Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

inzert
29. dub 2009

denisab ale prečo potom na e-shope na vašej stránke máte ceny za kočíky a ostatný sortiment zverejnené? Ja si skôr myslím, že je to dobrá taktika ako dostať zákazníka za každú cenu do predajne....

denisab32
29. dub 2009

inzert
- e-shop je oddelný od kamenných predajní a dosť často akcie, ktoré sú v predajni nie sú v e-shope a opačne...ale myslím, že som ti to dostatočne vysvetlila v maily, ale ako vidím ty si si to vysvetlila po svojom 😅...

tynushqa
- keďže nie som priamo pri "zdroji", tak ber moje info s rezervou.... myslím, že s brzdou a nejaké by mali byť vždy aj skladom...

inzert
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
denisab32
29. dub 2009

inzert
- nikto ťa nenúti nakupovať na Slovensku...či máš ten pocit, že áno?, kľudne si ho objednaj z Čiech....
Len pre tvoje info, čo sa týka kočíkov zakúpených cez autorizovaného dovozcu v čechách:
http://www.kocarky-teutonia.cz/obsah.php?sub=4&... , na Slovensku platí to isté, má to svoje dôvody, ale nebudem ti ich radšej vysvetľovať, pretože to nemá v tvojom prípade zmysel....

inzert
29. dub 2009

no tak vidíš, asi to robia všetci tak, že to berú ako keby si si kočík prebrala sama, lebo zatiaľ čo som oslovila e-shopi, všade mi napísali, že záruku mi dajú tri roky 🙂
ja ťa na rozdiel od teba neurážam, tak poprosím to isté

ywina
29. dub 2009

To je všechno tady moc zajímavé...já jsem si do Babymarketu napsala o cenu za Cosmo a příslušenství a normálně mi odepsali...už čekám 5 týdnů,ale máme jěště moře času....je tam luxusní obsluha,to se tady u nás moc nevidí...mladí kluci a slečna a jak lítali...no super...
...moc se na něj těším,je nádherný,na obrázku to tak ani nevypadá...moc se těším až vyjedu....

inzert
29. dub 2009

no, to ja som aj telefonovala aj písala ale bohužiaľ, ceny som sa nedozvedela ani náhodou, ale ku mne bol tiež v čechách každý predávajúci veľmi ochotný, žeby nejaká súťaživosť medzi konkurenciami? 😀

denisab32
29. dub 2009

inzert
- nemala som v úmysle ťa uraziť...jednoznačne ti ide len o cenu....tu si sa dozvedela....a opäť ťa nemám v úmysle uraziť, ale prepáč ywina je zákazník, ktorý vie oceniť prácu ľudí... a tak sa tam chovajú ku každému zákazníkovi, nielen "zahraničnému" 😅

kobolova
29. dub 2009

tilly - to, ci je kocik vyrobeny v Polsku alebo v Nemecku, sa nikdy nedozvieme... Dokonca aj ten, co sa predava v Nemecku, moze byt vyrobeny niekde inde, takze to neriesim. A ako poznam nemecku preciznost, uz len tym, ze je to nemecka znacka, maju svojich vyrobcov urcite pod veeeeelkym "dohladom"... 😉 .

inzert - ja som kupovala cez polsky e-shop a mam tiez 3-rocnu zaruku 🙂

bolk
29. dub 2009

Musím říct, že už diskuzi sleduji delší dobu (mám taky Teutonii, ale z druhé ruky - takže černá ovce 🙂 ) a trochu mě ta reklama Denisyb32 na jistého prodejce začíná vadit. Je to přeci každého věc, kde si kočárek koupí. Někdo si připlatí za milou obsluhu, někdo si informace obstará třeba přes internet a někomu nevadí, že nemá 3 roky záruku.

Tohle fórum by mělo sloužit spíš pro ty kteří se kočárek chystají koupit nebo ho už mají a chtějí se podělit o zkušenosti a ne jako reklama na jistý obchod a vychvalování obsluhy. Mimochodem docela nechápu, že se nesdělují ceny to by mě jako zákazníka, spíše odradilo.

Je jasné, že se neshodneme, protože prodejce má logicky snahu vydělávat a my jako řadoví zákazníci zase tendenci získat věc co nejlevněji (samozřejmě kromě těch, co peníze moc řešit nemusí).

denisab32
29. dub 2009

bolk
- nemyslím si, že ak reagujem na nejaké pripomienky, tak sa jedná o reklamu....ale máš pravdu, že táto diskusia sa má uberať iným smerom....je to o kočíkoch nie o predajcoch...

bolk
29. dub 2009

Denisab 32
Samozřejmě někdy to jsou obyčejné reakce to beru, ale občas taky trochu ne 😉.
Nicméně stejně přeji hodně spokojených zákazníků a málo černých ovcí.
Nechci se rozhodně nějak hádat, jen bych možná někdy trošku ubrala 🙂 (ale to je jen můj názor)
Ještě jsem se chtěla zeptat někoho jestli se u S3 dají nějak jednoduše sundat zadní kola. V návodu jsem to nenašla. Na kole jsou nějaké šipky, ale nešlo mi to.
Díky

ywina
29. dub 2009

Já nikomu reklamu nedělám,napsala jsem si o cenu do různých obchodů a co mi vyšlo nejlíp,tak tam jsme jeli....Bratislavu mám nejblíž,tak to vyhrála....kdyby jsem bydlela blíž k Praze tak půjdu do Špuntíku....To je snad jasný...

janka_pn
29. dub 2009

bolk, jednoducho to stlacis po bokoch na tom cervenom kolecku. neviem ci som to dobre vysvetlila, ale ide to uplne lahko 😅

janka_pn
29. dub 2009

ja som kupila v kike, ale verim, ze obsluha je lepsia v mensich obchodoch.... nejdem to tu rozoberat. skratka, sme vyberali kocik a tento nam tam padol do oka. predavacka s nim nemala vela skusenosti, ale bola mila a spolu sme ho rozlozili a vyskusali 😀

janka_pn
29. dub 2009

inak dost mi na nej vadi, ze ked ju zlozim, nie je tam ziadna poistka proti otvoreniu 😠 , alebo je??? a este mi vadi, ze ked mi mala lezi, tak ma tu sietku skoro az "na nose" da sa to dako riesit? mate te dake napady?? dakujem.

bolk
29. dub 2009

Janka -
Díky moc za odpověď, Já tam mám takovou přesku jako je na batohu ale je to kolekce 2006. Vím, že už to tu někdo řešil a na některých to není. Ale možná by to tam šlo dodělat. Síťku mám připnutou na drukách a je fakt, že trošku visí. Já mám ale drobka, takže leží ještě pod ní a nevadí jí to.
ywina - já jsem vůbec nereagovala na tvůj příspěvek, ale to už je jedno

michal_spuntik
29. dub 2009

Ahoj Bolk,
nevím jestli to vysvětlení od Ywiny bylo dost jasné (sorry Ywi 😉 )
Zkusím to takhle: na středu kolečka je černý pásek z gumy a na něm dva trojúhelníčky. Musíš jej zmáčknout prsty najednou z obou stran směrem k sobě, tím uvolíš závlačku uvnitř kolečka a v ten okamžik jde kolečko lehce stáhnout z osičky (pořád to během sundavání drž zmáčknuté).

Pro Janku:
To, že nové Spirity (2008 a 2009) nemají nic, co by je drželo složené je pravda. Myslím, že řešení je velmi jednoduché - stačí kousek pásku se suchým zipem a je po problému 🙂
Síťka by měla mít zespoda druky, zkus je připnout a snad to bude lepší...
Michal

michal_spuntik
29. dub 2009

Pardon ne od Ywi, ale od Janky ...

tilly
30. dub 2009

denisa písala, že tie, čo predávajú v BM sú z nemecka a preto aj majú dlhšie dodanie 😉

knobloska
30. dub 2009

Už jsem aasi trapná, ale poraďte mi prosím někdo s tou pláštěnkou na Solano..... ☹

bolk
30. dub 2009

Knobloska
Já sice Solano mám, ale ještě jsem ho nevytáhla. Mám koupenou univerzální pláštěnku emitex Tracking universal, ale ještě jsem jí nevybalila, takže nemůžu říct jestli to pasuje. Až to vyzkouším napíšu, ale podle popisu by měla jít na všechny typy kočárků s nepřehazovací rukojetí.
Michale děkuji za odpověď zatím mi to moc nejde, možná to bude chtít promazat.

tynushqa
30. dub 2009

Ahojte,
tak dnes sme boli v BM a kocik Teutonia Spirit uz mame zarezervovany 🙂 bol na predajni, ale peniazky budu az buduci tyzden. Som sa zamilovala na prvy pohlad do neho, je perfektny!!! rozhodovali sme sa este medzi casualplay ale ked sme ho videli a "pocicikali ho" tak to bolo ako rusky skladaci bicykel vs. motorka 900 -ka 😀 uz nech ho mam doma.

inzert
1. kvě 2009

Denisab - nešlo mi len o cenu, kočík som chcela kúpiť, ale samozrejme, každý kto ho chce kúpiť si najprv zisti cenu, či mu vyhovuje, a možno porovná s konkurenciou, je na tom niečo nelogické? Ak si niekto dá reklamu do časopisu, môže očakávať, že niekto trebárs z Rimavskej Soboty alebo odkiaľkoľvek na slovensku sa nepotrepe hneď do Ba len aby zistil, či si ten kočík môže dovoliť, to dá rozum, že si ju bude zisťovať na nete alebo telefonicky 😀 😀 😀

zuzana581
1. kvě 2009

INZERT, nechcem sa vám do toho velmi montovať, ale oni tú cenu nepovedia a ani na stránke tie kočíky vlastne nemajú vyfotené a ocenené, lebo sú zatial jediný, kto tie kočíky na slovensku predáva (kiku nerátam). V čechách je tých predajcov viac a preto nemajú problém cenu povedať. Proste konkurencia a ak nie je, tak to obchodník využíva. Nehovorím, že to je správne, ale proste sa netreba nad tým zaťažovať, lebo sa to aj tak nezmení, dokial tých predajcov nebude viac. Ja osobne tiež nechápem, načo s tým robia také tajomstvá, lebo inak nemám jedinú výhradu k BM. Každopádne to nemení nič na tom, že teutonia je podla mňa perfektný kočík a už sa neviem dočkať, kedy s ním vyrazím.

denisab32
1. kvě 2009

Zuzka,
tak ako som vysvetlila inzert, preto sa ceny nezverejňujú, pretože sú rôzne akcie, ktoré síce dnes platia, ale zajtra nemusia....napr. teraz je nánožník v cene kočíka, ale zajtra to už nemusí byť....pri trojkombinácií sú ešte prídavné zľavy....nie je to o tajomstvách, ale o pružnosti, ak sa podarí zjednať zľava s výrobcom, znížiť náklady, automaticky sa to prenáša do cien a tie sa znižujú....ešte stále to nie je tá cena, čo by chcelo BM dosiahnuť a snaží sa znížiť náklady, tak ja dúfam, že sa to v dohľadnej dobe podarí....

knobloska
1. kvě 2009

bolk moc děkuju, pomohlo mi to.

tilly
1. kvě 2009

na solane sa mi zdalo všetko dosť zložité... pláštenku som nepoužila... takže nepomôžem 😖

tilly
4. kvě 2009

ešte jedna vec, dá sa na mistrali otáčať aj rúčka aj korba? ja viem, už som sa to pýtala, ale neviem, či som dostala odpoveď...

tilly
4. kvě 2009

odpovedám si 😀 áno dá sa pretáčať aj korba aj rúčka 😀 teraz som to našla na nete