Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

grej
1. únor 2009

Stana - my jsme se jeli podívat do Liberce, protože v Praze sice teutonku prodávaj, ale nemůžeš si nikde prohlídnout všechny doplňky. Maximálně maj vystavený spirit nebo cosmo, k tomu korbu, při nejlepíšm měkou vložnou tašku a tím to hasne. A já chtěla vidět i ostatní možnosti, třeba fusak, přebalovací tašku a tak. A kámoška mi doporučila, že tam maj všechno. Tak jsme se tam jeli podívat, ale paní majitelka i prodavačka nás tak nadchli, že jmse to tam rovnovu objednali. Protože v praze jsem byla ve dvou obchodech a ty prodvačky věděly naprostý prd. Měla jsem toho načtenýho z netu víc než ony, což je ted smutný.

michal_spuntik
1. únor 2009

Holky, v Praze je nejlepší obrátit se na Špuntíka. Navím jak to jinak napsat aby to nevypadalo jako eklama, ale tam máte na vidění a vyzkoušení hromadu doplňků... no vyzkoušejte samy...

michal_spuntik
1. únor 2009

Tak teď jste možná viděly Teutonie ze Špuntíka na Nově v Loskutákovi...

jmisa
1. únor 2009

Já koukala, nutila jsem manžela koukat taky, byl "faaakt" nadšenej 😀
Zatím z něj vypadlo jen, že to jde fakt lehko složit, ale ta cena 😝

andy79
1. únor 2009

Michale, konečně jsem si vybrala favorita z kočárků 🙂 Vybírala jsem mezi Concord Fusion, Mutsy 3 Rider, Bébé Confort High Trek a Teutonia Spirit S3 a vyhrál Teutonia. Můžu se zeptat na jejich autosedačky? Jsou bezpečné? Nebo je lepší použít Maxi-Cosi? Díky.

grej
1. únor 2009

Michale - omlouvám se, snad jsem vám neudělala negativní reklamu. Já byla jen v dětským ráji a na proseku, tam právě skoro žádný doplňky neměli. K vám jsem ani nejela, protože jak jsem tu už psala, paní od vás mi po telefonu řekla, že tam mistral s nemáte, ak jsem to ani nezkoušela.

stana888
1. únor 2009

Grej: Můžu se tě ještě prosím zeptat jeký typ jsis objednávala a jaké mají v Babyrence ceny i za doplňky?Díky za info. 🙂

monas
1. únor 2009

Tak jsem koukala na Loskutáka a Teutonka se mi fakt líbí!!! Jen ta kolečka se mi zdála na obrázku větší, takhle mi přišla docela malá (nebo spíš teda tak střední, malá úplně nee), škoda, že nejsou větší, přeci jen třeba při vystupování z MHD bývají přední kolečka často problém a čím větší, tím lepší, ale i tak bezva 🙂

mavanka
1. únor 2009

Michale, můžu se zeptat, dá se objednat jenom vnitřní potah do korbičky? Jestli jo, jak se pohybují ceny? Moc díky 🙂

michal_spuntik
1. únor 2009

pro Mavanku:
samotný potah určitě objednat jde, ale nevím cenu - musel bych jí zjistit (a asi to nebude nic moc levného...)

pro Monas:
záleží, který typ podvozku chceš zvolit. Spirit S3 má kola fakt velký. Cosmo, Fun system a Lambda přeci jen menší. Misral S vzadu stejná jako Spirit a vpředu jako Cosmo nebo Fun - takže mix...

pro Grej:
to je v pohodě, u nás je i tak celkem šrumec 😉 ... a jak jsem psal, ten Mistral S tam k vidění je.

Pro Andy:
pokud chceš Teutonii Tario s bází - tak je to špička - podle testů (číselného hodnocení) má celkově 1,6 z toho 1,2 bezpečnost a 2,1 ostatní - tam se posuzuje kdejaká kravina 🙂 (pro srovnání MC Cabriofix s bází má 1,8) a navíc je Tario výrazně prostornější a báze je polohovatelná (v mírném rozsahu sed-leh pro doladění správné polohy miminka)

michal_spuntik
1. únor 2009

Pro Andy79:
vybrala jsi stejně jako já...

mavanka
1. únor 2009

Díky Michale, myslela jsem si, že cena nebude nic moc, jestli se to neobjednává standardně - moc díky - myslím, že zvládnem i tu černou, co v tom kočárku už je, stejně tam dáme dovnitř deku, kterou máme v oranžové nebo plenu 🙂 Jenom spíš pro zajímavost - objednávají si lidi i kočárky s takhle tmavými vnitřními potahy? Jak už jsem psala, když jsem ho viděla, vůbec mi to divné nepřišlo, k té veselé oranžové mi to ladilo, až teď nad tím přemýšlím....

mavanka
1. únor 2009

Mimochodem dneska jsem koukala na loskutáka a znovu se přesvědčila, že jsme teutonii vybrali dobře 🙂

andy79
2. únor 2009

Michale, moc děkuju! Teutonia bude super. Těším se na další díly.

lentilk.a
2. únor 2009

michal - ak sa mozem opytat, vy ste teda objednavali autosedacku Teutonia Taro? Ta je v testoch lepsia ako Maxi Cosi a Romer? Dakujem. 😉

grej
2. únor 2009

Stana 888: Objednali jsme si Mistral S. Co jsem porovnávala ceny, tak v Babyrence, Dětským Ráji i Špuntíku vyšly ceny na stejno, levněji bylo myslím jen v eshopbaby, ale vyšlo to fakt o stokoruny, takže v tý ráně je to ztratí. Ale v Babyrence nám pak dali na všechno 5% slevu za to, že jsme objednávali komplet u nich.
Můžeš mrknout na jejich www, tam maj ceník...

Jinak jsme taky kupovali vložku do kočárku, jmenuje se to "vložka do kočárku FASHION", takže možná je to i do korby (když ta je taky FASHION...) Stojí to 490,- Kč...

kolca
2. únor 2009

mavanko, ten vnitřní potah si můžeš vybrat jaký chceš, když to kupuješ s korbičkou, jde to nakombinovat.

kolca
2. únor 2009

ale koukám, že už jsi 36tt, takže kočárek už je doma nejspíš 😅

kolca
2. únor 2009

http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?tre...

kukni, velurové vnitřní vybavení bez matrace 😉

mavanka
2. únor 2009

Jojo Kolco, kočárek už máme, kupovali jsme kočárek, co měli skladem a barvy si už nemohli zvolit, ale je fakt, že když jsem ten kočárek viděla, ta tmavá mi nevadila, až jak o tom teď přemýšlím.
Grej díky za typ, na tu vložku kouknu, jak vypadá 🙂

bolk
2. únor 2009

Ahoj neporadil by mi někdo prosím? Chtěla bych koupit starší kočárekS3 z kolekce 06. (bohužel finančně si novou teď dovolit nemůžeme jinak bych hned věděla jakou🙂 Nevíte někdo jestli se liší váhou. Konstrukčně vypadají stejně jako novější kolekce.
Pak mám ještě jednu prosbu. Pokud je to s vložnou taškou dá se spící miminko i s taškou oddělat od podvozku aniž by se vzbudilo resp. jestli to jde jednoduše? Moc děkuji

tilly
2. únor 2009

ja som to tiež pozerala, super prezentácia 😀 ja som len čumela, že ako rýchlo a ľahko ti to tam všetko išlo zložiť a nakliknúť a odkliknúť, to mne tak rýchlo nikdy nešlo, vždy som sa s tým potrápila 😀 no prax je asi prax 😀

zuzana581
2. únor 2009

No ja som bohužial toho loskutáka nevidela, lebo nemáme Novu, ale Cosmo mám už objednaný a hrozne sa naňho teším. Inak MAVANKA ja som čítala, že novorodenci sa lepšie cítia v tmavom, nakolko vyšli z bruška, kde bola relatívne tma a preto sú kludnejší ak sú napríklad v tmavom kočíku, prípadne majú na postielke tmavý baldachýn a tak.

mavanka
2. únor 2009

Kolča, díky, to je myslím ono 🙂

albireo
2. únor 2009

tak "Loskutaka" som kukla z archivu, naozaj velmi pekna prezentacia🙂 mame Mistral S, rozhodli sme sa prenho z pragmatickych dovodov a sme velmi spokojni. Zijeme v meste, jazdim s nim hocikde,prehadzovatelna rucka sa zide napr. pri jazde po trave, v lese alebo pa plazi, ked potrebujem mat velke kolesa v predu. Ako dobra vychytavka mi pridu reflexne prvky na bocnych stranach konstrukcie, tu sa v zime stmieva dost skoro a tak sa to zide. jedine co ma prilis nenadchlo, je plastenka proti dazdu, co bola v zakladnej vybave. V lete planujem dokupit tu druhu, textilnu.
Jo a ked Michal v reportazi hovori,ze otazka ci su lepsie 3 alebo 4 kolesa,suhlasim s nim,ze je to otazka subjektivneho nazoru. napr. tu v Kodani je cca 90% kocikov 4-kolesovych.

mavanka
2. únor 2009

zuzana581: tak to jsem nevěděla, ale logiku to má 🙂 , dík za informaci 🙂

stana888
3. únor 2009

Grej: Díky za info,asi se tam zítra vypravím,protože na jejich stránky jsem se sice dostala,ale zřejmě tam mají momentálně jen nějaký výprodej,protože když klikneš na KOČÁRKY- TEUTONIA-rozbalí se ti pouze pár nějakých zlevněných věcí. Ale teutonie kočárky ne. Nevíš jestli se takové barvě jakou si ojednáváš vložku do Fashion korbičky,dá také objednat barevná vložka do sporťáku? Chtěla bych totiž korbu i sporťák v tmavé barvičce(asi černý nebo hnědý) a pak dovnitř podle pohlaví miminka,které ještě bohužel nevíme vyberu nějaký světlý vnitřek. U korbiček jsem to viděla,ale u sport. koč. nevím jestli je to možné...? 🙂

petreva
3. únor 2009

Stana, ahoj, myslím, že jdou objednat vložky do sportovního kočárku, ale určitě ti odpoví renomovanější človíčci.

Bolk, s váhou kočárku ti teda neporadím, možná se optat na mimibazaru, tam se prodávají starší (a pěkné) kočárky i Teutonie, třeba někdo zváží 😉 Vložná taška se dává přímo do sporťáku, takže ji bez problémů vyndáš kdykoli potřebuješ.

bolk
4. únor 2009

Petreva- Dík za odpověď. Kočárek už mám z mimibazaru téměř koupený. A informace, která by se možnáí hodila všem je, že kolekce 2006,2007,2008 se liší pouze barvami, konstrukce je prý stejná. Zjistila jsem, že i na kolekci 2006 se dají případně koupit nová kolečka. Na trojkolku to vychází asi kolem dvou a půl tisíc.

monas
5. únor 2009

Mně se na těch starých kolekcích nelíbí bouda, ta je tam jiná, teď je mnohem hezčí, taková subtilnější a modernější, ta předtím vypadala jak z takových těch klasických polských kočárů...