Tříkolečkové kočárky. Nepřeklápí se?

krejcirice
14. bře 2009

nemáte někdo zkušenosti s kočárkem který má vepředu jedno kolečko a vzadu dvě?
dělá vám to že se vám dítě v něm přehne trošku o opěrku přední a kočárek se sním překlopí?

tomasek06
14. bře 2009

Podle mě se jsou strašně nepraktické a špatně se s nima jezdí! Všechny kamarádky co ho mají tak jen nadávají. Je to spíš jen na image chodníkové princezny,protože jinde se s tím jezdit nedá.

luucia
14. bře 2009

tak já mám trojkolku - bébé confort high trek a rozhodně nejsem chodníková princezna 😀 😀 😀 jezdíme hodně do lesa, do hor,....prostě všude možně a nikdy sme neměli jediný problém někde projet nebo se dostat 😉 Nikdy bych si teda nekoupila nekvalitní a levnou trojkolku, ty asi nestabilní jsou. ale za kvalitu se platí 😉

monas
15. bře 2009

souhlasím s lucií, měli jsme cam cortinu a v životě bych do 4 kolového kočáru nešla a všechny holky, co kdy tříkolový vyzkoušely už taky ne!!! Bydleli jsme na vesnici, chodili s ním do lesa na houby i do naprosto šílených terénů a bylo to lepší než čtyřkolka a nemluvím o naprosé pohodovosti ve městě, v obchodech mezi regály, pohodové otvírání dveří a asi milion dalších věcí. Prostě se ten kočár řídí jedním prstem, otočí se na místě...

gabik76
15. bře 2009

holky a do jaké kategorie trojkolek řadíte tuto?? 😉
http://kocarkydeniska.mimishop.cz/detail.php?zb...

lennis
15. bře 2009

Gábi, to se těžko posuzuje, kam ho zařadit, já měla levnou trojkolu-firkon-hrůza (nejen ovladatelnost), pak jsme měli Nomada - 6kolku-super, ale ne do přírody, tak letos jsem ho vyměnila za slaloma-je sice těžší než Nomad, ale super, příroda, sníh, terén, vše zmáknul, těším se na brusle.
Hodně záleží na trojkolce-na kočáru jako takovým, neřadila bych všechny do jednoho pytle, je jasný, že při najíždění na obrubák si musíš dávat pozor v případě, že máš přední kolo na volno, může se ti stočit do strany a pak to nestabilní je a kdo není zvyklý, tak s tím má problém, ale pokud se najíždí kolmo na obrubák, tak je to absolutně bez problému i s odaretovaným kolem, já ho jinak než na volno nemám a už bych nikdy nechtěla kočár s pevnýma 4 kolama, je to pro mně jedna s nej vychytávek současné doby přední kola či kolo otočný, trojkolky se mi líbí nejen vzhledově, ale i účelově pro sport díky brzdě 😀 😀 😀

luucia
15. bře 2009

Gabi, ta nevypadá špatně 😉

gabik76
15. bře 2009

No co se týká ovledatelnostli je super,mnohem lepší i neř 4kol,s otáč.kolečky,ale zase jsem neporovnávala s dražšíma trojkol.Tady všichni píšou že levné trojkolky jsou na nic,tak teda nevím 😒 Mám právě strach z toho najíždění na obru. nebo do busu,holt nemám zkušenost... 😉

luucia
15. bře 2009

Gabi, to jde jenom o zvyk 😉 pak už ti to nepřijde, já zas neumím jezdit se 4kolkou 😀 já mám u kočárku kola odpružený a to je teda super, právě do terénu 😉

zlatouch
15. bře 2009

Krome eskalatoru mam s 3kolkou skvele zkusenosti, mame doma i 4kolku (starou, s koly napevno, tak je asi trochu nefer to srovnavat) a ani omylem bych nemenila, s tou mi to prijde jako ridit tank 😀

luucia
15. bře 2009

jéé, já jezdím v poho i na eskalátoru, jenom po zadu 😉

zlatouch
15. bře 2009

no ja na to jeste nenasla dost odvahy, ale chlap to taky jakz takz zvlada 😀
pozadu, jo? takze stojis na 2 kolech?

mirka755
15. bře 2009

ahojík je to jen o zvyku, určitě jí nikomu nenutím ani jí nevychvaluji. My byli s naší trojkolkou spokojeni, máme takové i golfky a jezdíme o stošest 🙂 .
Pro druhého prcka si už ale pořizuji čtyřkolák s otočnými koly, protože chci skate a trojkolky se trošku bojím-přeci jenom čtyři kola mi přijdou v tomhle případě stabilnější. Ale nikdy se nestalo že by se nám trojkolka převrhla, ani když je Anetka větší a sedí v golfkách tak drží

luucia
15. bře 2009

zlatouch, jj, jezdím po zadních a to přední nadzvednu 😉 jde to dobře, jezdíme tak pořád 😉

zlatouch
15. bře 2009

jo, teoreticky to chapu, prakticky nevim, jak se tam poskladam k tomu kocaru 😉 Asi se budu muset odvazit a vyrazit do metra...

luucia
15. bře 2009

zlatouch, ono to jde, stoupneš si na schod nad kočárkem a ohneš se 😉 ale v metru je to docela o hubu, pže tam ty schody jezděj dost rychle 😝

vrana
15. bře 2009

Ahoj, tak my máme taky tříkolku od red castle - shop ´n jogg discc II a nemůžu si ji vynachválit, na chalupě máme také starou 4 kolku a je to nebe a dudy. Na ovládání prostě super, asi bych do ní šla znovu. Jediný strach mám taky z eskalátorů, ale to je můj problém, nemám na ně odvahu no. 😅 Jinak naše Kája je sice ještě malá, tak se nenaklání, ale jezdila v něm moje dvouletá ségra a nikdy se to s ní nepřevažovalo. Možná to je spíš problém golfek tříkolek 😉

kikimaruska
15. bře 2009

Mirka 755 - jaké trojkolové golfáčky máte? My máme chipolino On Road a spokojenost...jsou ale jen opravdu na nákupy nebo k doktorovi. Na ježdění do terénu i do města máme Peg Perego GT3 a ač jsem byla odpurce trojkolek, jsem naprosto spokojená. Též je kočárek odpružený a má spoustu vychytávek, splnil všechny mé představy...Ale Firkona kamarádky jsem řídila a přišel mi dost těžký...hodně jsem vybírala jakou tedy vybrat-šlo mi hlavně také o ruční brzdu a odpružení, velký košík, i proto jsme šli nakonec do trojkolky...Cortina je bez brzdy a odpružení mi tam chybělo...košík to samé...ale dřív jsem o ni uvažovala, ještě než se mimi narodilo.

mirka755
16. bře 2009

kiki: máme golfky Moon buggy a loni jsme s nimi jezdili i na chatě po lese a úplně bez problémů 🙂 . Malá se v nich pořád vyspí když mi náhodou usne, nebo když je hezky tak vyrážím ven po obědě.
Já byla s naší trojkolkou také spokojená, ale pak jsme jí museli dát pryč protože po přestěhování se nám nevešla do výtahu ☹.

jaruschk
16. bře 2009

Ahoj holky já mám trojku Cortinu,a myslím,že tak do města dobrý,ale jinak na sport na brusle ani náhodou,ale golfky jsme si taky pořídili treojku Moon bugy fit tak uvidím

dadunka
16. bře 2009

Ahoj holky, z vašich příspěvků vyznívá, že se tedy 3 kolky lépe ovládají než 4 a když jsou kvalitní, tak jsou i stabilní. My budeme mít Teutonku, chci buď tuto Mistral P nebo Spirit S3.
http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?sub...
http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?sub...

Já právě mám strach, aby se ta trojkolka nepřevrhla, když do ní třeba narazí naši dva velcí hafani a prý se ve sněhu dost špatně jezdí s trojkolkou a rve to to přední kolečko. Taky chci spíš jezdit do přírody než do města. Co myslíte, který je vhodnější?

mirka755
16. bře 2009

já jsem si ve sněhu vždycky zablokovala přední kolo a jezdilo se dobře. Měla jsem velká kola tak to šlo, horší je to s malými-to je jedno jestli jsou zablokovaná nebo ne, protože to jde špatně i tak.
Dadunka: švagrová má ohaře a něm. ovčáka a nikdy nenarazili do kočáru tak silně, aby ho převrhli-jen ho očuchávali.

dadunka
16. bře 2009

Mirko, a zkoušela jsi to i v hlubším sněhu někde v přírodě nebo jen město, kde byl odhráblý sníh? A jaký máš kočárek?
Já jsem s těma psama myslela tak, oni se někdy pošťuchujou nebo honí po zahradě a dohromady á ten chumel psí 70 kg a to pak moc nekoukají vlevo vpravo, tak kdyby náhodou při tomhle do něj vrazili.

kikimaruska
16. bře 2009

My máme Perego a to je mohutné...zkouším s ním lomcovat i já a je stabilní...Ikdyž mimi spí v leže a mám plnou tašku na řiditkách, kočár stojí jak přibitej...u jedné trojkolky jsem ale viděla, jak se mimi na mamku převažovalo, když leželo...a to mamka neměla ani tašku na řiditkách...takže když se najde bytelná trojkolka, není určitě problém. Kola na GT3 jsou největší co jsme z kočárků měli, nafukovací a po zaaretování se nám ve sněhu jezdí nejlíp ze všech zkoušených kočárků. Horší je to určitě se zdvojeným předním kolem...tam se může sníh mezi kola lepit...a jak tu píšou holky, malá kolečka at jich je kolik chce, jsou do sněhu nevhodná...

kikimaruska
16. bře 2009

Jinak jezdíme s ním hodně to terénu, proto jsme chtěli i odpružení...a ve sněhu neprohrnutém..tak jak napadl...

marcula
17. bře 2009

Ahoj holky,mám prozbičku nemá někdo zkušenosti s trojkolkou CAPRI EL JOT?díky za odpověd 🙂

monas
17. bře 2009

jaruschk, tak já s Cortinou najezdila na bruslích asi milion km a byla naprosto super!!!! 🙂
dadunko (koukám, že se potkáváme i v jiný diskusi🙂)- s tím sněhem-nejde ani tak o to, jestli jsou kola tři nebo 4, jde hlavně o velikost toho předního kola, když je dost velké a zaaretuješ ho, není problém...S těmi psy nevím...Ono 70 kg, když narazí v rychlosti z boku do kočáru, tak povalí asi jakýkoliv...Ale zas bych pejsky tak nepodceňovala🙂 Mimochodem, já vyklopila svého bratra z kočáru jako dítě několikrát, byl to klasickej čtyřkolák, jak jinak v té době, a přežil to bez újmy 😀