Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

shanneeez
9. bře 2010

jaruska8: rozdil v kolech je pouze v designu, jinak v nicem 😉

akcull
9. bře 2010

jaruska 8, nevím o jaký kočárek máš zájem, u cosma jsou lepší kola č.60 a to kvůli těm předním malým kolečkům, jsou pak takové robusnější a bude se s nima lépe jezdit třeba na nějaké nezpevněné cestě. U spirita je to jedno, tam jsou kola velká, na jízdě to nebude znát, záleží co se víc líbí tobě🙂

krakulka
9. bře 2010

Dobry den Tono, kupili sme si u vas Teutoniu Spirit Fashion a chcel by som si este dokupit iny sedak + clonu. Je to mozne?

Dakujem za odpoved.

ywina
9. bře 2010

Jaruska8-není rozdíl jen v desingu,ale u 50 je pneumatika plochá /,a u 60 je mírně do obloučku ) ...líp se manévruje...přečti si starší stránky,tam to i Michal popisuje...

ywina
9. bře 2010

krakulka-taky jsem tam objednávala...je to možné...

z.u.z.k.a.
9. bře 2010

chcem sa spytat ci existuje skrupinka, ktora sa da nakliknut na podvozok tutonii spirit bez adepteru? dakujem

michal_spuntik
9. bře 2010

Pro Zuzku:
ahoj, nejblíž tomu je propojení Teutonia s Maxi Cosi (libovolná varianta: Cabriofix, Citi nebo Pebble). To se na podvozek sice adaptéry přidělají - ale tak, že se na ten podvozek namontují (dva šroubky - operace na cca 2 minuty) a pak se to tam nechá již na celou dobu.
Má to tu výhodu, že můžeš prohazovat autosedačku jak s hlubokou korbou (to umí i Jané, Quinny a další) ale i se sportovním sezením - takže někde mezi věkem 6 a 12 měsíců to můžeš pořád využívat... a to většina dalších značek už neumožňuje.
Používání je potom vlastně jako kdyby to bylo bez adaptérů (prostě jsou tam a jsou schované pod korbou nebo sportovním sezením a když chceš nasadit autosedačku (to zmíněné Maxi Cosi) tak je jen pootočíš (jedním pohybem, který trvá maximálně 1 vteřinu) a sedačku nacvakneš i se spícím prckem.
Michal

krakulka
10. bře 2010

dakujem za odpoved ywina 😉

tono_babymarket
10. bře 2010

Krakulka
už vlastne zodpovedala ywina
😉

z.u.z.k.a.
Pre doplnenie Michalovej reakcie:
...na podvozok Teutonky sa dá len cez adaptér nakliknúť autosedačka:
Romer, Maxi-Cosi alebo Tario od Teutonky, pri Romerke a Maxi -Cosi zostáva adaptér na podvozku...pri použiví vaničky sa len sklopí...preto je výhodnejšie voliť tieto dve autosedačky, Tario je však najpriestrannejšia...adaptér však musíš pri použití vaničky skladať, čo je nepraktické....

z.u.z.k.a.
10. bře 2010

dakujem za odpovede 🙂

takze je jedno,ci vyberieme romer,alebo maxi cosi? sposob uchytavania je ten isty. aj u romer zostavaju adaptery stale na podvozku?

tono_babymarket
10. bře 2010

...áno z.u.z.k.a., adaptér zostáva na podvozku...môžeš sa presvedčiť aj v Nitre v Mlynoch, tam je predajca "ma-ma"....môžeš si pozieť ako to funguje...

jaruska8
10. bře 2010

Ďakujem za odpovede, ja chcem spirit, ale aj tak asi tie 60. A autosedačku som chcela tario, ale keďže je to nepraktickejšie, tak buď romer alebo maxi cosi, ale to budem musieť objednať inde asi. Ma štve, že nemôžem nikam ešte ísť, ale neva, veď aj vytelefonovať sa to dá. 😀

tono_babymarket
10. bře 2010

Jaruska8
...každý predajca ti vie zabezpečiť aj autosedačku, či už Romer alebo Maxi-Cosi....

jaruska8
11. bře 2010

Ve´d asi áno, ja som to ešte pozerala len tak zbežne a spisujem si, že čo chcem, aby som to pri objednávke presne vedela.

janulazaynab
11. bře 2010

Ahoj holky,
mám doma verzi Teutonia Elegance 2008 a potřebovala bych vyprat boudičku, jenže nevím, jak se ten potah sundává. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

mooncaa
11. bře 2010

Ahojky, mám prosbičku po těch, co mají Spirit. Můžete mi prosím změřit délku kočárku, když se přední kolečko dá napříč a sklopí rukojeť. Mají nám dělat rekostrukci výtahu a ráda bych dopředu věděla, zda se tam Spirit vejde. Rozměry výtahu by měly být 70 x 100 cm. Našla jsem rozměry, ale předpokládám, že jsou bez sklopené rukojeti a bez otočeného kolečka.
Díky.

zzz
11. bře 2010

chcem sa spytat, neriesili ste niekto skejtik na teutoniu spirit? lebo original nie je, tak ci niekto neskusil nejaky univerzalny...dakujem za rady

kolca
12. bře 2010

kuk,
řekla bych, že tohle je originál ne? http://www.babyrenka.cz/kocarky---prislusenstvi...

dadka2
12. bře 2010

Ahoj moooncaa, mám spirita a v pohodě se s ním vejdu u dr. do takového toho starého malého výtahu, co bývá v panelákách. Vešla jsem se i s hlubokou korbou. Jinak to si tou rekonstrukcí moc nepomůžete, když vám nechají takový malý výtah☹

mooncaa
12. bře 2010

Dadko díky,
stávající výtah má délku 105 cm, Spirit papírově udávanou 110, výtah bude 100 cm. Bohužel větší výtah asi nepůjde, šachta zvětšit nepůjde a nafukovací není. Rekostrukce musí být kvůli chybějícím vnitřním dveřím.

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zzz
12. bře 2010

dik kolca, ale prave to je problem ze oririnal to stupatko nepasuje na vsetky typy a azrovna na spirit neexistuje original......ale uz mi napisala mata pasuje Lascal buggy board , ak by niekto potreboval..

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mooncaa
13. bře 2010

Babyrenka díky, odpověď mě potěšila.

ivanajelinek
14. bře 2010

Ahojte kocky cjcem sa spytat ci ma niektora kocar Teutonia Mistral S? A ak ano ako ste s tym kocarom spokojne? Myslim ci je vhodny aj do mesta ale aj na prechadzky po nerovnych terenoch a tak? Dakujem .. 😉

zeleny_cajik
14. bře 2010

ivanajelinek, ja mam mistral s, spokojna som bola, pokial sa mi nepokazilo predne koliesko a teraz nan cakam uz treti mesiac!!!! 😠 😠 😠 kocik je fajn, na prechadzky chodime aj do mesta aj do prirody, doteraz sme zvladli vsetko, hoci s tym jednym kolieskom, ktore sa nam neda zablokovat do smeru jazdy sa dost blbo chodi s velkymi kolieskami vpredu. kocik je fajn, ale pristup teutonie k zakaznikom je otrasny, preto by som uz do tej znacky nesla, najpr som cakala 15 tyzdnov na kocik, potom 5 mesiacov na predlzovaci diel na sportak (esteze ma osvietilo a objedlana som ho 2 mesiace pred porodom, lebo moj maly je strasne dlhy - uz v 3 mesiacoch mal 68 cm a nevpsiel sa do korbicky), teraz cakam treti mesiac na blbe koliesko. Zaplatis majland a vyrobca sa k tebe sprava, akoby ti robil laskavost. Za sociku by som sa uz aj novej skodovky dockala....

adam07
14. bře 2010

ivana, ja som s nim velmi spokojna, sa mi zatial nic nepokazilo 😝 , ked potrebujem prehodim si rucku podla potreby, jazdi super aj po nasich chodnikoch nechodnikoch, a ked to uz fakt nejde treba otocit kocar a zadne kolesa to vyriesia, minule som skusala otocit korbu za jazdy aj s malym a v pohodke.. 😉, jedine co mi trosinku vadi je to ked davam maleho do sediacej polohy - sa mi nahrnie dokopy cela latka+sietka na bude a potom to 5 min. vyrovnavam... 😀
zeleny cajik, ja si myslim, ze oni maju problem v logistike resp. nestihaju vyrabat, ked si pozries kolko akcii maju na nemeckych strankach 😉 ja ked som cakala na moj (len 11 t.) pisala som priamo do Teutonie a cuduj sa svete, aj my hned odpisali a tak ako napisali, ze kocar mal prist aj prisiel... asi zavisi aj od stastia 😉

mirka285
14. bře 2010

lenze predajca na dlhe dodacie lehoty upozornuje,takze treba si objednat s kocikom vsetko co budem potrebovat...a ak je kocik kupovany na Slovensku a mas reklamaciu,predajca ti da k dispozicii zatial nahradny kocik 😉

zeleny_cajik
15. bře 2010

mirka, ze sa caka na kocik dlho, som vedela, ale aby REKLAMACIU vybavovali 3 mesiace, je nepripustne, snad mi nechces povedat, ze som si mala objednat 4 nahradne kolieska rovno s kocikom 😖 a nahradny kocik nechcem, kupila som si kocik za vyse 1000 EUR, tak predsa nebuem 3 mesiace chodit s nejakym inym pouzitym. okrem toho, kazda mamicka v priebehu pouzivania kocika priebezne zistuje, co by sa jej este hodilo a doobjednava. pokial viem, ostatni vyrobcovia stihaju uspokojit dopyt (kamosky maju napr. concord a gesslein), tak nechapem, preco ma teutonia taky obrovsky logisticky problem. Ako som pisala vyssie, s kocikom som spokojna, ale pri druhom dietati pojdem do inej znacky kvoli pristupu. Skratka nie som ochotna cakat na doplnky a nahradne diely, kym mi maly pojde do skoly.

ivanajelinek
15. bře 2010

Dakujem kocky. Ja zijem v nemecku takze kocar y som kupovala tu. A kolko ste zaplatili za kocik. Ja som pozerala ceny tu a pohybuju sa od tych 500 eur a viac. A zmestia sa tam deti aj cez zimu? Je vanicka dostatocne siroka? Ja som bola rozhodnuta pre Jane Slalom pro alebo Nurse dakar, ale teraz som videla teutoniu a ma dost zaujala. Som si myslela ze trojkolky su lepsie na narocny teren ale predavacka v obchode mi povedala, ze lepsie su 4-kolesove. A daju sa tie predne kolesa aj zaistit na pevno?