Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

bolk
12. kvě 2009

Dosa- mám Solano a polohování je vcelku, zádová opěrka nejde samostatně položit.(resp je tam taková pojistka v zádové části atím se záda smostatě povolí, ale je to jen o cca 7 cm pak už se polohují nohy i záda(jako kdybys nakláněla autosedačku).Golfky mi přijdou dobré, ale ještě jezdím s malou ve spiritu, takže nemám zkušenost z terénu. Podívej se do diskuze o britax mám pocit,že je dost nestabilní hlavně pro větší dítě jako golfky.

tilly
12. kvě 2009

dosa, solano je určite lepšie ako verve, len treba rátať s tým, že aj užšie... verve sa nedá tuším vôbec polohovať, solano tak, ako bugaboo, čiže v celku

zuzana581
12. kvě 2009

Ja neviem baby, ale značka ako teutonia mohla podla mňa vymyslieť nejaké vymakané golfky a nie hento solano. Mne sa to vôbec nepáči.
Inak som smutná. Došiel mi Cosmo, ešte minulý mesiac, kukla som či je tam všetko a odložila ho. A teraz som ho zasa rozbalila, že ho už pripravím preistotu do pohotovosti a zistila som, že na jednom mieste mám predratú prebalovaciu tašku. Nie je to síce tragédia, ale písala som im do tej predajne, či mi to vymenia, alebo ako to budú riešiť. No ak nebudú mať už tašku v mojej farbe, tak si to zaštopkám, ale som nas...á. Prečo to nekukajú, keď to balia. Ušetrili by starosti sebe aj iným. Kruci....

denisab32
14. kvě 2009

lentilk.a
...isofix odchádza dnes/najneskôr zajtra z Nemecka, možno im zlyhal nejaký subdodávateľ, takto objednávky z Romer-u ešte nemeškali 😒

dosa
...pomocou adaptéru sa dá aj na Solano...zatiaľ len v BA, tam môžeš porovnať aj s Britaxom....

dosa
14. kvě 2009

deniska, dakujem 😉

lentilk.a
14. kvě 2009

denisa - dakujem 😉 , dufam, ze dovtedy neporodim, aby som si mohla bezpecne babatko odviezt domov, kedze o to mi islo. No priznam sa, trosku som sklamana s tou dlzkou dodavky (od 12.2) a aj pristupom pri dodavke. 😒

denisab32
14. kvě 2009

lentilk.a
...myslím, že to stihnú zaslať...
...takýto výpadok tovaru ešte nebol ☹ , nuž kríza 😖 , tie bázy nie sú už dlhšie dostuné na celom Slovensku a dokonca ani v susedných Čechách, aj tam je avizovaná dodávka až o 2 t

dosa
...nie je za čo 😉

denisab32
14. kvě 2009

dostupné 😀

krpcek
18. kvě 2009

ahojte.

deniska prosim ta ako je to so sietkou proti hmyzu? uz asi pred mesiacom som sa na nu u vas informovala a vzdy som dostala odpoved, ze su objednane. dost casto chodim s malou do prirody a potebujem ju . . . kamaratka si ju u vas objednavala a vraj sa caka 8 tyzdnov 😅 na sietku je to strasne vela. 😖 😖

denisab32
18. kvě 2009

krpcek
- ahoj, vždy sa berú nejaké mimo objednávok, ďalší tovar príde koncom tohto/začiatkom budúceho týždňa skús si zarezervovať napr. telefonicky....

vikule
19. kvě 2009

Ahoj holky a Michale,

s pritelem jsme se rozhodli na 100% pro teutonii, nejdriv jsme chteli co nejlevnejsi kocar na zimu klidne i z Polska a pak koupit golfky na jaro, jenze kdyz jsme si srovnali investice, tak bylo jasne, ze je to sice vetsi investice na zacatek, ale (doufame), ze s opatrnym pristupem ke kocarku, take i dobre navratna.

Mame Cosmo z roku 2009 i s mekkou vloznou taskou, byla to vyhodna nabidka v balicku a nemohli jsme si vybirat. Proto se chci zeptat uz zkusenych ridicek Teutonek a Michala na vas nazor:

1. je potreba dokoupit korbu pro srpnove miminko z duvodu, ze korba je funkcne lepsi nebo je to ciste subjektivni a designova zalezitost?

2. nanoznik je potreba i k mekke tasce, ze?

3. Co rikate na prebalovaci tasky od Teutonie? Jsou stejne skvele jako kocarky?

4. Fusak na zimu - vybrali jsme si ten z umeleho beranka, mate s nim zkusenosti? Vejde se i do te mekke tasky?

Diky vsem za odpovedi!

zuzana581
19. kvě 2009

Ahoj VIKULE. Ja si myslím, že korba a vložná taška je len o tom, čo sa ti viac páči a fakt je to čisto subjektívne. Ja som to napríklad brala tak, že tú vložnú tašku využijem lepšie (dá sa z nej urobiť fusak) a hlavne je skladnejšia ako hlboká vanička. Nechcela som skladovať cca 2 roky niekde vaničku. Čo sa týka nánožníka, tak neviem, či ho využijem, ale mám ho. Ku vložnej taške ho podla mňa využívať nebudem, ale ak ju už nebudem používať, tak asi áno. Neviem. Prebalovacia taška od teutonie sa mi velmi páči. Je priestranná a myslím, že aj praktická. Možno sa tie cvoky, ktoré držia okolo rúčky časom vybehajú a bude sa to otvárať, ale tak nič nie je dokonalé, takže to neriešim a fusak mám ešte po dcére taký ako perina velký a teplý a pritom sa zmestí krásne aj do golfáču, tak som z teutonie ani neriešila, ale aj tá prenosná taška je vlastne fusak ak sa odmontuje tá tvrdšia časť, takže asi tolko môj názor.

zuzana581
19. kvě 2009

A aby som nezabudla, tak jednoznačná výhoda prenosnej tašky premňa je, zorvna to, že ju môžem prenášať aj s dieťatkom čo pri hlbokej korbe nie je možné. 🙂

albireo
19. kvě 2009

tiez si myslim, ze rozdiel medzi korbou a vlozkou taskou je do velkej miery v tom, co sa komu paci. inak, to s tym prenasanim korby: myslim si, ze je na prenasanie babatka dobre prisposobena. Rozdiel oproti taske je len v sposobe uchopenia.

marta.k
19. kvě 2009

Ahoj, musim suhlasit s albireo.Z vlastnej skusenosti mozem povedat,ze hlboka korba sa i s babatkom prenasa naprosto v pohode,je perfektne vyvazena a lahka. I ked mozno nie tak lahka ako vllozna taska,ale to bohuzial nemozem vyskusat a porovnat 😉

michal_spuntik
19. kvě 2009

Pro Vikuli:
to co napíšu jsou moje vlastní názory na věc. Tedy nikoli nějaká "obecně uznávaná pravda". Ber to tak, že co člověk, to názor...

ad1. Korba je jasně lepší. Je prostornější do šířky (takže do ní dáš fusak), lépe chrání miminko, výrazně lépe se dá přenášet a lépe můžeš k miminku, když jí máš nasazenou na kočárku. Kočárek s ní je o něco lehčí než se sporotvním sezením a vložnou taškou. Má výbornopu matraci.

ad2. nánožník je potřeba zejména ke sporťáku. Ve vazbě s taškou moc význam nemá. V každém případě doporučuji jej mít.

ad3. Jsou. Opravdu ano, výborně vymyšlené. Používáme ji pořád a jsme s ní moc spokojení. (Nechávám ji na kočárku i když s ním jdu bruslit nebo běhat.

ad4.ten fusak do měkké tašky podle mě nenarveš. Na tvém místě bych volil fashion korbu a mininest fusak...

Michal

aurrelia
19. kvě 2009

Ahojte chcela by som sa vás opýtať či nemáte niekto kontakt na BM - či mail alebo tel.č. - v BA, lebo keď som im poslala mail na ten link čo majú na stránke, tak mi to nedoručilo, neviem teda či je správny. No a potrebovala by som vedieť cenu mnou vybranej zostavy Teutonie spirit, nakoľko nie som z BA a kvôli cene sa mi tam veru nechce , lebo kočík som si tam už bola raz pozrieť, ale až teraz som si ujasnila, že ho chcem. Alebo ak je tu niekto kto mi tú cenu vie povedať hneď, tak sa mi prosím ozvite do IP.

Ďakujem

lynn77
19. kvě 2009

ahoj holky a Michale,

chteli bychom taky koupit Teutonku a mam par dotazu, pokud nekto zodpovite budu rada:

1. resim zda koupit podvozek Mistral nebo Fun System, to co resime je prehazovaci rukojet, manzel tvrdi, ze je strasne nutna, ja si puvodne myslela totez, ale mam pocit, ze vetsina maminek si vybere stejne jiny podvozek a je spokojena i kdyz se neda rukojet prehazovat a argumentuji tim, ze se da prehazovat sedacka.... neni prehazovani sedacky velmi narocne?

2. Pokud bychom sli do toho Mistralu, tak zase resit jestli S nebo P, tj. jestli mala kolecka otocna vepredu nebo vsechna stejna kolecka. Jezdit budeme zejmena v Praze, tedy MHD, rozbite chodniky 😉 nejaky extra horsky teren asi ne..... vsichni rikaji, ze hlavne velka kolecka na zimu, aby se dalo jezdit s temi kolecky lepe ve snehu pokud nejaky bude..... mimco cekame v polovine zari. Jo a pak mi prijde divne, kdyz prehodim tu rukojet u Mistralu S tak jsou ta kolecka jako ve predu to se mi zda divne od pohledu 😅 coz tedy souvisi asi s bodem c.1

3. Kolecka jsem pochopila nejsou nafukovaci, manzel je rad pac rika, ze si neumi predstavit jak lepim nekde v parku pichle kolo, ale na druhou stranu vsichni mi rikaji, ze "nafukovaci kolecka a houpaci kocar" je to nejdulezitelsji 😀 Tak fakt v tom to dite nedrnca jako v plastovych?

4. pak si nemuzu vybrat barvu, ale to uz je o necem jinem 😉

Jo jeste se zeptam na nazor trosku mimo - jak se divate na trojkombinace versus hluboky kocar a golfky (pripadne nejaky lehci sportak)?

Uf, omlovam ze za roman 😉

lynn77
19. kvě 2009

mozna u bodu 2 jsem to napsala nesrozumitelne, kdyz se prehodi rukojet tak jsou mala kolecka vzadu a velka vepredu, ta kto vypada divne...

lynn77
19. kvě 2009

Michale, jeste me napadlo. Je mozne u Vas ve spuntikovi videt ty jednotlive barvy tech potahu videt v realu, protoze ty fotky mohou byt lehce zavadejici ....

denisab32
19. kvě 2009

aurrelia
- pri každej prezentácii kočíka predajcovia uvádzajú aj cenu....taktiež závisí aj či ho chceš s brzdou alebo bez...je tak kopec doplnkov, takže závisí od tebou zvolenej zostavy, či máš záujem o originál alebo neoriginál doplnky....ale to si sa iste dozvedela pri prezentácii....

denisab32
19. kvě 2009

lynn77
- každý predajca má k dispozícii minimálne vzorkovník látok, to na predstavu postačuje....

lynn77
19. kvě 2009

denisa, to je presne co jsem potrebovala slyset, diky

katwind
19. kvě 2009

lynn, souhlas, Michal tam má vzorník látek, je tam i vidět materiál, je to fajn, určitě si vybereš 😉 Navíc mě třeba ukázali i celé kočárky (boudičky), které tam byly připraveny pro jiné maminky 😉

zuzana581
19. kvě 2009

LYNN77 určite je pohodlnejšie prehodiť iba rúčku a neprehadzovať sedačku prípadne aj s naloženým dieťaťom, ale napríklad mne osobne presne vadil ten pohlad na zadné otočné kolečká a predné velké neotočné. Jeden kočík inej značky som aj skúšala a bolo to také divné premňa, že keď chcem zabočiť, tak točím vlastne zadnou časťou kočíka, ale asi to je iba zvyk, neviem, myslím, že mne by to vadilo. A čo sa týka plastových koliečok, tak ja osobne som ho ešte vonku neskúšala, ale tie kolečka sú perfektne odpružené a pochybujem že by hrkali, alebo boli nejak nepríjemné na kočíkovanie. Každopádne ti určite nehrozí defekt presne ako povedal tvoj manžel. Nič príjemné.

katwind
19. kvě 2009

lynn, jeste jsem docetla vyse...
Dovolim si jen rict svuj nazor. Ja byla rozhodnuta, ze zvolim mezi Cosmem a Fun systemem a po navsteve u Michala a jeho kolegyne, kde jsme si mohla vse zkusit a hlavne se na vse zeptat primo s kocarem v ruce, jsem nakone vybirala mezi Mistralem a Spiritem, objednany je Spirit🙂
Takze doporucuju si naplanovat vylet a fakt si vse prohlednout na vlastni oci a zkusit se s tim projet v krame🙂 ja byla velmi prekvapena... 😎

michal_spuntik
19. kvě 2009

Zase dotaz s několika body - tak jdeme na to 😉

Takže teď pro Lynn:
ad 1) tohle je velmi individuální... někdo prostě bez přehazovací rukojeti nemůže být, já osobně ji považuji za zbytečnou pokud jde otočit sezení a to u všech Teutonií jde. Jde to po trože zácviku jedním pohybem - takže velmi jednoduše.
ad 2) velká kolečka jsou výhoda, otáčecí kolečka jsou také výhoda - do města užiješ víc otáčecí do přírody víc ta velká. Nebo spojit oboje do jednoho podvozku a vzít na milost tříkolový 😎
ad 3) houpací kočár je přežitek - zkus se poptat holek co si to vyzkošely na vlastní kůži. Až na čestné výjimky ti řeknou to co teď napíšu: první půlrok je to bezva, druhý půlrok se to ještě snese a potom... už je to na výměnu kočárku, houpací prostě dál je jen pro zlost.
Nafukovací kola jsou lepší než plasty... a nejlepší jsou odlehčená komorová, bezdušová z kvalitní směsi - hádej jaké má Teutonie 😉
ad 4) to bude asi největší boj - kdo to už absolvoval, dá mi za pravdu 🙂

Michal

albireo
19. kvě 2009

pre Lynn:
odpoviem len na prve dve otazky:
1. prehadzovacia rucka bola pre nas jednym z dolezitych kriterii pri vybere kocika. To,ze sa da otocit sedacka je sice fajn, ale ked nechcem aby malej svietilo slnko do oci, je lahsie prehodit rucku ako otacat sedacku so spiacim babom. Rucku prehadzujeme este pri jazde nespevnenym terenom a pod. Niekto tu spominal, ze ak su potom male kolieska vzadu, vyzera to "divne". Je mi to uplne jedno, len ich treba zaaretovat, aby sa kocik lahsie ovladal.
2. v podstate suhlas s Michalom. Odskusajte obe varianty a uvidite,co sa vam bude viac pozdavat.My sme sa rozhodli pre podvozok Mistral S, lebo sa s nim v meste pohodlnejsie jazdi.

question
19. kvě 2009

ahojte..mam dotaz..mam spirit S3 z 2008 (ten krasny zeleny s kvetinkami 😝 ) som naozaj spokojna s kocikom,pouzivam ho uz ako sportak a asi od 5 mesiaca som sportak po pridani predneho dielu pouzivala ako hlboky kocik a vlastne doteraz tam mam ten diel aj ked mala ma uz 7,5 mesiaca. jedine co ma zarazilo na kociku je to, ze pri hlavicke ako je urobena buda,tak su velke medzery ,mala mi cez to pozera,ked je v lahu uplnom a predpokladam,ze za chvilu tadial zacne vyhadzovat vecicky..a neda sa s tym nic spravit....vie mi niekto poradit??????

jmisa
20. kvě 2009

Jen k barvě - děsná věc ty možnosti 😀 Nakonec jsme to vyřešili - jiná barva korba, jiná barva sporťák 🙂