Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lidiab
12. únor 2011

@hojda Aha, to jsem nevedela, dava to smysl.

pett7
13. únor 2011

Já bych zase neměnila Lodger je super, má vnitřní vložku a je použitelný prakticky celý rok 🙂 Malý teď jezdí bez vnitřní vložky a je v mu teplo dost.. Beránka jsem měla loni v korbě do cca 6m letos bych ho do sportovního asi nenarvala v kombinaci s bundou...Uvažovala jsem nad Kaiserem a Ditou jenže mi přijdou dost naducané a asi by byl problém tam malého nacpat v bundě aby se tam ještě pohul tak jsem brala Lodger po hodn dlouhém přemýšlení a lituju jen toho, že jsem ho nekoupila dřív

alex9966
13. únor 2011

poprosila by som vás o radu. bábo čakáme začiatkom júna. mám záujem o spirit s3. predpokladám že naše bábo nebude malinké takže na zimu pochybujem že sa mi vojde do klasickej vaničky. že vraj existuje nejaká predĺžená vyberateľná vanička. neviete aké má rozmery. vmestí sa mi tam cca 6 mesačné dieťa? ja som tento kočík videla v polskua tam mali len klasickú vaničku. neviete mi poradiť kde sa dá vidieť na predajni na slovensku? dakujem.

krpcek
13. únor 2011

@alex9966 v BA v predajni babymarket napr.

hehena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciferova
13. únor 2011

@alex9966 asi myslis vloznu tasku, ta ma rozmery cca ako sportak v lahu, takze aj polrocnd tam urcite natrepes, otazka je, ci ti tam bude chciet lezat. Ale ta taska sa da prerobit na fusak, takze to by bolo dobre riesenie. Navyse - budicka od sportaku ma taku sietku na leto, ked das prec zadny diel a tak v horucavach bude mat dietatko vetranie a cerstvy vzduch (korba to nema) 🙂 urcite by som ti ju za seba len a len odporucila...😉

peko
13. únor 2011

@alex9966 ahoj, já mám srpnovou holčičku, máme Mistral S s měkkou vložnou taškou a zatím se do ní malá pěkně vleze i s fusakem (máme Lodger), také bydlíme ve 4. patře bez výtahu a v té tašce nosím malou nahoru a dolů naprosto bez problémů a bezpečně, což by s korbou nešlo ... takže můžu taky jen doporučit

ikarkulka
13. únor 2011

@alex9966 my máme zhruba stejně starého chlapečka jako @peko, a ve vložné tašce a s fusakem, v kombinéze stále jezdí a ještě tam je místo 😉

smejko
14. únor 2011

@babyrenka @michal_spuntik
mam otazocku, skusala som adresovat na tona z babymarketu, ale zatial sa neozval. Tak skusam u vas - videla som na internete moznost do "jednokocikov " Teutonia kupit predlzovaci diel a matrac, napadlo mi, ze by to bola na leto dobra alternativa k taskam resp. korbickam. Existuje moznost kupit predlzovaci diel a matrac aj na Team Cosmo ? Dakujem moc.

mooncaa
14. únor 2011

@smejko
Nevím jak matrace, ale prodlužovací díl na dvojky existuje.

babyrenka
14. únor 2011

@smejko : prodlužovací nástavec pro kočárek Team Cosmo je v nabídce, je však určen pro sportovní sedačky v době, kdy již děti sedí, tedy minimálně od půl roku výše. Výrobce nepočítá s možností, že by se děti již od narození převážely na sportovní sedačce s matrací, protože takové řešení by nesplňovalo bezpečnostní ani zdravotní požadavky pro správný vývin novorozence, kdy potřebuje rovnou a pevnou plochu pod zády. Tu bez problémů dokáže vytvořit pevné dno v korbě i pevná vložka dna přenosných tašek, tyto požadavky ale nesplňuje sedačka se zádovou opěrkou sportovní nástavby. Zároveň také výrobce i normy požadují, aby dítě bylo ve sportovní sedačce vždy uvázáno pětibodovými pásy, které by ale vložená matrace zablokovala a také má sportovní sedačka pro bezpečný převoz miminek příliš nízké bočnice a ty by vložené matrace ještě více snížily.

hadeline
14. únor 2011

@babyrenka Dobrý den, můžete mi prosím říct, jestli je měkká vložná taška teoutonia termoregulační? Díky

cherryann
14. únor 2011

Nevím jak Teutonia, ale já mám Jané Slalom Reverse Pro: http://www.spuntik.cz/jane-slalom-reverse-pro-2... a jsem velice spokojená, Jané můžu doporučit 😉

babyrenka
14. únor 2011

@hadeline : pokud bychom brali termoregulační vlastnosti tak, že dokáže automaticky zajistit dítěti dostatek tepla a přitom se nezpotilo, tak takovou funkci nemá. Oproti hluboké korbě má ale určitě lepší zateplení a v kombinaci se zatepleným originálním nánožníkem není třeba do ní používat další fusak, i při nejnižších teplotách stačí jako doplněk obvyklá deka do kočárku. Ale to jsou už spíš extrémní podmínky, kdy by v podstatě nemělo miminko pobývat na velkém mrazu spíš kvůli dýchání.

karol84
17. únor 2011

zdravim vas,
mohl by mi nekdo poradit, jak upevnit slunecni strisku na boudicku? diky

babyrenka
17. únor 2011

@karol84 : součástí balení sluneční stříšky jsou dvě plastové sponky a stříška má na vnitřní straně látková poutka. Sponky nasunete do poutek tak, aby jejich otevřená strana směřovala ven ze stříšky a pak stříšku nasadíte na střechu kočárku pružným koncem nahoru a plastové sponky nasunete na okraj střechy po stranách, stejně, jako je to zobrazeno na fotografii, přiložené k balení sluneční stříšky. Plastové sponky sluneční stříšky se tak nacházejí těsně nad poutky na vnitřní straně potahu střechy, určenými pro upevnění límce nánožníku.

karol84
17. únor 2011

@babyrenka a kde jsou ty plastové sponky? ukryté někde ve stříšce nebo zvlášť?

sylvajs
17. únor 2011

@karol84 Ty sponky byly přibalené u sluneční clony - takové černé plastové tenké...

karol84
18. únor 2011

@sylvajs
@babyrenka
díky za odpověď. sluneční stříšku sice mám, ale sponky k ní žádné 😖

darica
18. únor 2011

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda origo moskytiery teutonia měly vždy UV filtr, nebo je mají až od letošní kolekce. Dále mám dotaz ke sluneční cloně, protože jsem si koupila barevnou clonu proti slunci, která má uv filtr, ale všimla jsem si, že se také nabízejí průhledné černé stříšky a tak by mě zajímalo zda někdo neví jestli i tyto mají UV filtr. Děkuji za odpověď

babyrenka
18. únor 2011

@darica : originální moskytiera Teutonia není vybavena UV filtrem, UV ochranu mají sluneční stříšky, ať již barevné nebo černé, má ji i potah kočárku, ale moskytiera ji nemá. V nabídce některých výrobců průhledné stříšky s UV ochranou jsou, ale není to originál Teutonia. Teutonia v nabídce měla černou průhlednou stříšku s UV ochranou UVP 30+, v nabídce byla dva roky, poté ji Teutonia z nabídky vypustila, protože se mnohým maminkám nelíbilo, že i to zeslabené přímé sluneční světlo, jež tato stříška propouštěla, je pro děti nepříjemné.

kacapa
19. únor 2011

prosim dotaz: pokazil se nam podvozek na Spirit a nedrzi vcelku (chlap spechal a pouzil nasili a vyrval ty cudliky uvnitr) takze podvozek je rozlozeny a jedine by sel spravit napevno, ale to nechci.

Nechala bych si ho pro druhe mimi.

Da se koupit jen podvozek? Nikde jsem tu moznost na netu nenasla .... diky

pajushka
19. únor 2011

@kacapa Ahoj, určitě není problém koupit jen podvozek, nový na 100% seženeš v pohodě, občas se objeví nějaká nabídka v bazaru 😉

sebastianna
19. únor 2011

@kacapa my kupovali jen podvozek v babyparku 😉

amallie
19. únor 2011

@kacapa podvozek koupit lze, ale nejdriv bych zkusila servis

rokoja
20. únor 2011

Hezký večer všem, potřebovala bych poradit. Vybíráme autosedačku na Teutonku a původně jsme byli rozhodnuti pro Maxi-Cosi Pebble, ale byli jsme nahlodáni na Teutonia Tario, pak je ve hře ještě Römer. Máte někdo Tario? Nebo někdo z prodejců, co byste doporučili či si sami pořídili? Je Tario skutečně tak bezpečná (bez báze a nebo s bází?), přestože není isofixová? Doteď jsem byla přesvědčená, že isofixová sedačka je to nejlepší,co můžeme pořídit... Ale u Teutonky mě láká i to, že je z nich nejprostornější a měla by tedy vydržet nejdýl, což je pro prcka nejlepší jízda proti směru jízdy.

A ještě bych měla dotaz ke kolečkům na Spirita, jestli nové nafukovací 60A jsou výhodnější a je s nimi jízda komfortnější v terénu pro dítě nebo je lepší držet se osvědčené klasiky bezdušových?

Děkuji moc za odpovědi, výběr není žádná sranda 🙂 .

sylvajs
20. únor 2011

@rokoja No já osobně bych šla do MC Pebble....já jsem drobná a mám velké děti a nosím sedačku do třetího patra...takže každé kilo navíc je dost znát. Proto jsem taky vybrala Cabriofix před rokem.
Tario měl, jestli se nepletu, Michal ze Špuntíku a moc ji tady doporučoval.
Co se velikosti týče, tak je asi větší o něco, ale myslím, že běžnému dítku Pebble vystačí do toho roku a pak už stejně zuby nehty chce do větší sedačky (moje děti se tím vždycky zklidní - protože konečně vidí ven).
Chybu neuděláš ani u jedné, já jsem volila mezi Romerem a MC a vyhrála lehčí MC.
Jinak si nemůžu vynachválit isobázi, fakt jen cvak cvak....motat se s pásy už bych nechtěla. Stačilo dvakrát 🙂. Takže pokud Tario, tak taky jedině s bází, i když ne isofixovou.

Nafukovací kolečka na Spiritu nemám a nepostrádám. Je to můj už nevím kolikátý kočár, takže srovnání mám (např. Slalom předtím) a jezdí úplně stejně skvěle, péruje, je pohodlný.... Jen odpadlo řešení defektů, pumpování atd....a že byly. Takže za mne kolečka nenafukovací.

vivianaba
20. únor 2011

@rokoja ja mam MC Pebble a sme maximalne spokojni, kupili by sme ju zase. Naklikavanie na bazu je sekundova zalezitost, s pasmi som sedacku nikdy nemala ani po nej netuzim 🙂 Mame bazu Family Fix, co nam ulahcilo vyber dalsej autosedacky, uz sme aj kupili MC Pearl, ktora pasuje na tu istu bazu.
Neviem ci sa nemylim, ale zda sa mi ze niekde v tejto diskusii niektory z predajcov uz davnejsie spominal ze adaptery na Maxi Cosi na Spirit zostavaju na podvozku stale, zatial co adaptery na Romer a Tario treba davat dole ak na podvozok chces nakliknut vanicku alebo sportak. Zo svojej skusenosti mozem len potvrdit, ze adaptery na MC netreba davat dole, velmi som to ocenila, len ich sklopim dole a nakliknem vanicku alebo sportak.
Nafukovacie kolesa nemam, porovnat neviem, ale som maximalne spokojna s bezdusovymi. Kocikuje sa super, odpruzenie super, iny kocik ako Teutoniu by som nechcela.

babyrenka
20. únor 2011

@kacapa : samotný podvozek s holou konstrukcí sportovní sedačky je ceníkovou položkou i v kolekci 2011, takže není problém nový podvozek objednat. Pokud ale máte kočárek stejně starý jako miminko, tedy 18 měsíců, obrátil bych se na svého prodejce se žádostí o opravu. Přirozeně se nejedná o výrobní vadu, takže asi budete muset platit přepravu poškozeného podvozku do Německa, ale 1.200,- Kč je pořád méně, než 12.740,- za nový podvozek.

kakucka
20. únor 2011

rokoja, meli jsme Tario do 18 mesicu- kdyby nebyla zima a maly na sobe nemel tolik obleceni, tak pouzivame dale. Je opravdu prostorna, ma stahovaci strisku s okynkem (to je supr, striska jde uplne preklopit, kdyz se zmeni smer a sviti na mimi). Jedina nevyhoda je, ze se spatne nosi- je siroka a to budi dojem, ze je tezka. Manzel si dela srandu, ze v lete v ni maly bude jeste jezdit, protoze ji ma moc rad. Mame ji vytazenou v loznici a chodi si do ni lebedit- jen tak si tam lehne, nebo chce houpat. Je mi lito, ze uz ji nepouzivame, byla supr, az na to noseni, ale zase do auta je to kousek.