Trojkolka nebo dvojité přední kolo, nafukovací kola

lucie.krajcarova
20. kvě 2010

Milé maminky, čekám druhé miminko a ráda bych mu koupila kočárek, který by splňoval několik požadavků. U prnvího dítěte jsem na několik z nich rezignovala, ale neudělala jsem dobře, doopravdy mi to chybělo. Takže bych vás chtěla poprosit o tip na kočárek, který má toto:
1. trojkolka nebo dvojité přední kolo
2. nafukovací kola
3. snadná manipulace s nasezením a vysazením autosedačky na podvozek
4. lehká aretace předního kolečka
5. ruční brzda na držadle
6. možnost přidat skateboard pro druhé dítě
7. boudička na sporťáku s průhledy

ivett
23. črc 2010

@smardik na kočár s vložnou taškou jsme zrovna koukalu u teutonie v obchodě, k čemu je to dobrý? to jako nemusíš mít hlubokou korbu? ono je to těžký, stabilní kočár prost ěnemůže váži 8 kg, co jsem v obchodech vypozorovala, tak fakt je, že třeba ty quinny jsou lehoučké, ale ve srovnání třeba s tím pp gt3 je hrozně křehoučký...to pak záleží na každém, co je pro něj podstatnější...

smardik
23. črc 2010

@ivett jo pak nemusíš mít korbu ale jen do sportáku dáš vložnou tašku a musím říct že kočár s korbou bych už nechtěla, bydlíme v paneláku a je to pro mě super-Tom spinkal tak jsem ho vzala a šla nahoru a on v pohodě spal (to se dá sice i s korbou ale nedokážu si představit ji furt nandávat a vyndávat) a hlavně je to lehčí, mám děti 2 a v jedné ruce mám mladšího v tašce a za druhou vedu po schodech staršího 🙂, i v zimě je v ní tepleji kolikrát mu stačila kombinéza a deka 🙂, u třetího jsem to toho gesleinu s vložnou tašku
já myslím že třeba konkrétně quinny je dost stabilní-ve městě teda, ale třeba někde po horách si nedokážu představit s ním jezdit. Nejméně stabilní mi přijdou levné trojkolky

ivett
23. črc 2010

@smardik aha, tak to je zajímavé, my jsme to ohlíželi a přišlo nám to taky praktické...my teda budeme mít klasickou korbu, na tom gt3 jde nacvaknout i vycvaknout hrozně lehce a nahoře má madlo, takže se nosí dobře...zrovna quinny jsem měla mezi favority a kdybysme nešli do toho gt3 tak asi skončíme u některého z nich, ale jak píšeš, do města super, ale v terénu si to taky moc představit nedovedu, i když samozřejmě záleží do jakého terénu, na polňačce nebo nezpevněné cestě pojede v pohodě, třeba freestyle je super odpružený, ale někde na horách a tak, už by to asi bylo horší, to musí člověk uvažovat, kde bude nejvíc jezdit, my jsme chtěli kočár do každého terénu a asi jsme ho našli, snad...uvidíme pak v praxi...

wendulla
23. črc 2010

my jsme vybrali chicco trio s3, trojkolku. Moc se mi libi, jinou zkusenost s kocarky nemam, ale tento mi prisel fajn.

smardik
23. črc 2010

@wendulla viděla jsem ho včera a vypadá dobře 🙂 a má ho kamarádka a spokojenost

my kočárky jaké jané, PP, quinny mít nemohli protože nesplnují mé požadavky

ivett
23. črc 2010

smardik a jaké máš požadavky?

wendulla
23. črc 2010

quinny je horzne malinkej, teda alespon mi to prislo. Mam vysokeho manzela, takze jane taky odpadnul, PP se mi libi, ale je drahy, takze vyhral chicco. Verim, ze budu spokojena 🙂

smardik
23. črc 2010

ivett požadavky sporták až do lehu a přehazovací rukojet a od toho jsem ustoupit nehodlala a neustoupím ani u třetího. Ještě bychom chtěli tak za 8,9let třetí mimčo-holčičku 🙂

ivett
23. črc 2010

wendulla mě teda quinny přišly větší, resp. vyšší než třeba casual nebo to janéčko...teda speedi, ten freestyle je o kousek nižší, ale máš pravdu, málokterý kočár je dostatečně vysoký, nám by vyhovoval výškou bebeconfort, ale tam mi nevyhovuje sporťák, takže PP vyhovoval fakt ve všem, jsme vysocí normálně (174 cm a manža 180 cm) a přišel nám akorát...

ivett
23. črc 2010

smardik a vyloženě přehazovací rukojeť jsi chtěla jo? jakože ne otočnou celou sedačku? mě ty rukojeti přijdou hrozně nebezpečné, je to jen můj pocit, kámoška to má a když to přehazovala, tak malý tam měl u toho prsty, no mě úplně zatrnulo jak to tam luplo, jsem myslela, že mu to ucvikne prsty, prý to nejde, no ale kdo ví...úplně mě to vyděsilo...jinak PP jde do úplného lehu, což je super, jen to nejde otočit no...asi jim napíšu námět na poslední vylepšovák, protože pak už to bude ten nej kočár, který jsem kdy našla 😀

wendulla
23. črc 2010

@ivett zalezi na kazdem, neni uplne idealni kocarek pro vsechny. Zalezi na vkusu kazdeho. Je pravda, ze jsem meli vybrano celkem rychle 🙂 Ja merim 164 cm a manzel 188, coz uz je docela rozdil 🙂

smardik
23. črc 2010

@ivett jo přehazovací rukojet-nebezpečné mi to nepřijde zas to nepřehazuju co 2minuty a není problém si dítě pohlídat at tam ty ruce necpe, otočnou sedačku nechci nedovedu si představit to sundávat a přetáčet třeba s 10kg dítětem nebo když spí bych ho vzbudila, takhle malý spí a svítí sluníčko tak jen otočím rukojet a jede se dál

ivett
23. črc 2010

přesně tak, záleží na každém... 😉

smardik, ale tu sedačku snad nepřendáváš s děckem vevnitř...já si to teda taky nedovedu představit...každé má asi své pro a proti no, určitě je praktická přehazovací rukojeť, jen mě to prostě nějak nejde pobrat, fakt bych se bála, že mi tam ty ruky nacpe i když ho budu sebelíp hlídat...a když bude spát, tak naštěstí v úplném lehu ho můžu i ve sportáku mít čelem k sobě, přehodím boudu a hotovo, takže tohle je vyřešeno i u toho PP, a jinak existují sluneční clony a tak...každý si podle typu kočáru musí pak nějak pomoct no...

smardik
23. črc 2010

@ivett nemám zkušenost ale jak to děláš když to potřebuješ přehodit a dítě nechodí, já si to v praxi nedovedu představit jak bych to přetáčela třeba v Tomově 1roce když on na mě chtěl vidět, měl kolem 10kg ale nechodil to bych musela mít v náručí ho a ještě to přetáčet, nevím možná si to představuju složitě protože zkušenost nemám ale nedokážu si to představit, pro mě bylo jediné řešení otáčecí rukojet, třeba deštník mě osobně vyloženě vytáčí-furt abych jen TOma napomínala že nemá tahat a pořád ho přizpůsobovala jak se slunko otočí clona se mi nelíbí

ivett
23. črc 2010

smardik já s tím taky zkušenost nemám, zase ale dítě ti v jednom roce určitě sedí ne? tak ho někam posadíš, rychle přecvakneš, protože to je fakt otázka 2 vteřin a zase ho tam dáš...jak říkám, já s tím taky zkušenost nemám, tak nevím jak to holky dělají...a nebo prostě rozhodnout se už doma, jeslti pojede po nebo proti směru a tak to nachystat, jak říkám, když je vítr, je důležité mít kvalitní a pořádnou boudu, a u sluníčka sluneční clonu...nevím no, dítě zatím nemám, tak z praxe neporadím...

ivett
23. črc 2010

jo a deštník ¨mi taky přijde jako totální zbytečnost a určitě ho nechci...

smardik
23. črc 2010

@ivett sedí ale kde ho posadíš? na zem někde ve městě nebo v zimě do sněhu nebo jak prší, to já teda fakt teda ne. Doma to nenaplánuju-otočíme se jiným směrem a svítí mu sluníčko do očí tak to přehodím a je to nebo začne vítr přehodím, Tom bude mít 21měsíců a někdy má den kdy vyjedem že se dívá ven a pak prostě chce vidět na mě tak ho otočím a je to a to jsou věci co neneplánuješ

já s tebou souhlasím v tom že to jde z části vyřešit tou clonou nebo právě deštníkem ale já jsem zas taková že když si koupím kočár tak čekám že mi bude sloužit dobře tak jak je a ne že k němu budu muset dokupovat spousta doplnků, to pro mě fakt není. potřebuju at mi slouží tak jak mi přijde a může vyjet a ne shánět a natáčet deštník nebo shánět clonu která tam jde

ivett
23. črc 2010

smardik ale třeba ta clona bývá u těch lepších kočárů součástí boudičky nebo tak...a o tomhle přemýšlím už když ho vybírám, co všechno by měl mít, takže prostě já až ho budu objednávat, tak objednám vše, co podle mě bude podstatné a budu to vozit třeba v košíku dole, který je teda u pp zrovna fakt veliký a praktický...
já nevím jestli už to neřešíme do úplných detailů, já hlavně zkušenost vůbec ještě nemám, tak nevím jestli do toho mám vůbec co mluvit, ale zase si říkám, že když mi začne svítit do kočáru slunko nebo zafouká vítr, tak přece v sekundě nezastavím a okamžitě neměním směr (rukojeť, sedačku), taky chvíli počkáš, jestli slunko zaleze nebo co se z toho vítru vyklube nebo tak a když jsem v parku nebo ve městě, existují lavičky, sednu na ni, malého posadím taky nebo někam do deky v parku na trávu nebo co já vím, nevím jak často se procházíš sama, ale já většinou vidím holky s kočárama na procházkách aspoŇ dvě, tak si vypomůžou, to přehození samotné je fakt otázkou 2 vteřin, pokud to má jednoduchý systém...
na každém kočáru je prostě něco, opravdu jsem neviděla a nenašla kočár, který by byl ideální úplně ve všem, možná časem zjistím, že mi to neotáčení proti směru fakt vadí a uznám, že je to podstatná věc...ale kdysi to taky nešlo a nikdo z toho újmu nemá...

zorroz
23. črc 2010

@ivett @smardik holky já mám na spoťáku otočnou sedačku a přehazuju i se spícím 10 kg dítětem a to nejsem žádný rambo 😀 To přehození je jen cvik, který trvá cca 5 vetřin. Ale nevím jaké mají mechanizmy ostatní kočárky, já mám Teutonii, a tam jsou jen takové 2 cuplíčky, které se povolí a sedčka i s dítětem jde lehce předělat, jen se to zase zpět zacvakne 🙂

smardik
23. črc 2010

@ivett jo souhlasím ideál kočár není-bohužel teda, mě se ta rukoje prostě osvědčila, sourozenecký je bez ní a vím že mi to prostě vadí, na procházky většinou teda chodím sama

ivett
23. črc 2010

@zorroz tak konečně někdo, kdo má vlatní zkušenost s přehazováním celé sedačky...já jsem psala, že samozřejmě záleží na systému uchycení, pokud jde jen o vycvaknutí, otočení a nacvaknutí, tak to musí být asi fakt rychlovka...a využíváš to otáčení teda často?

smardik
23. črc 2010

@zorroz a nevzbudí se? tom by se mi vzbudil jak ho znám

ivett
23. črc 2010

@smardik jj, o tom to je, prostě sis na něco zvykla a přijde ti to užitečné a využíváš to, tak to chceš i u dalšího, to chápu, třeba k tomu dojdu pak taky 😀

smardik
23. črc 2010

@ivett ne já to chtěla i předtím, vozila jsem kamarádce kočár bez toho a kleplo by mě z toho a ted mě z toho taky klepe ale bohužel sourozeneckých kočárů takový výběr není, vedle sebe jsem nechtěla tak jsem to musela oželet. já kočár bez tohohle ani zadara

zorroz
23. črc 2010

holky malá se nevzbudí, je to fakt rychlovka. Dělám to na procházkách, ale my chodíme trasy kolem pole, takže rovně cca třeba hodinu a zase zpět. Takže já otáčím když svítí do očí, fučí a pod... a jdeme dlouho. Jinak ve městě bych se na chvilkové svícení do obličeje nebo vítr vyprdla. Navíc můj kočárek má taky boudičku, která se dá překlopit před dítě, ale tak jako u většiny, jen když sedí. Když leží tak nejde přetáhnout žádný, to je logické. Ale to se dá vyřešit i clonou 😉 Ale jak píšu, na dlouhé trasy sedačku přehazuji, a jsem za to nesmírně ráda že to jde a hlavně lehce 😉

smardik
23. črc 2010

@zorroz já právě přehazuju i na krátké trasy a bývali jsme venku i 6hodin-první byl totiž šílený ve spaní, no i ted není spaní žádná sláva ale už je to lepší

ivett
23. črc 2010

@smardik důležité je, že jsi spokojená a vyhovuje ti to, pokud víš, že se bez toho prostě neobejdeš tak máš štěstí že existují kočáry, co ti vyhovují i v ostatních věcech a ještě mají tuhle funkci...já bych asi taky byla radši kdyby ten pp měl přehazovací tu sedačku, ale nemá a já se s tím asi budu muset smířit, protože ať koukám jak koukám a podle toho, co jsem naživo ozkoušela, tak v ostatních podstatných věcech prostě lepší kočár - pro mě - není, uvidíme jeslti budu časem litovat nebo mi to prostě nepřijde, když s tím zkušenost nemám...

smardik
23. črc 2010

@ivett hlavní je at jsi spokojená a jaké máš požadavky, jak to není přehoditelná rukojet vůbec bych to neřešila, pro mě osobně to bylo důležité a kočáry bez toho jsem zamítala ale jak říkám dost to zúžilo výběr. no a ted jsem narazila na ten gesslein tak třetí bude mít ten 🙂

zorroz
23. črc 2010

@smardik já přehazovací rukojeť měla, ano je to výhoda, ale... Já měla čtyřkolku s neotočnými nafukovacími koly a byla to teda dřina. Otočné kolečka jsou v tomhle výhodou. Třeba Teutonie dělá i Mistral myslím že se to jmenuje a má to přehazovací rukojeť i otáčecí kolečka. Ale... když přehodíš, tak ve předu jsou ta kola zase pevná neotočná, takže se s tím mě osobně by jelo zase blbě. Proto jsem ráda, že mám otáčecí sedačku.

smardik
23. črc 2010

@zorroz taky mám 4kolku s neotočnými kolečky a dřina mi to nepřijde, ještě mám teda tříkolku a když si můžu vybrat jedu s Hartanem prostě mi přirostl k srdci 🙂 🙂,jak jedu s klukama sama beru tříkolku protože bez kočáru se starším jít ještě nejde a jak jdu s manžou tak bereme každý svůj, starší je v té tříkolce a mladší ve čtyř