Trojkolka nebo dvojité přední kolo, nafukovací kola

lucie.krajcarova
20. kvě 2010

Milé maminky, čekám druhé miminko a ráda bych mu koupila kočárek, který by splňoval několik požadavků. U prnvího dítěte jsem na několik z nich rezignovala, ale neudělala jsem dobře, doopravdy mi to chybělo. Takže bych vás chtěla poprosit o tip na kočárek, který má toto:
1. trojkolka nebo dvojité přední kolo
2. nafukovací kola
3. snadná manipulace s nasezením a vysazením autosedačky na podvozek
4. lehká aretace předního kolečka
5. ruční brzda na držadle
6. možnost přidat skateboard pro druhé dítě
7. boudička na sporťáku s průhledy

dadka2
28. kvě 2010

Tak já taky lobuju za Teutonii, jako Muska🙂 A upozorňuji, že sportáky mají dva druhy potahů. Jedny si volíš barvu a druhý druh už jsou kombinace dané a tam je materiál hodně dobrý. Hlavně kočárek nevybledne, nepíchneš kolo, jde úplně do lehu a ruční brzda je na zadní kolečka, ne na přední, cenově už je Jane hodně podobný, ale ten nejde plně do lehu a nevím, jaké autosedačky na něj jdou použít (na Teutonie dáš v klidu Roemer i Maxi Cosi) . Cam Cortina na mě udělala dojem na netu, ale v reálu mě tedy vůbec neokouzila připadala mi, jak těžkopádná hromada plastu. Ale ať už vybereš cokoli, tak přeju abys byla spokojená! Bohužel je výběr kočárku asi vždy o kompromisu. Ideální není žádný!

evcafrank
28. kvě 2010

http://www.babyportal.cz/kocarek-quinny-freesty...
skate by za něj měl jít tento http://www.kasa.cz/baby/koupit/836498/doplnky-a... , ale zkušenost ze skate budu mít až v létě🙂

dadka2
28. kvě 2010

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-deti-a-...

sem bych taky mrkla před nákupem

lucie.krajcarova
autor
28. kvě 2010

Ještě mě napadla jedna věc: preferuji, aby kočárek nemusel mít adaptery na nacvaknutí autosedačky nebo korbičky, ale aby to šlo přímo. to ten quinny asi neumí..

evcafrank
28. kvě 2010

@lucie.krajcarova - quinny má adaptéry na maxi cosi🙂, ty adaptéry jsou ina tu jejich korbičku, takže jen vyndáš korbu, tak nacvakneš vejce🙂

kacka.l
28. kvě 2010

Zase musím vychválit perego, to žádné adaptéry nemá a jen nacvakáváš, super je, že i když miminko vyroste z korbičky kolem 6. měsíce, a přehodíš na spor´ták, můžeš i na ten nacvakávat autosedačku, která je tak do 10.měsíce. 🙂Jinak jak psaly holky, teutonia i quinny budou určitě taky fajn.

vamam
10. čer 2010

Taky bych potřebovala pomoc s hledáním ideálního kočárku. Vím, že každá máme jinou představu, tak jsem vás chtěla poprosit, jestli některá nemáte zkušenost s:
- ABC design condor
- Moon Pong.

Jinak peg perego nebo teutonia jsou opravdu krásné, leč bohužel pro nás cenově už trošku přes.

Předem děkuji za ochotu.

lucie.krajcarova
autor
10. čer 2010

Vamam, tak ABC se mi nejdřív taky líbilo, ale u manžela neprošlo, je to takové vesmírné vozítko 🙂 a jsem ráda, u nás na vesnici bych s tím vypadala jak mimozemšťan.

slyšeli jste o Leviroo? podle odkazu vypadá moc hezky!!!!! zkousla bych i to, že to je čtyřkolka, ale předpokládám, že má zatáčecíá kola
http://shop.baby-style.de/details.php?kat=0&ses...

nějaké zkušenosti s tímto kočárkem? cena 10 tis. za trojkombinaci je víc než příjemná, váha do 12 kg je taky dobrá.

vamam
10. čer 2010

.. právě že ABC design condor 4S je spíš takový klasický (jednoduchý čtyřkoláček, žádná pérka ani nic takového).
šlo mi hlavně o to, jestli nejsou nějaké kazové, nebo jestli někdo nemá nějaké zkušenosti.

a k tomu Leviru - taky jsem na něj narazila a taky mi padl do oka, ale v diskuzích na něj hodně nadávají. že ve skutečnosti nevypadá tak pěkně, je dost kazový, trhá se látka, nákupní košík apod. zkrátka jsem narazila na samé negativní reakce, takže jsem ho ze svých představ vyřadila.

a o kterém kočárku uvažuješ ty?

lucie.krajcarova
autor
10. čer 2010

vamam, máš pravdu, myslelal jsem jiný. tento by designem ušel 🙂 no přesně, taky jsem se dočetla o leviru.. a běžet každý měsíc ho reklamovat se mi nechce.. prozatím mám favorita jane slalom pro.

lucie.krajcarova
autor
12. čer 2010

tak kamarádka leviroo měla a strašně ho pomluvila, že ho po 3 měsících musela prodat, jaký to byl šmejd.. takže od něj ustupuju ☹

hojda
12. čer 2010

JO jen dodám, že jsem taky vybírala podle toho, aby šla nacvaknout kvalitní autosedačka (tj. třeba maxi cosi vajíčko), na některé kočárky jdou jen ne moc kvalitní autosedačky a nedokoupí se ani adaptéry.

lucie.krajcarova
autor
13. čer 2010

bhojda, jj taky jsem s tím už měla problém, tak si dám příště pozor... nejlépe také bez adaptérů... asi budu brát trojkombinaci, tak to se dá vyzkoušet rovnou.

kacka.l
13. čer 2010

Ještě se jdu zastat perega, autosedačky mají docela kvalitní a super je, že když si dokoupíš i tu základnu do auta, jen nacvakáváš i v autě, žádné složité pásání. Taky ve spor´táku můžeš vozit miminko čelem k mamince, když přejde z korbičky.

luciferdik
14. čer 2010

@kacka.l - dotaz, které Perego jsi měla na mysli, že se může mimčo i ve sporťáku vozit čelem k mamince?

kacka.l
15. čer 2010

Teoreticky všechny. 🙂 Jdou totiž do úplného lehu, takže je jedno, kde má mimino hlavu, a podle toho jen nasadíš boudičku. Já tak jezdila i u GT3 i u plika.

petraje
21. čer 2010

čau holky, taky potřebuju poradit, už jsem obešla kde co, ale nemůžu pořád najít ten pravej. Pošilhávám po x-landeru, líbí se mi i Mutsy, ale je už dost drahej. Žádnej kočárek nemá vše, tzn. trojkombinace,nafukovací kola, přední otáčecí s aretací, korbu, která jde nasadit po směru i proti, když už ne přehazovací rukoje´t, nechci vložnou tašku ale pevnou korbu, která nebude moc malá. a aby taky nevážil metrák. je to těžkej výběr:O(

lumixii
21. čer 2010

petraje: mám X lander XA a jsem maximálně spokojená. Neměnila bych. a to mám asi už 7 kočárek 😀

petraje
22. čer 2010

ale nejde přehazovat korba, nebo jde? a není těžkej?

brusinka.pusinka
22. čer 2010

Já místo skejtu bych volila Lucko toto sedátko dá se k němu vybrat i kočárek, možná je to pro tebe trochu inspirace 😉 oni děti někdy nechtěj choduit a neradi stojí vím ze skušenosti od kamarádky ta ho má a je moc spokojená 😀

petulik.zlin
22. čer 2010

petraje - na X-landeru XA nejde otočit sporťák proti směru jízdy, nevím jak moc ti o to jde, já myslím, že to není problém, ale každý na to má jiný názor. A k váze - řekla bych, že je z těch lehčích kočárů, žádná těžká kráva 😵 A ty budeš kočárek tahat někam do poschodí nebo proč ti jde tak moc o tu váhu? Ty kombinované kočáry jsou váhově téměř na stejno. Pokud váháš tak si ho běž do obchodu vyzkoušet, ať vám ukážou skládání podvozku, vyzkoušej a uvidíš, nejlepší je si to sama osahat.

lucie.krajcarova
autor
27. čer 2010

Brusinko, to přídavné sedátko vypadá super 🙂 ale jde to i ke korbičce? my budem potřebovat hlavně hluboký kočár tak 4 měsíce, než budou malému 2 roky, pak snad zvládne i stupátko.

stále nevím, jestli bych neměla jít do sourozeneckého kočárku.. až se nám narodí druhé dítě, tak Martínkovi bude rok a 8 měsíců... vyjde to na zimu....

lamarika
27. čer 2010

@lucie.krajcarova taky jsem nad tím přídavným sedátkem uvažovala, ale některý maminky co už ho mají mi ho rozmluvily. Ke korbičce by měl jít dát též. Největší nevýhoda třeba je, že se s ním nevydáš nikam do dveří, takže dítko musí sesednout a ty sedátko složit. Ve sněhu jízda nic moc. Nejde dát do lehu, takže pokud ti dítko usne nenaděláš nic.
Já sourozeneckej kupovat budu, protože nevím co bych dělala se synem dvě hoďky venku ve sněhu. Tak dlouho mi ťapat ještě nevydrží. A taky nevím jak bych se někam dopravila nebo spíš kdy bych se konečně někam dopravila když by měl syn celou dobu jen ťapat.

lucie.krajcarova
autor
27. čer 2010

lamarika, ty dveře by mi snad tolik nevadily, pokud jsme někde uvnitř - obchod, ordinace, tak malého sundám a složím to. pravda je, že ale období vychází zimní..... i když malý mi nespí ani teď ve sporťáku, jen vyjímečně. kočárek používáme na převoz - procházky, obchody a tak, kouká ven. a ty chceš v zimě chodit na dvouhodinový procházky? to mi přijde dost, zvlášť když mrzne. a máš už vybraný kočárek? je fakt, že tvůj syn bude mít jen 1 rok a 5 měsíců, tak to je opravdu malinký.. jen si vzpomínám, že tuto zimu jsme taky moc nejezdili, s tříkolkou to v neodrabaném sněhu moc nešlo, tak jen nezbytná pošta a obchod a domů.....

lamarika
27. čer 2010

@lucie.krajcarova my chodili i teď na dvě tři hoďky ven pokud nebylo -20. Takže i tuto zimu budem chodit na dvě hoďky ven. Syn už bude mít rok a půl, ale nohy po ťapkání ve sněhu bolet budou a pokud bych chtěla k našim na návštěvu, tak to mám na druhou stranu města. Mám vybranej jané power twin. Teď mám taky jané a jsem moc spokojená. Ke všemu budu moct využít korbičku po synovi. Budu ale kupovat použitý, do novýho kvůli půl roku ježdění jít nechci.

dimi
27. čer 2010

Ahoj,
jen malý dotaz laika-nejsou ty tříkolky víc nestabilní než čtyřkolky?Do té GT3 lze nacvaknout Maxi Cosi autosedačku?
Díky

kacka.l
27. čer 2010

Samozřejmě vždy bude stabilnější čtyřkolka, ale já mám gt3 a ta má těžiště prostě tak nízko, že převrátit se mi ji nepodařilo, a to vozí i má 7letá dcera. Pokud to není nějaká levnější trojkolka je stabilní dost. 🙂
Na perego jde pouze perego, nic jiného. Mají bezadaptérový systém jen klikneš. Takže jiná ne.

dadka2
28. čer 2010

@kacka.i A není gt3 až moc nízko u země? Já jsem zase někde četla, že pokud je kočárek hodně nízko, tak mimčo v podstatě dýchá prach, který se rozpráší, tím jak kočárek jede. No jo, výběr kočáru, to je fakt věda🙂))), že jo?

lunav
28. čer 2010

Jen bych poradila u GT3 pozor na kmitající přední kolo při rychlejším pohybu. Známá ho má a při běhu se kolo moc rozkmitá, jiná kamarádka má starší model a té to nedělá. Zřejmě záleží jak kdo natrefí, asi to nebude dělat všem. Ale pokud jste aktivnější rodičové a vyrážíte třeba na brusle, tak pozor! Jinak obě kočárek moc chválí! Já mám Casualplay S4 a jsem taky max. spokojená!!! 😉