Trojkolka nebo dvojité přední kolo, nafukovací kola

lucie.krajcarova
20. kvě 2010

Milé maminky, čekám druhé miminko a ráda bych mu koupila kočárek, který by splňoval několik požadavků. U prnvího dítěte jsem na několik z nich rezignovala, ale neudělala jsem dobře, doopravdy mi to chybělo. Takže bych vás chtěla poprosit o tip na kočárek, který má toto:
1. trojkolka nebo dvojité přední kolo
2. nafukovací kola
3. snadná manipulace s nasezením a vysazením autosedačky na podvozek
4. lehká aretace předního kolečka
5. ruční brzda na držadle
6. možnost přidat skateboard pro druhé dítě
7. boudička na sporťáku s průhledy

kacka.l
28. čer 2010

Dadka, kočárek je právě vysoko, oproti slalomu, casualu a jim podobné. Přední kolečko kmitá jen těm, kteří jej nemají ošetřené, stačí na osku navlíknout gumový kroužek a je po problému. Manža s ním bruslí pravidelně. 🙂

luckyhoney
28. čer 2010

Můžu doporučit jané slalom pro reverse, podle mého splňuje vše 🙂

lucie.krajcarova
autor
6. črc 2010

ahojky, objevila jsem pěkný kočár pegperego gt3, je to trojkolka, má brzdu na madle, gumová kola. máte s ním někdo zkušenosti?

lucie.krajcarova
autor
6. črc 2010

nevíte, jak se naklapuje autosedačka na tento podvozek? jde to snadno?

akcull
6. črc 2010

lucie, zkušenosti s PP gt3 tady popisuje kacka.I, kamarádka ho má a je s ním moc spokojená, jediné co mu vytýká je, že je poměrně veliký, ona je drobná, takže si vedlo něho připadá ještě menší...

jinak já za sebe hlasuju pro teutonia spirit, mám ho už přes rok a jsem moc spokojená, jediné co nesplňuje je, že nemá nafukovací kolečka, má takové bezúdržbové komorové kola, ale při jízdě to vůbec nepoznáš, je super odpružený takže zvládá v poho jízdu v terénu, na sněhu, adaptery na autosedačku se přidělají jen na začátku, zůstavají pak na konstrukci, tedy k autosedačce Maxi Cosi, k ostatním nevím...

lucie.krajcarova
autor
6. črc 2010

akcull, díky moc, my teď máme cortinu, takže na velký kočár jsem docela zvyklá, na vesnici to ani nevadí, na ovládání je skvělý.

kouzelnamyska
7. črc 2010

Zdravím všechny, nemáte náhodou někdo zkušenosti nebo nejaké informace o kočárku Alu sprint od firmy Mikros? Díky.

kubinkov
7. črc 2010

@kouzelnamyska Mikrus jsem měla Alu Sprint i podvozek Sprint X. Kočárek je to pěkně velký ( hluboká korba), ale sporťák stojí za h...o. Oba podvozky jsou dobře ovladatelné, mají dobře přístupný košík, slušně se nacvakávají nástavby, ale jsou těžké. Nakonec jsem měla i sporťák sprint X 07 a ten je opravdu pro dítko pohodlný. Široká sedačka, dlouhá opěrka zad, moc pěkné polstrování, pásek přes madlo mezi nožkami dítěte, bouda je dostatečně vysoká a dá se přetáhnout dostatečně dopředu, takže dobře chrání před sluncem a větrem. Sporťák je možné dát po i proti směru jízdy a na ovladatelnost kočárku to nemá vliv. Použité materiály jsou kvalitní, žádný kus mi nevyšisoval.Tenhle typ se mi ale nevešel do našeho malého auta, tak jsem ho musela vyměnit. Teď firma začala dělat nové typy sporťáků, které vypadají dost zajímavě.
www.mikrus.eu

kpetra
7. črc 2010

Ahoj. Taky jsme měli Mikrus Alu sprint a souhlasím s Kubinkov. Korbička super, i autosedačka v pohodě, ale sporťák tragický. 😠 Náš malej je dost drobný a v roce měl boudičku namáčklou na hlavě. Neumím si představit, jak bych ho tam narvala s fusakem. A taky byly hrozně blbý kšíry. Ten mezi nohama měl hrozně daleko, takže Matýska vůbec nepřidržoval a on v kočáru hrozně klouzal dolů. Já už bych do tohoto kočáru rozhodně nešla. Pokud bych uvažovala o polským kočáru, tak už spíš o Dorjan Danny sport. Má ho kámoška a je spokojená. A letošní verze je větší než loňská.

ivett
22. črc 2010

ahojky, tak tohle téma právě řešíme a jsem ráda, že jsem ho našla, díky kacka.l jsem z PP GT3 ještě víc nadšená, než doteď, s tím spaním v lehu ve sporťáku mě vlastně nenapadlo, že je jedno, kde má prcek hlavu a může být tím pádem i čelem ke mě a jen přehodím střechu, to je super nápad, díky...
my teď o víkendu objeli babyshopy a obhlíželi jsme všechny naše dosavadní favority, je opravdu rozdíl je pak vidět naživo, pojezdit s něma, rozložit a složit je a vůbec si je osahat, já jako favorita měla casual S4, no vypadl z přední příčky celkem rychle, nesžila jsem se s tím dvojtým předním kolem, chci 3kolku, prcek bude zimní, takže potřebuju něco stabilního a do terénu, casual mi přišel docela rozviklaný a nestabilní, s tím dvojtým kolem se divně jezdilo, pěkná je korba playmoon (mako je hrozná), ale sporťák mi přišel hrozně odkrytý a takový nijaký, čekala jsem větší šlehu, na netu se mi líbil jako jeden z mála hrozně dlouho, no naživo mě dost zklamal...i skládání mi přišlo dost krkolomné, jde sice o jeden tah, ale ta pojistka pod jedním tím pádlem je divná a mě to prostě nešlo, i manža s tím měl problém, jasně, že jde o zvyk, ale tohle mě dost otrávilo...
dalšími favority byly quinny - fresstyle a speedi, oba by sítem prošli, speedi je neskutečně lehoučký, freestyle má super podvozek, jako z těchto dvou bych si i kvůli nízké ceně vybrala, akorát korby hluboké korby mi přišly dost odkryté, musí tam v zimě dost fučet, není tam žádná zábrana, otvor do boudičky je prostě celý odkrytý...
jané slalom byl hrozný i vzhledově, ale to je o vkusu, u všech kočárů a u jané nejvíc mi přišlo, že jsou korby hrozně nísko, u jané jsem měla pocit, že mám hluboký kočár u kolen, a to jsem standardně vysoká 174 cm...
taky se mizdá, že většina moderních kočárů je na úkor praktičnosti, designově jsou krásné, ale prakticky nic moc...téměř jsme nenašli korbu, která by byla na šíšku víc než 30cm, no budu se modlit, aby jsme neměli obra a v zimě mi tam pár měsíců ve fusaku vydržel...
obhlíželi jsme i bebeconfort high track - strašně mě nadchnul podvozek a hluboká korba, ale sporťák vůbec, což je hrozná škoda, protože jinak to byl super kočár...
maxi cosi mura 3 je hrozně těžký, takový těžkopádný, blbě se s ním jezdí (má zase dvojté kolečko vpředu), nemá brzdu, což byl náš požadavek, jedině snad má větší korbu hlubokou, jinak sporťák mi přišel hrozný, naprosto odkrytý, to dítě tam není nijak chráněno a já si nechci kupovat kočár, přes který budu muset při slunku nebo větru přehazovat plínu apod.
teutonia byly hezké, jen nemají nafukovací kola (mluvím pořád o 3kolkách) a to mi celkem vadí, navíc za ty peníze bych si pořídila asi jiný kočár...
mutsy měly hezké podvozky, ale korby nic moc...

vše je samozřejmě o mojem osobním pohledu a vkusu, ale fakt mi přijde, že se teď víc hledí na design než funkčnost, korby jsou málo chráněné, plytké, nejdou dostatečně polohovat, skládání je sice většinou na jeden zátah, ale někde to jde dost blbě apod.

jediný kočár, co vyhovoval ve všem byl právě zmiňovaný PP GT3, ten nás totálně dostal, manža se zamiloval hned, já taky, je vysoký, bytelný a přitom vypadá moderně a nemonstrozně, je vymakaný do posledního detailu, krásně se skládá, má super brzdu, polohování odpružení podvozku na 3 fáze, sporťák jde až do lehu, má super velkou a nevachrlatou stříšku, je stabilní, má super kolečka, krásně se ovládá, váží 13 kg, ale to není zas tak moc oproti třeba casualu...prostě u nás number one, jen tam nejde otáčet ta sedačka sportovní v sedě do proti směru, takže u toho jediného váhám, jestli je to tak podstatná věc...jinak jsem lepší kočár za ty hodiny v těch babyshopech ještě neviděla...fakt úžasný...hluboká korba krásně krytá, vevnitř jde dát do sedu, prostě opravdu když jsem postavila vedle sebe casual, pp gt3 a quinny, tak ty ostatní vypadaly jak chudí příbuzní a pp gt3 zářil...jen je teda dražší, ale zase si myslím, že za tu cenu dostanu, co očekávám, za komplet od casualu bych nedala o moc míň a opravdu se to naživo nedalo srovnat...

no, omlouvám se za román, ale vybrat kočár, aby byl designově pěkný a ještě praktický a funkční je dneska jak koukám, hrozný problém... 😉

kpetra
22. črc 2010

Ahoj
Škoda, že už nebudu žádný kočár vybírat, měla bych jasno hned. A to taky PP GT3. 😉 😀

ivett - měli jsme na zimu X-lander xt, když byl Matýskovi rok. Taky seděl po směru jízdy a neměli jsme s tím sebemenší problém. Koukal ven a byl spokojený. Myslím si, že je to o zvyku (miminka i rodičů). Já osobně to jako velký a zásadní problém nevidím. A jak píšeš, na spaní se dá otočit boudička, tak aspoň něco,ne? 😉 U ostatních těchto kočárků tohle nejde. ☹

akcull
22. črc 2010

Tak jsem zase jednou okukovala kočárky a moc se mi líbí zanačka hartan, akorát jsem je nikde neviděla naživo, sporták splňuje vše co bych si představovala a jde k němu dokoupit i docela prostorná korbička....
http://www.baby-centrum.cz/cz-5-kocarek-skater-...

ivett
22. črc 2010

@kpetra já jsem téměř rozhodnutá ten jediný požadavek oželet a PP GT3 objednat, máme měsíc na rozhodnutí, ale už teď vím, že to bude prostě on...
xlandery tam měli taky, ale já chci 3kolku a tu tam neměli...

@akcull ty kočáry hartan jsou tuším napodobeninou kočárků teutonia, mě by vadilo, že kolečka nejsou nafukovací a taky ten fakt, že je to napodobenina, když už, šla bych do origoš teutonky...a tuším, že jsem tu někde na diskusích četla, že se hartan dají sehnat v polsku...

akcull
22. črc 2010

ivett, ono na tom jestli jsou nafukovací kolečka až zas tak nezáleží, nejdůležitější je odpružení kočárku. Můžu srovnat jízdu s mým prvním kočárkem X-lander XA nafukovací kolečka, žádné odpružení - no, byl to drncák, projel toho hodně, ale mimčo se pěkně naklepalo, teď mám teutonia spirit, nemá nafukovací kolečka, jsou takové komorové a dost široké, je super odpružený. Když jsem s ním poprvé vyjela do terénu, tak jsem byla nadšená jaký je to rozdíl, jede velmi lehounce a kolečka krásně kopírují terén, malá se tam tak pohupuje... a ještě nemůžu píchnout 🙂

smardik
22. črc 2010

@ivett my máme Hartan a velká spokojenost 🙂, v Polsku jsem na kočárky byla ale Hartan jsem tam neviděla ale možná tam je, fakt nevím ale co jsem koukala neviděla jsem ho ale možná to bude jak u nás dají se sehnat ale dělají se v německu. Já jsem spokojená, je fakt že je to tak ale super se s ním jezdí 🙂 a neměnila bych, jediná moje výtka je že má košík na houby. Jo a může mít i nafukovací kolečka

akcull
22. črc 2010

smardík, a jaký máš typ kočárku? Já jsem na hartany slyšela taky jen chválu a zatím podle obrázku a toho co čtu, mi přijdou ještě víc vymakaný než teutonia, třeba se mi moc líbí to prodloužení podpěry pro nožičky, to na kočárku nenám a docela by se to už šiklo...🙂 a taky se mi zdá, že mají výš posazenou boudičku

ivett
23. črc 2010

pro mě je nej kombinace kvalitní odpružení a ještě nafukovací kolečka... 😀

@akcull teutonia spirit se mi taky líbila a pokud jsi spokojená, tak super... 😉

@smardik tak to nej nejdůležitější, že jsi spokojená, určitě to může být dobrý kočár, já to nemyslela tak, že když je to napodobenina té teutonie, že bude horší...hlavní je být spokojen, každý má jiné požadavky a nároky 😉 a pokud může mít i nafukovací kolečka, tak je to určitě super...

smardik
23. črc 2010

@akcull jdu ho najít a pošlu ti ho, spokojená jsem ale je to dost těžký kočár a složený je dost velký tak jestli ho budeš často skládat třeba do auta tak bych řekla kukni po jiném, pak má blbý koš-ted se to dá ale v zimě jak je sníh je blbý,je strašně nízko ale jinak je fakt super. jdu ho najít

@ivett proč myslíš že to je kopie teutonie? mě se nezdá

mě ted strašně nadchnul kočár gesslein, je podobný hartanu ale víc vymakaný, u třetího jdem do něj 🙂

smardik
23. črc 2010

@akcull máme tenhle http://www.kocarky.cz/kocarek-hartan-topline-x.... a přímo tam jsme ho objednávali, měl být za 8týdnů a nakonec byl asi za 5týdnů, zálohu chtěli 1000 kč a zbytek jak mi přišel-posílali ho poštou

ivett
23. črc 2010

@smardik já to jen někde četla tady na diskusích a když se na něj podíváš, je teutonii dost podobný, jinak to jako netvrdím... 😉 píšeš, že je docela velký, když se složí, nevíš rozměry? ten PPGT3 je právě taky o kousek větší při složení něž běžné kočáry a já se bojím, že ho do kufru nedám, budem sice kupovat nové auto pro mě, tak se zaměříme na kufr, ale i tak, můžeš mi napsat jak velký ten podvozek složený máš a jak velký máš kufr (typ auta)? pro představu...díky...

smardik
23. črc 2010

@ivett no jo ale to by třeba i ten gesslein byl napodobenina 🙂 to je taky podobné a většina z korbičkou jsou si taky podobné, třeba cam cortina a chicco (neřeknu ti název) jsou taky dost podobné. Rozměry nevím ale můžu ho změřit ale až k večeru ted do sklepa nepůjde Tom by ječel ale když tak mi napiš do IP at si vzpomenu a večer jak starší odjede k babičce ti ho změřím a auto ford focus, vleze se tam ale už tam člověk nedá moc věcí, máme ještě kočár phil a teds a ten je po složení úplně maličký a do kufru se vleze hromada věcí

ivett
23. črc 2010

@smardik jasně, já vím, že hodně kočárů si je podobných, já jen psala, že jsem tu někde četla, že ten hartan je dělaný přímo jako napodobenina té teutonky, ale co je na tom pravdy nevím, neviděla jsem ho naživo, teutonku jo, ale nechtěla jsem ji, tak mě až tak nezajímala a o hartan jsem se nezajímala vůbec, tak nedokážu posoudit, jen jsem to tu někde četla...jé, tak to kvůli toho do sklepa nemusíš, někde na netu je snad rozmě napsaný a ten kufr máte kombík nebo krátkou verzi? jako počítám s tím, že když tam narvu ten podvozek, tak už tam moc věcí nedám no...

smardik
23. črc 2010
smardik
23. črc 2010

@ivett nebudu se hádat fakt nevím, Hartan mám a teutonku jsem na živo viděla (já ji totiž chtěla ale manžovi se nelíbila) ale vůbec mě nenapadlo že to je napodobenina i když možná jo, kdo ví. Ono taky co mají furt vymýšlet že když je těch kočárků tolik a chtějí prodat. klidně na rozměry složeného kouknu to problém fakt není, jen fakt večer kočár je ve sklepě a jsem s klukama sama tak by ječeli. máme kombík ale fakt jak jezdíš často a budeš kočár často skládat tak bych o Hartan vůbec neuvažovali (i když třeba jiné typy jsou lehčí ale to nevím, myslím že ne)

smardik
23. črc 2010

@ivett ty máš jaký kočár vybraný

ivett
23. črc 2010

tak rozměry při složení jsem už našla - 104x40x62 (délka x výška x šířka), na délku má ten PP GT3 110 cm, no snad ho někam narvu 😀

ivett
23. črc 2010

@smardik peg perégo GT3

ivett
23. črc 2010

ale zase je o kousek těžší ten hartan, píšou tam 14.15,5 kg, podle toho jestli je to s hlubokou nebo sportovní korbou, PP GT3 má 13 kg...

ivett
23. črc 2010

@smardik já se taky nebudu hádat, já to ani neberu jako svůj názor, fakt jsem to tu někde v diskusi četla, snad přímo o teutonkách, když jsem si o nich četla, že to tam někdo kritizoval, že se dělají levné napodobeniny, ale mě je to celkem fuk, pokud ji někdo zkouší a vyhovuje mu, ať si ji koupí, já bych nechtěla ani hartan ani tu teutonku, tak je mi to celkem jedno, když se mrknu na oba, tak podobné jsou si ale fakt hodně...no, už to neřešme, možná to tak je, možná je to jen náhoda, že je mu tak podobný...

smardik
23. črc 2010

@ivett my máme s vložnou taškou ale třeba oproti philovi je fakt těžký