Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

bury
12. srp 2010

@akcull - díky 😉 tak teď budu mít favority dva Emitex a Aesthetic 😀 😀

sixtine
12. srp 2010

Prosim, mate este niektora skusenosti s fusakom od teutonky? Len do sportaku. Vybrali sme si fialovy spirit a teraz mam "problem" ze sa mi tam ziadny univerzalny fusak nehodi farebne, tak uvazujem nad teutoniou... V babymarkete nam vehementne odporucaju kaiser, vyzera byt fajn, len tie farby...

pett7
12. srp 2010

já se rozhodovala mezi teutonkou, gessleinem a peg peregem... Teutonka mi přišla nejvíc vychytaná, až na tu přehazovací rukojeť, ale to není u žádné trojkolky ono přehazovat celou sedačku není nic moc, ale chce to cvik a časem to jde..vložná taška je sice přestavitelná na fusak, ale korba je korba..ty německé kočáry jsou skoro stejné

ivanek
14. srp 2010

Ještě k fusakům. Mně se osvědičily potom pro starší ty rozepínací uprostřed. je to praktičtější pro chodícího prcka.

Jinak fusaků jsem měla a mám, až je mi hanba psát. Lodgermaniačka by mě třeba pochopila 😀
Pro dceru jsem měla Aesthetic a můžu doporučit. Pak si tady na koníkovi hodně chválí věci od fy Dita. Mají fusaky s Outlastem.
Já mám Lodger béžový a originál teutonia fusak. A ještě pokukuji po fusaku Odenwälder.
Emitex taky není špatný, ale mně se v něm děti dost potily.

lodgermaniacka
14. srp 2010

@ivanek 😀 😀 😀 ja som mala ešte pred par dnami 4 fusaky, už mam "len" 3 😀 takže teraz nad teutonia fusakom nerozmyšlam, ale keby som nemala páči sa mi ten čo davala link mirka, ten prevliekací cez madlo

ivanek
14. srp 2010

@lodgermaniacka no, však já nenepsala všechny fusaky, ať nepohoršuju 😀 😀 😀

kdaniela
14. srp 2010

😀 jste mě holky pobavily,jsem si myslela,že když mám jeden koupenej a pokukuju občas případně po dalším(nemyslim teď pro větší dítě,ale prostě další fusak) ,že jsem cvok 😀 😀

bury
14. srp 2010

@ivanek - fakt je lepší to rozepínání uprostřed? to si mě teda zase nalomila, protože já si do teď myslela, že je lepší, když je to na stranách 😀 😀 já pořád nevím, pro kterej se rozhodnout....
vy jste holky teda dobrý - několik fusaků - to by mě snad ani nenapadlo 😀 😀 ikdyž já jeden fusak už mám, ten je suprovej na mimčo - je to taková peřina a vevnitř je vlna - malýho jsem dávala dovnitř jen v dupačkách a bodýčku když bylo - 5 stupňů... ale ten je opravdu jen pro mimča....

ivanek
14. srp 2010

@bury letošní zimu je to jedno (pro tebe). Jestli má Jeník teď 5 měsíců, tak i kdybych v zimě už chodil, asi ho nebudeš nechávat ještě ťapat venku. Na příští rok na zimu by to za mě bylo praktičtější. Ale píšu jenom svoji zkušenost. Pro mě bylo lepší rozepnout fusak uprostřed, posadit prcka a zapnout. Jo, ještě dát návleky na boty 😉 Než zapínat na každé straně.

Snad se nebudou holky zlobit 😒
tady ty jsou z fy Dita ( http://www.littleangel.cz/ )

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/misak78/albu...

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/martulikk/al...

kdaniela
15. srp 2010

ty Outlasty z Dity jsou fakt moooc pěkný,docela jsem litovala,když jsem je objevila,že už mám doma Emitex,takže i tak o něm budu asi pořád uvažovat,akorát se na něj tak moct podívat někde v obchodě naživo 😒 vim,že holky si je tu chválí,i co se týká materiálu,že jsou kvalitnější než např.Emitex,tak je škoda,že to člověk nemůže v obchodě porovnat...

pett7
15. srp 2010

já od nich mám deku a ta je super

bury
15. srp 2010

@ivanek - díky moc 😉 opravdu není nad zkušenost.... koukala jsem na ty fusaky a jsou moc pěkný - myslím, že i ta cena je příznivá. 😉 a ještě člověk podpoří českýho výrobce 😉

kdaniela
15. srp 2010

@bury tak jestli ho pořídíš,tak dej pak třeba prosím vědět jak jsi spokojená,budu moc ráda za další zkušenost,taky ho mám v plánu pak až vyzkoušim ten Emitex a hlavně pak na dýl na to rozepínání uprostřed 🙂 děkuju moc holky

janinna11
15. srp 2010

Cavte baby, ja som vas vcera citala, pozerala som tie fusaky - Dita, su fakt krasne, aj ja o nom uvazujem, nie je to velka investicia, ale za to vyhodna, od narodenia az do dvoch rokov..., len skoda, ze tak malo farieb na vyber. Ja sa rozhodujem medzi zelenym a cierno-cervenym. Ani som nevedela, ze v CR sa take nieco vyraba, je to fajn. Urcite lepsie, ako nejaky USA- vyrobok, prip. ine... 😉

bury
15. srp 2010

teď se ještě rozhodnout - jestli ten Exlusive, nebo ten Thermo... ale pro větší dítě už je asi lepší ten Exlusive ...

janinna11
15. srp 2010

@bury ja si tiez myslim, ze ten exklusive, a myslim, ze do -10°C uplne staci

kdaniela
15. srp 2010

@bury taky bych volila Exclusive 🙂

bury
15. srp 2010

@janinna11 @kdaniela tak vám holky díky- jsme to společně vymyslely 😀 ještě je čas, ale na podzim ho koupím. už asi ani nebudu vymejšlet nic jinýho. teď ještě barvu - ale mám hnědej kočár, takže buď ten hnědo oranžovej, nebo zelenej - tohle už asi rozhodne přítel - koukne a vidí a je to 🙂

sixtine
16. srp 2010

Prosim, baby, niektora so skusenostou s fusakom Kaiser v sportovej Teutonke? Hlavne ci je dost teply a nesmyka sa. Da sa nan dat aj nanoznik?

jasminet
16. srp 2010

@sixtine my mame kaiser jooy a mali sme ho aj v sportaku. teply je urcite, celu zimu som v nom malu vozila (iba body+pancuchy a tenky overal a tak sup do fusaku) ziadne deky a podobne, nanoznik som pouzila jediny raz a aj to este v hlbokej vanicke a aj to skor zo zvedavosti ako to bude vyzerat nez z dovodu, ze by malej bola zima 😉 nam sa nesmykal, ved je pasmi uchyteny, ale mali sme tam aj predlzovaci nadstavec na teutonku, tak nam ho drzalo viac.

ziza55
16. srp 2010

baby..predavaju niekde teutonky lacnejsie bud v cechach alebo v rakusku...tu u nas sa mi to zda predrazene

cinamon7
16. srp 2010

aj my uz mame svoj kociarik doma, Teutonia Mistral S, je skvely, priniesli sme si ho az z Bratislavy

kdaniela
16. srp 2010

@ziza55 jestli se nepletu,tak tady(v ČR) by to mělo vycházet všude téměř stejně,tj.takhle viz odkaz,tak zkus porovnat ceny z týhle stránky a ceny u vás a pak případně kdyby to byl rozdíl,tak vyhledat pro vás nejpřijatelnější-nejdostupnější obchod v ČR třeba 😉 s Rakouskem neporadim vůbec
http://www.kocarky-teutonia.cz/

janinna11
16. srp 2010

@ziza55 najlepsie na stranke www.babyonlineshop.de, poslala som ti IP 😉

dadka2
16. srp 2010

Fusak z Dity je fakt úžasný, velká spokojenost máme zelený a je parádní.

peko
16. srp 2010

holky používáte do kočárku nějaký fusak i teď v tomto počasí?

mirka285
16. srp 2010

@peko ja urcite nie,ved august 🙂

lodgermaniacka
16. srp 2010

peko, my tiež nie, mas sice dvojtýždnove babo, ale jemu je tiež teplo ako nam, a ked vonku poprcha, tak stačí nejaka tenšia deka, fusak určite nie 😉 môj maly je cele leto a to ma 4 mesiace oblečený len v bodynku a ma plienku, a hole nohy, aj teraz, maximalne mu oblečiem teplačky

janinna11
16. srp 2010

@dadka2 Dada mas zeleny exklusive outlast?? Zodpoveda farba zaberom na nete? Chcela by som totiz k vnutrajsku kocika (pozri album), dufam, ze sa bude hodit, diky z aodpoved, pa. 😉

bury
16. srp 2010

@lodgermaniacka - tak já takhle oblíct malýho, tak mi asi umrzne - poslední dny máme tak 15 stupňů 😕

@peko - fusak bych nedávala. spíš jen deku a třeba nánožník - záleží, kde bydlíš a kolik je stupňů. já teď byla venku a je tam fakt zima. 15 stupňů a fouká ledovej vítr....