Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
8. črc 2012

@janinek tak to normálně vyper, klidně i na míň, navíc to máš potvrzené i od babyrenky

labutka
8. črc 2012

Prali ste niekto aj spodny kosik na kociku? Mam cosmo, vyliala sa mi do neho vyziva. neviem cim je kosik vypchany, a co to urobi v pracke.

vivianaba
9. črc 2012

@janinek ja pravidelne periem vsetky latkove casti na 30C a vsetko v pohode. Dobre si pozrela visacky? To sa mi nezda zeby tam bolo neprat. Aj mininest som pravala v pracke bez problelmov.

@labutka neviem aky je ten kocik na Cosme, na mojom Mistrale je zo spodu tvrdy tym padom sa mi do pracky nezmesti. Inak by som to uz davno vyskusala 😉 Takze kosik vydrhnem len kefkou a mydlom vo vani.

janinek
9. črc 2012

@vivianaba Hele, pzorela som je dobre 🙂

Fakt tam je zakaz prani, koukali jsme na to dva. Take me to zaskocilo. Napada me, ze treba pro angl. trh proste to maji takhle, jinak fakt nevim. Napisu proste angl. teutonii a zeptam se.

ja.na81
9. črc 2012

@janinek a tak si s tim nedelej hlavu a nic neper 😉 Ja pred prvnim "pouzitim" kocarku taky nic neprala... miminko stejne lezi v zavinovacce, nebo ma aspon po hlavickou plenku.. nelezi v kocarku nahate... 😉 A jinak pripadne fleky (u nas kdyz zacal maly jist a ruzne patlal krupky po kocarku) jdou dobre vycistit jen namocenym hadrikem 😉

janinek
9. črc 2012

@ja.na81 Od prvniho prani uz jsem upustila, prece jen me zase dobehla lenost po tom zjistovani a zkoumani 🙂 Ja jen vseobecne nemam rada veci, co se nedaji prat. A vim, ze Teutonku vsichni perou, tak jsem s tim nepocitala. A jsem tehotna, tak to beru hrozne osobne ty cedulky 🙂

labutka
9. črc 2012

@vivianaba na cosme je tiez ten kosik tvrdy, je to ale rozdelene na 3 casti, do pracky sa to da dat. Ja sa s rucnym pranim moc nekamosim... 😝
@babyrenka @michal_spuntik prosim poradite co je vnutri toho kosiku?

babyrenka
9. črc 2012

@labutka : transportní košík je vyztužený plastovými výztuhami. Rozhodně bych u koše nedoporučoval ho dávat do pračky a pokud ano, tak pouze jako zcela samostatný kus. Již jsem viděl koš po vyprání s kompletním potahem kočárku, kdy se koš v bubnu zachytil a nepřežil ždímání. Na koš zcela stačí použít vodu s kartáčkem nebo houbou, nečistoty z něj jdou celkem snadno odstranit i ručně.

babyrenka
9. črc 2012

@janinek : tak jsem se byl podívat na potahy na vzorkovně, mají v podstatě pět pracích symbolů. První je praní ve studené vodě do 30°C šetrnými pracími prostředky v systému Permanent Press ( redukované otáčení ), druhý je nesmí se bílit, třetí nelze sušit v sušičce, čtvrtý je nelze chemicky čistit a poslední je žehlička na nejnižší teplotu. Protože šicí dílna ani výrobce látek potahů nerozlišuje potahy pro kontinentální a ostrovní Evropu zvlášť, mělo by to být úplně stejné i pro Velkou Británii.

janinek
9. črc 2012

@babyrenka Ja vim, ze si myslite, ze jsem asi blazen, ale tohle je proste moje cedulka

babyrenka
9. črc 2012

@janinek : pravděpodobně došlo k nějakému šumu při zpracování cedulek, protože podle symbolů odpovídá cedulce pro korbu jako takovou i když kód je pro vnitřní vybavení. Ta pochopitelně prací není, ostatní části potahu kočárku i korby by mělo být možné vyprat.

pett7
9. črc 2012

@janinek tak to se někde asi stala chyba 😀 cedulky na sporťáku jsou stejné?

janinek
9. črc 2012

@pett7 @babyrenka Jedine, co ma tu praci tricitkovou je striska ke korbe a fusak. nekoukala jsem na strisku na sportak, ale co ma tuhle nepraci cedulku - povlak na matraci, povlak korby, povlak sportaku, oba povlaky na madlo sportaku.

mualem
10. črc 2012

to by me zajimalo. kde udelali soudruzi z NDR chybu!? 😀

vivianaba
10. črc 2012

@janinek wau, asi fakt poplietli cedulky. Vnutro korby a celu sportovu cast vratane potahu na madlo pravidelne periem na 30-tke a vobec nic sa jej nestalo, je ako nova.

ysarion
10. črc 2012

ahojte, na nemeckych weboch som sa docitala o velmi castych poruchach rucnej brzdy (teutonia beyou2012), mate niekto skusenosti v tomto smere?

janinek
10. črc 2012

@vivianaba
@mualem a ostatni Ja si myslim, ze to je proste pro britsky trh asi cedulka, nebo fakt nevim.

Mimochodem, ted mi prisel letni potah na Maxi Cosi sedacku a ten ma zase cedulku jen na rucni prani, ale na MC angl. strankach pisou v pracce do 30 🙂

zlatelevizeedna
10. črc 2012

@ysarion Nestraš, objednala jsem si beyou2012 s ruční brzdou 🙂.

janinek
10. črc 2012

@zlatelevizeedna 🙂 Tvoje bude jiste fungovat pekne. Ja mam pocit, ze jsem totiz nekde k tem rucnim brzdam take cetla, ze zlobi, tak jsem ji nebrala, ale nevim. mam dost mlhu.

Napriklad jsem objednala kola 60, ale vubec uz nevim proc a co me k tomu vedlo!

tonny
10. črc 2012

@babyrenka díky za odpověď, promazali jsme a nevrže 🙂 Ovšem vyskytl se jiný problém, umývali jsme velká kolečka (máme Mistral S) a u jednoho mi začal vrzat plášť o konstrukci kolečka. Je to zvuk, jako když mi šmajdá kolo. Nevíte čím by se to dalo odstranit? Děkuji za informaci.

zlatelevizeedna
10. črc 2012

@janinek No, četla jsem, že problematická byla brzda u modelu 2011, k 2012 jsem to nenašla (asi jsem ani moc nehledala 😀). Kola jsem měla jednoduchá, objednala jsem si kočárek s černou konstrukcí a tam byl na výběr právě jenom jeden typ - ani teď z hlavy nevím který.

janinek
10. črc 2012

Ja mam pocit, ze normalne davaji 50? ALe take nevim ted.

@zlatelevizeedna

lena82
11. črc 2012

Dobré ráno všem, máme v plánu pořídit si Teutonii Be You, ale váhám nad barvou. Líbí se mi jich několik, ale uvažuji i nad praktičností. Chci určitě jednobarevný. Líbí se mi čistě černá, ale ostatní mě od ní zrazují, že je smutná, což neberu, oživím hračkou a dekou. Spíš mi manžel nasadil brouka do hlavy, že se v ní mimi v létě upeče. Tak nevím, máte zkušenost? Z neutrálních barev se mi ještě líbí ta světle béžová, ale nevím, jestli pak kočár, zvláště sporťák, nebude pořád špinavý a jak jde špína vyprat. Pak už se mi líbí jen klučičí barvy - středně modrá a tyrkysová. Mohu se zeptat, jakou barvu kočárku jste zvolily a jak jste spokojené? Děkuji 😉

babyrenka
11. črc 2012

@tonny : obvykle stačí odchýlit plášť kola od disku, očistit ho a aplikovat do mezery olej WD40, protože vrzání způsobuje prach, písek i jiné nečistoty mezi pláštěm a diskem kola.

janinek
11. črc 2012

@lena82 Ono na kazde barve budes mit videt jine fleky. Pokud fakt nevyberese nejaky vzor, kde se to lepe ztrati.

A k te cerne, take jsem se bala, aby moc 'nehrala'. Mame kombinaci cerveno cerna a strisky jsem nakonec nechala cervene a doufam, ze se tolik nerozpali jako ta cerna.

Ale to vse je zatim jen teorie u me 🙂

lena82
11. črc 2012

@janinek Děkuji za reakci 🙂 Přeji, ať jste s vybranými barvami spokojení. Uvidíme, jestli poradí i maminky, které už mají i praktickou zkušenost 😉

pett7
11. črc 2012

já mám hnědou,tyrkysovou, vínovou a černou na každé je vidět něco..výhoda je, že jsou ty potahy dobře ptatelné. nejhorší je světle modrá co mám na cybexu tam je vidět úplně všechno, takže vyloženě do světloučkých až béžových bych nešla..

janinek
11. črc 2012

@pett7 Jj, ta pratelnost je vyborna vyhoda 😝

pett7
11. črc 2012

Jěště k té černé,asi bych do ní nešla na spoustě kočárů vypadá dost vyšisovaně spíš do šeda 😠

hojda
11. črc 2012

@lena82 Zkoušeli jsem s kamarádkou měřit teplotu v mém světlém a jejím černém a opravdu v něm bylo tepleji, ono je to logické, ta černá barva sluníčko přitahuje. Já mám béžovou korbičku a je naprosto v pohodě,nic na ní není vidět, ty potahy jsou opravdu hodně kvalitní a dobře se udržují. Jinak jsem už viděla černé Teutonky vyšisové, i když tedy teutonka dáva záruku i na barvu, jako jediný výrobce.