Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

danula.ch
21. říj 2009

lila, lul, dakujem, este raz si to prepocitam 😉
v BM som bola, beriem do uvahy cenu uz po zlave, na druhej strane ten servis - asi to za tie nervy fakt nestoji 😲 . Ak by som vedela co v pripade potrebneho servisu, tak nevaham a objednavam z nemecka. Ale takto to bude asi aj v mojom pripade BM....

supi
21. říj 2009

Ahojte nemate niekto fun system? Rozmyslame nad nim tak ci nemate niekto s nim skusenost pripadne fotky v albume.
Dakujem

mimi198
21. říj 2009

ahojte, nemate niekto skúsenosti s kocikom teutonia solano? mal by to byt sportovy kocik, ale neviem ze ci sa da dat aj proti smeru jazdy alebo je len v smere dakujem za odpoved..

lul
21. říj 2009

odkedy je mozne objednavat novu kolekciu? a dokedy je mozne objednavat tu staru?

lul
21. říj 2009

danula - alebo skus susedne Rakusko. my sme boli mrk aj tam a keby byvame v BA, tak sa rozhodneme asi vziat to tam 😉 ale tiez sme kalkulovali s tym, ze by sa nam to predrazilo kvoli nafte a dialnicnej nalepke do rakuska, keby bol daky problem so servisom. okrem toho, BM myslim, ze davaju aj nahradny kocik pocas doby opravy 😉 prosim vyvedte ma z omylu ak nahodou!!

ywina
21. říj 2009

luciek12-když jsem tam byla,asi před 14ti dny,tak měli Spirit,i s těmi velkými koly...Cosmo a Mistral S...Tak tam zajdi a uvidíš....ale obsluha je tam teda hrozná.....já jsem radši jela do BM do Bratislavy...

kakucka
22. říj 2009

marku: ve Zline jsem objednavala, ale jsem moooc zklamana. Nedodali mi to, co jsem mela objednano a tvarili se, ze je to nezajima, nebyli schopni priznat chybu ani se nesnazili vzniklou situaci resit. Vsechny veci, co jsem si objednala-a to jeste s tim, ze mi dodali jiny podvozek, nez jsem mela objednany, jsem mela kompletne po vice nez 4 mesicich! Nebudu to rozebirat detailne,ale radeji si objednavam ve Val. Mezu. Reklamace doufam resit nebudeme, protoze to co jsem zazila,me bohate stacilo.

marku
22. říj 2009

kakucka: moc díky za napsání tvé zkušenosti 😉 . Nejsi první, kdo mi říká o podobném problému s objednávkou ve Zlíně ☹ . Takže vidím, že i když bych si kočár mohla jednoduše objednat v místě bydliště, raději tedy zajedem do VAL.MEZu nebo objednám přes Prahu. S Val. M. máš tedy dobrou zkušenost???mluvila jsem s nimi jen telefonicky, ale vždy mi bylo řečeno, že si mám dojed osobně a vyřešíme vše.Což je pro mě trochu problém...teď v těhu totiž jízdu autem doslova špatně snáším 😝 , takže se mi tam nechce jet jen pro tři odpovědi na které se chci ještě před objednáním kočáru zeptat.

mattulda
22. říj 2009

ahojte teutonacky! Tiez uvazujem nad teutoniou 😉 (mistral, cosmo?). termin mam v 19.3.2010. Myslíte, ze by mi stacila do sportaka vlozna taska, alebo je lepsie zainvestovat do pevnej vanicky? Je vobec ta prenosna taska vhodna aj pre novorodenca? Diky za vase nazory.

pett7
22. říj 2009

marku: Já mám z Val. Mezu spirit, zkušenosti mám dobré bylo to bez problémů a čekali jsme 12 týdnů, kočár přišel komplet. Nebyl problém ani s doplnky, takže za sebe můžu jen doporučit. Jinak teutonii mají i v Novém Jičíně, ale tam mi přišel přístup nic moc.

michal_spuntik
22. říj 2009

Pro Mattulda:
ahoj, zkusím napsat svůj názor. Vložná taška samozřejmě stačí, ale korbička je lepší - pro miminko narozené koncem zimy/ začátkem jara je ideální a dlouho vydrží - my máme prcka narozeného 4.3 letos, a celé léto byla úplně super - mohl v ní jezdit skoro nahatý v naprostém pohodlí. Jezdíme s ní dodnes (Adam se tam pořád i oblečený pohodlně vejde (je mu 7,5 měsíce a měří 70 cm)
Michal

kakucka
23. říj 2009

marku: s VM mam opravdu jen dobre zkusenosti,doobjednavam vsechno tam a vse bez problemu. Pokud se chces zeptat na kocarek, zkus napsat sem, urcite ti vsichni radi odpovi. Ja mam cosmo s Fashion korbickou a jsem moc spokojena.

marku
23. říj 2009

pett, kakuc: děkuji ...teutonia je u nás 100% volba, jelikož je to jediný kočár, který splńuje všechny naše vyřčené požadavky 😵 ... a to musím, říct, že jich není zrovna málo 😅. jediný problém , který ještě musíme v brzké době dořešit, tak výběr barev 😀

bury
23. říj 2009

Tak dneska jsme byli v Německu objednat kočárek (v Německu proto, že to máme mnohem blíž, než kdybychom jeli kamkoliv v Čechách, kde mají Teutonky 😉 a německy umím dobře, takže není problém) Objednávali jsme v kamenném obchodě, dostali nějakou slevu a musím říct, že ceny zase tak rozdílné nejsou. Pro zajímavost jsem si vše co jsme koupili (Spirit S3 HB + hluboká korba, přebalovací taška, adapter na Maxi Cosi autosedačku, Pepple Maxi Cosi a Family Fix) zadala i na Špuntíku a jsme na tom asi jen o 3 tisíce levněji. Což mi nepřijde tolik.... Možná kdyby člověk objednávál přes internet (v Německu), tak se dostane na míň peněz.

Takže pokud se někdo rozhoduje, jestli se mu nevyplatí kupovat v Německu, tak pokud to nemáte blíž tam, tak zase takový terno to není 🙂 Paní mi sice říkala, že 70 % obratu jí dělají češi - kvůli nižším cenám, ale nevím nevím.

bury
23. říj 2009

marku o výběru barev mi ani nemluv - to byl asi největší zádrhel 😀 😀

zorkala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
supi
24. říj 2009

Je tu niekto aj zo SR? Odkial ste objednali teutoniu? Babymarket? Sa mi zda ze je to tam predrazene-odost?
Dalo sa hybat s cenou? Dakujem

jasminet
24. říj 2009

supi - my mame z babymarketu. urcite po zlavach, ktore nam dali nas kocik vysiel lacnejsie ako v kike.
my sme prisli s predstavou co chceme, naratali nam to a potom nam poradili co by sa dalo vymenit za nieco ine, lepsie a lacnejsie. 🙂 az sme sa dopracovali k vyslednemu kociku a cene.
zda sa ti, ze je to tam predrazene o dost oproti comu??

lul
24. říj 2009

supi precitaj si moj prispevok z 21. okt vyssie😉 boli sme v rakusku, rozdiel par eur, pre nas nezaujimave. Skus este nr alebo tt, neviem, odkial si, len aby si ten usetreny rozdiel neprejazdila pri pripadnej reklamacii 😉 vraj v polsku sa da usetrit aj zo 6000 sk. Ale zas vraj je aj vyrobena v PL, tak neviem 😖

lul
24. říj 2009

aha pozeram, ze si z BA, tak do tej tt by som mozno v ramci vyletu sla 😉

Este musim povedat, ze sme v BM kupili aj ine veci pre mimi a boli dost predrazene... Ale to je asi normalne, ved je to obchod😉 aj napriek vyssej cene som s tymto obchodom spokojna😉

jasminet
24. říj 2009

my sme v BM kupili asi 80% celej vybavy - ci je to tam predrazene neviem, viem aj o drahsom obchode. kazdopadne tam je vsetko pod 1 strechou co nam vyhovovalo.

martinka1981
24. říj 2009

Ahojte kočky,mate niektora Fun system? Ako ste spokojne?

lul
24. říj 2009

jasminet viem, ze su aj drahsie, okrem toho tato tema nie je o BM 😉 mna len zarazil rozdiel napr. na teplomeri cca 400 sk 😉 ale vravim, ze napriek tomu som spokojna s obchodom, clovek nemusi riesit nakupy na 5x a ma vsetko pod jednou strechou. A hlavne - maju teutonky 😉

supi
24. říj 2009

Ahojte, dakujem za reakcie, ja som to porovnavala s kikou, teda aspon vajicko Romer v BM 250 € a v kike 176 €
ale kocik vyjde v kike drahsie.
My budeme brat fun system a namiesto teutonackeho vajicka nam doporucili Romer ze je bezpecnejsi, kvalitnejsi a kupodivu aj lacnejsi.
Cely komplet kocik nam vyjde na cca 804 €
inak ine veci su tam podla mna dost drahe 😒

lul
24. říj 2009

tak kup vajicko inde 😉

€ 804? a co vsetko beriete? zda sa mi to malo 😕

cernobilka
25. říj 2009

ahoj vsem. mela bych dalsi dotaz na majitele autosedacky od teutonie Taria. Jdou vam povolit pasy? my zkusili snad jak tonejvice jde a Jenik je tam zcela zmackly. Kdyz mu dam bundicku, tak to skoro nezapnu ☹. Urcite delame nekde chybu, preceneni mozne, aby se do taria neveslo ctyrnesicni miminko ☹.

martuli
25. říj 2009

Ahojky, povolit nam jdou dobre, zatim jsem ho tam nedavala vzimni bunde, to se ani nedoporucuje, jen v chlupatce a super, BErtik ma vice nez 5 . mesicu a vejde s dobre

supi
25. říj 2009

lul, berime fun system vanicku, sportak,tasku, romer vajicko, neviem co presne si oni este do toho zaratli myslim ze aj to vnutro vanicky, nanoznik, ale neviem...
No mne sa to zdalo vela (840 €, som sa sekla nie 804) nakolko som najskor pozerala po polskych kocikoch tak okolo 315 €.
Myslis ze sa v BM da nejak zjednat cena? Aspon par percent? Alebo to radsej nemam skusat at sa nezrapnim 😒

supi
25. říj 2009

este mam taku otazku, tie spotove casti su 2? Neviem ci som to podla toho katalogu dobre pochopila jedna ma dlhsiu striesku a da sa jej navolit farba vnutra podla vybera a tej druhej neda?
Lebo ja by som chcela cisto ciernu a to vnutro- madracku z jednej strany ciernu a z druhej s kvetinami (3675)
A neviem ci ah taka kombinacia sa da.

lul
25. říj 2009

supi - aha fun system, my mame cosmo bez mala za 1000€, len v cene je aj baza do auta. Fun system je asi lacnejsi. Je to teda dost, ale ver mi, ze s polskymi kocikmi sa to NEDA VOBEC porovnat 😉

Co sa zlavy tyka, nam dali automaticky 10% zlavu. Ak mate objednavku/blocek tak pozri, malo by to tam byt 🙂

Budete mat novu kolekciu? Tak tam netusim, ako sa da kocik farebne vyskladat... ☹