie, odolny proti skrabancom, by nemal byt velky problem...
funkcnosti kocika to neprekaza, ale esteticky ma to fakt rusi....hlavne ked ho budem chciet predat 😒

pett7
20. srp 2011

@babyrenka on právě zatáčí při odaretovaném kole 😒 aretaci skoro nepoužívám

babyrenka
20. srp 2011

@pett7 : pak by asi potřeboval na servis, protože nejjednodušší příčinou bývá nepromazaný čep vidlice předního kola, ale může být i povolená konstrukce kočárku nebo poškozená pružící jednotka a pak kočárek potřebuje servisní zásah, čím dříve, tím lépe.

babyrenka
20. srp 2011

@luciferova : adaptéry to spolehlivě vydrží.

luciferova
20. srp 2011

@babyrenka mne su adaptery sumafuk, mam 21 mesacne dieta, radsej poradte co s tymi skrabancami, ved tak ani moj detsky kociarik z detstva nevyzera ako teutonka po par mesiacoch 😅

babyrenka
20. srp 2011

@luciferova : je to asi stejné, jako když poškrábete auto na parkovišti. Buď vyhledat šikovného lakýrníka, který bude umět poškozený lak na konstrukci opravit, anebo šikovného tatínka kutila. Řada center, které se zabývají prodejem i mícháním barev, Vám dokáží podle barvy laku na kočárku namíchat určité množství barvy do spreje a tím pak poškrábanou konstrukci kočárku opravit.

vendulal
24. srp 2011

@babyrenka
Ráda bych Vás poprosila o radu. Máme Mistral S, jsem s ním spokojená....jen dnes jsem musela otočit madlo na druhou stranu a chtěla jet velkými koly dopředu a byl to problém, kolečka jsem zaaretovala (před časem mu s odaretovanými ujížděl kočár ze strany na stranu) a na opravdu mírně nakloněném chodníku se mi menší kolečka odklonily od osy odhadem o 30stupňů na stranu, takto se s kočárkem opravdu moc jet nedalo, zjistila jsem, že u koleček je dost velká vůle. Je to běžné, případně je to regulovatelné, nebo to není záměr výrobce a je to důvod k oprávněné reklamaci (kočárek používáme cca rok)?
Děkuji za odpoveď a přeji krásný den.

mirka285
24. srp 2011

@babyrenka nooo kurat ze konstrukcia sa poskodi sama,uz len ked kocik skadam...takze k autu by som to neporovnavala 😖 a o nalepke,ktora je na rukoveti a po mesiaci sa zacne sama supat radsej pomlcim 😠 😠

veve39
24. srp 2011

@mirka285 tak, tak...
ja patrim k tym, ako som uz pisala, co su s teutonkou spokojne...avsak konstrukcia tak nachylna na skrabanie je podla mna velke minus
skrabnutie auta uz mozme nazvat istou koliziou, nie je to bezny jav - konstrukcia sa poskriabe pri uplne beznom uzivani - skladanie, mierny kontakt s dverami, vytahom, zarubnou - pritom by stacilo nejako upravit jej povrchovy material...

babyrenka
24. srp 2011

@vendulal : těžko takto posoudit, asi by bylo nejlepší obrátit se na svého prodejce, ať Váš kočárek pošle na servis, tam není problém podvozek odzkoušet, seřídit nebo opravit.