Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jafulka
4. led 2010

Dobrý den všem. Chtěla bych si pořídit Teutonii Spirit S3. Bylo mě ale řečeno, že si tento kočárek kupovat nemám, že je hodně malý. Zatím jezdíme v hlubokém a myslím, že ještě nějakou dobu budeme. Na jaře bych ale malou chtěla dát do sporťáku. Není žádnej drobek 🙂 Ve 4 měsících má 7,10kg a cca 64cm. Mám strach, že se mě tam další zimu s fusakem a kombinézou nevejde 😒
Jak to je? Je Spirit opravdu tak malý? Díky Jana

mirka285
4. led 2010

evelinka to som si aj myslela,lenze v zime bude mat bobo len 5 mesiacov,takze bude v korbicke a dalsi rok zase bude uz dost velke takze asi mi uz bude nanic lebo spat v kociku tiez uz asi nebude...poprosim vase nazory 😉

jmisa
4. led 2010

Mirko, já ho nemám a nechybí mi, stejně je malej ve fusaku.

lulii
4. led 2010

Já si myslím, že prodlužovací nástavec není zapotřebí, vždyť sporťák se dá položit až do lehu. Tak na co 😉 ?

erinbrock
4. led 2010

taky ho nemame - maly je ve fusaku a kdyz dam nanoznik tak fusak skoro neni videt - takze dobre chraneny pred vetrem - ten uplny leh je fakt super, maly jeste nesedi.... 🙂

mirka285
4. led 2010

kocky dakujem za nazory,som sa rozhoda ze ani mne ho teda netreba 😉

bubina1
4. led 2010

aj ja som chcela povodne teutoniu...dnes som ju videla naživo...super lahko sa ovlada.... mne trochu prekaža, že sa neda nadvihnut cas pod hlavou vo vaničke (neviem ako sa to presne odborne vola) a že sportova cast ma dost slabe vystuženie bokov...
mirka ja mam presne rovnaky problém ako ty, že dieťa bude mat v decembri 5 mesiacov a tu športovu cast som pozerala, že aj tie popruhy akoby boli pre staršie deti...

mirka285
4. led 2010

bubinka teutonia sice nie je kocik ktory ohuri dizajnom,zato je to jeden z najkvalitnejsich kocikov na trhu..kamoska ju ma odskusanu a je max. spokojna,mnelen nebolo jasne ci mi treba ten predlzovaci nadstavec,ale baby na koniku mi povedali ze sa zaobidem aj bez neho 😉 moc nerozmyslaj ani ty,vies ako je to,clovek moc spekuluje potom je nasraty sam na seba ze naco vymyslal 🙂

erinbrock
4. led 2010

slabe vyztuzeni boku nevim - mne neprijde...
ale k tem pasum - maly je ve fusaku zazipovany az po usi, zatim se nijak zvlast nepretaci a v kocarku vicemene spinka, zkousela jsem je ted i zapnout, byt zatim zbytecne, spis si to jen tak osahat a at si maly zvyka, ze bude zapnuty a nejak me to neprijde ze by byly pro vetsi deti, az to bude fakt treba, tak se daji utahnout, je pravda ze jsou takove tenke, ale na funkcnost to snad vliv mit nebude 🙂 a zase nebudou potom diteti prekazet v pohybu - kdyz sedi tak se prece vsechny v kocarku vrti, no ne? 🙂 😉 😎
dulezite je, aby nevypadl 🙂

bubina1
4. led 2010

mirka...ja som ho mala vyhliadnuty a aj kamoška mi ho odporučala, len tak ako ty...rodim v juni... a počitam s vekom dietata aj v zime...5 mesacne dieťa este moc pevne nesedi.... ale už sa pokusa... vo vaničke može vlastne len ležat.. a športova časť sa mi zdala dost na bokoch nevystužena, aby to dieta pevne držalo...
takže v tomto som trochu na pochybach... kočík je určite kvalitny..... to sa hned videlo..aj sa super manevroval aj všetko, ma super, že ma velku sieťku ako vetranie kedze budeme mat letne mimi..tak sa aspon dobre prevetra....
ale ta sportova cast mi prekaža trochu...... nechcela by som aby sa dieta necitilo moc pevne v nom.... a len aby ho držali popruhy.... a 5 mesacne by som ani moc nechceôa este davat do sportiaku....
..ale aj to je pravda, že nemam s tym skusenos...toto je moje prvé dieta a prvý kočík...
ako dalsiu variantu namiesto teutonie som pozerala značku concord este.... si ju dalsia kamoška tiež pochvalovala...

jmisa
4. led 2010

Rodila jsem na konci června. V korbě mi už nevydržel, nechce tam ležet, když nespí, chce koukat ven, takže sporťák zvedám do pololehu, což není značka ideál, ale furt lepší než ječící dítě půl hodiny od baráku.
Boky mi přijdou vystužené úplně normálně jako u všech kočárů, navíc je dítě ve fusaku, takže stejně není v kontaktu s těma bokama.
Nechápu na co vystužené - myslíš, aby mu nebyla zima? Nebo aby se někam nevykulilo? To jako fakt nejde.
Pásy nezapínám, ikdyž jsem to zkoušela a po nastavení mu to padlo dobře. Ale ve fusaku mi přijdou zbytečný, jak píše Erin, je zapnutej až po nos. 😉

bubina1
4. led 2010

jmisa...diky za odpoved a myslela som aby se nekam nevykulilo...ale ani nie tak nevykulilo ked sa oprie celou vahou.... jednoducho aby sa neprevalovalo zo strany na stranu...
už rozmyksam, či som pozerala vobec dobru teutoniu...ale važne tie bočne opierky toho kočika boli také plantavé.. 😕 .ked som kukla na inych tam boli dost pevne..proste som mala pocit, že to dieta držia...

akcull
4. led 2010

bubina1,
my jsme šli do sporťáku když dítko ještě nesedělo, moc se mi ho tam dávat nechtělo, ale do korby se už s fusakem nevešla, přišel mi právě super ten prodlužovací díl na sportovní sedačku, že se ten sporťák tak celej uzavře a působí to jako velká korba s polohovacíma zádama. Nic nepadá, nesjíždí, když bylo hezky tak malá spinkala jen pod dekou nebo přikrytá plenkou a nemusela jsem řešit přichycení. Ty bočnice mně jinak nepřijdou nepevné.

michal_spuntik
4. led 2010

Pro bubinu:
ahoj, myslím, že nepolohovatelné zádové podpěrky v korbě je zbytečné se bát. To k ničemu (v drtivé většině případů) není.
Stejně tak se neboj stran ve sporťáku - pod zády je perfektně vystužený, boční ovchrana je kovová a potah je (čestné slovo) nejkvalitnější co se na kočárcích vůbec dělá. Určitě nehrozí, že by ti v něm miminko nějako lítalo, nebo se překulovalo kvůli měkkým bokům.
Většina lidí se skutečně bez prodlužovacího nástavce obejde, ale ten kdo ho má, na něj nedá dopustit - rozhoduj se podle svých pocitů.
Stejně tak strach z pásů ve sporťáku je zbytečný. Pokud můžu přidat názor jako trojnásobný fotřík, jde zejména o to, aby bylo dítě chyceno kolem pasu a mezi nožičkama, aby mělo popruh. To jak vysoko nad rameny jsou ukotveny ramenní pásy je celkem jedno - tohgle není autosedačka. Kdyby tam nebyly vůbec, také by se zas tak moc nedělo.... Nejmladšímu je dneska 10 měsíců, v korbičce byl do osmi měsíců (teď měří 74 cm) teĎ už jezdíme ve sporťáku a vše se OK.
Pokud si tenhle kočárek pořídíš, určitě budeš spokojená tak jako já i jako holky tady v diskuzi, které ho už mají.
Michal

jmisa
5. led 2010

Já jen ještě k tomu prodlužovacímu nebo zakončovacímu dílu sporťáku dodám, že by mi přišlo dobrý, kdyby šel malej jako cca půlroční do sporťáku třeba v dubnu- květnu, kdy už se jezdí bez fusaku. To bych ho pořídila.

mirka285
5. led 2010

naozaj dakujem vsetkym ktori sa vyjadrili k predlzovaciemu nadstavcu,moc ste mi pomohli 😉

bubina1
5. led 2010

ludia...velmi pekne vám dakujem za odpovede....
...vie mi este niekto poradit, že kde si ho možeme pozriet v Bratislave? v nasom malom meste som videla len jeden jediny ....

bubina1
5. led 2010

este by ste mi mohli odporučit, ktorý typ kočíku sa hodi skor do mesta? ja som pozetala 4 kolieskovy... predne mensie kolieska a zadne vacsie... my do tažkeho terenu moc nechodime a aj keby sme sa vybrali, tak asi to tu jednorazovku vydrží, ale dam na váš nazor....

jmisa
5. led 2010

Bubino, vyber si, co se Ti líbí.
Náš Fun zvládne i terén, teda takový typu louka, polní cesta apod. A hlavně s ním projedu všechny dveře i 60cm široké a vejdu se do výtahu apod. A taky se nám vejde do kufru auta, aniž bychom sundavali kolečka.
Ale myslím, že chybu neuděláš s žádným typem. 😉

erinbrock
5. led 2010

ja jsem s Cosmem taky spokojena, dnes jsem byla s prckem u nas v parku, takze zadny odhrnuty snih, predni kolecka jsem zamkla, aby se nemohla otacet, holt jsem trochu musel vic tlacit..ale projela jsem 😝 ze zacatku se na kolecka nalepi snih ale behem chvilky tam zadny snih neni tak nevim...a jinak kdyz z kopecka pribrzdim rucni tak smykujeme 😀😀😀 holt si to na snehu uzivame...
bavila jsem se s holkama a vsechny rikaji, ze v hlubokem snehu je se vsema kocarkama problem...
jinak nas ctyrkolak zvlada taky vse bez problemu...
takze opravdu vybirej podle toho co se ti vic libi - naucis se bezvadne jezdit s 4- i 3-kolakem... 🙂 😉

andreb
5. led 2010

tiez sa pridam co sa tyka predlzovacieho nastavca a popruhov,...
mala sla do sportaku ked mala 6 mesiacov, tiez som sa bala, ze sportak je viac otvoreny na zimu, ale s fusakom je to super, ma ho utiahnuty, opierku na lezato a je jej tam rovnako super ako v hlbokom...a ked chce vidiet svet, len ju dam do polosedu 🙂 a strieska ma vacsie okienko (mame fashion) comu sa tiez velmi tesi
popruhy su zatial skryte pod fusakom, ked je v nom, aj tak sa nemoze poriadne hybat a vyskakovat, uvidime ake su az na jar....inak ked ma rozopnuty fusak, skor pada dopredu, cize skor by som tam ocenila to madlo, ktore som zatial vybrala kvoli lepsej manipulacii s fusakom...boky su ok
co sa tyka predlzovacieho nastavca, myslim ze je s kombinaciou s fusakom pre cca 5 mesacne babo uplne zbytocny. ja dufam, ze sa v kociku vyspi vo fusaku aj o rok, na dlzku ma miesta az az zatial.
mame spirit, vyskusala som aj v snehu a super aj bez zaaretovaneho kolecka. vysli sme aj v bratislave na Kolibu cez les 🙂

kici96
5. led 2010

Bubina1 : vsetky druhy kocikov teutonia a vsetko k nemu potrebne najdes v BA na Vajnorskej ulici v Babymarkete....

scheilaa
5. led 2010

Holky,kde jste kupovaly kočárky?Budeme si objednávat se sestrou dva najednou včetně doplnku a autosedaček,máme termín týden po sobě.Jelikož to nebude najednou malá částka,ocenily bychom nějakou slevu.Nechce se mi každou věc objednávat jinde,tak bychom pak mohly nakoupit komplet výbavu na jednom místě.Nemáte některá zkušenost? a kde je dodací lhůta nejkratší?Taky jsem ještě nikde neviděla látkový vzorník 2010,což je škoda 😢

kici96
5. led 2010

scheilaa: Latkovy vzornik na rok 2010 - http://www.teutonia.de/dessins.html

kici96
5. led 2010
erinbrock
5. led 2010

scheilaa
jelikoz jsi z prahy tak bude nejlepe se domluvt s michalem ze spuntiku - slevu urcite da 😀😀 - a potom objednat co nejdrive, nejkratsi dodaci lhuty u teutonie neexistuji, to bys musela koupit to, co je zrovna na obchode ☹
pocitej nejmene s 12 tydny...no a na www.spuntik.cz mas i konfigurator barev, takze si tam muzes hrat a hrat a hrat 😀 a v kamenym obchode vzornik snad uz budou mit taky... 🙂 😉 😎

ywina
5. led 2010

Holky,prodám korbičku na Cosmo...Levně!!!foto mám v albu... 😉

susik77
5. led 2010

Ahojte. Ja este stale vaham ci ist do teutonie spirit kvoli tomu ze budeme mat asi vacsie deti - podla starsej dcery... neviete niekto aka je max. mozna vyska dietata 1. ked sedi-aby sa nedotykal hlavou strechy-hlavne ked v lete je silne slnko)
2. max. vyska pri kt. moze lezat v kociku( je to tych 92 cm -ako ste tu pisali ze je vyuzitel. dlzka alebo dieta musi merat menej aby sa voslo?diky moc.

michal_spuntik
5. led 2010

Ahoj Susik,
co se ležení ve Sporťáku týká, klidně tam může být prcek i vyšší než 92 cm, stejně nespí "v pozoru". Navíc v momentě, kdy bude mít tuhle výšku, bude už dost velký (nebo velká 😉 ) na to, aby si v kočárky jen zdřímnul během vycházky a tam určitě je 92 cm více než dostačujících.
Ohledně sedícího dítěte - teď jsem to přeměřil a prostor od sezení po vrchol boudičky je 61 cm - no a počítej trošku rezervu nad hlavičkou. Opět - prostor více než dostatečný

Michal

Co se týká látkového vzorníku - ještě nejsou, ale přislíbeny nám byly - přímo Teutonií - protože jsme se stali paraleleně vedle Liberce zastoupením pro ČR - na leden (takže snad to bude už každou chvíli). Zkusíme teď co nejdřív pro vechny z Prahy a okolí zprovoznit autorizovaný a záruční servis - předjednané to už je a co budeme schopni, budeme po dohodě dělat "na počkání".

petra0001
6. led 2010

ahojte. Da sa kupit trojkombinacia kociku teutonia niekde vo Viedni alebo v Madarsku vyhodnejsie ako na Slovensku? Uz ste tam niekto kupovali?