Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kolca
22. dub 2010

Lul tak to nevím, já mám na Spiritu na aretování to černé. A nekoukalas do návodu?

akcull
22. dub 2010

lul, jaký máš vlastně kočárek Cosmo nebo Mistral?

lul
22. dub 2010

kolca - o navodoch k tomuto kociku radsej pomlcim... 😖

akcull - mam Cosmo 🙂

skusali ste niekto prerobit vloznu tasku na fusak? je postacujuci na zimu? alebo je skor na prechodne obdobia?

jmisa
22. dub 2010

Lul, to černé je na nastavení "tvrdosti" odpružení.

lul
22. dub 2010

jmisa - vdaka! a mas s tym skusenosti, ako sa to nastavuje? lebo ja som s tym aj tocila a nejaky rozdiel sa mi nezdal... 🙂

jmisa
22. dub 2010

Lul, teď si to nevybavuju, ale myslím, že se tím otočí o 180 stupňů, má to jen dvě polohy, aspoň mi to ukazovali u špunta. Já to nepoužívám, ale když mi to ukazovali, tak jsem jako ten rozdíl trochu viděla, ale v běžným provozu si na to ani nevzpomenu.

jmisa
22. dub 2010

Nebo možná jen o 90? Fakt teď nevím a kočár mám v kočárkárně.

labutka
22. dub 2010

ja stale nechapem ako si namontujem na sportak tu sietku proti hmyzu. nemate to niektora nahodou odfotene v albume? k tej sietke nebol ziadny navod, niekto tu pisal ze sa to uchytava do tych putiek kde sa uchyti nanoznik, to som dnes aj skusala, ale medzi strieskou a sietkou bola asi 3 cm medzera. sportak som mala v leziacej polohe, kedze maly mi v kociku v zahrade spi.

safira1
23. dub 2010

Dievčatá, neviete mi poradiť ako vyberiem kamienok z kolesa? Máme ho tam ešte od zimy, koleso stále nepríjemne hrkoce. Neviem či môžem dať dole plášť z kolesa, či nezostane potom vyťahaný. Neviem či sa tu už na to niekto pýtal, dávno som nečítala diskusiu...

ywina
23. dub 2010

labutka-tu dlouhou gumičku zahákni za ten nejkratčí kolíček,protáhni pod boudou a zvovu zahákni za kolíček....spodní zapínátka zapni..myslím,že to tak stačí.....foto mám v albu...

krpcek
23. dub 2010

ahojte.
labutka ja som mala fusak teutonia COMBI ALL ROUND a nebola som s nim vobec spokojna - jednak sa musel zapnut najskor v strede a potom este jeden diel na oboch krajoch - neprakticke hrozne, hlavne ked sa ponahlas. ALE velmi dobra je ta vnutorna vlozka teraz, po odobrati toho vrchu mi zostal len taky spacak, ktory som doteraz pouzivala miesto deky a dokonca teraz som ho dalej rozzipsovala a dostala mi len podlozka, kym sa mi nepodari kupit tu farebnu. takze dalsiu zimu ak bude treba fusak tak urcite kol. 2010.

baby ja mam takyto problem - ta tycka, ktora sa musi potiahnut, ked chcem dat sportak do lahu a potom zase do sedu (neviem ako sa tomu hovori, ale urcite viete co myslim) sa mi pokazila - ked chcem dat sedacku z lahu do sedu prve dve urovne mi idu lahko a tretia, ktora je do sedu mi nejde, musim tu tycku potiahnut a sedacku posunut do sedu. neviem, ci to treba len premazat alebo je to na reklamaciu? zabudla som sa na to spytat v BM ked som tam bola. nemate s tym niekto skusenost?

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vanesska
26. dub 2010

ahojte kocky,

aj nam sa paci velmi teutonka mame vo vyhlade spirit len sa nevieme s manzelom dohodnut na farbe a tak sa chcem spytat niekde som citala ze je mozne kupit aj potahy v inej farbe a jednoducho vymenit.
teda ak mne sa paci cierny a manzelovi tyrkysovy mozem si v predajni kupit napr. cierny kocik a dokupit si tyrkysovu "sadu" alebo ako to nazvat aby som si mohla kocik prezliect??
a da sa takto prezliect cely sportak teda aj strieska?? nemate niektora skusenosti? dost by nam to pomohlo v rozhodovani 🙂 dakujeeem...

lodgermaniacka
26. dub 2010

vanesska, ano da sa 😉 aj ja som takto vymyšlala, volala som do BM a nova sada-strieška, poťah na šport.čast a madlo stoji cca 120 eur

vanesska
26. dub 2010

lodger... jej super to je dobra spravicka aspon budeme mat lahsie rohodovanie 😉

lul
26. dub 2010

viete mi poradit, ktory teutonia fusak dokombinujem k tejto farbe kocika?
http://www.kocarky.cz/vteutonia-2009/team-alu/t...

krpcek
26. dub 2010

babyrenka dakujem za radu - stacilo len premazat a zase fungujeme. 🙂

scai
26. dub 2010

Chtěla jsem se zeptat jeslti někomu skřípe ta ruční brzda. Máme nový kočár a teda to jsou hrozné zvuky! Tak nevím co s tím.

pett7
26. dub 2010

Občas skřípe potom zase ne tak to nijak neřeším a to brzdím denně z čeho to je netuším, ale na kole mi to občas dělávalo taky.

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lul
26. dub 2010

babyrenka - mam on zaujem, kde by sa dal objednat?

je niekde navod, ako z vloznej tasky urobit fusak?

prettybaby
27. dub 2010

caute baby,.aj my sme kupili prednedavnom teutoniu spirit S3 201O - tak sa tesime, ked nasho krpca uz do sportaku posadime ..-)

scai
27. dub 2010

Babyrenka:
Brzda skřípala už při první vyjíždce, takže asi to tím prachem nebude. Ale řeknu manželovi ať na to mrkne...jinak Vás asi navštívím 😀
A teda ještě jednu věc to dělá, zase u normální brzdy, když ji odbrzdím, tak je bloklé levé kolo, musím s tím cuknout lehce dozadu, dopředu a až pak se uvolní...takže to mi taky příjde divné.

zorroz
27. dub 2010

ahoj, poraďíte mi prosím jak dát na kočárek originál Teutonii moskytiéru? Nebo jestli jste to tady už někde psaly, dejte prosím číslo stránky, kde bych to našla. Přendávám to pořád dokolečka, ale nedaří se mi přijít na to, jak to tam upevnit 😅 Díky 😉

zorroz
27. dub 2010

ještě jsem zapoměla dodat, že mám Cosmo a chci to dát na sportovní sedačku . Díky 🙂

pett7
27. dub 2010

to levé kolo se mi blokuje taky ☹

scai
27. dub 2010

Pett taky jo? Tak to mají blbě udělaný všechny? Ono je to blbý, když na to nemylsím a chci se rychle rozjet...to je na to to překlopit 😒 No uvidíme co napíše babyrenka, ale asi to půjdu reklamovat.

pett7
27. dub 2010

Taky mi to dělá, ale občas se stane že to jde normálně no uvidíme co napíšou .